بهترین طراح لوگو

قبل از آن که در مورد “بهترین طراح لوگو” در ایران و چه در خارج از کشور صحبت شود، باید بدانید که در طراحی لوگو و یا طراحی هویت سازمانی که از نظر ما جزء عناصر سازمانی هستند، یک بار هم ساخته می‌شوند و تا مدت زمانی که برند شما زنده است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر به دنبال بهترین طراح لوگو هستید تا لوگوی کسب و کارتان را طراحی کند، با کارشناسان گاسی وب در تماس باشید. یک طراح لوگوی حرفه ای باید با اصول طراحی و رنگ ها شناخت کامل داشته باشد تا کیفیت و خروجی کار دلنشین باشد. افراد زیادی توانسته با طراحی لوگوی حرفه ای محبوب و شناخته شوند که در ادامه به برخی از افراد اشاره می کنیم تا آشنایی نسبی با این افراد پیدا کنید. 

همان طور که می‌دانید سایت گاسی وب از جمله سایت‌هایی است که در زمینه راه اندازی و طراحی انواع کسب و کار اینترنتی در کنار تولید محتوا و غیره فعالیت می‌کند. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به سایت گاسی وب اطلاعاتی را در مورد طراحی لوگو و چگونگی کسب درآمد از آن به طور کامل کسب کنید.

لیست بهترین طراح لوگو

باید توجه داشته باشید که طراحی لوگو فعالیتی نیست که توسط افراد غیرمتخصص انجام شود؛ زیرا نکته بسیار مهم در طراحی لوگو رسم تصویرسازی برند است ‌که معمولاً افرادی که به عنوان بهترین طراح لوگو شناخته می‌شوند این کار را انجام می‌دهند. در نتیجه اگر توسط افرادی که هیچ نوع تخصصی در تجارت طراحی بصری لوگو ندارند، طراحی صورت بگیرد می‌تواند خطرساز باشد.

حال می‌خواهیم شما را با تعدادی از بهترین طراح لوگو آشنا سازیم که عبارت‌اند از:

  • راب جانوف Rob Janoff
  • روث کدار Ruth Kedar
  • کارولین دیویدسون Carolyn Davidson
  • لیندون لیدر Lindon Leader
  • پائولا شر Paula Scher

در ادامه مقاله سعی کردیم شما را به طور مختصر با ویژگی و شخصیت هر کدام آشنا سازیم.

راب جانوف Rob Janoff

از جمله بهترین طراح لوگو حرفه ای راب جانوف است که مدت‌ها برای شرکت اپل فعالیت می‌کرد و طراحی لوگو اپل توسط این فرد تصویرسازی شده است و توانسته به عنوان یکی از بزرگ‌ترین برندهای جهانی مطرح شود. راب جانوف تنها با به کارگیری اصول کلیدی و اساسی در طراحی برند اپل آن هم به شکل یک سیب گاز زده شده، یک اثر هنری در طراحی لوگو خلق کرد.

البته جالب است بدانید که در طراحی اولیه این لوگو از رنگ‌های گوناگونی استفاده شده بود که متناسب با ویژگی‌های مردم آن زمان بوده است و رفته رفته به شکل کنونی تغییر رنگ پیدا کرده است؛ ولی هنوز از قدرت و اعتبار بالایی برخوردار است.

روث کدار Ruth Kedar

روث کدار یکی از طراحان لوگو است که مدرک خود را از دانشگاه استنفورد گرفته است و لوگو گوگل را طراحی کرده است. جالب است بدانید این فرد خالق لوگو یکی از بزرگ‌ترین موتورهای جستجوگر یعنی گوگل است. شاید این فرد هیچ وقت تصور نمی‌کرد لوگویی که طراحی کرده است روزانه چه تعداد از کاربران آن را مشاهده می‌کنند و تا این اندازه در حافظه افراد باقی بماند.

کارولین دیویدسون Carolyn Davidson

کارولین دیویدسون از جمله افرادی است که توانسته با طراحی فوق العاده خود سبب حیرت سایرین شود. او زمانی که مشغول عبادت در یکی از کلیساها بود با الهام گیری از فرشته کلیسا که گفته شده است یک الهه یونانی بوده است، توانست یک اثر ماندگار و یک برند جهانی با اسم نایک طراحی کند که بعد از گذشت چند دهه از قدرت این برند کاسته نشده است و ‌همچنان در رتبه نخست قرار دارد.

لیندون لیدر Lindon Leader

همان طور که گفته شد داشتن خلاقیت در طراحی و به تصویر کشیدن ایده‌های مرتبط با یک برند سبب پیشرفت و شناخته شدن یک برند می‌شود. باید بدانید کاری که لیندون لیدر در صنعت طراحی لوگو انجام داد به عنوان اولین کسی شناخته شد که در طراحی خود از فضای منفی استفاده ‌کرد. همین عامل سبب برتری و شناخته شدن او در میان سایر طراحان لوگو شده است.

مثلاً طراحی شرکت هواپیمایی فدکس توسط لیندون لیدر صورت گرفته است.

پائولا شر Paula Scher

پائولا شر در طراحی لوگوهای خود از یک ابتکار نوینی استفاده کرده است. او اولین کسی است که عناصر فرهنگی و هنرهای زیبا را با هدف ایجاد طرح‌های کاملاً منحصر به فرد و البته معنادار باهم تلفیق کرد. از جمله کارهای پائولا شر می‌توان به city Book و Tiffany&co اشاره کرد.

ویژگی‌های بهترین طراح لوگو

ویژگی‌های طراح لوگو حرفه ای

طراح لوگو حرفه ای اول از همه باید نسبت به این اصول آگاهی کامل داشته باشد و سپس ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

مهارت‌های ارتباطی؛ ویژگی‌های برتر بین فردی: یک طراح موفق همواره سعی می‌کند تا ایده‌های خود را با تصاویر و متن به تصویر بکشد تا هویت طراحی‌های خود را نشان دهد؛ بنابراین لازمه موفقیت در طراحی لوگو داشتن مهارت‌های برتر بین فردی و ارتباطی است.

خلاقیت: داشتن خلاقیت در طراحی لوگو از اصول کلیدی است. همچنین طراحان باید با خلاقیتی که دارند ایده‌های خود را به تصویر دربیاورند تا نماد و هویت یک برند به صورت کامل حفظ شود.

مهارت‌های فناوری؛ پذیرش فناوری: برای موفق بودن در عرصه طراحی لوگو لازم است بر مجموعه خاصی از مهارت‌های پیشرفته که شامل فناوری می‌شود تسلط کاملی داشته باشید.

مهارت‌های وقت شناسی؛ مدیریت زمان: کار طراحی به آن صورت است که باید هم زمان روی چند طرح کار کنند در نتیجه باید به طور هم زمان همه را باهم تطبیق دهند و ایده‌های منحصر به فردی و نتایج ایده آلی را ارائه دهند.

تایپوگرافی: یکی از عناصر اصلی در طراحی لوگو است که توجه به جزئیات جزئی، آن هم بسیار مهم و تأثیرگذار است.

درک رنگ: یک طراح موفق باید در مورد ارتباط رنگ‌ها باهم، نحوه شکل گرفتن آنان اطلاعات کافی داشته باشد تا در طراحی لوگو بتواند به طور حرفه ای و اصولی از آنان استفاده کنند.

تصویرسازی: یک طراح موفق می‌تواند به راحتی دیگران را مجاب کند که در این میان مهارت به تصویر کشیدن یکی از تأثیرگذارترین مهارت‌های طراح است.

جمع بندی

اما باید توجه داشته باشید که یک طراح زمانی می‌تواند به موفقیت برسد که علاوه بر رعایت اصول و داشتن ویژگی‌های لازم باید تسلط کافی بر روی انواع نرم افزارهای مورد نیاز در طراحی لوگو هم داشته باشد.

جالب است بدانید که هرچقدر در طراحی لوگو خود خلاقیت داشته باشید، علاوه بر سادگی می‌توانید ظاهری رسا و مطلوبی داشته باشد و حتی اگر می‌خواهید طراحی لوگو برای برند خود را به افراد دیگر واگذار کنید، باید توجه داشته باشید که از افرادی استفاده کنید که در این زمینه سرشناس و دارای رزومه کاری بالایی باشند.

طراح لوگوی خوب چه اصولی را در هنگام طراحی باید اجرا کند؟

همان طور که می‌دانید در طراحی لوگو باید از یک سری اصول و مبانی پیروی کرد که می‌توان به موارد موارد زیر اشاره کرد:
سادگی در طرح
به یاد ماندنی بودن طرح
انعطاف پذیری لوگو طراحی شده
بدون زمان بندی بودن لوگو
یونیک و اصل بودن لوگو

خصلت مشترک بهترین طراحان لوگو چیست؟

لازم به ذکر است که از جمله خصلت مشترک بهترین طراح لوگو در سطح جهانی، داشتن شوق همیشگی برای یادگیری مهارت‌ها و افزودن اطلاعات خود است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *