میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از روش های لایه برداری غیر تهاجمی پوست می باشد. با استفاده از این دستگاه سلول های مرده پوست به صورت ملایم تراشیده می شوند. در نهایت با تحریک کلاژن سازی پوستی تازه و سالم رشد خواهد کرد. این روش سبب جوان تر شدن و شاداب تر شدن چهره شما می شود. استفاده مداوم از میکرودرم ‌خانگی سبب از بین رفتن خطوط کم عمق، تیرگی ها و لکه های پوست خواهد شد. پس از انجام، جذب مرطوب کننده ها و آبرسان ها بهتر و بیشتر انجام می شود. در این صورت اثر فوق العاده مرطوب کننده و یا آبرسان را بیش از پیش مشاهده خواهید کرد.

انواع روش های میکرودرم ابریژن

بهتر است بدانید که میکرودرم های شارژی قیمت بیشتری نسبت به نوع بی سیم آن دارند. اما از مزایای استفاده از میکرودرم های شارژری این است که در هر زمان و مکانی قابل استفاده می باشند. با در نظر گرفتن نکات ذکر شده می توانید خرید مطمئن و آسانی را انجام دهید و در نهایت از پوست شاداب، زیبا و شفاف خود لذت ببرید.

میکرودرم ابریژن با نوک الماسی

این روش میکرودرم با استفاده از وسیله دستی نوک الماسی انجام می گیرد. نوک الماسی سبب جدا شدن سلول های مرده پوست می شود. به عبارت دیگر این دستگاه با مکیدن سلول های مرده سطح پوست را تمیز می کند. استفاده از از این روش برای نواحی حساس صورت از قبیل اطراف چشم‌ها و پوست های حساس بسیار مناسب می باشد.

میکرودرم ابریژن کریستالی

در این روش با استفاده از وسیله دستی کریستال هایی بر روی پوست اسپری می شود. این کریستال ها سبب تراش ملایم لایه سطحی پوست می شوند. سپس سلول های مرده و کریستال های اسپری شده با استفاده از دستگاه مکیده می‌شوند. استفاده از این روش در بین کاربران رایج تر است. برای انجام این روش از دستگاه خاص میکرودرم استفاده می‌کنند. به طوری که کریستال هایی ازجنس اکسید آلومینیوم با فشار مناسب و تنظیم شده بر روی پوست اسپری می شوند. کریستال ها لایه های فوقانی پوست را خراش می دهند.

با این روش سطح مناسبی از پوست با دقت و کنترل بالا لایه برداری می شود. البته عمق لایه برداری و شدت آن با توجه به وضعیت پوست و نظر پزشک متغیر است. پس از انجام لایه برداری سلول های مرده پوست بر روی سطح پوست آمده و از آن جدا می شوند. در نهایت این پوست و سلول های مرده کنده شده به داخل محفظه دستگاه منتقل می شوند. در این روش همزمان دو عمل لایه برداری و پاکسازی پوست انجام می گیرد.

کریستال های مورد استفاده جهت لایه برداری پوست هیچگونه آسیبی به پوست وارد نمی کنند. از طرفی استفاده از این کریستال ها به دلیل افزایش خون رسانی به پوست سبب فعال شدن سلول های فیبروبلاست می شوند. فعال شدن این سلول ها به طراوت و ترمیم پوست کمک می کند. در برخی مواقع میکرودرم ابریژن با لایه برداری شیمیایی ملایم انجام می شود. استفاده از لایه برداری شیمیایی تاثیر بسزایی در پاکسازی پوست دارد. بعد از انجام این روش می‌توانید از مرطوب کننده استفاده کنید.

حتما بخوانید: بهترین ریش تراش های بازار را در این مقاله مشاهده کنید.

چرا میکرودرم ابریژن بخریم؟

تاثیر میکرودرم ابریژن بر پوست صورت

بیشترین کاربرد میکرودرم ابریژن جوانسازی و شاداب نمودن پوست می باشد. با استفاده از این روش می توانید چروک های کم عمق و سطحی پوست خود را از بین ببرید. برای از بین بردن چروک های سطحی و کم عمق به انجام چند جلسه میکرودرم نیاز خواهید داشت. تعداد جلسات بر اساس وضعیت پوست بیمار هفته ای یک یا دو جلسه خواهد بود. لازم به ذکر است که چروک های خیلی عمیق با استفاده از میکرودرم قابل درمان نیستند. ولی استفاده از میکرودرم سبب افزایش قوام کلی پوست می شود. همچنین این روش به شفاف تر و محکم تر کردن پوست بسیار کمک می کند.

یکی از مزایای استفاده از میکرودرم عدم تغییر رنگ پوست به صورت تیره می باشد. زیرا در این روش سایش پوست به صورت سطحی است. برای نتیجه بهتر و سریعتر بیماران می توانند همزمان با استفاده از میکرودرم از لیزرهای جوانسازی استفاده کنند. در نظر داشته باشید که شرایط پوستی نامناسب از قبیل اگزما، جوش های زیاد، جای زخم های باز، تبخال، ضایعات پوستی و دیگر شرایط نامناسب پوستی باید قبل از انجام میکرودرم ابریژن درمان شوند.

استفاده از میکرودرم ابریژن برای چه سنی مناسب است؟

بهتر است بدانید که محدودیت سنی و جنسی برای انجام میکرودرم وجود ندارد. به طور کلی استفاده از میکرودرم آبریژن برای افراد بالای ۱۲ سال و کمتر از ۶۵ سال بسیار مناسب می باشد. افرادی که بیشتر از ۷۰ سال سن دارند استفاده از میکرودرم ممکن است سبب کبودی و خراشیدگی پوست آنها شود. همچنین افرادی که سن کمتری دارند باید میکرودرم را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهند.

چه افرادی نباید میکرودرم ابریژن بخرند و یا استفاده کنند؟

میکرودرم ابریژن برای افراد با آکنه، تبخال، کلوئید های فعال، زخم های عمیق، دیابت و اختلال در سیستم ایمنی توصیه نمی شود. خانم های باردار بهتر است از این روش استفاده نکنند. همچنین افرادی که به تازگی از لایه برداری های شیمیایی از قبیل تزریق کلاژن استفاده کردند باید پس از گذشت ۲ تا ۳ هفته روش میکرودرم را انجام دهند. افرادی که در دو ماه اخیر جراحی صورت انجام داده اند. افرادی که در حال انجام رادیوتراپی گردن هستند.

یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید میکرودرم‌ ابریژن این است که از سری های قابل تعویض برخوردار باشد. میکرودرمی مناسب خرید است که تعدادی سری جهت استفاده بر روی همه نوع پوست داشته باشد. در اینصورت شما می توانید با توجه به نوع پوست از سری مخصوص به آن استفاده کنید. برای مثال سری های نرم برای لایه برداری پوست های نازک و سری های زبر برای لایه برداری پوست های ضخیم قابل استفاده هستند.

از دیگر نکات مهم خرید میکرودرم آبریژن فیلترهای آن می باشد. هر دستگاه یک فیلتر مخصوص برای نگهداری پوست های مرده و لایه های کنده شده دارد. این محفظه با توجه به قدرت مک ش دستگاه پر می شود. بنابراین در گذر زمان و پر شدن فیلتر قدرت دستگاه کاهش پیدا می کند. توصیه ما به شما این است که میکرودرم ‌ابریژنی را خریداری کنید که فیلترهای با قابلیت تعویض داشته باشد. این نوع فیلترها کارایی و قدرت دستگاه را افزایش می‌دهند.

نکات مهم قبل از خرید میکرودرم ابریژن

برای اینکه خریدی مطمئن داشته باشید بهتر است با یکسری نکات مهم قبل از خرید دستگاه آشنا شوید. اگر می خواهید جوش و لکه های پوستی را با میکرودرم ابریژن از بین ببرید باید به قابلیت تنظیم سرعت دستگاه توجه داشته باشید. همه قسمت های مختلف پوست ضخامت یکسانی ندارند. برخی از قسمت‌ها حساس تر و لطیف تر و برخی قسمت ها سفت تر و محکم تر می باشند. بنابراین باید با توجه به وضعیت پوست سرعت دستگاه را کم و یا زیاد کنید. بنابراین از نکات مهم خرید میکرودرم دارا بودن قابلیت تنظیم سرعت است.

قابلیت تنظیم سرعت باعث می شود شما بتوانید از میکرودرم برای همه قسمت های مختلف پوست صورت خود استفاده کنید. انجام این روش درمانی با ظرافت و دقت بالا سبب دستیابی به نتیجه مطلوب خواهد شد. از دیگر نکات مهم قبل از خرید میکرودرم‌ ابریژن توجه به منبع تغذیه دستگاه است. دستگاههای میکرودرم در کلینیک های زیبایی مستقیم با برق کار می کنند. در مقابل دستگاه های نوع خانگی با تعدادی باتری قابل شارژ و یا اتصال مستقیم کار می کنند. بنابراین با توجه به محیط مصرفی که دارید باید نوع منبع تغذیه دستگاه را مشخص کنید.

معرفی قسمت های مهم دستگاه میکرودرم ابریژن

قسمت های مهم دستگاه خصوصیات و کاربرد هر قسمت
موتور دستگاه موتور دستگاه باید از قدرت مناسب برخوردار است. براساس یک اصل مهم قدرت میکرودرم نباید از 42 لیتر در دقیقه کمتر باشد. موتورهای پیستونی کارایی بهتری نسبت به موتورهای دیافراگمی دارند. یک موتور خوب نباید آلودگی صوتی ایجاد کند. وزن موتور نباید زیاد باشد.
هندپیس دستگاه دو نوع هندپیس از قبیل معمولی و مارپیچی در بازار موجود است. در هندپیس های معمولی پودر به صورت مستقیم با پوست برخورد دارد. اما در هندپیس های مارپیچی پودر پس از چرخیدن داخل هندپیس بر روی پوست بیمار برخورد می کند.

عوارض میکرودرم ابریژن

عوارض این روش درمان بسیار کم است. در واقع این روش یک نوع روش بی خطر به حساب می آید. استفاده از میکرودرم آبریژن فقط بر روی لایه های بیرونی پوست تاثیر می گذارد. عوارض این روش نسبت به سایر روش ها از قبیل درم ابریژن و لیزر کمتر است. البته ناگفته نماند اثر گذاری درم ابریژن و لیزر بیشتر از میکرودرم می باشد. از عوارض نادر میکرودرم می توان به خونریزی، تغییر رنگ پوست، حساسیت، کبودی دور چشم، خراش، سایش، پارگی رگ های خونی و ایجاد تبخال اطراف لب اشاره کرد.

چه نوع میکرودرم آبریژنی مناسب خرید است؟

خرید بهترین میکرودرم ابریژن برای مردان

برای ساخت میکرودرم که از بهترین لوازم شخصی برقی محسوب می شود، از راه و روش های مختلفی استفاده می کنند. اما ایده آل ترین راه ساخت این است که کمترین خرابی و بیشترین کارایی را داشته باشد. بنابراین میکرودرمی مناسب خرید می باشد که همه اجزای آن جزء بهترین اجناس موجود در بازار باشد. در واقع هماهنگی بین قسمت های مختلف سبب ایجاد محصولی ایده آل خواهد.

میکرودرم روشی آسان، بدون درد و برای برطرف سازی مشکلات پوستی می باشد. میکرودرم آبریژن برای اولین بار در سال ۱۹۸۵ در ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت. سپس استفاده از میکرودرم در اروپا و آمریکا رایج پیدا کرد. امروزه از این روش به عنوان روشی بی خطر و بسیار موثر در شادابی و جوانسازی پوست استفاده می کنند. استفاده مداوم از میکرودرم ملایم سبب کشیده تر شدن پوست و روشن تر شدن آن می شود.بیشترین تاثیر میکرودرم ابریژن شاداب کردن پوست می باشد. با انجام میکرودرم منتظر اثرات جوان‌کننده آن باشید.

چه مقدار هزینه برای خرید دستگاه میکرودرم آبریژن مناسب است؟

پاسخ به این سوال با توجه به نظر خریداران متفاوت می باشد. اما یک میکرودرم ابریژن مناسب که کارایی بالا داشته باشد از قیمتی بین 2.5 تا 8 میلیون برخوردار است. در هر مدل میکرودرم با توجه به آپشن ها و قدرت موتور قیمت آن متفاوت خواهد بود. بنابراین خریداران براساس منطقه جغرافیایی و توان مالی که دارند می توانند قیمت دستگاه را مشخص کنند.

 می توان گفت قیمت دستگاه از عوامل مهم تعیین کننده انتخاب دستگاه است. کاربران می توانند بر اساس نیاز و بودجه ای که دارند نوع دستگاه را انتخاب کنند. یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید میکرودرم با سیم و یا بی سیم بودن آن می باشد. این دستگاه همانند سایر محصولات آرایشی در دو نوع شارژری و برقی در بازار موجود است. بنابراین کاربران با توجه به نیازی که دارند می‌توانند نوع دستگاه را انتخاب کنند.

نکات مهم قبل از خرید میکرودرم موتور، طول عمر و طراحی ظاهری آن جهت کاربری راحت می باشد. از دیگر نکات مهم قبل از خرید میکرودرم ابریژن قیمت آن می باشد. قیمت دستگاه میکرودرم خیلی زیاد نیست ولی از نکات مهم قبل از خرید دستگاه این است که بر اساس بودجه ای که دارید دستگاه را خریداری کنید. امروزه مدل ها و برند های مختلف دستگاه میکرودرم در بازار موجود است. شما می توانید با مراجعه به سایت گاسی وب انواع مختلف دستگاه را مشاهده کنید. با بررسی مشخصات و ویژگی های دستگاه های مختلف می توانید انتخابی آسان و مطمئن را تجربه کنید.

چرا و چگونگی برخورد پودر با پوست اهمیت دارد؟

بهتر است بدانید که پودر از منفذی با قطر 1 میلی متر به روی پوست پاشیده می شود. در عوض این پودر به سطحی با قطر 10 میلی متر برخورد می کند. از آنجاییکه پودر با قدرت بسیار زیادی پاشیده می شود در ناحیه مرکز محل اصابت پودر بیشتری برخورد می کند. بنابراین در اینجا لایه برداری بیشتری انجام می شود. به اطراف محل اصابت پودر کمتری برخورد می کند. در این نواحی لایه برداری کمتر انجام می شود.

می توان گفت لایه برداری در همه سطوح به طور یکنواخت انجام نمی شود. از معایب میکرودرم ابریژن ها می توان به لایه برداری غیریکنواخت آن اشاره کرد. در نهایت صورت بیمار حالت چنگولی یا خط خط به خود می گیرد. اما در دستگاه هاییکه هندپیس مارپیچی دارند این مشکل برطرف شده است. پودر با چرخیدن در هندپیس مارپیچی به طور یکنواخت بر روی کل پوست پخش می شود. در اینصورت لایه برداری بر روی کل پوست و به صورت یکنواخت انجام می گیرد.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *