گوگل تگ منیجر

 گوگل تگ منیجر چیست؟ GTM برای چه مواردی استفاده می‌شود؟ این تگ منیجر چگونه کار می‌کند؟ چرا استفاده از GTM بهتر است؟ تمام این‌ها سؤالی هستند که در ذهن افرادی که کسب و کارشان دارای وب سایت است، ایجاد می‌شود. گوگل تگ منیجر درواقع ابزاری است که به در بین افرادی که در حوزه اینترنت به توسعه کسب و کار خود می‌پردازند، به اصطلاح از نان شب واجب‌تر معرفی می‌شود! حال این ابزار چه تأثیری روی برند شما دارد و کاربرد آن در چیست را به طور اختصاصی در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم.

گوگل تگ منیجر چیه؟

اگر بخواهیم به معرفی این ابزار به زبان ساده بپردازیم، باید بگوییم که گوگل تگ منیجر در واقع ابزاری است که به مدیریت تگ‌های وب سایت شما که درنهایت باعث بهبود سئو سایت می‌شود، می‌پردازد. تگ‌ها به عنوان کدی معرفی می‌شوند که برای جمع آوری اطلاعاتی خاص در وب سایت شما استفاده می‌شوند.

در گذشته، تگ‌هایی که مورد نیاز وب سایت بود را به شکل تکه تکه با برنامه نویسی ایجاد می‌کردند. با روی کار آمدن گوگل تگ منیجر، دیگر خبری از برنامه نویسی نیست و همچنین استفاده از ده‌ها تگ برای هر ابزار نیز به هیچ عنوان ضرورتی ندارد.

اهمیت استفاده از تگ منیجر

دلایل بسیاری وجود دارد که استفاده از گوگل تگ منیجر را حائز اهمیت می‌کند. برخی از این دلایل به شرح زیر هستند:

  • ایجاد و به‌کارگیری سریع کدهای رهگیری.
  • همه تگ‌ها در یک مکان مدیریت می‌شوند.
  • ابزار آزمایش تگ‌ها به راحتی در دسترس است.
  • گوگل تگ منیجر یک سرویس رایگان است.
  • ردگیری ساده رویدادها (Events).
  • قالب‌های آماده تگ.
  • امنیت بالا.
  • دسترسی راحت کاربران.
  • رشد محبوبیت و جامعه دوستانه و مفید پشتیبانی.

یک کسب و کار اینترنتی نیاز به تمامی موارد اشاره شده دارد که از طریق گوگل تگ منیجر به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربردهای گوگل تگ منیجر

گوگل تگ منیجر کاربردهای بسیاری دارد. اولین کاربردی که می‌توان به آن اشاره کرد، بالا رفتن سرعت کار شما است. با استفاده از این ابزار دیگر نیازی نیست برای اضافه کردن تگ، دوباره وارد کدهای سایت خود شوید. دیگر کاربرد این محصول این است که زندگی دیجیتالی شما را به راحتی پیش می‌برد.

با استفاده از این ابزار دیگر نیازی نیست به تا برای کسب و کار اینترنتی خود به آموزش برنامه نویسی بپردازید. از دیگر کاربردهای گوگل تگ منیجر، جمع آوری تمامی اطلاعات به صورت یکپارچه است. در آخر نیز می‌توان به راحتی به راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود پرداخت.

جمع بندی

در این مطلب به هر آنچه که باید در رابطه با گوگل تگ منیجر بدانید، پرداختیم. شما می‌توانید به راحتی با استفاده از این ابزار به بهینه سازی سئوی وب سایت خود پرداخته و روند مدیریت سایت خود را بهتر از قبل پیش ببرید. شایان ذکر است که این ابزار صد در صد رایگان بوده و هیچ پرداخت درون شبکه‌ای با خود به همراه ندارد. گوگل تگ منیجر، یک همکار همه فن حریف در کنار شماست و استفاده از آن حتی از سئو سازی محتوا یا استفاده از الگوریتم‌های گوگل نیز برای شما بسیار واجب‌تر است.

چه افرادی نیاز به گوگل تگ منیجر دارند؟

اگر برایتان سؤال پیش آمده که چه افرادی نیاز به استفاده از این ابزار دارند، باید بگوییم که هر فردی که دارای یک وب سایت است می‌بایست برای راحتی روند گرداندن وب سایت خود از این ابزار کاربردی استفاده کند. پس گوگل تگ منیجر، یک ابزار رایگان مناسب برای تمامی افراد است.

مزایای تگ منیجر گوگل

در یک کلام می‌توانیم بگوییم که بزرگ‌ترین مزیت استفاده از تگ منیجر گوگل، مدیریت کامل وب سایت است. پس از آن، سرعت بخشیدن به روند کار و ارائه تگ‌ها بدون نیاز به برنامه نویسی نیز از دیگر مزایای استفاده از این ابزار معرفی می‌شود. بهینه سازی سئو نیز مزیت بزرگ گوگل تگ منیجر است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *