پشتیبانی محتوایی سایت

چقدر با خدمات پشتیبانی سایت آشنایی دارید؟ آیا تاکنون نام چنین خدماتی را شنیده‌اید؟ اگر با عملکرد وب سایت‌ها آشنایی داشته باشید قطعاً می‌دانید که بسترهایی برای دسترسی کاربران به مجموعه‌ای از اطلاعات می‌باشند که این امکان را برای آن‌ها را فراهم می‌سازند تا با آن‌ها ارتباط برقرار نمایند.

 نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که وب سایت‌ها از طریق اتصالات اینترنتی چنین فضایی را در اختیار شما قرار می‌دهند و افرادی که به عنوان طراح وب سایت فعالیت دارند از زیرساخت گرافیکی خاصی برای تولید آن‌ها استفاده می‌کنند.

شما زمانی می‌توانید در تعامل کامل با یک وب سایت باشید که به طور منظم پشتیبانی سایت توسط مهندسین فعال در این حوزه انجام پذیرد. پرسشی که مطرح می‌گردد این است که این خدمات شامل چه مواردی می‌شوند؟ چه اهمیتی در رشد وب سایت‌ها دارند؟

 پشتیبانی محتوایی سایت چیست؟

به طور کلی پشتیبانی سایت به دو دسته تقسیم می‌شود که این دسته فعالیت‌هایی همچون مسائل فنی و محتوایی را در بر می‌گیرند. پشتیبانی‌های فنی سایت اشاره به مجموعه اقدامات و فعالیت‌هایی دارند که ارتباط مستقیمی با حیات اصلی سایت داشته و یکی از وظایف پشتیبان سایت به شمار می‌رود. توجه داشته باشید در صورتی که یک پشتیبان وب سایت نتواند به درستی وظایف خود را در راستای پشتیبانی فنی انجام دهدْ وب سایت موردنظر از دسترس خارج خواهد شد.

در مقابل پشتیبانی محتوایی سایت مربوط به فعالیت‌هایی است که ارتباط خاصی با مدیریت محتوا دارند. این دسته فعالیت‌ها را با عنوان پشتیبانی محتوایی سایت می‌شناسند که به طور کلی اقداماتی همچون دسته بندی محتواهاْ تولید محتواها و تنظیم آن‌ها را در بر می‌گیرند. با توجه به مطالبی که بیان شد می‌توان پشتیبانی محتوایی را از مهم ترین بخش‌های پشتیبانی سایت دانست که نباید نسبت به آن بی توجه بود. در این مسیر مدیران وب سایت‌ها و افرادی که تخصص بالایی در تولید محتوا دارند می‌توانند به شما کمک‌های قابل توجه ای نمایند تا به آنچه که انتظارش را دارید دست یابید.

اهمیت تولید محتوا برای وب سایت

خدمات پشتیبانی محتوایی سایت

تمام کسب و کارها برای نگهداری از سایت خود نیاز به پشتیبانی سایت دارند چرا که این دسته خدمات اثرات قابل توجه ای بر بالا رفتن ارزش محصولات یک کسب و کار دارند. در واقع به بیان ساده‌تر می‌توان گفت پشتیبانی سایت این امکان را به مدیران کسب و کارها می‌دهد تا مشتریان خود را حفظ نموده و افرادی جدیدی را نیز به لیست مشتریان خود اضافه کنند. علاوه بر اطلاعات جدیدی نیز در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و پشتیبان وب سایت با در نظر گرفتن تمام ساز و کارهای لازم رتبه سایت را در موتورهای جستجو حفظ می‌نماید.

شرح خدمات پشتیبانی محتوا برای سایت

نکته‌ای که نباید در راستای پشتیبانی سایت فراموش کنید این است که این پشتیبانی‌ها بایستی به گونه‌ای باشند که کاربران را به خوبی جذب خود ساخته و موجب نگه داشتن آن‌ها در سایت شوند. همان گونه که بیان نمودیم پشتیبانی محتوایی یکی از مهم ترین خدماتی است که می‌توانید از سوی شرکت‌های معتبری همچون گاسی وب دریافت کنید. یک محتوای مفید و ارزشمند این قابلیت را دارد تا به سایت شما ارزش بخشیده و موجب حفظ مشتریان شما شود.

مهم ترین خدماتی که از سوی پشتیبانی محتوایی سایت می‌توانید دریافت کنید شامل رعایت هدینگ ها، تولید محتواهای کاربردی و ارزشمند، رعایت تمام اصول سئو، لینک سازی‌های داخلی و تحقیق در راستای کلمات کلیدی است که همگی نیاز به افرادی دارند که در این زمینه تخصص بسیار بالایی دارند. تمام این خدمات اگر به درستی ارائه شوند تأثیرات قابل توجه ای بر روی رشد وب سایت شما و ارتقای کسب و کارتان خواهند داشت.

هزینه پشتیبانی محتوایی سایت چطور حساب می شود؟

توجه داشته باشید که شما به دو صورت می‌توانید از خدمات پشتیبانی سایت استفاده کنید. در چنین شرایطی شما می‌توانید یک فرد را برای پشتیبانی از سایت خود استخدام نموده و یا این کار را به شرکت‌هایی بسپارید که در این زمینه فعالیت دارند. در حالت اول ممکن است فرد موردنظر نتواند تمام وظایف خود را در حوزه پشتیبانی از سایت انجام دهد اما در حالت دوم شرکت موردنظر قراردادی را تنظیم نموده و پس از عقد قرارداد فعالیت‌های خود را آغاز می‌نماید.
بر این اساس می‌توان به این نتیجه دست یافت که هزینه پشتیبانی از سایت به فاکتورهایی همچون شرکت پشتیبان، خدمات ارائه شده، نوع محصولات و تعداد کلمات و تصاویر بستگی دارد که همگی نشان می‌دهند در راستای هزینه پشتیبانی سایت نمی‌توان نظر قطعی داد.

آیا برای ثبت قرارداد پشتیبانی سایت گاسی وب نیاز به حضور فیزیکی است؟

خیر. در این شرکت ثبت قرارداد و کارها بصورت دورکاری انجام می شود.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *