دلیل ریزش مو

آیا اتو مو باعث ریزش مو می شود؟ در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از پرکاربردترین ابزارهای آرایش مو که به اتوی مو معروف است، نکاتی را برای شما ارائه دهیم. اتو مو هم مانند دیگر وسایل آرایشی فواید و عوارض خطرناک برای پسران و دختران دارد که هر خانوم و آقایی باید به آن توجه ویژه داشته باشد. اگر می خواهید موهایتان کمتر آسیب ببینید، لازمه آن داشتن بهترین مارک اتو مو است که گاسی وب تمام مدل های باکیفیت موجود در بازار را در آن مقاله معرفی کرده است.

حتماً شما هم خاطرات سالهای دورتر که مدل موی فر برای هر مرد و یا زنی مد محسوب می‌شد را به خاطر دارید. اما امروزه آن سلیقه بسیار کم رنگ شده و همه به دنبال روشی برای داشتن موهای صاف تر و یکدست تر هستند. حتماً برای این کار نیاز به ابزاری مخصوص است تا به آنچه که ایده آل شماست برسید. اتو مو و سشوار، آن چیزی است که شما را به هدفتان می رساند.

اما آیا نحوه استفاده از آن را بلدید و آیا می دانید استفاده نادرست از این وسایل آرایشی چه زیان جبران ناپذیری به موهای شما خواهد زد و عوارض خطرناکی خواهد داشت که قطعا شما از دیدن صحنه ی ریزش زیاد موهایتان آرامشتان بر هم می خورد. آیا اتو مو باعث ریزش مو می شود؟ ما در این مقاله سعی می کنیم نکاتی بسیار کلیدی برای استفاده بهتر، داشتن موهایی سالم تر و بادوام تر به شما ارائه دهیم. با گاسی وب همراه یباشید.

آیا حالت دهنده های شیمیایی باعث ریزش مو می شود؟

اطلاع از عوارض اتو مو و حالت دهنده ها، می تواند در بهبود دوباره مو به ما کمک کند. نکات مهمی هستند که عدم رعایت آن باعث آسیب به موهای تان خواهد شد. این را بدانید که با اتوی مو، شفافیت و شادابی موهای تان را از بین می برد و باعث تغییر جنس مو می شود. اگر به مدت طولانی موهای تان را اتو کشی کنید، بعد از مدتی خشک شدن موهای تان عوارض آن می باشد. البته صاف کردن مو به وسیله مواد شیمیایی نیز موهایتان را خشک می کند.

آکادمی درماتولوژی آمریکا به این نتیجه رسیده است که حرارت می تواند به موهای تان آسیب بزند، پس شما اگر مجبورید و یا عاشق این هستید که موهای تان را اتو بکشید، برای سلامت موهایتان بهتر است که تنظیمات دمایی اتو موی خود را در درجه پایین قرار دهید و این نکته کلیدی همیشه یادتان باشد که اگر موهای تان خیس باشد و شما به شروع کردن اتو کشی مو کنید موهایتان خواهد سوخت. پس چه بهتر که از این نعمت خداوندی تا اواخر عمر برای زیبایی خود از آن بهره مند باشیم.

اگر از ریزش موهای تان رنج می برید، البته از کسانی هستید که از مواد شیمیایی صاف کننده مو استفاده می کنید، بدانید که مقصر اصلی در این امر خودتان هستید، زیرا که باعث آسیب به فولیکول های مو و باعث تاثیرات منفی در ریشه مو و در نتیجه ریزش آن می شوید. هیچ وقت اتوکشی مو را نزدیک ریشه مو انجام ندهید. پس در نهاین به پاسخ سوال “آیا اتو مو باعث ریزش مو می شود؟” می رسیم که، بله عوارض دارد.

استفاده از مواد شیمیایی صاف کننده مو و مکمل برای صاف کردن، باعث می شود که رطوبت پوست و پیاز مویتان خشک شده و شما احساس خارش پوست سر داشته باشید و حتی باعث پوسته پوسته شدن سر می شود.

نکاتی ناب و طلایی برای سلامت موهای تان و استفاده صحیح از اتو مو

ریزش مو توسط اتو مو

اگر دیده باشید کسانی که اتو مو استفاده می کنند، موهایشان درخشندگی قبل را ندارد. یکی از دلایل آن از بین رفتن روغن های طبیعی مو به سبب استفاده از اتو مو می باشد. چرا از روغن آرگان برای درخشندگی موهای مان استفاده نکنیم در حالیکه این روغن طبیعی در درخشندگی موهایتان بسیار تاثیرگذار است.

 • آیا اتو کشیدن مو از ریشه باعث ریزش مو می شود؟ موهایتان را از ریشه اتو نکشید، زیرا باعث آسیب جدی و ریزش مویتان خواهد شد.
 • اگر موهای فر دارید و اتو می کشید، بعد از اتو کشیدن لایه های نازک، کمی واکس را به کف دست هایتان زده بر روی موها بکشید و بعد از آن اتو کنید تا کاملاً صاف شوند.
 • بعد از خشک کردن، از براق کننده های طبیعی مو در لابلای موها استفاده کنید.
 • اگر موی رنگ شده، مش و هایلایت دارید، فقط اتو کردن آن را دارید، جهت آسیب کمتر به آن قبل از استفاده کمی واکس مو به آن بزنید. اگر این کار را نکنید، موهایتان در اثر گرمای اتو مو از وسط می شکند و می ریزند.
 • آیا استفاده زیاد از اتو مو باعث ریزش مو می شود؟ استفاده زیاد از اتوی مو قطعاً باعث ریزش مو و فاصله انداختن بین مو های تان خواهد شد و سعی کنید از آن استفاده نکنید و در مواقع اضطراری رعایت موارد استفاده درست، خودتان سلامت مو های تان را تضمین کنید.
 • اگر موهای صافی دارید، ولی کمی موج دارد و شما بسته اتو کردن آن را دارید، حتماً باید واکس یا کرم مو را مقداری به موهایتان بمالید تا باعث سوختن موهای تان نشود. زیرا این موها نسبت به موهای فر شکننده تر هستند.
 • حتماً قبل از اینکه اتو کشیدن موهایتان را شروع کنید، با سشوار آن را کاملا خشک کنید و آب موها را کاملاً بکشید.
 • اگر فاصله ۲ سانت از ریشه مو شروع به کشیدن اتو مو کنید، آسیب کمتری به موهایتان می رسد.
 • اگر لابه لای موهای تان از موهای مصنوعی استفاده می کنید، قصد اتو‌کشیدن موهای تان را دارید، حتماً درجه اتو مو را پایین تر از حد معمول قرار داده و موهای کمتری را در چنگک های سرامیکی اتو مو قرار دهید.
 • شانه کشیدن را یک بار امتحان کنید. حتماً اتو کشیدن موهایی که با شانه صاف شده اند بسیار راحت تر از موهای نامرتب است و با این کار دیگر شما نیاز نیست که دفعات بیشتری را از اتوی مو برای صاف کردن موهایتان استفاده کنید. با این حال، آیا اتو مو باعث ریزش مو می شود؟ اگر این موارد را رعایت کنید، ریزش موهایتان بسیار کمتر از از دفعاتی خواهد بود که به این موارد دقت کمتری داشته اید.
 • حتماً برایتان سوال پیش آمده که چه زمانی برای اتو کشیدن بهتر است؛ ما به شما پیشنهاد می کنیم که در شب به حمام بروید و موهایتان را بشویید و تمیز کنید و بعد از آن شروع به کشیدن اتوی مو و صاف کردن موهایتان بپردازید. با این کار شما در صبح روز بعد با موهای صاف و زیبا با زمان بیشتری که خواهید داشت با آرامش صبحتان را آغاز خواهید کرد. اما اگر با موهای نامرتب بخوابید و صبح بیدار شوید؛ زمان زیادی را برای مرتب کردن موهایتان از شما خواهد گرفت.
 • بعد از شستشوی مو و خروج از حمام حتماً موهایتان را با حوله خشک کنید و بعد از آن با شانه موهایتان را صاف کرده و به صورت حلقه ای شکل در آورید. حالا می‌توانید موهایتان را با اتو مو صاف کنید. حتما دقت کنید که بیش از ۵ دقیقه استفاده مداوم از اتو مو نداشته باشید، این برای سلامتی موهای خودتان بهتر است.
 • سعی کنید موهایتان را به دسته های کوچک تقسیم کرده و با آرامش و حوصله اتو کنید، شما قرار است بعد از اتو کردن فردی زیباتر به نظر بیایید. حتماً با حوصله و آرامش این کار را انجام دهید.
 • مواظب گوش و پوست سرتان باشید، زیرا اگر دقت نکنید باعث سوزاندن آنها خواهد شد.
 • شما در صورت استفاده مداوم و نادرست از اتو مو سبب تخریب ساقه موهایتان شده و عوارضی همچون از دست رفتن درخشش طبیعی مو، ریزش مو، فاصله افتادن بین دسته های مو، از بین رفتن یکنواختی مو، ایجاد موخوره، خشکی و شکنندگی مو را به دنبال خواهد داشت‌.
 • اگر موهای فر و نازکی دارید، بهتر است از اتو مویی استفاده کنید که قابلیت تنظیم دما را داشته باشد. شما با توجه به حجم و ضخامت مو درجه حرارت خاصی را باید تنظیم کنید و سعی کنید در این مورد از اتو های با کفی تیتانیوم را خریداری کنید. همچنین نباید از فواید اتو مو کراتینه غافل شد که بسیار برای مو مفید است.
 • البته اگر موهایتان صاف و معمولی است، با خیالی راحت تر می توانید اتو موی با حرارت بالاتر را انتخاب کنید که کفی های سرامیک از بهترین نوع برای این موها می باشد.
 • اگر موهایتان فر و ضخیم است، باید اتوی موی تان قابلیت یونیزاسیون را داشته باشد تا رطوبت موهایتان از بین نرود و البته اینکه بایستی قابلیت تنظیم درجه دما روی دستگاهتان وجود داشته باشد.
 • افرادی هم که موهای ضخیم و صاف با کمی حالت دار دارند، از اتوی مو با کفی پهن و امکان تنظیم درجه حرارت استفاده کنند که یکی از مزیت های کفی پهن این است که در هر بار حجم بیشتری از مو را می توانید صاف کنید.
 • اگر می توانید اتوی مو با کفی های یونیک تهیه کنید. قطعاً این مدل برای سلامتی موهایتان تاثیر گذار تر از نوع کفی های سرامیک و کفی های معمولی می باشد. زیرا کفی های یونیک باعث می شود که رطوبت مو های تان از بین نرود و موهایتان خشک نمی شود در نتیجه آیا اتو مو باعث ریزش مو می شود؟ شما بحران ریزش مو را پشت سر خواهید گذاشت.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی مهم و کاربردی جهت استفاده بهتر از اتو مو که باعث کاهش میزان ریزش موهای شما می شد را در موارد مختلف بررسی کنیم و به سوال پرتکرار آیا اتو مو باعث ریزش مو می شود پاسخ قطعی دهیم.

در اینجا می توان گفت که اگر استفاده مداوم از اتو مو نداشته باشید و در موارد مهم و خاص از آن استفاده درست انجام دهید، این امر در ریزش موهای تان تاثیر چندانی نخواهد داشت و حتی در زیبایی ظاهرتان جلوه بهتر و شیک تری خواهید داشت و نگران ریزش مو از بابت اتو کشیدن موهایتان نباشید. استفاده درست از ابزار آرایشی کمک شایانی به زیبایی شما می کند.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی کافی در این مقاله برای شما دنبال کنندگان و علاقه مندان گاسی وب ارائه دهیم.

4/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *