خرید بک لینک

افرادی که در زمینه پشتیبانی سئو سایت، ساخت سایت پزشکی و … فعالیت می‌کنند، معتقدند که خرید بک لینک کار اشتباهی است! چراکه برای بهبود سئو سایت و رونق کسب و کار اینترنتی در دراز مدت بهتر است کاربران واقعی را جذب کنید.

طبق الگوریتم‌های گوگل بک لینک به عنوان رأی مثبت از طرف کاربران قلمداد می‌شود و اگر بک ‌لینک یا رأی مثبت از طرف کاربران واقعی نباشد، می‌تواند وب سایت شما را دچار مشکل کند. هرچه میزان بک ‌لینک یا رأی‌های مثبت شما بیشتر باشد، سایت شما در نتایج گوگل جایگاه بهتری به دست می‌آورد.

چرا خرید بک لینک اشتباه است؟

یکی از دلایل اشتباه بودن خرید بک لینک این است که امکان جریمه شدن شما از طرف گوگل با خرید بک لینک وجود دارد. هر چه تعداد بک لینک‌ها زیادتر باشد موجب بهبود رتبه شما در نتایج جستجوی گوگل می‌شود؛ اما خرید بک لینک یکی از کارهای اشتباه است که مخالف سیاست‌های گوگل است.

شاید برخی تصور کنند که با خرید بک لینک می‌توانند این موتور جستجوگر را فریب دهند؛ اما این طور نیست و گوگل با استفاده از روش‌های مختلفی می‌تواند بک لینک‌های تقلبی را تشخیص دهد و این کاملاً به ضرر شما است.

نکات مهم در خرید بک لینک

لیست نکات مهم در خرید بک لینک عبارتند از:

  • خرید بک لینک از وب سایت‌هایی که فعالیت کمی دارند و برای فروش لینک با وب سایت‌های کمی در ارتباط هستند.
  • انتشار رپورتاژ آگهی در وب سایت مورد نظر برای خرید بک لینک
  • خرید بک لینک انبوه از طریق سایت‌های واسط
  • خرید بک لینک برای کلمات کلیدی که در تمام صفحات به کار رفته است.
  • تعداد بک لینک‌های خریداری شده باید متناسب با کسب و کار شما و در حد استاندارد باشد، در غیر این صورت موجب پنالتی سایت می‌شود.
  • خرید بک لینک‌های متنی به جای بک لینک‌های تصویری

نحوه تشخیص گوگل از بک لینک خریداری شده

گوگل دارای یک تیم ویژه است که در اینترنت گشت و گذار می‌کنند تا بتواند سایت‌هایی که اقدام به فروش لینک می‌کنند را شناسایی کرده و آن‌ها را جریمه کنند. همانطور که شما می‌توانید سایت‌های فروشنده را پیدا کنید، گوگل هم می‌تواند این کار را انجام دهد!

کارشناسان گوگل تمامی وب سایت‌ها و صفحات را بررسی می‌کنند و هنگامی که سایت‌های فروشنده به صفحات بسیاری لینک می‌دهند، باعث می‌شود تا رقبای آن صفحات این سایت‌های فروشنده بک لینک را به گوگل گزارش دهند و به همین راحتی امکان شناسایی و جریمه آن‌ها از طریق گوگل وجود دارد.

کلام پایانی

زمانی که یک وب سایت از طریق کلمات کلیدی یا بک لینک‌ها به وب سایت‌های دیگر لینک می‌دهد، این امر باعث افزایش اعتبار آن وب سایت می‌شود و الگوریتم‌های موتورهای جستجو وب سایت مورد نظر را به عنوان یک وب سایت که دارای محتواهای ارزشمند است شناسایی می‌کنند.

در حال حاضر امکان خرید بک لینک به صورت غیرواقعی و از طریق وب سایت‌ها وجود دارد؛ اما خرید بک لینک کار اشتباهی است. چراکه اگر الگوریتم‌های گوگل تشخیص دهند که این بک لینک‌ها مربوط به کاربران واقعی نیستند، موجب پنالتی سایت و جریمه شدن وب سایت‌های مربوطه می‌شود.

رپورتاژ؛ بهترین روش لینک سازی

انتشار رپورتاژ یکی از بهترین روش‌های لینک سازی است. با انتشار یک رپورتاژ آگهی در وب سایتی که قصد دارید از طریق همان وب سایت بک لینک خریداری کنید، هم می‌توانید کسب و کار خودتان را معرفی کنید و هم کلمات کلیدی را در رپورتاژ آگهی خودتان قرار می‌دهید.

بک لینک در سئو چقدر اهمیت دارد؟

زمانی که در یک وب سایت دیگر، کلماتی به عنوان بک لینک به یکی از صفحات وب سایت ما لینک می‌دهند، موتورهای جستجو متوجه می‌شوند که این محتوا برای کاربران ارزشمند و مفید است. هرچه میزان بک لینک‌های یک سایت بیشتر باشنده رتبه بهتری در میان نتایج موتورهای جستجو پیدا می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *