کسب درآمد از دیجی کالا

امروز به علت پیشرفت و توسعه وسیع که در شبکه‌های اینترنتی و فناوری مجازی صورت گرفته و همچنین به سبب شرایط اقتصادی، موجب شده بسیاری از افراد در کنار شغل اصلی خود به فکر شغل دوم به مانند کسب درآمد از دیجی کالا و کسب درآمد از اینترنت می‌باشند که فضای اینترنتی این امکان را برای آنان فراهم کرده است. همه شما با دیجی کالا و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد آشنایی دارید. این فروشگاه اینترنتی به عنوان بزرگترین شرکت فعال در حوزه دیجیتال در ایران است. همچنین به علت شیوع بیماری کرونا، سبب شد که بسیاری از کسب و کارها نابود شوند؛ اما این عامل نه تنها سبب ضعف دیجی کالا نشد، بلکه سبب رشد چشمگیر آن هم شد‌.

با شیوع این بیماری بسیاری از افراد تمایل به خرید غیرحضوری پیدا کردند و به این صورت است که از دیجی کالا خرید اینترنتی می‌کنند.

طبق آمارهای گرفته شده از یک روز عادی کاری در دیجی کالا، نشان می‌دهد که فقط تعداد بازدیدکنندگان از سایت به ۴ میلیون نفر می‌رسد؛ درحالی‌که این رقم در سایر سایت‌ها به نصف هم نمی‌رسد. در نتیجه می‌توان با یک حساب ساده چنین برآورد کرد که امکان کسب درآمد میلیاردی در دیجی کالا روز به روز رو به افزایش است‌.

آیا درآمد میلیاردی از دیجی کالا امکانپذیر است؟

طی چند سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی، سبب شده شرکت دیجی کالا تغییرات اساسی داشته باشد. به این صورت که از یک شرکت معمولی که تنها یک محصول ارائه می‌داد، به یک شرکت حرفه‌ای تبدیل شود که در زمینه‌های مختلفی محصولات به کاربران اینترنتی خود عرضه می‌کند. همان طور که می‌دانید، شرکت آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی در جهان است که شرکت دیجی کالا تمام سعی خود را دارد که راه این شرکت را پیش بگیرد و تا حدودی هم توانسته موفق شود.

 زیرا با آمارهای گرفته شده، نشان می‌دهد تعداد بازدیدکنندگان دیجی کالا در یک ماه به ۲۰ میلیون نفر و تعداد بازدیدکننده از صفحه به بیش از ۱۲۰ میلیون نفر رسیده است. روش‌های زیادی برای کسب درآمد راحت از دیجی کالا وجود دارد که یکی از آن روش‌ها، درآمدزایی از دیجی کالا توسط همکاری در فروش یا بازاریابی واسطه‌ای است که سابقه استفاده از سیستم همکاری در فروش اولین بار توسط شرکت آمازون مورداستفاده قرار گرفت به ۲۰ سال پیش برمی‌گردد.

شرایط همکاری در دیجی کالا بسیار متنوع‌تر و درعین‌حال جذاب‌تر است. به این صورت که پورسانتی که دیجی کالا پرداخت می‌کند، نسبت به شرکت آمازون بالاتر است. حتی در بعضی محصولات دو برابر هم است و همچنین تنوع محصولات دیجی کالا بالاتر است. در نتیجه، همکاری در فروش به عنوان یکی از پردرآمدترین و پرسود آور ترین روش کسب درآمد از دیجی کالا است.

اگر برایتان سؤال مطرح شود که آیا با همکاری در فروش در دیجی کالا می‌توان درآمد میلیاردی کسب کرد، باید بدانید که طی چند سال اخیر بسیاری از شرکت‌های بزرگ در ایران بوده‌اند که از روش همکاری در فروش توانستند درآمدهای میلیاردی داشته باشند. بنابراین می‌توان گفت درآمد میلیاردی از طریق همکاری در فروش دیجی کالا هم امکان پذیر است.

کسب درآمد از دیجی کالا با فروشندگی محصول در دیجی کالا

همانطور که گفته شد دیجی کالا سعی کرده با الگو گرفتن از شرکت آمازون راه این فروشگاه بزرگ اینترنتی جهان را پیش بگیرد؛ بنابراین همکاری در فروش جزء اولین امکانات شرکت آمازون بوده و سپس امکان فروشندگی در سایت.

شرکت دیجی کالا امکان فروشندگی محصولات را از چند سال پیش آغاز کرده که این نشان‌دهنده سرعت رشد شرکت دیجی کالا است.

فروشندگی محصول در دیجی کالا یعنی امکان فروش محصولات را برای سایر شرکت‌ها و افراد فراهم کرده و نام این سیستم را مارکت پلیس دیجی کالا گذاشته است.

به نوعی می‌توان گفت شرکت دیجی کالا خود را به عنوان خانه‌ای برای رشد و فروش کسب و کارها و شرکت‌های ایرانی معرفی کرده است که تا حدودی هم موفق بوده؛ زیرا طبق بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که در دیجی کالا بیش از ۳۰ هزار کسب و کار است که محصولات خود را عرضه می‌کنند. به این صورت که شما هر کالایی داشته باشید، می‌توانید در دیجی کالا عرضه کنید. به جز کالاهایی که فروش آن در ایران ممنوع است.

اما باید بدانید که دیجی کالا بابت این اقدام مبلغی را از هر فروش شما به عنوان پورسانت کم می‌کند.

شاید به این فکر بیفتید که به جای اینکه پورسانتی را به دیجی کالا برای فروش محصولات خود بدهید، برای خود یک صفحه فروشگاهی درست کنید تا محصولات خود را در آن به فروش برسانید؛ اما باید بدانید که شرکت دیجی کالا با میلیون‌ها بازدیدکننده روزانه می‌تواند به عنوان بازاری بزرگ برای تبلیغ محصولات شما باشد و بدون آنکه هزینه‌ای برای شما داشته باشد و این نشان می‌دهد که پورسانتی که بابت فروش هر محصول دیجی کالا از شما کسر می‌کند در ازای این مزایا چیزی حساب نمی‌شود.

نحوه پرداخت درآمد در دیجی کالا

زمانی که قبول کردید محصول خود را در سیستم مارکت ‌پلیس یا Market Place دیجی کالا عرضه کنید، باید بعد از طراحی لینک و اشتراک گذاشتن آن در رسانه خود با تبلیغات و بازاریابی که برای هر محصول انجام می‌دهید، باعث تشویق کاربران به خرید آن محصول یا محصولات می‌شوید و سپس بعد از مدتی می‌توانید با مراجعه به قسمت گزارش سفارش‌ها تعداد کاربرانی که از طریق تبلیغات شما جذب شده‌اند را بررسی کنید.

قابل ذکر است که هر سفارش بعد از ارسال کالا و تا زمان رسیدن به دست مشتری در حالت تائید شده قرار می‌گیرد و بعد از گذشت زمان مشخص شده از تحویل کالا وضعیت کالا از حالت تائید شده به حالت قطعی شده تغییر پیدا می‌کند که درآمد شما بر اساس تعداد سفارش‌هایی که به حالت قطعی شده درآمده‌اند محاسبه می‌شود. مبلغ کمیسیون هر سفارش از مبلغ اصلی کسر و مابقی به حساب شما انتقال پیدا می‌کند.

 در بخشی از سایت که درآمد شما را نشان می‌دهد ۳ آیکون وجود دارد:

 درآمد تسویه شده: مربوط به درآمدی است که تا به این لحظه داشته‌اید و به شما پرداخت شده است.

 درآمد تسویه نشده: مربوط به محصولاتی می‌باشند که به حالت قطعی درآمده‌اند، ولی هنوز هیچ تسویه به شما صورت نگرفته است.

درآمد بالقوه: مجموعه پورسانت محصولاتی است که هنوز با حالت قطعی در نیامده‌اند (عدم سپری شدن زمان مشخص شده از تحویل کالا) که این مبلغ با مرجوعی کالا کم می‌شود.

جمع بندی: ما سعی کردیم در این مقاله به بررسی دیجی کالا از منظر کسب درآمد را مورد بررسی قرار دهیم و به این نتیجه برسیم که با توجه به استفاده سایر شرکت‌ها از روش‌های کسب درآمد مختلف از جمله سیستم همکاری در فروش و فروشندگی محصولات توانستند درآمدهای میلیاردی کسب کنند. چه بسا دیجی کالا هم با استفاده از این روش‌ها می‌تواند درآمدهای زیادی کسب کند که البته نیازمند تلاش، به‌کارگیری دانش کارآمد و مداومت بسیار است که دیجی کالا توانسته تا حدودی در این عرصه پیش بگیرد.

ناگفته نماند که دیجی کالا علاوه بر این روش‌ها روشی را هم برای کسانی که اصلاً محصولی ندارند ارائه داده به این صورت که افرادی که محصولات برای فروش ندارند می‌توانند با خریده محصولات از عمده فروش و فروش آن در دیجی کالا کسب درآمد اینترنتی داشته باشند.

امید است که این مقاله موردتوجه شما کاربران گرامی واقع شده باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *