گاسی وب
رسانه گاسی وب، آکادمی آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی، کسب درآمد از اینستاگرام، تولید محتوا، ساخت فروشگاه اینترنتی و راهنمای خرید بهترین محصولات بازار است.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی با درآمد بالا (تضمینی) + ویدیو

کسب درآمد از اینترنت بهترین روش های پولسازی در این روزها برای ما ایرانی ها می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به شما همراهان عزیزی که تصمیم به ایجاد یک کسب و کار اینترنتی با درآمد بالا را گرفته‌اید، نکاتی کلیدی و تاثیر گذار که می تواند شما را به هدفتان برساند، آموزش رایگان دهیم. پس تا پایان این مقاله را با دقت بخوانید تا در راه رسیدن به درآمد بالا با سرعت بیشتری حرکت و برنامه ریزی داشته باشید.

قدم اول که برای کسب درآمد اینترنتی برای شما حائز اهمیت می باشد، انتخاب حوزه فعالیتی شماست. پس سعی کنید ابتدا ایده خود را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که شما حوزه فعالیت تان را طوری انتخاب کرده باشید که تخصص و مهارت آن در آن زمینه باشد. اگر مثلاً طراح سایت هستید، حوزه فعالیت آن ساخت سایت باشد. اگر این کار را کردید، مخاطبان زیادی به شما اعتماد می کنند و این باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

در ابتدا می خواهیم بگوییم که کسب و کار اینترنتی در ابعاد کلی به ارائه خدمات و عرضه محصولات در فضای اینترنت گفته می شود. یعنی اگر شما قبلاً بابت عرضه محصولاتتان نیاز به حضور فیزیکی مشتری داشتید با کسب و کارهای اینترنتی دیگر نیازی به حضور فیزیکی مشتری نیست و شما در این دنیای مجازی می توانید مشتری های به مراتب بیشتری به صورت آنلاین جذب کنید و میزان فروش تان را بسیار بالا ببرید.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

مدرس: صابر آقامحمدی

هر نوع فروش محصول و یا خدمات در بستر اینترنت را نوعی کسب و کار اینترنتی می گویند. پس با خود این تفکر را داشته باشید که شروع کسب و کار اینترنتی آن قدر هم سخت نیست و حتی با دست خالی هم می توان شروع کرد.

کسب و کار اینترنتی چیست؟ نامی آشنا که امروزه بسیاری افکار و ایده ها را به خود جلب کرده و به زودی شاهد فوج عظیمی از خلاقیت در این عرصه خواهیم بود و بازار کار جدید و کاربردی را به خود اختصاص می‌دهد. شاید در آینده نزدیک بسیاری از هزینه هایی که بابت اجاره مکان برای فروش کالا می‌شد حذف شود و با میدانی که در فضای مجازی ایجاد شده در این حوزه و بسیاری از از جهات دیگر صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد شد.

ما در این مطلب قصد داریم ابعاد مختلفی از کسب و کار اینترنتی و نحوه شروع به کار صحیح و درست را آموزش دهیم و هدف از این کار ایجاد یک منبع درآمد بالا برای همه کسانی است که مشتاق به ایجاد یک کسب و کار در اینترنتی با درآمد بالا هستند.

مزایای کسب و کار اینترنتی

در این قسمت می خواهیم به مزایای کسب و کار اینترنتی که یکی از بهترین و امید بخش ترین قسمت های این کار است بپردازیم. وقتی شما این امتیازات را با کسب و کارهای سنتی مقایسه کنید، می‌بینید که در خیلی از کارها بی نظیر و در بعضی از شغل ها دارای برتری است. یعنی کمتر شغلی را سراغ داریم که دارای این فواید باشد.

 • راه اندازی و مدیریت کار در منزل

اولین و مهم ترین مزیت کسب و کارهای اینترنتی این است که شما لازم نیست که یک مکان خاصی را اختصاص بدهید و از همین ابتدا جایی را رهن یا اجاره کنید تا یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید، بلکه از همان منزل خودتان یا حتی اگر محل کاری دارید و ساعتی آزاد هستید، می توانید از آنجا نیز کسب و کار خودتان را مدیریت کنید.

از مزیت های ویژه کار در منزل می توان به نداشتن هزینه رفت و آمد و نداشتن هزینه ترافیک اشاره کرد از سوی دیگر هر موقع که خواستید می توانید بنشینید و در هر ساعتی که فرصت آزاد داشته باشید، می توانید کسب و کارتان را از طریق اینترنت بررسی کنید.

 • کارمندان بسیار کم

کارمندان در کسب و کار اینترنتی

یکی دیگر از منافع کسب و کارهای اینترنتی استفاده نکردن افراد زیادی برای انجام امورات است. شما حتی به تنهایی و با افراد کمی که به صورت دورکاری استخدام می کنید، می توانید کسب و کار خود را رونق دهید. در ابتدای کار به تنهایی شروع به کار کنید و سپس با رسیدن به حداقل درآمد می توانید در صورت نیاز بعد از رشد کسب و کار، حداکثر دو کارمند را به کار بگیرید.

 • سود حداقل 5 تا 10 برابری

کمتر کسب و کاری را پیدا خواهید کرد بدین صورت در مدت زمان کوتاه همچنین سودی را به شما برساند. تاکید می کنم که حداقل این سود را به ازای تولید محصول به دست می آورید که قطعاً بیشتر خواهد بود. گاهی اوقات تا 20 برابر همین زود افزایش پیدا می کند.

 • امتیاز مواد اولیه ارزان و در دسترس

مواد اولیه ای که برای این کار نیاز دارید بسیار ارزان خواهد بود، نسبت به حاشیه سودی که به دست می آورید. بعضی از محصولات نیز به صورت دیجیتالی ساخته می شوند که یک مزیت خیلی خوب به حساب می آید.

برای مثال وقتی شما بخواهید یک “دوره کسب درآمد از اینستاگرام” آموزش دهید، تنها با ساخت و طراحی پاورپوینت و صحبت کردن روی آن امکان پذیر است. برای حرفه ای نشان دادن کسب و کار خود می توانید از دوربین میکروفون یقه ای و صحبت کردن در مقابل دوربین نیز بهره ببرید.

 • تاثیر کم تورم بر این نوع کسب و کارها

 تاثیر کم تورم بر این نوع کسب و کارها

بنابراین زمانی که مواد اولیه شما ارزان باشد و حاشیه سود بالایی در اختیار شما باشد، هر چقدر تورم زیاد شود، تاثیر آن چنانی روی یک کسب و کار اینترنتی شما نخواهد داشت

چرا باید به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشیم؟

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

همانطور که اطلاع دارید کسب و کارهای اینترنتی روز به روز در حال افزایش است. کسب و کارهای سنتی مثل مغازه های فروش کیف و کفش، پوشاک، لوازم خانگی و … به کسب و کارهای آنلاین و فروشگاه های اینترنتی تبدیل شده اند. اما چرا باید کار اینترنتی داشته باشیم؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم، فرصت های پولسازی با توجه به کشیده شدن مردم به سمت اینترنت ایجاد شده است. طبق آمارها در چند سال آینده کسب و کار آنلاین نسبت به گذشته ۵ تا ۶ برابر افزایش می یابد.  با توجه به شرایط اقتصادی کشور، راه اندازی کار در اینترنت شما را از عادی بودن  دور می کند و شما را به سمت درآمد  بالا می برد.  اولین دلیل برای راه اندازی کسب و کار آنلاین، کمبود شغل و عدم استخدام شرکت ها می باشد.  دومین دلیل، نابودی و از بین رفتن کسب و کار های سنتی به دلیل هجوم مردم به سمت شبکه‌های اجتماعی و سایت ها است.  علت سوم هم  عدم محدودیت در درآمد  کسب و کار اینترنتی است  و می توانید بدون محدودیت درآمد خود را بیشتر کنید.  مورد بعدی هم این است که بدون سرمایه اولیه می‌توانید کار خود را شروع کنید.

5 دلیل ورود به کسب و کار اینترنتی (حتما گوش کنید):

آخرین دلیل هم تبلیغات کم نسبت به کسب و کارهای سنتی است.  در کل می توان گفت این نوع کسب و کارها به زودی جایگزین می شوند. شما نباید این فرصت طلایی را از دست بدهید.  مطمئن باشید که در شرایط فعلی بهترین گزینه راه‌اندازی یک کار اینترنتی در منزل است.  هر چه راه اندازی و شروع کار خود را عقب بیندازید از دیگران عقب می مانید و کسی برنده است که زودتر و با برنامه‌ریزی دقیق و بهتر به سمت هدف خود حرکت کند.  ما در ادامه در مورد ایده های پولساز نیز با شما صحبت می کنیم تا بتوانید بهترین مسیر را برای کسب درآمد اینترنتی انتخاب کنید.

 دلایل راه اندازی کسب و کار صورت اینترنتی

 •  کمبود شغل و استخدام نکردن شرکت های دولتی و خصوصی
 •  از بین رفتن کسب و کارهای سنتی و جایگزین شدن کسب و کارهای جدید اینترنتی
 •  درآمد نامحدود و افزایش درآمد با تلاش بیشتر
 •  بدون نیاز داشتن به سرمایه اولیه
 •  تبلیغات رایگان از طریق سئو در صورت داشتن سایت

چگونه در کسب و کار اینترنتی موفق شویم؟

کسب و کار اینترنتی موفق

برای اینکه در کسب و کار خود موفق شوید، باید خودتان صاحب کسب و کار باشید تا مدیریت کامل پروژه زیر نظر شما باشد. جهت رسیدن به موفقیت در این راه باید خودتان باشید، چون هر کسی غیر از شما دلش برای کاری که می خواهید انجام دهید نمی سوزد. پس لازمه داشتن یک درآمد ثابت این است که مالک کسب و کار اینترنتی باشید. مزیت رقابتی یک از ارکان اصلی برای موفق شدن در کسب و کار در اینترنت است. توجه به مزیت رقابتی باعث می شود تا صاحبان کسب و کار خود را از دیگران متفاوت کنند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند. برنامه ریزی طولانی مدت یکی از فاکتورهای مهم دیگری است که موفقیت را به دنبال دارد. انجام درست و دقیق امور و بررسی مستمر، پیروزی را از آن شما خواهد کرد که این پیروز شدن، رسیدن به درآمد بالا با سرمایه کم است.

اگر می‌خواهید از مزایای کسب و کار اینترنتی بهره‌مند شوید، باید از نمونه‌های موفق در زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، الگو بگیرید و از تجربه‌ی آنها در حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید، استفاده کنید که این امر موجب کاهش زمان و هزینه خواهد شد. افزایش اطلاعات و دانش در حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید، موفقیت شما را در آینده کاری تضمین می‌کند. ایجاد تعامل باعث می‌شود تا مشتری برای شما سایت شما ایجاد شود. یعنی نظرات مخاطبان را منتشر کنید و پاسخی که نیاز آنها را برطرف کند، بدهید.

عوامل موفقیت در کسب و کار اینترنتی:

 • خودتان باشید
 • پول درآوردن در خواب
 • ایجاد مزیت رقابتی
 • برنامه ریزی طولانی مدت
 • الگو گرفتن از نمونه‌های موفق
 • ایجاد تعامل
 • افزایش آگاهی در زمینه کسب و کار شخصی
 • بازاریابی در شبکه های اجتماعی

مهارت های لازم برای شروع کسب و کار اینترنتی

در ادامه می خواهیم مهارت های لازم که شما برای شروع یک کسب و کار اینترنتی ایده آل و پیشرو به آن نیاز دارید را معرفی کنیم، زیرا برای شروع هر کاری نیاز است که قبل از آن مهارت های لازم کسب شود.

اگر می خواهید در این راه موفق باشید، باید آموزش های رایگان و اصول لازم برای آن را بدانید و یا از شخصی که مهارت‌های لازم را دارد کمک بگیرید. مثلاً اگر شما اصول بازاریابی اینترنتی را نمی دانید، یک متخصص دیجیتال مارکتینگ راهنمای بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

مورد دیگری که بسیار حائز اهمیت است، برند سازی می باشد. وقتی شما برای کاربران یک مرجع در زمینه خود شدید آنها شما و سایت تان را به دیگران معرفی می کنند و اشتراک گذاشتن شما توسط مخاطبان یعنی ابتدای صعود شما به هدفتان. به همین صورت باید ادامه دهید و برای هر روزتان برنامه داشته باشید.

در پایان این بخش باز هم تاکید می کنم که اگر در ایده پیشنهادی برای خود مهارت و تخصص کامل را ندارید هیچ مشکلی نیست. شما باید حتماً شروع کنید. می توانید در حین کار از متخصصان کمک بگیرید اما هیچ وقت متوقف نشوید و برای هر ساعت از روز خود برنامه ریزی کنید و به مهارت های خود بیفزایید. قطعاً بعد از مدتی کوتاه، پیشرفت در کار خود را خواهید دید.

ایده های کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه 

ایده های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

همان طور که گفتیم این میدان کسب و کار اینترنتی یک فرصت پول ساز برای شما فرد خلاق در این عرصه می باشد. شمایی که با شوق و اشتیاق قصد ایجاد یک کسب و کار پرسود اینترنتی را دارید، اما باید بدانید که ایده های مختلفی هم برای این کار وجود دارد که اگر با آن آشنایی کاملی ندارید اصلا جای نگرانی نیست. ما در این قسمت بهترین و پولسازترین ایده های کسب و کار آنلاین را به شما معرفی می کنیم.

اگر یک ایده خوب برای کسب و کار اینترنتی خود انتخاب کنید، حتماً در زمانی که خواب هستید هم به حساب بانکی تان پول واریز خواهد شد. با کسب و کار اینترنتی خوب شما در خواب و یا مسافرت و یا هر جایی که باشید، پول از طریق سایت و یا هر کسب و کار مجازی که راه انداخته‌اید به سمت شما سرازیر می شود. بهتر از این نمی شود.

در ادامه قصد داریم چند انواع ایده های پولساز و کاربردی و معروف در زمینه آموزش رایگان کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنیم. این می تواند نقشه راه شما در مسیر خوشبختی باشد.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

حتماً شما هم یک بار از فروشگاه های اینترنتی خرید انجام داده اید. با پیشرفت علم در چند سال اخیر متوجه شدیم که یکی از بهترین راهکارها برای فروش محصولات ایجاد یک فروشگاه اینترنتی می باشد. بهتر است بدانید که داشتن یک فروشگاه اینترنتی نیازی به علم برنامه نویسی ندارد و شما به راحتی و با چند قدم ساده می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید و به سودهای بالا در فروش تان برسید.

حال شما مختارید بین فروش انواع محصولات فیزیکی مانند فروش لوازم جانبی گوشی، عطر، صنایع دستی و‌…. و یا اینکه ممکن است تخصص خاصی داشته باشید که آن را به صورت فایل دانلودی ارائه دهید و به فروش برسانید. به همین راحتی در یک فروشگاه محصولاتتان به فروش می رسد.

تولید محتوا

کسب درآمد با تولید محتوا

این روزها هر کسی که دستی بر آتش فضای مجازی و اینترنت دارد با هدف های شخصی و یا شغلی در حال تولید محتوا می باشد. حتماً قبل از تولید محتوا باید در ابتدا باید کار تخصصی و زمینه خاصی را در پیش بگیریم و برای آن محتوا تولید کنیم. سعی کنید اگر محتوای جدیدی برای ارائه ندارید، محتواهای قبلی خود را تکمیل کنید و به نوعی آن را به روز رسانی کنید. این کار بنیادی باعث ارزشمند تر شدن و سودمندی بیشتر برای مخاطب است.

اگر دوست دارید بیشتر از دیگران در گوگل دیده شوید باید سئو کردن را در اولویت کار محتوای تان قرار دهید و اما برای صعود کردند باید تولید محتوای سئو شده و کاربردی داشته باشید، طوری که توجه مخاطبان را به خود جذب کند. پس از تولید محتوا می تواند در ابعاد مختلفی برای شما شغل ایجاد کند و حتی همین یک مورد می تواند شغل اصلی شما باشد.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی با “سئو”

اگر با ابعاد مختلف موتورهای جستجو آشنایی کامل دارید، می توانید به راحتی سئوکار یا مشاور سئو باشید که این خود گزینه‌ای پردرآمد برای شما خواهد بود. بسیاری از صاحبان مشاغل به خصوص آنهایی که کسب و کار کوچکی دارند با سئو آشنایی ندارند اینکه چه تاثیری می‌تواند بر روی فروش و تجارت آنها بگذارد از این موضوع بی خبرند.

شما با ارائه این توانایی و استفاده از همین فضای آنلاین و آشنایی با روش های موفقیت در سئو می‌توانید کسب و کار خود را راه بیندازید. باید اشاره کنم که این حوزه از کسب و کار نیاز به آموزش مداوم دارد چرا که الگوریتم های گوگل روزبه‌روز تغییر می کند. پس برای شروع این کار شما باید مهارت‌های بازاریابی در وب که شامل تجزیه و تحلیل داده، استراتژی تولید محتوا و آن هم محتوای ارگانیک که بتواند تاثیر بسزایی در نتیجه های گوگل داشته باشد را تولید کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام

این سوالی است که افراد ابتدایی می پرسند که آیا واقعاً می شود از اینستاگرام پول درآورد؟ خوب این کاملاً جوابش واضح است که کسب درآمد از اینستاگرام کاملاً اثبات شده می باشد. اگر می‌خواهید درآمد میلیونی از اینستاگرام داشته باشید، باید تلاش مضاعف و خلاقیت و وقت گذاشتن را مد نظر داشته باشید که البته اگر مقداری هم پول صرف کنید کارتان سریع تر رونق خواهد گرفت.

شما در اینستاگرام می توانید فروش تبلیغ مستقیم داشته باشید و یا فروش کالا و خدمات که یکی از بهترین کسب و کارهای اینترنتی می باشد. همچنین اشتراک گیری از سایت های دیگر، تبلیغ شرکت های معتبر، فروش فالوور، لایک، کامنت اینستاگرام و یک کار همه روزه که استوری و لایک پست ها می باشد، دنیای پر پول اینستاگرام را نمایان می کند. هر یک از این کارها در پیج اینستاگرامی شما قابل تحقق خواهد بود.

کسب درآمد از تلگرام

این هم روش جذاب دیگر برای کسب درآمد است‌. بله درست حدس زده اید، کسب درآمد از تلگرام منظورم است. شما برای کسب درآمد از تلگرام نیاز به سرمایه اولیه زیاد نخواهید داشت و حتی نیاز به مجوز های دست و پاگیر نیست. بلکه در محیط کاربری آسان با پشتیبانی از زبان فارسی و امنیت بالا می توانید کسب درآمد کنید. البته ربات های تلگرامی همیار شما خواهند بود.

شما به راحتی یک کانال تلگرامی راه اندازی می کنید و این با توجه به ایده شما در تخصصی که دارید هم بستگی دارد. بعد از راه اندازی کانال تلگرام شما نیاز به جذب فالوور برای کانال تلگرام تان دارید. حتما می پرسید که چطور باید فالوور ها را جذب کانال خودم کنم؟ تکنیکهای مختلفی برای جذب فالوور وجود دارد که یکی از آنها تبادل می باشد‌. البته شما می توانید کانال تلگرام تان را در اینستاگرام و یا صفحات وب تبلیغ کنید. از دیگر راه های جذب فالوور برای کانال تلگرام تان می توان به خرید فالوور، تولید محتوای جذاب تر و برگزاری مسابقه در کانال تان باشد.

همکاری در فروش

بازاریابی پورسانتی و همکاری در فروش یکی دیگر ایده های کسب و کار اینترنتی است. شما با این کار می توانید به درآمدهای بالا برسید. این یک کاربرد برای کسی که صاحب کسب و کار می باشد و کسی که بازاریابی را انجام می دهد، خواهد بود. مثال اینکه صاحب کسب و کار، پورسانتی را به بازاریاب خود در فروش به ازای هر بار خرید مشتری یا بازدیدکنندگان از وب سایت یا فروشگاه آنلاین خود پرداخت می کند.

به زبان ساده تر می توان گفت اگر سایتی داشته باشید که خریدار از طریق سایت شما و یا لینک شما به صفحه فروشنده یا همان صاحب کار برود و خرید انجام دهد، صاحب کار به شما پورسانت ای بابت خرید خریدار می‌دهد که برای مثال می‌توان سایت دیجی‌کالا را نام برد که همکاری در فروش در آن انجام می شود و خیلی ها از این طریق پورسانت گرفته و کالاهای موجود در دیجی کالا را به فروش می رسانند. یکی از انواع کسب و کار اینترنتی این روزها که سود بالایی هم دارد، همکاری در فروش می باشد.

ساخت اپلیکیشن

یکی از غول های کسب و کار اینترنتی که افراد کمتری در آن حرف های هستند و برای ورود به این کار نیاز به کارشناسی و مشاوره با حرفه ای های بازار دارد، ساخت اپلیکیشن خوب می باشد. برای ساخت یک اپلیکیشن پرسود و پردرآمد باید الگویابی را از دنیای اپ های موفق پیدا کنیم. پیشنهاد می کنیم برای ایجاد کسب و کار از طریق ساخت اپلیکیشن در ابتدا اهداف میان مدت و بلند مدت خود را مشخص کنید و همچنین نیازسنجی اطلاعاتی کاربران را در هدف تان قرار دهید و بودجه ای که برای این کار می خواهید خرج کنید را از نظر طراحی و تولید مد نظر داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که این محصول شما نمونه بازاری دیگری دارد یا خیر؟ و یا نمونه‌های آن در چه سطحی هستند؟

ابعاد این موضوع بسیار وسیع است مانند ساخت اپلیکیشن های فروشگاهی، اپلیکیشن های آموزشی دانش آموزان و یاد دانشجویان، اپلیکیشن های آموزشی صنفی و یا مد و لباس و حتی اپلیکیشن های گردشگری و همچنین اپلیکیشن هایی در موضوع اجتماعی و مشاوره و کاریابی می‌تواند در جامعه هدف شما قرار گرفته باشد. البته اپلیکیشن های زیادی در عرصه های مختلف مانند خدماتی، خبری، ورزشی، هنری و یا همچنین سبک زندگی ساخته شده‌اند که نیاز های جامعه را برطرف می کنند و اما در این بین شما هستید که تصمیم می گیرید هدفتان از تولید اپلیکیشن چطور می تواند مخاطب را بیشتر به سمت شما جذب کند و شما از این بابت بتوانید کسب سود داشته باشید.

طراحی سایت

در اینجا می پردازیم به یکی از انواع پرسودترین کار های موجود در اینترنت و آن طراحی سایت اینترنتی می باشد. بسیاری از افراد با این روش کسب و کار اینترنتی موفق را راه انداخته و توسعه داده‌اند. شما می توانید طراحی سایت انجام داده و بابت آن با توجه به کیفیت کاری که ارائه می دهید پول خوبی هم دریافت کنید.

شغل طراحی وب سایت از جمله مشاغلی است که در این سال ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و یک طراح وب سایت باید خلاقیت و مهارت های فنی بالایی برای ایجاد و طراحی وب سایت داشته باشد.

سعی کنید در ابتدا برای طراحی سایت ظاهر سایت را در ذهن خود تصویر سازی کنید و درک آن را داشته باشید. حال با طرح های اولیه روی کاغذ کار طراحی را شروع کنید سپس می توانید طرح اتود زده را در نرم افزارهایی مثل فتوشاپ پیاده سازی و در انتها طرح را به کد تبدیل کنید و این آماده فروش است. البته که به این سادگی برای مبتدیان نخواهد بود. سعی کنید دوره های آموزشی طراحی سایت را با قوت دنبال کنید زیرا این کار یکی از پرسود های مشاغل می باشد.

فریلنسر شوید

“فریلنسر” به شخصی می گویند که بدون نیاز و وابستگی به شرکت یا سازمان و کسب و کار دیگری حرفه و تخصص خودش را به صورت جداگانه برای مجموعه‌های مختلف انجام می دهد و با توجه به تخصص خود و نیاز مجموعه ها کارفرمای خود را در هر زمانی که بخواهد عوض می کند. او در این روش از کسب و کار اینترنتی حتی می تواند در یک لحظه چندین کارفرما داشته باشد.

این بسیار جذاب خواهد بود برای کسی که تخصص در کاری دارد و می تواند آن را در فضای وب و اینترنت ارائه دهد. در اینجا یک بار دیگر به اهمیت کسب مهارت و تخصص در امور مختلف در اینجا اشاره می کنیم و اینکه لحظه‌ای از یادگیری و کسب مهارت غافل نباشید.

فریلنسری و آقای خود بودن

حتماً یک بار برای شما پیش آمده که با خود بگویید دیگر دوست ندارم برای کسی کار کنم و دوست دارم مستقل باشم و برای خود کسب درامد کنم. دوست داشته باشید که در خانه بمانید و برای خودتان کار کنید. در سال های اخیر با گسترش و توسعه اینترنت و فضای وب و سر مناسبی پیش آمده تا اگر کسی می‌خواهد بدون حضور فیزیکی در شرکت و یا مجموعه بتواند کسب درآمد داشته باشد مشکلی نداشته و به راحتی این کار را انجام دهد.

در ادامه باید شغل را این طور معرفی کنم که می‌تواند تمام وقت و یا پاره وقت برای خود کار انجام داده و مختص به مکان خاصی نیست و در هر مکان و در هر زمان می‌تواند کار محوله را انجام دهد. فریلنسرها توسط شرکت ها و مجموعه ها و اغلب از طریق وب سایت ها و انجمن ها به همدیگر معرفی می شوند.

از نکات جذاب و مزایای این کار می‌توان به مواردی اشاره کرد:

 • آنها مدیر خود هستند و آزادانه برای خود کار می کنند و مختص به زمان خاصی نیستند حتی در نیمه شب ها می توانند کار خود را انجام دهند.
 • نیاز به رفت و آمد به محل کار را نداشته و زمان انجام کار برایشان منعطف است. همچنین یکی از مواردی که تاثیر گذار است این نکته که عوامل مزاحم برایش وجود ندارد و می تواند به تنهایی کار خود را اجرا و به مسئول خود تحویل دهد.
 • می تواند به راحتی کارهای روزانه و شخصی خود را نیز برسد و انجام داده و این اختیار عمل او را بالا می برد و به تنوع کاری خود می افزاید.

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

حال که موارد بالا را با دقت خوانده و مد نظر خود برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی قرار داده‌اید، در ادامه مراحلی را که باید در شروع کار و استمرار هرچه بهتر آن انجام دهید و آموزش رایگان ببینید را به صورت تیتر گونه بیان می کنیم تا بتوانید این را نقشه ی راهتان در مسیر ایجاد کسب و کار اینترنتی خود قرار دهید.با ما همچنان همراه باشید.

 • در اولین گام باید هدفتان را مشخص کنید.
 • در مرحله دوم باید مهارت و تخصص پیدا کنید. یک کاغذ بردارید و مهارت ها و تخصص های خود مانند تخصص در برنامه نویسی یا تکنیک های بورس و یا هر چیز دیگر مانند صنایع دستی یا طرح های دستی را در آن بنویسید.
 • سعی کنید کسب و کار اینترنتی مدنظرتان طوری باشد که مخاطب بیشتری در آن حضور داشته باشد.
 • این حائز اهمیت است که حوزه انتخابی و ایده کاری شما طوری باشد که دارای کلمات کلیدی در گوگل باشد و آن کلمات کلیدی توسط مخاطبان جستجو بالاتری داشته باشد.
 • سعی کنید برای وب سایت خود یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات داشته باشیم. خب این هم نیاز به کدنویسی نداشته و شما با نصب یک پلاگین بر روی سایت خود می توانید وب سایت فروشگاهی با تمام امکانات باشید.
 • در قسمت پایانی کسب و کار اینترنتی، شما باید به طور دائم و پیوسته وبسایت خود را به روز نگه دارید و جایگاه سایت خود را برای موتورهای جستجوگر حفظ کنید تا بتوانید فروش همیشگی و روزافزون داشته باشید.

جمع بندی

در پایان امیدوارم که به جمع بندی کاملی برای شروع کسب و کار اینترنتی خودتان رسیده باشید و به زودی انواع کسب و کار خودتان رو راه اندازی کنید. این مقاله در بازه زمانی مشخص آپدیت خواهد شد و ایده های جدید برای راه اندازی کسب و کارهای آنلاین را در اینجا قرار خواهیم داد. پس سعی کنید هر چند وقت یک بار به صفحه ما سر بزنید تا به روزترین ترفند ها و ایده های جدید کسب و کار از اینترنت را در اختیارتان قرار دهیم.

هر سوال یا مشکلی در رابطه با کسب و کار اینترنتی داشتید، در قسمت دیدگاه های سایت با ما در میان بگذارید. ممنون که همراه گاسی وب هستید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۸ رای
منبع گاسی وب
4 نظرات
 1. متین می گوید

  بسیار کاربردی بود. از نظر من بهتره سایت های وردپرسی رو برای راه اندازی فروشگاه یا سایت محتوا محور انتخاب کنیم چون هزینه کمتری داره و بصرفه هست تا روی سئو سایتشون کار کنن. همین طرز فکر کمک می کنه تا شروع کرد.

  1. حیدری می گوید

   سلام دوست عزیز
   درسته هم رابط کاربری راحت تری دارد و همچنین ابزارهای متنوعی در دسترس است. برای شروع کار می توانند با تهیه یک دامنه، هاست و قالب کسب و کار اینترنتی خود را با تولید محتوا راه اندازی کرد.

 2. نازنین می گوید

  با سلام و خدا قوت
  من سایتی در زمینه فروش پوشاک راه اندازی کرده ام که بعد از یک سال و نیم به درآمد ماهی ۱۵ میلیون تومان در ماه رسیده‌ام. من عقیده دارم که کسب و کار اینترنتی می تواند زندگی را متحول کند. زیرا افکار انسان نسبت به کار کردن را تغییر می‌دهد و فرد را آقای خودش می کند. شما به مزایای کسب و کارهای اینترنتی اشاره کردید که من هم بعد از این مدت تمام آن مزایا دست پیدا کردم. این یک واقعیت است و همه باید از یک جایی شروع به کار کنیم. برای کار اینترنتی نیاز به خرج کردن اولیه ندارید و بدون سرمایه می توانید آن را راه اندازی کنید. البته اگر ایده ای برای شروع کار ندارید می توانید در سطح اینترنت جستجو کنید و کسب و کارهای مختلف را ببینید که چطور در حال فعالیت هستند یا از فردی که در این زمینه تخصص دارد مشاوره بگیرید. امیدوارم روزی به درآمد قابل قبولی از اینترنت برسید.

  1. حیدری می گوید

   سلام دوست عزیز
   دلیل موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی تلاش و پشتکاری است که طبق برنامه و هدف گذازی قبلی انجام شده است وگرنه هیچ کسی بدون فعالیت مداوم نمی تواند به درآمد میلیونی برسد. همچین با توجه به هر کسب و کاری که توصیه می شود یک سایت راه اندازی کند، باید اصول تولید محتوا، سئو، لینک سازی و بازاریابی را کامل یاد بگیرد و تجربه کسب کند. الگو گرفتن از رقبا نیز می تواند کار راحت تر کند و در حالی که هدف گذاری شخصی دارد، می توان به موفقیت در کار اینترنتی رسید و کسب درآمد اینترنتی حتی بدون سرمایه اولیه داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.