نکات مهم قبل از خرید ماشین اصلاح صورت

ماشین اصلاح صورت یکی از وسایل بسیار ضروری و مورد نیاز آقایان است. به عبارت دیگر اصلاح کردن، مرتب کردن ریش و مو جزء کارهای روزمره و یا هفتگی آقایان می باشد. این دستگاه یکی از مهمترین لوازم شخصی آقایان می باشد. بنابراین خرید بهترین ماشین ریش تراش ضروری است و به توجه بالایی نیاز دارد. انواع مختلف ماشین اصلاح در بازار موجود است. قبل از خرید ماشین اصلاح باید با یکسری نکات آشنایی لازم را پیدا کنید. در اینجا قصد داریم شما را با اطلاعات مهم در خصوص این وسیله پرکاربرد بیشتر آشنا کنیم.

نکات مهم خرید ماشین اصلاح صورت

امروزه استفاده از ماشین های ریش تراش بسیار رایج شده است. به همین دلیل شرکت های مختلفی اقدام به تولید این محصول کرده اند. محصولات مختلف شرکت ها قابلیت های متنوعی دارند. می توان گفت انواع مختلفی از ماشین های ریش تراش با قابلیت های مخصوص در بازار موجود هستند. ولی در نهایت تمامی ماشین ریش تراش ها یک عملکرد اصلی دارند. از طرفی وجود این حجم از تنوع برای یک محصول ممکن است سبب ایجاد سردرگمی افراد شود. در اینجا قصد داریم شما را با نکات مهم خرید این محصول بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید خرید راحت و آسانی را تجربه کنید.

تیغه ها

بهتر است بدانید که تیغه قسمت اصلی ماشین اصلاح به شمار می آید. تیغه های ماشین اصلاح در دو نوع تیغه های ثابت و تیغه های متحرک وجود دارند. معمولاً جنس تیغه های ثابت ماشین های اصلاح برند فولادی می باشد. جنس تیغه های متحرک سرامیکی است. یکی از مزایای تیغه های سرامیکی نسبت به تیغه های فولادی این است که تیزتر می باشند و طول عمر و دوام طولانی دارند. اما در عوض این نوع تیغه ها بسیار حساس هستند. به عبارت دیگر با یک بار افتادن بر روی زمین به راحتی صدمه می بینند. توصیه ما به شما این است که تیغه ماشین اصلاح صورت هر نوع برندی که باشد را حتما هر دو سال یکبار تعویض کنید. تعویض تیغه ها سبب حفظ سلامت پوست و افزایش طول عمر دستگاه می شود.

منبع تغذیه

بسیاری از ماشین های اصلاح امروزی دارای منبع تغذیه با باطری قابل شارژ و پایه شارژر می باشند. کاربران می توانند از این نوع باتری ها بیش از یک ساعت پس از شارژ کامل استفاده کنند. باتری های ماشین های اصلاح در دو نوع باتری های لیتیومی و باتری های از جنس نیکل وجود دارند. شارژ باتری های لیتیومی کمتر از یک ساعت و باتری های از جنس نیکل ۸ ساعت است. بهتر است بدانید که قیمت ماشین های اصلاح دارای باتری لیتیومی نسبت به باتری های نیکل گران تر می باشند. می توان گفت مدت زمان شارژ شدن ماشین اصلاح صورت در برندهای مختلف متفاوت می باشد.

یکی از نکات مهم قبل از خرید ماشین اصلاح این است که از امکان شارژ و همچنین کابل و قابل استفاده مستقیم با برق برخوردار باشد. کاربران با استفاده از نیاز و محدودیت زمانی که دارند می توانند نوع باتری مد نظر خود را انتخاب کنند. در برخی از مدل های ماشین اصلاح امکان نمایش مدت شارژ باقیمانده وجود دارد. با خرید این نوع ماشین ریش تراش هیچوقت اصلاح صورتتان نیمه تمام نخواهد ماند.

انتخاب ماشین اصلاح صورت بر اساس پوست

انتخاب ماشین اصلاح صورت بر اساس پوست

از دیگر نکات مهم این است که برخی ماشین های اصلاح در حین کار کردن گرما تولید می کنند، این گرما زمانی که از دستگاه استفاده می کنید سبب تحریک پوست، احساس سوزش و درد در پوست شما می شود. بنابراین برای حل این مشکل می ‌توانید فشار کمتری را حین اصلاح بر صورت خود وارد کنید. از دیگر نکات مهم خرید ماشین اصلاح صورت این است که ماشینی را خریداری کنید که قابلیت اصلاح تر را داشته باشد.

زیرا موهای پوست صورت شما نرم تر است و اصلاح آن راحت تر خواهد بود. اما اگر ماشین اصلاح شما مخصوص اصلاح خشک می باشد می توانید‌ برای کم کردن حساسیت ابتدا پوست خود را با آب ولرم شستشو داده و سپس حوله ولرم بر روی آن قرار دهید. این کار سبب نرم شدن ریش شما شده و به راحتی می توانید با ماشین ریش تراش خود را بتراشید. توصیه دیگر ما به شما این است که ماشین اصلاح خود را بعد از اصلاح تمیز کنید.

ارگونومیک بودن طراحی بدنه

یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید ماشین اصلاح صورت طراحی بدنه آن می باشد. طراحی ارگونومیک بدنه ماشین ریش تراش علاوه بر زیبایی باید به گونه‌ای باشد که کاربری بسیار راحتی برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. زیرا در برخی مواقع اصلاح صورت ممکن است تا یک ساعت طول بکشد. بنابراین طراحی و مناسب ماشین ریش تراش مانع از خسته شدن دست های شما خواهد شد. یکی از نکات مهم موقع خرید ماشین ریش تراش وزن آن می باشد. از آنجایی که ماشین ریش تراش یکی از وسایل ضروری و همیشگی آقایان است. باید ماشین ریش تراشی را انتخاب کنید که وزن بسیار سبکی داشته و جابه جایی و کاربری آن بسیار راحت و آسان باشد.

با سیم یا بی سیم بودن ماشین اصلاح صورت

از دیگر نکات مهم خرید ماشین ریش تراش قابلیت شارژ و استفاده با سیم است. اکثر ماشین های اصلاح صورت تولید شده از قابلیت شارژ برخوردار هستند. در عوض دستگاه‌های با قابلیت شارژ نسبت به سایر دستگاه ها قیمت گرانتری دارند. از طرفی امکان استفاده با سیم یکی از نکات بسیار مهم در خرید ماشین ریش تراش می باشد. زیرا در صورت تمام شدن شارژ دستگاه شما می‌توانید با سیم بقیه کار خود را انجام دهید. در غیر این صورت مجبور خواهید بود تا شارژ شدن دستگاه صورت نیمه کاره خود را از بقیه پنهان کنید. بنابراین افرادی که از ماشین اصلاح صورت فاقد امکان شارژ با سیم استفاده می‌کنند باید به وجود هشدار کمبود شارژ توجه ویژه داشته باشند. همچنین در راهنمای خرید ریش تراش که در گذشته منتشر کردیم، علاوه بر این مسائل به موارد دیگری نیز اشاره شده است.

قابلیت اصلاح خط ریش با خط زن

از دیگر نکات مهم خرید ماشین اصلاح صورت این است که از قابلیت اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر برخوردار باشد. در این صورت شما نیازی به تهیه یک ماشین ریش تراش جداگانه برای این منظور نخواهید داشت. بیشتر ماشین های اصلاح صورت از امکان اصلاح خط ریش برخوردار هستند و با آنها می توانید موهای جلو گوش ها و یا دیگر موهای بلند خود را اصلاح کنید. طول تیغه اصلاح خط ریش باید متوسط باشد. زیرا اگر طول تیغه کوتاه باشد شما نمی توانید به راحتی خط ریش خود را اصلاح کنید. همچنین اگر تیغه اصلاح خط ریش بلند باشد باعث کاهش دقت و ظرافت کار شما خواهد شد.

ضد آب بودن دستگاه

ضد آب بودن دستگاه از دیگر نکات مهم خرید ماشین ریش تراش می باشد. ضد آب بودن دستگاه امکان استفاده از ژل یا فوم موقع اصلاح صورت و یا استفاده از دستگاه در داخل حمام و در حالت خیس برای شما فراهم می کند. بنابراین بهتر است قبل از خرید ماشین اصلاح صورت به ضد آب بودن آن توجه ویژه داشته باشید.

قیمت ماشین اصلاح صورت

یکی از نکات مهم خرید ماشین اصلاح صورت قیمت آن می باشد. کاربران می‌توانند با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارند ماشین های ریش تراش باکیفیت را با قیمت گران و یا ارزان قیمت با کیفیت متوسط را خریداری کنند. از دیگر نکات مهم خرید ماشین ریش تراش این است که افرادی که میخواهند ریش هایشان را از ریشه اصلاح نکنند باید ماشین ریش تراشی را خریداری کنند که شانه داشته باشد. دارا بودن شانه مخصوص با درجه های قابل تنظیم و مختلف بسیار اهمیت دارد.

امکانات اضافی و کاربردی

یکی دیگر از نکات مهم خرید ماشین ریش تراش این است که نوار سرد داشته باشد. داشتن نوار سرد مانع از بروز جوش یا آلرژی می شود. بنابراین استفاده از ماشین اصلاح صورت با این ویژگی سبب شادابی و شفافیت پوست شما خواهد شد. از دیگر نکات مهم خرید این است که ماشین ریش تراش قابلیت نشان دهنده میزان شارژ را داشته باشد. در برخی از دستگاه ها این قابلیت از طریق لامپ های سبز و قرمز نمایش داده می شود. لامپ سبز به معنای شارژ کامل و لامپ قرمز به معنای اتمام شارژ می باشد. از دیگر نکات مهم در خرید ماشین ریش تراش این است که قابلیت شارژ سریع داشته باشد. برای مثال زمانی که شما می خواهید دوش ده دقیقه ای بگیرید می توانید با شارژ اضطراری در همان موقع ریش‌های خود را اصلاح کنید. این ویژگی مانع از اتلاف وقت کاربر می شود.

یکی دیگر از نکات مهم اصلاح موهای گوش و موهای بلند می باشد. با برخی از مدل های ماشین ریش تراش می توان موهای داخل گوش، موهای بلند و خط ریش را اصلاح کرد. نظافت ماشین ریش تراش پس از پایان کار بسیار اهمیت دارد. برخی از مدل های ماشین ریش تراش برس کوچکی برای نظافت دارند. اما برخی دیگر از مدل ها از سیستم نظافت کننده خودکار برخوردار هستند. توصیه می‌کنیم که قبل از خرید ماشین ریش تراش به این ویژگی دقت کافی داشته باشید. از دیگر نکات مهم خرید ماشین ریش تراش طراحی مناسب و کاربری راحت آن است.

مزیت استفاده از ماشین اصلاح صورت نسبت به تیغ

در گذشته برای اصلاح صورت تنها از تیغ استفاده می کردند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ماشین های اصلاح صورت برقی توانستند جای تیغ را بگیرند. بهتر است بدانید که هر چقدر تیغ با کیفیت باشد و حتی موقع استفاده از آن از خمیر ریش استفاده کنید باز هم سبب صدمه به سلول های زنده پوست شما می شود. بنابراین برای رفع این مشکل ماشین های اصلاح صورت با پوشش محافظ توری یا فویلی و چرخشی وارد بازار شدند. از طرفی برخی از افراد نسبت به تیغ حساسیت دارند. به عبارت دیگر بعد از اصلاح کردن با تیغ جوش های ناخوشایندی بر روی صورت آنها ایجاد می شود. اما در ماشین های اصلاح صورت به دلیل عدم تماس مستقیم تیغ با صورت این مشکل برطرف شده است.

از دیگر مزیت های استفاده از ماشین اصلاح صورت و سر این است که شما می توانید بسیار سریع و راحت صورت و سر خود را اصلاح کنید. همچنین این کار را می توانید به صورت دستی انجام دهید. با داشتن یک ماشین ریش تراش خوب می توانید در هر زمان و هر مکانی صورت خود را اصلاح کنید. برخی افراد به دلیل مشغله کاری فراوان نمی‌توانند به آرایشگاه بروند. پس داشتن یک ماشین اصلاح صورت خوب برای این افراد امری ضروری می باشد. از طرفی استفاده از ماشین ریش تراش آسیب رسیدن به پوست را کاهش می دهد. با استفاده از ماشین های ریش تراش دیگر حساسیت پوستی، درد و یا سوزشی تجربه نخواهید کرد.

انتخاب ماشین اصلاح صورت بر اساس نوع تیغه

ماشین های اصلاح صورت بر اساس نوع تیغه به دو دسته ماشین های اصلاح دوار و ماشین های اصلاح نوسانی تقسیم می شوند.

نوع تیغه

کاربرد محصول

ماشین اصلاح صورت دوار

تیغه های دایره ای شکل این نوع ماشین ریش تراش سبب ایجاد اصلاح تمیز می شود. استفاده از این نوع تیغه هیچگونه آسیبی به پوست شما وارد نمی کند. تیغه دوار به راحتی و در تمامی جهت ها بر روی صورت حرکت کرده و آن را اصلاح می کند. مزیت تیغه های دوار این است که امکان اصلاح در تمامی جهات صورت، اصلاح موهای ضخیم و سری های منعطف در این نوع تیغه ها وجود دارد. اما به دلیل تماس تیغه های دوار با پوست ممکن است در افراد با پوست های حساس کمی التهاب ایجاد شود.

ماشین اصلاح صورت نوسانی

این مدل ماشین اصلاح با دارا بودن تیغه های متعدد موهای کوتاه را به راحتی اصلاح می کند. وزن این نوع ماشین ریش تراش سبک تر می باشد. اما صدای موتور این نوع ماشین ریش تراش زیاد است.

می‌توان گفت استفاده از ماشین اصلاح صورت برای مصرف کنندگان از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از تیغ می باشد. درست است که قیمت تیغ های اصلاح پایین می باشد. اما به دلیل یکبار مصرف بودن آنها در فواصل زمانی کوتاه شما مجبور خواهید شد که تیغ های زیادی را خریداری کنید. به عبارت دیگر این هزینه کم در مدت زمان طولانی یک هزینه هنگفتی برای شما ایجاد خواهد کرد. اما خرید ماشین اصلاح سالهای سال می‌تواند یار همیشگی شما باقی بماند.

اصلاح خشک یا مرطوب

افرادی که پوست صورت آنها آکنه دارد و یا پوست حساسی دارند. بهتر است موقع استفاده از ماشین اصلاح صورت از کرم یا ژل اصلاح استفاده کنند. اما برخی از مدل های ماشین ریش تراش امکان استفاده از ژل و کرم اصلاح را برای کاربر فراهم نکرده اند. افرادی که قصد دارند هنگام استفاده از ماشین ریش تراش از ژل و کرم اصلاح استفاده کنند بهتر از ماشین های ریش تراش مرطوب یا خشک استفاده کنند. بنابراین برحسب نوع پوستی که دارید می توانید اصلاح خشک یا مرطوب را انتخاب کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *