پشتیبانی سایت چیست؟

برای اینکه وب سایت به روز و مفیدی داشته باشیم باید روی سئو و رتبه بندی آن کار کنیم؛ رسیدن به این اهداف نیازمند انجام کارهایی است که باید به صورت مداوم روی سایت انجام شود که به مجموعه آن‌ها پشتیبانی سایت گفته می‌شود. همچنین پشتیبان سایت فردی است که سایت را از لحاظ مشکلات و خطاهای فنی و محتوایی بررسی می‌کند و آن را به روز نگه می‌دارد. در حال حاضر انواع شرکت پشتیبانی سایت در فضای اینترنت فعال هستند که می‌توانند به کسب و کارهای کوچک جهت نگهداری سایت کمک کنند.

انواع پشتیبانی سایت

پشتیبانی وب سایت چیست

به طور کلی دو نوع پشتیبانی سایت شامل پشتیبانی محتوایی سایت و پشتیبانی فنی سایت وجود دارد؛ نوع دیگر پشتیبانی سایت، سئو وب سایت است که در ادامه توضیحاتی در مورد هر یک داده می‌شود. وظایف پشتیبان سایت برای پشتیبانی محتوایی وب سایت شامل تهیه تقویم محتوایی، بارگذاری مقالات در دسته بندی های سایت می‌باشد.

پشتیبان سایت برای پشتیبانی فنی سایت باید دانش، تخصص، تجربه و مهارت کافی و لازم را برای تغییرات اساسی روی سایت داشته باشد. این‌گونه فعالیت‌ها با سلامت اصلی سایت ارتباط مستقیم دارند و از ضروری ترین کارهایی است که باید روی یک وب سایت انجام شود.

1. پشتیبانی محتوایی وب سایت

خدماتی همچون به روز رسانی مطالب سایت، انتشار منظم محتوای جدید، ویرایش محتواهای قبلی و فعلی و بهبود استراتژی محتوایی در پشتیبانی محتوایی وب سایت انجام می‌شود. این کار باید توسط پشتیبان سایت و طبق استراتژی سئو و کلمات کلیدی هدف صورت گیرد. انتشار محتوای مرتب در سایت باعث افزایش رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل می‌شود. برای پشتیبانی محتوایی سایت باید از یک شرکت پشتیبان سایت قوی کمک گرفت و محتوایی مداوم و مستمر را دریافت منتشر کرد. همچنین سایت‌های محتوایی به دلیل داشتن بازدید بالا نیاز به خرید هاست قوی دارند.

2. پشتیبانی سئو وب سایت

سئو سایت برای جذب ترافیک و رتبه بندی سایت در نتایج گوگل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شرکت‌های کوچک و بزرگ برای دستیابی به این هدف از پشتیبان سئو سایت کمک می‌گیرند. سایت‌های مختلفی در این زمینه در حال فعالیت‌اند از جمله این شرکت‌ها می‌توان به مجموعه گاسی وب اشاره کرد. سئو سایت شامل مجموعه تکنیک‌هایی است که سبب افزایش اعتبار و ارزش سایت برای بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو می‌شوند. بسیاری از عوامل مانند مفید بودن مطالب و جذابیت گرافیکی وجود دارند که می‌توانند باعث پیشرفت سایت از دیدگاه سئو شوند.

3. پشتیبانی فنی وب سایت

پشتیبانی فنی سایت از مهم‌ترین کارهایی است که باید روی سایت انجام گیرد؛ زیرا بدون این نوع پشتیبانی سایت نمی‌تواند به درستی بارگذاری و دیده شود. مسائل فنی‌هاست و دامین، برنامه نویسی، امنیت سایت و به روز بودن سایت از جمله فعالیت‌هایی است که باید روی سایت انجام شود. وظایف پشتیبان سایت در زمینه فنی سایت شامل بررسی و رفع مشکلات امنیتی سایت، رفع خطاها و باگ‌های سایت، بهبود سرعت سایت، نصب پلاگین های مخصوص برای پشتیبانی سایت وردپرسی، به روز رسانی سایت و بررسی بالا بودن وب سایت است.

مزایای پشتیبانی برای وب سایت

 پشتیبانی وب سایت توسط شرکت پشتیبانی سایت در صورتی که خدمات با کیفیتی ارائه شود می‌تواند مزایای بسیاری را به دنبال داشته باشد.

  • بررسی و رفع مشکلات مربوط به امنیت سایت
  • جلوگیری از هک شدن سایت در کسب و کارهای مهم
  • تهیه نسخه پشتیبانی و بک آب گیری از سایت
  • رفع مشکلات سرعت بارگذاری سایت
  • افزایش بازدید و ترافیک طبیعی سایت
  • بهبود و ارتقای سئوی وب سایت سئو سایت
  • بهبود رتبه‌ی وب سایت در نتایج موتورهای جستجو
  • اطمینان از عملکرد درست کانال‌های ارتباطی با مشتری

جمع بندی

به طور کلی سه نوع پشتیانی سایت فنی، محتوایی و سئو سایت وجود دارد؛ نگهداری هاست و برنامه‌های نظارتی و ارتقا آن‌ها، به روز رسانی و انتشار محتوای جدید و انجام فعالیت‌هایی برای افزایش بازدید از سایت و جذب ترافیک از جمله وظایف پشتیبان سایت است. کسب و کارهای مختلف برای داشتن وب سایتی کارآمد نیاز به پشتیبان سایت دارند؛ شرکت گاسی وب یکی از شرکت‌های معتبر در این زمینه است که می‌توان خدمات پشتیبانی سایت را از آن دریافت کنید.

از چه سنی می توان در پشتیبانی سایت شروع به فعالیت کرد؟

پشتیبانی سایت شامل موارد مختلفی از امور مربوط به وب سایت می شود که از سنین اوایل نوجوانی نیز می توان آموزش های مربوطه را دید و مشغول به کار شد.

آیا شغل پشتیبانی سایت نیاز به مجوز دارد؟

خیر، با کسب تجربه و آموزش های لازم می توانید در منزل خود یک کار خانگی داشته باشید. بسیاری از افراد درآمدهای زیادی از این کار به دست می آورند. البته که کسب مدرک در این زمینه بسیار حائض اهمیت است و کلاس کاری شما را بالاتر خواهد برد و در دریافت پروژه ها به کمکتان خواهد آمد.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *