افزایش فروش سایت

با توسعه و پیشرفت در زمینه شبکه اینترنتی و به علت استقبال مردم از این فضای مجازی و کسب درآمد از طریق آن، بسیاری از صاحبان شرکت‌ها را به طراحی سایت‌هایی برای فروش محصولات خود ترغیب کرده است. طراحی سایت برای فروش محصولات برای شرکت‌ها نسبت به سایر کسب و کارهای اینترنتی (به علت عدم فیلتر شدن) از مقاومت و ماندگاری بیشتری برخوردار است. درنتیجه می‌توان گفت افزایش فروش سایت به معنای افزایش درآمد محسوب می‌شود که برای رسیدن به این افزایش فروش، باید با تکنیک‌ها و روش‌های بازاریابی و فروش آشنایی داشته باشید؛ به همین علت است که بسیاری از کسب و کارها بعد از مدتی که راه اندازی شدند شکست می‌خورند. دلیل آن‌ هم عدم آگاهی و استفاده درست از این تکنیک‌ها است.

اگر شما هم برای افزایش فروش سایت خود به دنبال راهکار هستید، باید بدانید که این کار نیاز به استفاده از راهکارهایی دارد که اگر آنها در وب سایت رعایت شود خود به خود سایت تان ارتقا یافته و مورد توجه قرار می گیرد. وقتی گوگل ببینید که محتوای با کیفیتی در سایت خود گذاشته اید و نحوه صحیح پشتیبانی و سئو سایت را رعایت کرده اید به سایت شما اهمیت داده و آن را در رتبه های اول خود قرار می دهد که با این کار ورودی سایت تان افزایش یافته و افزایش فروش اتفاق می افتد.

شما می‌توانید با رعایت کردن نکاتی سبب افزایش فروش و کسب درآمد زیاد خود شوید مانند:

توجه بیشتری نسبت به مشتریان قبلی، دادن تسهیلات و قابلیت بیشتر برای آنان (به معنای دیگری یعنی و وفاداری نسبت به مشتریان قبلی)، همچنین شما می‌توانید با ایجاد شبکه‌های اجتماعی و دادن اطلاعات مشتریان، یک روش برای جذب مشتریان خود داشته باشید؛ یعنی اینکه شبکه‌های اجتماعی یک ابزار در راستای افزایش و جذب مشتریان سایت است.

همچنین با به‌روزرسانی و سهولت در خرید از طریق سایت، سرعت بالای خرید و بسیاری نکات دیگر می‌تواند در افزایش فروش سایت بسیار مؤثر باشند.

درواقعیت برای کسب درآمد مناسب از سایت باید نکات زیر را توجه کنیم:

 • طبق برنامه‌ریزی عمل کنیم
 • مشورت داشته باشیم
 •  آگاهی بیشتری نسبت به کسب و کار خود جذب کنیم
 • تمام زوایا را موردبررسی قرار دهیم

افزایش فروش سایت با این ۵ نکته دست‌یافتنی است

ارتقا وب سایت و فروش آن

امروزه دغدغه اصلی بسیاری از مدیران و صاحبان شرکت‌ها، افزایش فروش، پیگیری و بازدید بیشتر از سایت‌های خود است. برای مثال، وقتی از کنار مغازه‌های زیادی رد می‌شوید، اولین چیزی که نظرتان را به خود جلب می‌کند ویترین منحصربه‌فرد و خاص آن‌ها است. سپس وقتی وارد مغازه می‌شوید، اخلاق و نحوه برخورد فروشنده نسبت به شما (خریدار) در افزایش فروش محصولات تأثیر بسیار بالایی دارد.

باید توجه داشت که وقتی فردی سایت شما را در گوگل برای رسیدن به نیازها و خواسته‌هایش سرچ می‌کند، در حقیقت یک فرصت طلایی برای شما تلقی می‌شود. مثلاً راه اندازی فروشگاه اینترنتی انجام داده اید، با هزار نفر بازدیدکننده در طی یک هفته مشخص، ولی ۳ درصد خریدار واقعی بودند و پس از قرار دادن محصول در سبد خریدشان، به دلایل مختلف ازجمله جذاب نبودن سایت، عدم محصولات کافی، به‌روز نبودن و سرعت‌پایین لود شدن از خرید صرف‌نظر می‌کنند و از سایت خارج می‌شوند؛ بنابراین شما با رعایت کردن یکسری عوامل می‌توانید موجبات افزایش فروش سایت خود را فراهم کنید که با این ۵ نکته کلیدی دست‌یافتنی می‌شود:

 1. انتخاب کلمه کلیدی پولساز
 2. سئو قدرتمند
 3. جذب کاربران بیشتر برای سایت
 4. تبدیل کاربر به خریدار
 5. تبدیل خریدار به مشتری دائم

انتخاب کلمات کلیدی پولساز

انتخاب کلمات کلیدی پولساز

یکی از مهم‌ترین ابزارهای تولید محتوا کلمات است. امروز کسانی که در حوزه کسب و کار آنلاین فعالیت می‌کنند به‌خوبی از اهمیت استفاده از کلمات کلیدی برای افزایش جذب مشتری و رونق سایت مطلع هستند. استفاده از کلمات کلیدی پرتکرار و مهم، نقش اساسی در تعیین رتبه سایت، بهبود و توسعه آن نیز دارد. برای مثال وقتی شما قصد خرید آنلاین یک لباس را دارید، با واردکردن عبارت لباس در موتورهای جستجوگر و همچنین با مشخص کردن دقیق آن (لباس بچه‌گانه)، درواقع شما از کلمات کلیدی برای رسیدن به اهدافتان استفاده کرده‌اید.

یکی از مهم‌ترین مشکلات بسیاری از سایت‌های فروشگاهی که بازدید زیادی دارند ولی فروش بالایی ندارند، استفاده نادرست از کلمات کلیدی است که پرتکرار و پرمخاطب نیستند. به همین دلیل به جهت اهمیت بالای کلمات کلیدی، چه‌بسا بسیاری از صاحبان سایت‌ها پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز را که موجب جذب مشتری و افزایش فروش سایت خود می‌شوند را به افراد متخصص در این زمینه واگذار می‌کنند.

همچنین برای پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز باید انواع کلمات را بشناسید و بررسی کنید که کاربران بیشتر از چه کلمات کلیدی و با چه اهدافی در سایت‌های جستجوگر کاوش می‌کنند؛ زیرا با بررسی و شناخت الگوهای رفتاری کاربران می‌توان به تغییرات کلمات کلیدی توسط کاربران در بازه زمانی مشخص پی برد که این کلمات پولساز حول سه محور است:

 •  کلمات کلیدی که بر اساس نیاز مخاطبان است
 •  کلمات کلیدی که بر اساس اطلاعاتی که مخاطبان در جستجوی آن هستند
 •  کلمات کلیدی بر اساس محصول

سئو قدرتمند

همانطور که گفته شد بعد از کلمات کلیدی پولساز، یکی دیگر از عوامل اصلی در طراحی سایت سئو است. این سئو است که موجبات رتبه‌بندی سایت را فراهم می‌کند. همانطور که می‌دانید روش‌های زیادی برای افزایش ترافیک (بازدید) سایت وجود دارد. مثل تبلیغ کردن در سایت‌های پرفروش در فضاهای مجازی اینستاگرام و …؛ ولی به‌طورقطع نمی‌توان گفت چند درصد از این بازدیدکنندگان سایت، همان خریداران واقعی هستند.

شما می‌توانید با سئو کردن سایت خود، موجب افزایش بازدید و خرید شوید. به این‌گونه وقتی فردی به دنبال یافتن محصول خود در موتورهای جستجو سرچ می‌کند، به علت سئو بودن سایت شما، گوگل به‌طور طبیعی سایت شما را به فرد پیشنهاد می‌دهد و به این‌گونه شخص وارد سایت شما می‌شود.

روش های بهبود سئو سایت

 • حذف یک سری از عواملی که موجب کند شدن روند سایت می‌شود؛ مثلاً وقتی شخصی که برای خرید وارد سایت شده اگر سرعت بارگذاری سایت پایین باشد، ممکن است از سایت خارج شود و به سایت رقبا رجوع کند. درنتیجه می‌توان گفت، سرعت بالای بارگذاری صفحه در سئو یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای صدای قدرتمند سایت است.
 • دادن لینک از سایت‌های باسابقه و قدیمی به سایت شما، باعث افزایش قدرت سئو سایت شما می‌شود.
 • تعامل با کاربر در سئو؛ ازاین‌رو باید در تولید محتوا سعی کنید مخاطبان را عاشق وب‌سایت خود کنید.
 • با تجزیه‌وتحلیل می‌توان نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرد و ازاین‌رو به تقویت سایت بپردازید.
 •  انتخاب آدرس مناسب برای سایت
 •  انتخاب تصاویر مناسب با توجه به کلمات کلیدی
 •  تولید محتوای منحصربه‌فرد و ناب

ایجاد حس اعتماد

همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین عوامل جذب مشتری و افزایش فروش سایت، ایجاد حس اعتماد بین خریدار است. چند سال پیش یک شرکت خودروسازی به علت بارش سنگین و جاری شدن سیل در انبارهای نگهداری خودروها، تعدادی از خودروها آسیب دیدند. مدیر شرکت برای از بین نرفتن حس اعتماد مشتریان خود، در یک حرکتی اقدام به نابود کردن آن خودروهای آسیب‌دیده کرد؛ زیرا مدیر این شرکت خودروسازی به این امر واقف بود که هزینه نابودی خودروهای آسیب‌دیده کمتر از هزینه‌های جلب اعتماد مشتریان است.

بسیاری از سایت‌ها برای ایجاد حس اعتماد و توجه به نظرات مشتریان در ابتدای سایت یک قسمت به‌عنوان نظرات و پیشنهادات قرار می‌دهند و با پاسخگویی مناسب و سریع در روند بهبود سایت خود گام برمی‌دارند. همچنین برای تشویق مخاطبان سایت برای شرکت در این نظرات، با تعیین یکسری جوایز مثل کد تخفیف شرکت در قرعه‌کشی و … اقداماتی را انجام می‌دهند. همچنین حضور یکسری متخصصان محصول برای پاسخگویی به سؤالات خریداران که قبل و بعد از خرید با آن مواجه می‌شوند که اغلب به‌صورت تماس صوتی، پاسخگویی آنلاین، پیامک و … نیز است.

شاید بگویید که انجام این کار بی‌فایده و اتلاف وقت است؛ اما در حقیقت با انجام این کار یک شبکه قدرتمند بازاریابی را تشکیل داده‌اید که موجب افزایش رضایت مشتریان در بیان افزایش فروش و بهبود سئو سایت است. به‌طورکلی، عواملی که سبب ایجاد حس اعتماد بین مشتری و همچنین سبب برندسازی سایت می‌شود عبارت‌اند از:

 1. شرکت در نظرات سایت
 2. پاسخگویی سریع
 3. هدیه کوچک در کنار خرید
 4. تعامل مداوم با خریداران
 5. معرفی بیشتر شرکت خود به خریداران
 6. ضمانت کالا

پاسخگویی به نظرات و مشتریان

یکی از مؤثرترین عوامل در افزایش فروش سایت را می‌توان پاسخگویی به نظرات مشتریان محسوب کرد که اگر شما بتوانید نیاز مشتری را در سریع‌ترین زمان پاسخ دهید، یکی از نیازهای پایه و اساسی مخاطب را برطرف کرده‌اید و به او احترام گذاشته‌اید. مشتری همیشه به محصولی اهمیت می‌دهد که از پشتیبانی بهره‌مند باشد. یکی از مصداق‌های پشتیبان قوی را می‌توان ایجاد تعامل مؤثر و به‌موقع دانست.

وقتی مشتری سؤالی در مورد محصول و خدمات شما که در سایت گذاشته شده می‌کند، انتظار دارد که سریع به آن پاسخ دهید و دوم آن با جزئیات در مورد محصول و خدمات خود به مشتری توضیحات کاملی را ارائه دهید. حتماً شما هم دیده‌اید که وقتی به فروشگاهی مراجعه می‌کنید و تنوع محصولات نظر شما را به خود جلب می‌کند، ممکن است در مورد کالایی که در فروشگاه وجود دارد سؤال یا نظری داشته باشید. قطعاً اگر آن فروشگاه فرد یا افرادی را برای پاسخگویی به نظرات مشتریان مشخص کرده باشد، قطعاً موردتوجه شماست و از ذهن شما فراموش نمی‌شود که این فروشگاه با ارزش نهادن به مشتری، سؤالات او را پاسخ و نیازش را برطرف کرده است. این همیشه مهم است که افراد علاقه زیادی به موردتوجه قرار گرفتن دارند. وقتی شما به‌موقع و کامل به آن‌ها و نیازشان پاسخ دهید، قطعاً در سایت هم به افزایش فروش سایت شما کمک می‌کند و آن بازدیدکننده به یکی از مشتری‌های دائمی شما خواهد شد.

بازاریابی محتوا

در تعریف بازاریابی محتوا می‌توان گفت یکسری فرآیندها در کسب و کار نیز وجود دارد که به تولید محتوای جذاب، گیرا و توزیع آن برای جلب‌توجه و درگیر شدن یک گروه مشخص از مخاطبان باهدف افزایش اقدام‌های سودآورتری در مشتریان می‌پردازد گفته می‌شود.

نکته: بازاریابی محتوا مشتریان بالقوه را بدون فشار برای خرید محصول جذب و درگیر می‌کند.

قدمت بازاریابی محتوا به سالیان پیش از اختراع دستگاه چاپ برمی‌گردد؛ ولی در چند قرن اخیر گسترش قابل‌توجهی کرده است.

می‌توان بازاریابی محتوا را به دودسته تقسیم کرد:

 1. مثلاً وقتی شما یک دستگاه آبمیوه گیری خریداری می‌کنید و در جعبه آن یک دی‌وی‌دی آموزش کار با آبمیوه گیری وجود دارد که این به معنای بازاریابی محتوا با استفاده از محتوای دیجیتال است.
 2. همچنین وقتی وارد یک نمایشگاه می‌شوید و تعدادی کتاب خریداری می‌کنید، یک کتابچه کوچک هدیه می‌گیرید که این هم نوعی بازاریابی محتوایی با استفاده از ابزارهای مکتوب است.

کاربرد بازاریابی محتوا

 • با بازاریابی محتوا می‌توان حس اعتماد جلب کرد
 • با بازاریابی محتوا باعث افزایش فروش سایت شوید
 • بازاریابی محتوا سایت خود را درست کنید
 • بازاریابی محتوا و مخاطب هدف خود را جذب کنید
 • بازاریابی محتوا مخاطبان را متقاعد و تشویق در خرید کنید
 • با بازاریابی محتوا امکان انجام بسیاری از فعالیت‌ها وجود دارد

به گفته بیل گیتس، محتوا مثل پادشاه برای سایت است؛ پس با طراحی سایت کمک به حکم رانی پادشاه خود کنید.

ما سعی کردیم در این مقاله عواملی را که موجب افزایش فروش سایت می‌شود و همچنین راهکارهایی که برای رسیدن به این عوامل وجود دارد را به اطلاعتان برسانیم. اما باید توجه داشته باشید که برای افزایش فروش و ارتقاء سایت، تمام نکات مهم و نقش‌های کلیدی را در نظر بگیرید. یک مثال می‌توان گفت که بسیاری از سایت‌ها افزایش فروش و بهبود سئو سایت خود را در طی مدت‌زمان زیاد و رعایت تمام نکات به دست آورده‌اند که وقتی ما درباره یک محصول در اینترنت سرچ می‌کنیم، این سایت‌ها بالا می‌آیند. ولی یکسری سایت‌ها هم هستند که قدمت تشکیل شدنشان به چند سال اخیر برمی‌گردد مثل شرکت دیجی کالا.

به علت پاسخگویی سریع، به‌روز بودن استفاده از کلمات کلیدی و بهبود سئو سایت خود، توانسته‌اند در کنار این سایت‌های بزرگ و یا قدمت دار جز سایت‌های اول گوگل در پاسخگویی به نیازهای مشتریان شناخته شوند.

میخواهم سایت خود را سئو کنم؛ از کجا باید اقدام کنم؟

شرکت طراحی سایت گاسی وب آماده ارائه خدمات شبانه روزی طراحی و سئو سایت شماست. از راه های ارتباطی مشخص شده با ما ازتباط بگیرید تا 0 تا 100 این پروژه را به ما بسپارید. رزومه گاسی وب اعتمادتان را جلب خواهد کرد.

تبلیغات گوگل چه تاثیری در فروش بیشتر دارد؟

تبلیغات گوگل یکی از بهترین ابزار ها برای فروش حداکثری سایت است که میتوانید بصورت مستقیم یا واسطه ای برایتان انجوام شود. این کار هزینه مشخصی دارد که باید بپردازید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *