حذف اکانت تلگرام با لینک مستقیم

حذف اکانت تلگرام زمانی که پیام رسان های زیادی در گوشی اندروید یا آیفون خود دارید، یا مسنجر جدیدی پیدا کرده اید، می تواند منطقی باشد. در صورتی که تمایل به دیلیت اکانت تلگرام دارید جهت پاک کردن حساب، این مقاله را بخوانید.

در این قسمت نحوه “دیلیت اکانت تلگرام” را به شما آموزش می دهیم که چگونه است. طریقه حذف اکانت تلگرام به چند روش قابل انجام است. یکی از راه ها استفاده از لینک سایت اصلی تلگرام می باشد.

به طور خلاصه به آموزش تصویری و مرحله به مرحله حذف خودکار تلگرام، علت و دلایل حذف اکانت تلگرام، حذف تلگرام با لینک مستقیم، دیلیت اکانت تلگرام اصلی، تلگرام ایکس، هاتگرام، موبوگرام و تلگرام طلایی، معرفی برنامه های پاک کردن حساب تلگرام و تعداد دفعات مجاز برای خارج شدن از تلگرام می پردازیم.

تلگرام یک برنامه پیام رسانی ایمن است که رمزنگاری مطمئن را برای حفظ اطلاعات شما از چشم جاسوسی که به صورت ناخواسته انجام می شود ارائه می دهد. هرچه کاربران بیشتر و بیشتر به سمت حریم خصوصی روی می آورند، رقابت میان پیام رسان های متمرکز بر امنیت بیشتر می شود.

دلیل دیلیت اکانت تلگرام چیست

دلایل دیلیت اکانت تلگرام چیست؟

تلگرام کاملاً یک برنامه پیام رسانی خصوصی و مطمئن است، خصوصاً در مقایسه با محبوب ترین رقبای خود. در بیشتر موارد، ما توصیه می کنیم از آن استفاده کنید. با این وجود، هنوز چند دلیل وجود دارد که ممکن است شخصی بخواهد حساب تلگرام خود را حذف کند:

 • تلگرام در گذشته مسائل امنیتی را تجربه کرده است، از جمله حملات هکرها. در سال 2017، هکرها از طریق تلگرام بدافزارها را به ویندوز کامپیوترها گسترش دادند. این سازمان توسط سازمان هایی مانند Stiftung Warentest و کمیته حمایت از روزنامه نگاران ناامن تلقی شده است. تلگرام هنوز کاملاً ایمن است، اما ممکن است کاربران بخواهند به سایر برنامه های امن مهاجرت کنند.
 • شرکت کنندگان در چت تلگرام می توانند نه تنها پیام های شخصی خود بلکه پیام های طرف مقابل را نیز بدون هیچ گونه اخطاری حذف کنند. این امر به شرکت کنندگان امکان کنترل کمتر بر مکالمات خود را می دهد و می تواند دستکاری را فعال کند. شخصی که با او چت می کنید ممکن است با حذف پیام های شما، محتوای صفحه ی چت را تغییر دهد..
 • تلگرام از یک پروتکل امنیتی پیام رسانی اختصاصی به نام MTProto (پروکسی تلگرام) استفاده می کند که امنیت و قابلیت اطمینان بودن آن به طور کامل اثبات نشده است. شماری از رمزنگاران از آن انتقاد کرده اند که به اندازه کافی ایمن نیست. نسخه منبع باز ارائه نشده است. کاربران ممکن است بخواهند یک برنامه پیام رسانی را با ساختار شفاف تر پیدا کنند.
 • شاید برخی از دوستان یا اعضای خانواده شما دیگر در تلگرام نباشند. از این رو، شما برای در ارتباط ماندن با آنها، مجبور می شوید مسنجر جدیدی نصب کنید.

چند نکته مهم که قبل از پاک کردن اکانت تلگرام باید بدانید

 • غیرفعال کردن حساب تلگرام تمام لیست های تماس، پیام ها، گروه ها، کانال ها را به طور کامل پاک می کند.
 • غیرفعال سازی، قابل بازگشت نیست.
 • اگر بعداً دوباره در تلگرام ثبت نام کنید، هیچ یک از پیام ها، کانال ها و لیست های تماس شما از حساب قدیمی شما نمایش داده نمی شوند.

 

2 راه برای حذف اکانت تلگرام

همانطور که شاید متوجه شده باشید، گزینه ای برای غیرفعال کردن سریع حساب خود در برنامه تلگرام وجود ندارد. دلیل این امر این است که فرآیند غیرفعال سازی شامل مراجعه به یک صفحه وب اختصاصی و انجام اقدامات در برنامه است.

راه دیگر برای حذف اکانت تلگرام تلاش کمتری را از شما می خواهد، اما مدت زمان بیشتری طول می کشد، زیرا حساب خود را به صورت خودکار در تلگرام می بندید.

اگر ادامه مقاله را بخوانید متوجه می شوید که کدام گزینه برای شما مناسب است. اما چگونه است؟

 

حذف خودکار اکانت تلگرام

به عنوان بخشی از ویژگی های امنیتی آن، اکانت های تلگرام پس از مدت زمان مشخصی از عدم ورود شخص به اکانت تلگرام شخصی، بصورت خودکار پاک می شوند. یک دوره پیش فرض 6 ماه تعیین شده است، به این معنی که اگر در این مدت وارد حساب تلگرام خود نشوید، اکانت حذف می شود و مکالمات شما برای همیشه از بین می رود.

شما نمی توانید این ویژگی را غیرفعال کنید، اما می توانید زمان حذف خودکار اکانت تلگرام خود را تنظیم کنید، از 1 تا 12 ماه. یکی از راه های خلاص شدن از حساب کاربری شما این است که پس از یک ماه آن را برای حذف تنظیم کنید و سپس فقط صبر کنید. البته نباید در این مدت از تلگرام استفاده کنید. با دنبال کردن این مراحل می توانید این کار را انجام دهید:

 • برنامه تلگرام را باز کنید و به تنظیمات بروید. Privacy & Security را انتخاب کنید.

حذف خودکار اکانت تلگرام

 • در منو به پایین حرکت کرده و بر روی If Away For ضربه بزنید.

پاک کردن اکانت تلگرام

 • یک ماه را انتخاب کنید.

اگر نمی خواهید منتظر بمانید تا اکانت تلگرام به صورت خودکار حذف شود، می توانید خودتان این ابتکار عمل را انجام دهید. در ادامه یاد می گیریم چگونه حساب تلگرام خود را به صورت دستی غیرفعال کنیم.

 

حذف اکانت تلگرام بصورت دستی

برای حذف حساب تلگرام خود بصورت دستی در هر زمان، این مراحل را دنبال کنید. همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، گزینه غیرفعال کردن حساب در برنامه تلگرام وجود ندارد.

 • به سایت دیلیت اکانت تلگرام با لینک مستقیم در یک مرورگر وب مورد نظر خود بروید. می توانید از مرورگرهای موبایل و دسکتاپ جهت مراجعه به لینک زیر استفاده کنید. (هر کدام برای شما راحت تر است.)

[wpi_designer_button text=’Delete Telegram Account’ link=’https://my.telegram.org/auth?to=deactivate’ style_id=’1696′ target=’_blank’]

 • شماره تلفنی را که با آنها وارد سیستم شده اید به تلگرام وارد کنید و روی Next کلیک کنید.

حذف اکانت تلگرام بصورت دستی

 • در بخش Delete my account and manage apps اگر شماره تلفن خود را به درستی وارد کرده باشید، یک پیام در برنامه Telegram خود (نه SMS) با یک کد تأیید دریافت خواهید کرد و دیلیت اکانت تلگرام بدون کد امکان پذیر نیست. اکنون به صفحه غیرفعال سازی باز شده در مرورگر خود برگردید، کد دریافت شده را در قسمت مربوطه وارد کرده و دکمه ورود به سیستم را بزنید.
 • اکنون پرسیده می شود چرا می خواهید تلگرام را ترک کنید. از آنجا که این قسمت اختیاری است، می توانید دلایل خود را برای کنار گذاشتن بیان کنید و با خالی کردن فیلد بازخورد بدهید یا به آن بازگردید. هر کاری را که انتخاب کردید انجام دهید، پس از آن روی Delete My Account کلیک کنید.

حذف دستی حساب تلگرام

 • اکنون باید تأیید کنید که می خواهید از شر حساب خود خلاص شوید. اگر اطمینان دارید، روی Yes کلیک کنید، حساب من را در پنجره بازشو حذف کنید.

دیلیت حساب تلگرام

درست است! اکنون حساب تلگرام شما غیرفعال شده است، بنابراین دیگر نمی توانید از این برنامه استفاده کنید.

در صورتی که تصمیم گرفتید که دوباره بخواهید از تلگرام استفاده کنید، ممکن است نتوانید برای چند روز پس از غیرفعال کردن، حساب جدیدی ایجاد کنید، بنابراین مجبور خواهید بود کمی صبر کنید تا از این پیام رسان استفاده کنید.

 

پس از پاک کردن اکانت در تلگرام چه اتفاقی می افتد؟

قبل از پاک کردن اکانت تلگرام خود برای همیشه، بهتر است عواقب ناشی از این کار را بدانید.

وقتی حذف اکانت تلگرام را انجام می دهید، تلگرام می گوید همه چت ها و اطلاعات شما دائمی حذف می شود. حساب شما به طور دائم فسخ می شود و پیام های شما و همچنین مخاطبین از بین می روند.

در مورد کانال ها و گروه هایی که شما ایجاد کرده اید، آنها به طور عادی به کار خود ادامه می دهند و سرپرست های موجود امتیازات خود را حفظ می کنند. در صورتی که تنها مدیر سایت باشید، تلگرام به طور تصادفی یک عضو فعال را به عنوان مدیر جدید منصوب می کند.

از این گذشته، تلگرام به شما اجازه نمی دهد حداقل برای دو روز دوباره یک حساب جدید با همان شماره تلفن تنظیم کنید.

بنابراین، این راهنما مخصوص کاربرانی نیست که می خواهند فقط تمام مکالمات خود را در تلگرام پاک کنند. برای این کار، می توانید برنامه تلگرام را باز کرده و با فشار دادن طولانی روی آنها چت هایی را که می خواهید حذف کنید، انتخاب کنید. برای حذف مکالمات انتخاب شده، روی سطل زباله در بالا ضربه بزنید.

از طرف دیگر، می توانید به پشتیبانی مشتری تلگرام دسترسی پیدا کرده و از آنها بخواهید که تمام چت های شما را از سرورهای خود حذف کنند.

چگونه قبل از خروج از تلگرام داده ها را ذخیره کنیم؟

تلگرام به شما اجازه نمی دهد حساب تلگرام خود را به طور موقت ببندید، بلکه پس از مدتی برای همیشه بسته می شود. هنگامی که مراحل حذف را طی کردید، نمی توانید این عمل را خنثی سازی کرده و حساب خود را دوباره زنده کنید یا چت های قدیمی خود را فقط با ورود به سیستم بخوانید.

خوشبختانه، در صورت وجود هرگونه مکالمه ای که می خواهید برای مراجعه به آینده ذخیره کنید، تلگرام گزینه export را برای مشتریان دسک تاپ خود ارائه می دهد.

برای استفاده از آن، برنامه تلگرام را بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید و وارد سیستم شوید. روی سه نوار در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید. تا زمانی که گزینه Export Telegram Data را پیدا کنید، به پایین بروید.

پس از وارد شدن به صفحه جدید، نوع داده مورد نظر برای دانلود را انتخاب کنید.

در ادامه مقاله حذف اکانت تلگرام، شما می توانید به طور خاص می توانید انتخاب کنید که کدام چت ها استخراج شوند، چه برای حذف کانال های عمومی، چه بایگانی (شامل فیلم ها یا GIF ها) هستند. شما حتی می توانید فقط استیکر هایی را که در گذشته در تلگرام ارسال کرده اید را دانلود کنید.

بر روی Export کلیک کنید و بسته به اندازه داده های خود در تلگرام استخراج را در چند دقیقه انجام می دهد. برای مشاهده پرونده روی Show My Data ضربه بزنید.

 

جمع بندی

در این آموزش به زبان فارسی بیان کردیم حذف اکانت تلگرام دو روش متفاوت دارد. روش های این کار عبارتند از حذف خودکار اکانت تلگرام و دیلیلت اکانت تلگرام به صورت دستی که کاربر باید تشخیص دهد که به کدام طریق می خواهد اکانت خود را پاک کند.

البته دلایل دیلیت اکانت تلگرام بیان شد که قبل از انجام این کار باید از داده های خود بکاپ بگیرد که در انتهای مقاله آموزش این مورد هم اشاره شده است.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *