کسب درآمد از اینترنت

کسب درآمد از اینترنت موضوعی است که از زمان پیدایش اینترنت در کشورمان تا به امروز جذاب بوده است و موضوعی است که به علت ناآگاهی افراد، مورد سوءاستفاده افراد زیادی قرار گرفته است. این موضوع باعث شده است، زمانی که کلمه کسب درآمد از اینترنت توسط مردم شنیده میشود ناخودآگاه دیدگاه و موضع منفی نسبت به کسب و کار اینترنتی بگیرند و کلاه‌برداری‌ها و تمام تجربه‌های بد دراین‌باره را به خاطر بیاورند.

اما آیا این صحبتهای مقطعی و موردی می تواند به بازار پررونق کسب درآمد از اینترنت خدشه ای وارد کند؟ خیر، کسب درآمد اینترنتی امروزه به یکی از پردرآمد ترین کسب و کارها در ایران و جهان تبدیل شده و مردم حتی کوچک ترین مایحتاج خود را از اینترنت تهیه می کنند. درآمد اینترنتی آنقدر بالاست که دیجی کالا را میتوان یک نمونه بازار درآمد سرشار اینترنتی معرفی کرد که همه ما حداقل یک بار از آن خرید داشته ایم که یکی از امتیازات برتر این مجموعه ضمانت بی قید و شرط مرجوعی کالاست.

10 مرحله جهت راه اندازی ایده های شغلی

البته خوشبختانه امروزه با گسترش فضای مجازی و وجود شبکه‌های اجتماعی و اطلاع‌رسانی‌هایی که توسط افراد متخصص در این زمینه به‌صورت رایگان انجام شده است، تقریباً آمار این‌گونه کلاه‌برداری‌ها و سوءاستفاده‌ها برای کسب درآمد از اینترنت کاهش پیدا کرده است. اما به‌هرحال همواره هستند افرادی که از نداشتن آگاهی مردم در این زمینه سوءاستفاده میکنند و با استفاده از کلمه کسب درآمد اینترنتی و کسب و کار اینترنتی عده‌ای را از مسیر اصلی آن دور میکنند.

در این مقاله میخواهیم درباره کسب درآمد اینترنتی واقعی که به‌صورت واقعی بارها توسط افراد مختلف تست شده است و بازخورد مثبت مالی نسبت به این موارد گزارش شده است، صحبت کنیم. در ادامه 4 ایده پولساز در اینترنت را مطرح میکنیم که میتوانید با استفاده از آن بهترین نوع آن‌ها را برای خود انتخاب کرده و به کسب درآمد از اینترنت بپردازید.

چرا کسب درآمد از اینترنت جذاب است؟

شاید این موضوع برای شما هم جذاب باشد؛ اما به‌هرحال باید اصول صحیح وارد شدن به کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت را بدانید، در غیر این صورت وارد مسیرهایی خواهید شد که نه‌تنها برای شما پولسازی ایجاد نمیکند بلکه شما را بسیار ناامید خواهد کرد و در آخر تنها چیزی که نصیبتان خواهد شد تنها ناامیدی است.

وقتی صحبت از کسب درآمد از اینترنت میشود، ذهن همه ناخودآگاه به سمت ساحلی میرود که شما در آن زیر یک سایه‌بان بر روی یک صندلی راحت نشسته‌اید و یک لپ‌تاپ روی میز مقابل شما میباشد و درحالی‌که با آرامش بر روی صندلی نشسته‌اید و از صدای موج‌های دریا در ساحل لذت میبرید هر از چند گاهی هم به لپ‌تاپ خود خیره میشوید و از درآمدی که به حسابتان سرازیر می‌شود خوشحال و حیرت‌زده میگردید.

پول درآوردن از اینترنت درواقع به شکل دیگری است و واقعیات دیگری دارد. کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت درست همانند کسب درآمد در دنیای واقعی سختی‌ها و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد که اگر به آن‌ها آگاه نباشید خیلی زود در این راه شکست میخورید. حتی برخی افراد به دنبال ساده‌ترین راه‌ها و بدون زحمت­ترین کارها هستند که به این واسطه از اینترنت درآمد داشته باشند، در مواجهه با این افراد تنها چیزی که میتوان گفت این است که اگر به دنبال کسب درآمد اینترنتی به شکل سالم و بدون هرگونه تقلب و کارهای اشتباه هستید، تقریباً کار بدون زحمتی وجود ندارد که شما بدون تلاش به درآمدهای بالایی برسید.

اما راه‌های اصولی و صحیحی هستند که با رفتن در این مسیرها و بهره‌گیری از دانش متخصصین در این زمینه و تلاش و پشتکار خودتان قطعاً میتوانید به درآمدهای بسیار خوبی از اینترنت دست پیدا کنید. این مقاله نیز برای افرادی نگارش شده است که به دنبال کسب درآمد از اینترنت با روش‌های اصولی و صحیح هستند و میخواهند با تلاش و زحمت‌های خودشان به درآمدهای منطقی در فضای مجازی دست پیدا کنند. اگر شما هم این خصوصیات را دارید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید چند ایده جذاب و پولساز در اینترنت را باهم بررسی کنیم.

کسب درآمد اینترنتی به چه معناست؟

کسب درآمد اینترنتی و یا کسب درآمد از اینترنت، امروزه به دلیل رقابتی که در کیفیت و کمیت آن وجود دارد مقداری صبوری و حوصله میخواهد و افرادی در این زمینه موفق خواهند بود که بتوانند در طولانی‌مدت به‌صورت مستمر و با برنامه فعالیت خود را ادامه دهند و در این راه صبور باشند و دلسرد نشوند. اگر بخواهیم بگوییم کسب درآمد اینترنتی به چه معناست باید بگوییم کسب درآمد اینترنتی یعنی داشتن تخصص در یک زمینه و به‌کاربستن آن و استفاده از آن در دنیای اینترنت به‌صورت صحیح به‌اضافه داشتن مقداری از دانش بازاریابی که بتوان آن تخصص و مهارت را به پول تبدیل کرد.

اگر همواره به تخصص و مهارت خودتان به چشم یک محصول نگاه کنید، این نگاه درزمینهٔ کسب درآمد اینترنتی به شما کمک زیادی خواهد کرد و برایتان مفید خواهد بود. چراکه درصورتی‌که شما تخصص و مهارت خودتان را به شکل یک محصول ببینید دو حالت برایتان اتفاق خواهد افتاد:

  1. همواره سعی میکنید این محصول را ارتقا دهید و به آن امکانات و سودمندی‌های بیشتری بیفزایید و هرروز بهترش کنید.
  2. برای فروش این محصول تلاش میکنید و هر چیزی که لازم است در مورد بازاریابی بدانید را می‌آموزید تا بتوانید این محصول را به جامعه هدف خود عرضه کنید و در ازای آن درآمد خوبی داشته باشید.

بنابراین نگاه محصول محور بر تجربه، تخصص و مهارت‌هایتان میتواند باعث پیشرفت بیشتر شما شود و مسیر کسب درآمد از اینترنت را علاوه بر اینکه برای شما هموار میکند، بلکه به مسیری دلنشین تبدیل میکند که دوست دارید همواره همان مسیر را بارهاوبارها تکرار کنید تا به درآمد بیشتری برسید.

از صحبت‌های بالا میتوان این‌گونه برداشت و جمع‌بندی کرد که کسب درآمد اینترنتی یعنی داشتن تخصص به صورتی که روزانه به مهارت‌های خود در یک زمینه اضافه کنید و در آن زمینه به یک متخصص تبدیل شوید+ داشتن دانش بازاریابی برای افزایش درآمدتان که باید یک برنامه‌ریزی برای یادگیری روزانه آن برای خودتان داشته باشید.

4 راه کسب درآمد از اینترنت

در این قسمت میخواهیم به شما 4 راه کسب درآمد از اینترنت را معرفی کنیم که قطعاً میتوانید با دانشی که به‌مرور در این زمینه‌ها به دست می‌آورید به یکی از بهترین‌ها در حوزه انتخابی خود تبدیل شوید. ضمناً این مورد را لازم است بگوییم که لزوماً تنها این 4 راه برای موفقیت در کسب درآمد اینترنتی وجود ندارند و این 4 مورد تنها ایده‌هایی است که میخواهیم به شما ارائه دهیم تا متوجه این موضوع شوید که چقدر کسب درآمد آنلاین وسیع است و می‌تواند بستر مناسبی برای فعالیت و کسب درآمد شما باشد.

پول درآوردن از اینترنت باتوجه‌به صحبت‌هایی که کردیم ممکن است زمان‌بر و با تلاش زیاد صورت بگیرد، اما با افزایش دانش و تجربه شما در این زمینه، مدت‌ها بعد میتوانید از درآمد هنگفتی که از طریق اینترنت در منزل یا محل کار خود دارید لذت ببرید. کافی است که بدون وقفه تلاش کنید و موانعی که در مسیر برایتان به وجود می‌آید را پشت سر بگذارید و در این مسیر دلسرد نشوید. با ما همراه باشید تا این 4 راه پول درآوردن از اینترنت را برایتان به‌صورت کامل توضیح دهیم.

کسب درآمد از اینترنت به‌عنوان فریلنسر

کسب درآمد از فریلنسری

برای پول درآوردن آنلاین لازم نیست که با یک تخصص به یک شرکت که کسب و کار اینترنتی دارد مراجعه کنید و در آن استخدام شوید. امروزه برخی از فریلنسرهای باتجربه درآمدهایی دارند که حتی از صاحبان برخی از کسب و کار بیشتر است و به‌واسطه این درآمد بالا به‌راحتی زندگی خود را میگذرانند.

اما ممکن است این واژه فریلنسر اولین‌بار باشد که به گوشتان خورده است و برایتان این سوال پیش بیاید که فریلنسر کیست؟ اول‌ازهمه بهتر است بدانیم تعریف فریلنسر چندین سال است که به‌صورت گسترده با این نوع فعالیت مطرح شده و واژه فریلنسر (Freelancer) یک واژه انگلیسی به معنای آزادکار است. اگر بخواهیم خیلی ساده و کوتاه بگوییم فریلنسر کیست بهتر است این‌طور بگوییم که شخصی است که بدون اینکه به شخص یا سازمان و شرکتی متعهد باشد، فعالیت‌های حرفه‌ای و تخصصی خود را برای اشخاص، شرکت‌ها و مجموعه‌های متفاوت انجام میدهد و بنا بر تقاضایی که از وی وجود دارد می‌تواند در بازه‌های زمانی مشخص با کارفرماهای مختلف به فعالیت کاری بپردازد.

بنابراین یک فریلنسر یا آزادکار از هیچ‌گونه مدیر و رئیسی تبعیت نمیکند و تمام فعالیت‌هایی که انجام میدهد مطابق با قراردادی است که مابین وی و شخص یا سازمان کارفرما نوشته و امضا شده است. خوشبختانه با گسترش اینترنت و ظهور تجارت‌های الکترونیک فریلنسری نیز جای خود را در میان کاربران اینترنت به‌خوبی باز کرد و با یک استقبال بی‌نظیر نیز توسط کارفرماها مواجه شد. به دلیل اینکه فریلنسرها مشمول پرداخت مالیات نیستند لذا هزینه‌های به نسبت کمتری را به نسبت یک شرکت یا سازمانی که این خدمات را ارائه میکنند، دریافت میکنند و کارفرماها نیز به دنبال شخصی هستند که با هزینه کم باکیفیت‌ترین خدمات را از وی دریافت کنند.

به دنبال همین عرضه و تقاضا امروزه سایت‌های فریلنسری زیادی به وجود آمده‌اند و در حال فعالیت هستند. اگر تخصص خوبی در یک مهارت دارید و احساس میکنید که یک کار را میتوانید به‌صورت حرفه‌ای انجام دهید، درنگ نکنید شما میتوانید درازای انجام کار کسب درآمد خوبی از اینترنت داشته باشید.

در اینجا دو حالت به وجود می‌آید:

  • به زبان انگلیسی مسلط هستید
  • با زبان انگلیسی آشنایی کمی دارید

به‌عنوان یک فریلنسر به زبان انگلیسی مسلط هستید؟

خبر خوب این است که هرکدام از این حالات را که داشته باشید میتوانید به‌عنوان یک فریلنسر از همین امروز فعالیت خود را آغاز کنید، اما مسلماً درآمد فریلنسری که به زبان انگلیسی مسلط است می‌تواند در کشور ما بسیار بیشتر باشد. شما با انجام فعالیت‌هایی که در آن تخصص دارید و برای کارفرماها به‌صورت حرفه‌ای انجام میدهید میتوانید درآمد دلاری داشته باشید و قطعاً بدیهی است که چرا درآمد دلاری تا این حد در ایران جذاب است.

برای فریلنسری به زبان انگلیسی تسلط ندارید؟

حالت دومی که بیان کردیم این است که به زبان انگلیسی تسلط ندارید، در این حالت نیز اصلاً نگران نباشید. خوشبختانه سایت‌های فریلنسری زیادی امروزه در کشور خودمان تأسیس شده‌اند و بسیار پرمخاطب هم هستند و شما میتوانید از همین امروز با زبان شیرین فارسی کار خود را به‌عنوان یک فریلنسر در یکی از آن‌ها یا چند سایت به‌صورت هم‌زمان، شروع کنید و کسب درآمد از اینترنت را همین امروز تجربه کنید.

درآمد از اینستاگرام

درآمد از اینستاگرام

زمانی که اپلیکیشن اینستاگرام ساخته شد، هدف آن تنها به‌اشتراک‌گذاری تصاویر بود و جز این قابلیت دیگری در این اپلیکیشن وجود نداشت و در ایران هم عده کمی از آن به‌عنوان یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر استفاده میکردند. اما خریداری شرکت اینستاگرام در سال 2012 توسط مدیرعامل شرکت فیس‌بوک تحول عظیمی را در کاربردهای این اپلیکیشن ایجاد کرد. فیس‌بوک با بازخوردی که از کاربران از 2012 تاکنون دریافت کرده است توانسته یک شبکه اجتماعی مبتنی بر عکس و ویدئو ایجاد کند که تقریباً میشود گفت با زندگی افراد گره‌خورده است.

امروزه کمتر کسی را در ایران پیدا میکنید که نام اینستاگرام را نشنیده باشد و از خدمات آن بهره نبرده باشد. کم‌کم فعالیت اینستاگرام به سمت‌وسویی رفت که افراد هنرمند و ورزشکاران و به‌طورکلی افرادی که با فعالیت‌های طنز و سرگرمی میتوانستند محبوبیت زیادی در بین مردم ایجاد کنند فالوورهای زیادی به دست آوردند و به‌مرور به‌وسیله تبلیغات و بهره‌گیری از پتانسیل اینستاگرام برای فروش محصولات توانستند درآمدهای عجیب و هنگفتی را به دست آورند.

بعدازآن مردم عادی نیز به این فکر افتادند که به این فضای رقابتی و پردرآمد وارد شوند و نتیجه آن چیزی است که امروزه در اینستاگرام میبینیم و تقریباً اکثر کسب و کارهایی که حتی از سایت برای معرفی خدمات و محصولاتشان استفاده میکنند بازهم یک پیج اینستاگرامی برای نشان‌دادن فعالیت‌هایشان به مردم دارند.

میتوان گفت بعد از یوتیوب، اینستاگرام یک شبکه اجتماعی کاملاً محتوامحور است که روزانه فعالیت‌های تجاری زیادی در بستر آن صورت میگیرد. اگر شما هم مهارتی دارید و میتوانید به‌وسیله ویدئو یا تصاویر آن را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید و خدمات و مهارت‌های خود را به آن‌ها معرفی کنید، کافی است یک صفحه در اینستاگرام ایجاد کنید همین حالا فعالیت شغلی خود را در آن شروع کنید.

مطمئن باشید که اگر بتوانید نرخ تعامل خودتان را با کاربران افزایش دهید و محتوای کاربرپسندی را به آن‌ها ارائه دهید، علاوه بر اینکه کاربران محتوای شما را میبینند، اشتیاق پیدا میکنند تا از مهارت‌ها و خدمات شما بهره‌مند شوند و این بهترین فرصت درآمد از اینترنت و ساده‌ترین راه کسب درآمد از اینترنت به شمار می‌آید. البته جالب است بدانید که کسب درآمد از اینستاگرام به‌عنوان یکی از روش‌های کسب درآمد اینترنتی با گوشی هم شناخته میشود.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

این روش به نسبت دو روش قبل که آن‌ها را بیان کردیم روش سخت‌تر و پرهزینه‌تری است و علاوه بر هزینه‌ای که انجام میدهید نیاز است در این روش کمی صبورتر باشید و بیشتر تلاش کنید. اما بهتر است بدانید که این روش اگر به‌صورت موفق اجرایی شود نسبت به دو روش قبلی درآمد پایدارتر و بالاتری برای شما ایجاد خواهد کرد.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی لزوماً به این معنا نیست که شما حتماً محصولات فیزیکی در آن عرضه کنید. همان‌طور که میدانید امروزه برخی افراد به فروش دوره‌های آموزشی در سایت‌های خود اقدام میکنند. یا در برخی سایت‌ها حتماً دیده‌اید که با فروش جزوات و راهکارهایی برای حل مشکلات به‌صورت فایل پی‌دی‌اف کسب درآمد میکنند. برخی سایت‌ها نیز با فروش محصولات دانلودی کسب درآمد میکنند. فرقی نمیکند که شما در یک فروشگاه اینترنتی چه چیزی میخواهید بفروشید، همه این موارد یک فروشگاه اینترنتی محسوب میشوند.

برای شروع این کار و ساخت سایت میتوانید یک دامنه و هاست تهیه کرده و سپس با نصب یک سیستم مدیریت محتوا همانند وردپرس و خرید یک قالب فروشگاهی میتوانید کار خود را شروع کنید. بعدازاین مرحله نوبت به واردکردن محصولات درون سایت میرسد. اگر یک سایت آموزشی یا دانلودی دارید میبایست ابتدا محصولاتتان را تولید کنید و سپس درون سایت قرار دهید. در این زمان که مشغول تولید محصول هستید میتوانید هر از چند گاهی نیز تولید محتوا برای وب‌سایتتان انجام دهید.

تولید محتوای صحیح و اصولی باعث میشود که یکی از ارکان بهینه‌سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل را به‌خوبی انجام داده باشید و به‌مرور و با رعایت اصول دیگر بهینه‌سازی وب‌سایت میتوانید در بین وب‌سایت‌های دیگر در موتور جستجوی گوگل رتبه‌های بهتری را کسب کنید. هر چه رتبه شما در موتور جستجوی گوگل بهتر باشد، طبعاً با رعایت اصول بازاریابی در کنار آن میتوانید تعداد مشتری‌های خود را به حدی برسانید که بعدها خودتان هم از بابت تعداد آن‌ها شگفت‌زده خواهید شد.

به یاد داشته باشید که اگر این روش پول درآوردن از اینترنت را انتخاب میکنید حتماً قبل از هر چیزی درباره نیاز روز جامعه در آن محصول آگاه شوید چراکه ممکن است محصولی که شما میخواهید برای فروش آن اقدام کنید دیگر در جامعه مورد استقبال نباشد و شما ازاین‌جهت که زمان و هزینه‌هایی برای این کار صرف کرده‌اید متضرر خواهید شد؛ بنابراین نیازسنجی بازار هدف یکی از ارکان این روش کسب درآمد از اینترنت میباشد.

کسب درآمد با اینترنت از طریق طراحی اپلیکیشن

کسب درآمد با اینترنت از طریق طراحی اپلیکیشن

یکی از راه‌های کسب درآمد از اینترنت در منزل، طراحی اپلیکیشن میباشد که البته درصورتی‌که در این کار مهارت و تخصص نداشته باشید میبایست ایده‌های خود را توسط یک برنامه‌نویس یا شرکت برنامه‌نویسی در این حوزه اجرایی کنید. بعد­از­اینکه سیستم‌های اندروید و آی‌اواس در بازار پیدایشان شد، زمینه شغلی جدیدی به نام طراحی اپلیکیشن و کسب درآمد از آن مطرح شد و به دنبال آن هر فردی برای رفع یک نیاز با یک اپلیکیشن اقدام کرد و درآمدهای هنگفتی را به دست آورد.

 شاید به همین دلیل است که اگر به مارکت‌های گوشی‌های اندرویدی و با سیستم‌عامل ios مراجعه کنید قطعاً در هر زمینه مختلف چند اپلیکیشن با کارکرد مشابه را خواهید یافت که در آن زمینه خاص به رقابت میپردازند. در این فضای رقابتی لازم است تا شما علاوه بر اینکه اپلیکیشن جذابی تولید میکنید، اپلیکیشن شما دارای یک مزیت رقابتی نیز باشد و همچنین از قبل برای آن مزیت رقابتی نیازسنجی از بازار هدف را انجام داده باشید تا بدانید که اصلاً کاربران آن نیاز برایشان اهمیت دارد یا خیر و درصورتی‌که این نیاز را یک نیاز اساسی برای کاربران یافتید؛ آن زمان میتوانید مطمئن باشید که طراحی اپلیکیشن یک روش کسب درآمد از اینترنت در خانه محسوب میشود که می‌تواند زندگی مالیتان را متحول کند.

حتی اگر کسب و کاری دارید و میخواهید برای آن کسب و کار یک اپلیکیشن ایجاد کنید، این کار به نظر کار عاقلانه و حساب­شده‌ای می‌آید چراکه به شما و کسب و کارتان درزمینهٔ کسب درآمد از اینترنت کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم 4 راه درآمدزایی از اینترنت را به شما معرفی کنیم که پتانسیل زیادی برای موفقیت در کسب درآمد از اینترنت دارند و با تلاش و صبر و مقداری هزینه در این موارد و نیازسنجی بازار میتوانید کسب و کار اینترنتی خوبی با این موارد ایجاد کنید که درآمد پایدار خوبی برایتان داشته باشد. به یاد داشته باشید که هیچ‌گونه راه آسانسوری و یک‌شبه در کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت به‌صورت سالم وجود ندارد و همیشه به افرادی که با این‌گونه وعده‌ها سعی در فریب‌دادن شما را دارند مشکوک باشید و به‌هیچ‌عنوان به آن‌ها اعتماد نکنید.

کسب درآمد از اینترنت و کسب و کار اینترنتی را همانند یک شغل در دنیای واقعی تصور کنید، آیا در دنیای واقعی اگر کسی به شما وعده یک‌شبه ثروتمند شدن و کسب درآمد بالای 500 هزار تومان در ساعت را بدهد حرف او را قبول خواهید کرد؟ مسلماً خیر. پس چرا به افرادی که در فضای مجازی و محیط اینترنت این‌گونه وعده‌ها را میدهند میبایست اعتماد کنیم؟ امیدواریم این مقاله پاسخ گوی پرسش‌های شما درزمینهٔ کسب درآمد از اینترنت در منزل بوده باشد و راه گشای شما برای ساخت یک کسب و کار آنلاین اینترنتی قدرتمند باشد.

چطور محصولم را در دیجی کالا بفروشم؟

دیجی کالا یک بازار همگانی است که کالاهای مختلفی در آن به فروش می رسد که قطعاً خود دیجی کالا نمیتواند تمام محصولات نیاز مردم را تامین کند، پس از فروشندگان و تولید کنندگان میخواهد تا محصولات خود را از دیجی کالا که مخاطب میلیونی دارد به فروش برسانند. برای این کار باید در دیجی کالا بعنوان تولید کننده و دارنده محصول ثبت نام کنید و محصولتان را به فروش برسانید. برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید.

چطور باید میزان فروش سایتم را بالا ببرم؟

راه های زیادی برای فروش بیشتر از سایت وجود دارد که یکی ار مهم ترین آنها تبلیغات گوگل و رپورتاژ آگهی است. برای این کار می توانید با مشاوران گاسی وب ارتباط بگیرید تا برای یک تبلیغ مفید راهنماییان کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *