پشتیبانی وب سایت فروشگاهی

پشتیبانی سایت به کلیه موارد فنی گفته می‌شود و ارتباطی به محتوا پیدا نمی‌کند. سرعت، امنیت و چارچوب کلی سایت، از جمله: آپدیت افزونه‌ها و رفع به هم ریختگی‌های آن از مواردی است که در قالب پشتیبانی سایت می‌گنجد. مدل دیگری از پشتیبانی وجود دارد که به محتوا مربوط بوده که در قالب مدیریت سایت خدمات خود را ارائه می‌دهد. وب سایت‌های فروشگاهی قطعاً برای این که با مشکل و نابودی سایت مواجه نشوند به یک پشتیبان سایت نیاز دارند. مجموعه گاسی وب در این مقاله تصمیم دارد، به دلایل اهمیت پشتیبانی سایت و خدماتی که ارائه می‌دهد بپردازد.

چرا پشتیبانی سایت فروشگاهی اهمیت دارد؟

بعد از طراحی سایت فروشگاه 100% نیاز به پشتیبانی سایت فروشگاهی وجود دارد. چرا که ممکن است هرلحظه سایت فروشگاهی دان شود و یا مشکلی برایش به وجود بیاید، پس برای رفع مشکلات احتمالی حتماً یک پشتیبان سایت فروشگاهی لازم است. در کنار آن ورد پرس به دلیل این که از هسته ورد پرس گرفته تا قالب و افزونه‌های آن تماماً به روز می‌شوند.

باید در زمان‌های خاص برای به‌روزرسانی آن‌ها و رفع تداخل احتمالی با یکدیگر بررسی شوند. بسیاری از مشکلات نیاز به بررسی دقیق‌تر در سرور سایت و هماهنگی با سرور ارائه دهنده خدمات هاستینگ دارد که از این رو پشتیبان سایت فروشگاه باید انجام دهد. خیلی از افراد تصور دارند که ورد پرس از سادگی خاصی برخوردار است اما این طور نیست. بسیاری از صاحبان سایت فروشگاهی با همین تصور با مشکل مواجه شده‌اند به همین دلیل وب سایت فروشگاهی قطعاً نیاز به یک پشتیبانی سایت دارد تا از نابود شدن سایت جلوگیری شود، بنابراین پشتیبانی فنی وب سایت وظیفه دارد تا مشکلات فنی وب سایت را در کمترین زمان ممکن رفع کند تا وب سایت فروشگاه آسیب نبیند.

خدمات پشتیبانی سایت فروشگاهی شامل چه مواردی می‌شود؟

پشتیبانی سایت فروشگاهی به موارد مختلفی بستگی دارد، یکی از مهم‌ترین علل تأثیرگذار بر روی تعرفه تهیه گزارش بهینه سازی یا همان سئو سایت توسط پشتیبان است. سئو حرفه ای سایت برای بهتر شدن عملکرد و همین طور رتبه بندی سایت مؤثر است، وجود این قابلیت در پشتیبانی سایت می‌تواند بهره وری از سایت را به مرور افزایش دهد. از جمله وظایف پشتیبان سایت و خدماتی که باید ارائه دهد شامل موارد زیر است:

  • باید محتواها و یا محصولات را در سایت بارگذاری کند.
  • به صورت پیوسته بک آپ گیری انجام دهد.
  • به طور مداوم سایت و افزونه‌های آن را به روز آوری کند.
  • مشکلات وب سایت فروشگاهی را در کمترین زمان برطرف کند.
  • در منوها و فوتر و دیگر افزونه‌های سایت تغییرات ایجاد کند.

هزینه نگهداری از وب سایت فروشگاهی

هزینه نگهداری از وب سایت فروشگاهی توسط پشتیبان سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد و متفاوت است. هر سایت فروشگاهی یک آدرس اینترنتی دارد که برای آن نیز باید هزینه‌هایی پرداخت شود، ممکن است پرداخت این هزینه‌ها به صورت سالانه یا پنج ساله و … باشد؛ بنابراین بستگی به صاحب وب سایت دارد، کدام بازه زمانی را انتخاب می‌کند.

از بقیه هزینه‌ها نیز می‌توان به هزینه سرور سایت، طراحی سایت، سئو سایت، نگهداری سایت برای تولید محتوا و مشاوره تبلیغاتی سایت نیز اشاره کرد که هر کدام از موارد ذکر شده هزینه‌های مربوط به خود را دارد.

جمع بندی

با توجه به مباحث بالا پشتیبانی سایت فروشگاهی از مهم‌ترین اقداماتی است که صاحب هر وب سایت فروشگاهی باید برای پیشرفت و موفقیت بهتر وب سایت خود انجام دهد. هر پشتیبان سایت واجب است قوانین و مقررات سئو را نیز آموزش دیده باشد تا به بهترین نحوه وب سایت را اداره کند. شرکت پشتیبانی سایت گاسی وب gasiweb.com آماده ارائه تمامی خدمات اعم از طراحی سایت، پشتیبانی سایت و رفع مشکلات وب سایت‌های شما عزیزان است. جهت مشاوره رایگان و دریافت خدمات می‌توانید به آدرس اینترنتی ذکر شده مراجعه نمایید تا بهترین خدمات را به شما همراهان گرامی ارائه دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *