هزینه پشتیبانی سایت چقدر است؟

توسعه استفاده از اینترنت در میان جوامع مختلف باعث شده است که بسیاری از کسب و کارها به منظور فعالیت در دنیای اینترنت، نسبت به طراحی سایت اقدام کنند. این کسب و کارها در صورتی که بخواهند تعامل خوبی با مشتریان خود داشته باشند باید برای نگهداری سایت خود اهمیت زیادی قائل باشند. هزینه پشتیبانی سایت، هزینه‌ای است که صاحبان کسب و کار اینترنتی و‌ آنلاین به منظور بروزرسانی و سلامت سایت خود می‌پردازند تا قسمت‌های مختلف سایت را به صورت مداوم بررسی کرده و به این شکل همواره برای کاربران و مشتریان خود در دسترس باشند.

پشتیبانی سایت چیست؟

سایت‌های اینترنتی برای اینکه همواره در دسترس و بروز باشند باید به صورت مرتب و منظم مورد بررسی قرار بگیرند. انجام برخی از کارهای روزمره سایت مانند بروزرسانی محتوا به صورت منظم، انجام برخی کارهای فنی سایت و شناسایی و رفع خطاها و ایرادات احتمالی، انجام تغییرات و اصلاحات لازم و غیره از جمله کارهایی هستند که به عنوان پشتیبانی سایت انجام می‌گیرند. هزینه پشتیبانی سایت بر اساس کارهایی که باید برای مراقبت و بروزرسانی آن انجام شود تعیین می‌شود و ممکن است بر اساس نیاز سایت و مشتری شامل موارد دیگری به غیر از موارد گفته شده باشد.

هزینه پشتیبانی سایت

صاحبان سایت و کسب و کار اینترنتی می‌توانند برای استفاده از خدمات پشتیبانی سایت به دو روش عمل کنند. روش اول استخدام یک فرد متخصص به عنوان پشتیبان سایت و روش دوم کمک گرفتن از شرکت‌های معتبری که خدمات طراحی و پشتیبانی سایت ارائه می‌کنند. انتخاب شرکت‌های معتبر برای پشتیبانی سایت روش بهتری است؛ زیرا در این همکاری قرارداد معتبر بین طرفین امضا شده و شرکت متضمن می‌شود که بر اساس تعرفه تعیین شده خدمات معینی را در مدت قرار داد به صاحب سایت ارائه کند که این هزینه بر اساس نوع و کیفیت خدمات متفاوت است.

هزینه سالانه پشتیبانی سایت

هزینه سالانه پشتیبانی سایت

برخی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات طراحی و پشتیبانی سایت، با این شرط که صاحبان کسب و کار طراحی سایت را به آن‌ها واگذار کنند، خدمات مربوط به پشتیبانی را به صورت رایگان انجام می‌دهند. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی سایت معمولاً بسته‌های مختلفی را ارائه می‌کنند که صاحبان کسب و کار می‌توانند بر اساس نیاز سایت خود یکی از بسته‌های خدماتی را انتخاب کرده و با شرکت مربوط قرارداد ببندند. صاحبان کسب و کار می‌توانند هزینه‌های مربوط به پشتیبانی از سایت را بر اساس نوع خدمات مورد نیاز به صورت سالانه به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت کنند.

تفاوت قیمت پشتیبانی محتوایی در مقایسه با پشتیبانی فنی

پشتیبانی از سایت معمولاً به دو روش پشتیبانی فنی و پشتیبانی محتوایی انجام می‌شود که هر کدام خدمات مختلفی دارند و بر این اساس هزینه آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. پشتیبانی فنی به تمام اموری گفته می‌شود که انجام آن‌ها باعث ادامه فعالیت حیاتی سایت می‌شود و تمام امور فنی سایت مانند دامین، برنامه نویسی، امنیت و غیره را شامل می‌شود. پشتیبانی محتوایی به اموری مربوط می‌شود که در ارتباط مستقیم با تولید محتوا قرار دارد. بروزرسانی مقالات و مطالب سایت، تولید محتوا برای بخش‌های مختلف سایت و غیره از جمله اقدامات مربوط به پشتیبانی محتوایی هستند.

جمع بندی

گام بعدی پس از طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین، نگهداری و مراقبت از سایت به منظور برقراری تعامل بهینه با کاربران و مشتریان است. برطرف کردن مشکلات و خطاهای سایت، بروزرسانی محتوای سایت، افزایش امنیت سایت، بالا بردن سرعت بارگذاری سایت برای کاربران و در نهایت بهبود سایت نسبت به رقبا از اهداف اصلی استفاده از خدمات پشتیبانی سایت به حساب می‌آید. شرکت‌های فراوانی وجود دارند که خدمات طراحی و پشتیبانی سایت را انجام می‌دهند؛ اما انتخاب یک شرکت معتبر مانند مجموعه گاسی وب می‌تواند کیفیت بالای خدمات را برای صاحبان کسب و کار تضمین کند.

هزینه ماهانه پشتیبانی سایت چقدر میشه؟

پشتیبانی از سایت و انجام امور فنی و بروزرسانی آن معمولاً توسط شرکت طراحی سایت انجام می‌شود. این شرکت‌ها بدون شک برای انجام خدمات پشتیبانی سایت هزینه‌هایی را از صاحبان سایت و کسب و کار دریافت می‌کنند. هزینه پشتیبانی سایت که توسط شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود با یکدیگر متفاوت است. صاحبان کسب و کار می‌توانند هزینه پشتیبانی از سایت خود را بر اساس قرارداد به صورت ماهیانه پرداخت کنند. تعرفه خدمات پشتیبانی سایت بر اساس خدماتی که توسط شرکت ارائه می‌شود و همچنین کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهند متغیر خواهد بود.

تعرفه پشتیبانی سایت فروشگاهی در 1401 چقدر است؟

افرادی که به راه اندازی فروشگاه اینترنتی و فروش محصولات مختلف اقدام کرده‌اند خدمات بیشتری برای پشتیبانی از سایت خود نیاز دارند. وارد کردن محصولات و مشخصات آن‌ها، تولید محتوا جهت معرفی محصولات، توجه به کلمات کلیدی در توضیح محصول، انتخاب تصاویر مناسب برای معرفی محصول و غیره از جمله اقداماتی هستند که برای موفق شدن یک سایت فروشگاهی نیاز است. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی می‌توانند بسته کاملی از پشتیبانی و انجام امور مربوط به سایت فروشگاهی را ارائه کنند با این تفاوت که معمولاً با توجه به نوع خدمات تعرفه هزینه بیشتری دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *