طراحی سایت آژانس مسافرتی

همان طور که می‌دانید برای طراحی سایت آژانس مسافرتی، آژانس هواپیمایی، آژانس گردشگری و حتی سایر وب سایت ها بسته به نوع نیاز و اهدافشان، از عناصر مختلفی استفاده می‌کنند. سایت گاسی وب از جمله سایت‌هایی است که می‌تواند به شما در طراحی وب سایت اصولی و قانونی با وردپرس کمک کند. شما با اطمینان، می‌توانید طراحی سایت خود را به متخصصان گاسی وب بسپارید.

طراحی سایت آژانس هواپیمایی طبق سفارش به صورت کاملا کاربرپسند و ریسپانسیو انجام می شود. یک آزانس گردشگری باید خدمات آنلاین ارائه دهد تا مشتریان بیشتری را جذب کند. شرکت گاسی وب به صورت تخصصی و حرفه ای با بیش از صدها نمونه کار می تواند سفارش پروژه طراحی سایت برای آژانس مسافرتی، تور و گردشگری را قبول کند و در کمترین زمان آماده و تحویل کارفرما دهد. هدف اصلی آزانس ها از طراحی وب سایت، افزایش بازدیدکنندگان و مشتریان از سمت اینترنت است.

اکنون می‌خواهیم در این مقاله شما را با طراحی سایت آژانس مسافرتی با وردپرس به طور کلی آشنا سازیم. لازم است بدانید که اولین قدم در طراحی این نوع وب سایت ها، تجزیه و تحلیل و شناسایی انواع بخش‌های آن است.

چرا آژانس گردشگری به وب سایت نیاز دارد؟

مزایای طراحی سایت گردشگری

در دنیای پرمشغله امروزه، انسان‌ها همواره به دنبال راهی آسان و مطمئن برای رفع نیازهای اساسی خود هستند که با ورود اینترنت به عرصه زندگی بشر، سبب شده تا افراد با تکیه بر این فناوری جهانی به پیشرفت بسیار زیادی برسند. چه بسا بسیاری از آژانس های مسافرتی به فکر این بودند تا با ورود به این عرصه بتوانند بیشتر از قبل کسب درآمد داشته باشند؛ بنابراین به فکر طراحی سایت آژانس مسافرتی افتادند.

شاید برایتان سؤال مطرح شود که چرا آژانس گردشگری به وب سایت نیاز دارد؟ آیا از مزایای طراحی سایت برای این قبیل کسب و کارها آگاهید؟ موارد زیر از مزایای طراحی سایت برای کسب و کار شماست:

 1. دسترسی راحت کاربران
 2. خدمات متنوع آنلاین
 3. آموزش‌های آنلاین
 4. خرید آنلاین تور و بلیط
 5. برندسازی و فروش بیشتر
 6. امنیت و سرعت بالا

دسترسی راحت کاربران

یکی از مهم‌ترین اهداف طراحی سایت گردشگری آن است که کاربران بتوانند در کمترین زمان ممکن، از طریق اینترنت و با جستجو ‌‌کردن در سایت آژانس های مسافرتی اطلاعاتی قبیل موارد زیر را بدست آورند:

 • مکان تفریحی
 • آثار باستانی
 • هتل‌ها
 • بازارهای سنتی

و بسیاری از موارد دیگر را در مورد مکان‌هایی که قصد سفر به آن جا را دارند بدست آورند تا از این طریق بتوانند به راحتی تصمیم گیری کنند و مقصد نهایی خود را انتخاب نمایند.

خدمات متنوع آنلاین

شاید برای یک آژانس مسافرتی آسان نباشد که خدمات متنوع خود را به افراد مراجعه کننده خود به صورت هم‌زمان و حضوری ارائه دهد. وقتی به دنبال کسب و کار پرسود با بازدهی بالا هستید وقت آن است که کسب کار خود را به دنیای دیجیتال و آنلاین معرفی کنید. تنوع خدمات هم می‌تواند در دنیای آنلاین به راحتی در اختیار مشتریان قرار گیرد. اگر این کار به‌صورت برنامه ریزی شده و اصولی انجام شود، قطعاً این خدمات آنلاین می‌تواند بهتر از دیگران در سایت شما به مشتریان ارائه شود.

آموزش‌های آنلاین

شاید تا چندین سال پیش اگر قصد مسافرت به مقصد خاصی را داشتیم، برای آگاهی بیشتر از نحوه برگزاری تورها و امور گردشگری اطلاعات خاصی در اختیار ما قرار نمی‌گرفت و می‌توان گفت در عمل انجام شده قرار می‌گرفتیم و یا در یک کلاس محدود آموزش‌های مربوطه را کم و بیش یاد می‌گرفتیم؛ اما امروزه آژانس های گردشگری با داشتن یک سایت خوب می‌توانند به راحتی هرگونه آموزش‌های قبل از سفر را حتی به صورت آنلاین به مشتریان آموزش دهند.

خرید آنلاین تور و بلیط

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که با طراحی سایت آژانس مسافرتی می‌توان در اختیار کاربران قرار گذاشت، خرید آنلاین تور و بلیط است.

جالب است بدانید که در این وب سایت ها اغلب قسمتی را تحت عنوان رزرو هتل، تور، خرید آنلاین بلیط طراحی می‌کنند که با این روش دیگر لزومی به مراجعه مستقیم کاربران به درگاه تورهای گردشگری برای خرید آنلاین تور و بلیط نیست، بلکه می‌توانند به صورت اینترنتی بلیط خود را رزرو و به صورت آنلاین صورت حساب خود را پرداخت کنند.

برندسازی و فروش بیشتر

همان طور که می‌دانید به کلیه اقداماتی که باعث می‌شود محصولات یا خدمات یک شرکت در ذهن مخاطبان هدف ثبت شود را برند سازی می‌گویند. به همین دلیل در طراحی سایت آژانس هواپیمایی برای شناخته شدن، بیشتر به فکر طراحی لوگو خاص در کنار تبلیغات پر رنگ لعاب و متناسب با اهداف سایت خود و برند سازی هستند. با این کار علاوه بر سبقت گرفتن از سایر رقبای خود، سبب جذب بیشتر مخاطبان می‌شوند که این به معنای فروش بیشتر و کسب درآمد زیاد آژانس هواپیمایی است.

امنیت و سرعت بالا

امروزه با گسترش فضای اینترنت و فعالیت بیشتر افراد در این عرصه سبب شده که بسیاری از کسب و کارها در این عرصه شناخته و به اوج پیشرفت خود برسند.

 در این میان برخی از افراد هم بودند که با بهره گیری از ویژگی‌های اینترنتی نظیر:

 • عدم محدودیت زمانی و مکانی
 • امنیت بالا (عدم فیلترینگ)
 • سرعت بالا

 شروع به طراحی سایت اختصاصی آژانس مسافرتی کردند تا با بهره گیری از این ویژگی اساسی به سود بالایی دست یابند.

مزایای طراحی سایت آژانس مسافرتی

در گذشته­ای نه چندان دور، عموم کسب و کارها اغلب به صورت سنتی و حضوری انجام می‌شد؛ اما امروزه با پیشرفتی که در تکنولوژی صورت گرفته سبب شده که محدوده کسب و کارها دنیای اینترنت را هم در بر بگیرد که در این میان یکی از کسب و کارهایی که نیاز به طراحی سایت دارد، آژانس مسافرتی است؛ زیرا مردم تمایل زیادی دارند که از منزل، مکان سفر گردشگری خود را انتخاب کنند و بدون صرف هزینه و وقت اضافه بلیط خود را رزرو کنند؛ بنابراین می‌توانید با طراحی سایت آژانس مسافرتی در هر زمان و مکانی که هستید به سؤالات مشتریان خود پاسخ و نیازشان را رفع کنید.

در حقیقت آژانس های مسافرتی بهترین راهکار برای افرادی است که اطلاعات کمی در مورد مناطق دیدنی جهان دارند؛ زیرا اغلب سایت‌ها با ارائه تبلیغات و عکس و پوستر در مورد انواع مکان‌های گردشگری سعی می‌کنند تا بدین وسیله سبب جذب بیشتر مشتری برای خود شوند.

از جمله مزیت‌های طراحی سایت آژانس مسافرتی عبارت‌اند از:

 • سهولت دسترسی به خدمات آژانس
 • فروش آنلاین بلیط هواپیما، قطار
 • کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان
 • افزایش کیفیت خدمات رسانی به مشتریان
 • بیشتر شدن اعتبار برند آژانس

و بسیاری از موارد دیگر نیز است.

همچنین جالب است بدانید که قیمت طراحی سایت آژانس هواپیمایی نسبت به برپایی کسب و کارهای سنتی بسیار ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.

امکانات سایت آژانس مسافرتی

امکانات سایت آژانس مسافرتی

قطعاً یکی از ویژگی‌های اصلی سایت‌های آژانس مسافرتی، خدمات بسیار زیادی است که ارائه می‌دهند که گاهی شمارش تعداد آن‌ها از کنترل و شمارش خارج می‌شود. در حقیقت می‌توان گفت که با طراحی سایت آژانس مسافرتی یا گردشگری، می‌توان تمام خدمات مورد نیاز کاربران و توریست‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برآورده کرد؛ بنابراین به همین دلیل است که بسیاری از آژانس های مسافرتی به فکر طراحی وب سایت هایی کردند تا از طریق آن بتوانند اطلاعات لازم و کافی را در حداقل‌ترین زمان ممکن به کاربران خود دهند.

مثلاً امروزه تورهای گردشگری زیادی وجود دارند که تورهای زیادی به شهرها، کشورها و مناطق مختلف ارسال می‌کنند و در مقابل هم بلیط های هواپیما و قطار زیادی به فروش می‌رسانند.

از جمله امکانات آژانس مسافرتی عبارت‌اند از:

 • مشاهده تورها زمان دقیق حرکت و زمان برگشت هر تور
 • قابلیت عضو شدن مشتریان در سایت و ارائه خدمات ویژه به توریست‌ها
 • رزرو آنلاین هتل و پرداخت اینترنتی هزینه‌ها
 • قابلیت معرفی تمام شهرها، کشورها به همراه مکان‌های تاریخی، توریستی، زیارتی و غیره نیز است.
 • قابلیت ارائه اخبار تورها و آژانس مسافرتی

بنابراین شما با طراحی یک سایت مناسب علاوه بر شناخته شدن در حوزه اینترنت، سبب جذب بیشتر مشتری و در نهایت کسب درآمد بالاتر برای خود فراهم می‌کنید.

مراحل طراحی سایت آژانس مسافرتی

قبل از هر چیزی باید بدانید که ساخت سایت آژانس مسافرتی با سایر کسب و کارها تا حدودی متفاوت است، زیرا امکانات خاصی را می‌توان به این سایت‌ها اضافه کرد تا مورد پسند کاربران بیشتری قرار گیرد. همچنین باید اطلاعات کاملی در مورد آژانس مسافرتی و خدماتی خود در اختیار کاربران قرار دهید که این کار باعث وفاداری بیشتر کاربران به وب سایت شما می‌شود. اطلاعاتی از قبیل دسته بندی و توضیح هتل‌ها و بسیاری از موارد دیگر.

حال می‌خواهیم شما را با مراحل گام به گام طراحی سایت آژانس مسافرتی آشنا سازیم که عبارت‌اند از:

 • بستر مناسب را انتخاب ‌کنید.
 • دامنه خود را دریافت کنید.
 • میزبانی و نصب خودکار وردپرس را دریافت کنید.
 • یک قالب قدرتمند برای وب سایت خود انتخاب کنید.
 • با افزونه‌های ضروری، ویژگی‌های مهم را اضافه کنید.
 • ایجاد امکانات مختلف برای پرداخت‌های آنلاین

طراحی سایت شرکت هواپیمایی و مسافرتی چقدر هزینه دارد؟

همان طور که می‌دانید برای طراحی هر نوع سایتی بنا به نوع کاربرد و استفاده آن هزینه‌های مختلفی صرف می‌شود که این اختلاف قیمتی هم شامل سایت آژانس های مسافرتی و هواپیمایی هم می‌شود. حال باید بدانید که این تفاوت قیمتی به چند عامل اساسی بستگی دارد و آن هم به میزان امکانات، میزان اختصاصی بودن سایت، سئو سایت، راه اندازی بلاگ تخصصی و تعداد صفحات سایت است.

جمع بندی

ما در این مقاله تمام تلاش خود را بکار گرفتیم تا شما را با طراحی سایت آژانس مسافرتی و گردشگری آشنا سازیم. همچنین باید بدانید که یک سایت گردشگری، می‌تواند نیازهای کاربران خود را در حداقل‌ترین، زمان ممکن با استفاده از خدمات خود برآورده کند و به همین خاطر است که آژانس های هواپیمایی همواره در تلاش هستند تا با طراحی یک سایت کارآمد و مفید نیازهای کاربران خود را پاسخ دهند و همچنین از سایر رقبای خود در این عرصه سبقت بگیرند. تمامی مقالات سایت گاسی وب آپدیت می‌شود. پس منتظر مطالب جدیدی در این حوزه که مورد علاقه شماست باشید. همراه همیشگی گاسی وب باشید.

هزینه طراحی سایت آژانس مسافرتی چگونه است؟

برای مثال اگر شما درخواست سایت UI و UX حرفه ای و اختصاصی داشته باشید، باید بودجه زیادی را برای ساخت آن کنار بگذارید و یا حتی اگر وب سایتی که می‌خواهید طراحی کنید بر مبنای فروش تور باشد، هزینه کمتری دارد؛ ولی هر چقدر نیازهای کارفرما بالاتر رود هزینه طراحی آن بیشتر می‌شود.

پروژه طراحی سایت آژانس مسافرتی چقدر زمان می برد تا آماده شود؟

معمولا بین 20 تا 30 روز کاری راه اندازی این نوع وب سایت زمان می برد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *