تهیه نسخه پشتیبان در وردپرس

پشتیبانی سایت یکی از مهم ترین مسائل برای حفظ امنیت داده‌ها و اطلاعات درون یک وب سایت است. برای تهیه یک نسخه پشتیبان امروزه از افزونه بکاپ ورد پرس استفاده می‌شود.

در حال حاضر با تغییرات زیادی در وب سایت‌ها رو به رو هستیم. معمولاً برخی از تغییرات با مشکلاتی همراه بوده که ممکن است باعث از دست رفتن اطلاعات شود؛ از همین رو استفاده از پشتیبان سایت ورد پرس می‌تواند در این زمینه کمک بسیاری باشد. این مسئله باعث شده ما تصمیم بگیریم در ادامه متن 7 افزونه پشتیبان گیری از وردپرس را به شما عزیزان معرفی کنیم؛ پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مجموعه گا سی وب همراه باشید!

 افزونه تهیه نسخه پشتیبان در وردپرس

 

افزونه UpdraftPlus

این افزونه از محبوب‌ترین افزونه‌های رایگان ورد پرس است و در مخزن ورد پرس وجود دارد. 2 میلیون وب سایت تاکنون افزونه UpdraftPlus را مورداستفاده قرار داده‌اند. این افزونه عملکرد بسیار خوبی در تهیه نسخه پشتیبان سایت و پشتیبان گیری به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده از خود نشان داده است.

افزونه UpdraftPlus قادر به بارگذاری نسخه‌های پشتیبان در سرویس‌های ذخیره سازی ابری مانند ایمیل، SFTP، Dropbox، Rackspace، FTP، Google Drive و S3 است. به علاوه این افزونه دارای نسخه پریمیوم بوده که در آن نسخه افزودنی‌های بسیاری به منظور کپی کردن وب سایت، پشتیبانی‌های چند منظوره، انتقال سایت، جست و جوی پایگاه داده، جایگزینی پایگاه داده وجود دارد.

افزونه BackWPup

این افزونه بکاپ وردپرس به منظور پشتیبان گیری از مواردی مانند wp-content مورد استفاده قرار می‌گیرد. افزونه BackWPup می‌تواند اطلاعات پشتیبان گیری شده را در سرویس‌های ذخیره سازی FTP، Dropbox، S3 و نسخه‌های دیگر به صورت فایل زیپ شده قرار دهد.

این افزونه به راحتی می‌تواند از بانک اطلاعاتی وب سایت پشتیبانی کرده و پایگاه داده را بهینه سازی کند. همچنین از عهده تعمیر و بررسی پایگاه داده هم برمی‌آید. پشتیبانی از فایل‌های مختلف و ارائه نسخه پشتیبان سایت در قالب‌های مختلفی مانند tar.bz2، tar.gz، ZIP و tar را هم انجام می‌دهد.

افزونه Duplicator

از جمله وظایف پشتیبان سایت نسخه برداری از سایت است که افزونه Duplicator به خوبی این کار را انجام می‌دهد. این افزونه از فوق العاده ترین ابزارهای پشتیبان گیری سایت بوده که در وردپرس وجود دارد. این افزونه قادر به پشتیبانی از base۶۴ و رشته سریال هم است.

امکانات این افزونه شامل موارد زیر می‌شود:

  • از یک قسمت دلخواه سایت به شکل دستی نسخه پشتیبان تهیه می‌کند.
  • سایت زنده را به سمت localhost برای توسعه انتقال می‌دهد.
  • امکان بسته بندی تمامی پلاگین های سایت، محتوا، فایل‌های ورد پرس، تم و پایگاه داده از طریق این افزونه وجود دارد.

افزونه WP Time Capsule

در صورتی که قصد دارید از پرونده‌های اخیر پشتیبان بگیرید، افزونه WP Time Capsule مناسب ترین انتخاب برای شما خواهد بود. این افزونه قادر است که بکاپ های وب سایت را روی سرویس‌های ذخیره سازی Google Drive، Amazon S3 و Dropbox ذخیره کند.

به منظور استفاده از این افزونه در وب سایت باید حساب کاربری خود را در این افزونه ایجاد کنید. پس از ثبت نام شما قادر به نصب پلاگین های رایگان و اتصال cloud خواهید بود، بدین ترتیب با کمک افزونه WP Time Capsule می‌توانید به راحتی از وب سایت خود بکاپ گرفته و آن را در مکان مورد نظر ذخیره کنید.

افزونه WP DB Backup

این افزونه به صورت انحصاری برای پشتیبان گیری از پایگاه داده به وجود آمده است. افزونه WP DB Backup این امکان را فراهم می‌کند تا کاربر بتواند از جداول موجود در پایگاه داده بکاپ بگیرد. این افزونه امکانات بسیار زیادی داشته که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • امکان تهیه بکاپ به صورت کامل از پایگاه داده
  • ارسال نسخه پشتیبان به نشانی ایمیل
  • تهیه نسخه پشتیبان با تنظیم زمان بندی به صورت خودکار
  • امکان افزودن جدول به نسخه پشتیبان

لازم به ذکر است این افزونه تا به حال توسط 300 هزار کاربر نصب شده است. همچنین نسخه‌های تهیه شده از پایگاه داده بعد از ارسال به ایمیل از سرور پاک می‌شوند.

افزونه BackUpWordPress

این افزونه ساده ترین افزونه پشتیبان گیری از وردپرس است و به کمک آن می‌توان از پایگاه داده و تمام فایل‌های که روی وب سایت وجود دارد بکاپ تهیه کرد. البته باید برای نصب این نسخه برنامه PHP شما نسخه 5.3.2 یا بالاتر باشد.

همانطور که گفتیم این افزونه بسیار ساده بوده و راه اندازی آن به هیچ تنظیمی نیاز ندارد. میزان حافظه‌ای که این افزونه مورد استفاده قرار می‌دهد کم بوده و برای استفاده در محیط هاست اشتراکی مناسب است. افزونه BackUpWordPress قادر به مدریت برنامه‌های چندگانه بوده و می‌تواند فایل‌های پشتیبان را به ایمیل ارسال کند.

افزونه BackupBuddy

افزونه BackupBuddy از سال 2010 به ورد پرس افزوده شده و امنیت میلیون‌ها وب سایت را حفظ می‌کند. این افزونه پشتیبان سایت وردپرس تنها با چند کلیک ساده این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا بتوانند از وب سایت خود بکاپ بگیرند.

به علاوه امکان پشتیبان گیری به صورت خودکار هم توسط این افزونه وجود دارد. لازم به ذکر است در صورت ذخیره پرونده‌های مختلف در یک مسر سرعت بکاپ گیری آن‌ها افزایش می‌یابد. همچنین افزونه BackupBuddy را می‌توان به منظور بهینه سازی و تعمیر پایگاه داده هم مورد استفاده قرار داد.

در صورتی که نسخه پشتیبان نگرفته باشم امیدی به بازگشت اطلاعات وجود داره؟

بله با شرکت پشتیبان وردپرس ارتباط بگیرید تا آخرین نسخه پشتیبانی که آنها از وب سایت شما دارند را به شما تحویل دهند.

هزینه پشتیبانی سایت ماهیانه چقدر است؟

هزینه پشتیبانی سایت بصورت پروژه ای یا ماهیانه پرداخت می شود که معمولاً از 2 میلیون تومان شروع می شود و بسته به درخواست شما تا چندین میلیون تومان هم می رسد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *