باز طراحی سایت

ممکن است پس از مدتی که با وب سایت خود کار کردید، متوجه شوید که برخی از قسمت‌های آن نیاز به طراحی مجدد دارند. در این زمان، برخی از افراد فکر می‌کنند که باید دوباره وب سایت را راه اندازی کنند و هزینه‌های بسیاری را بابت این کار پرداخت کنند. باید بگوییم که این گونه نیست و در این طور مواقع، موضوع اصلی مطلب ما یعنی باز طراحی سایت و فرآیند ریدیزاین آن وارد عمل می‌شوند. در این مطلب همراه ما باشید تا در کنار یک دیگر به تمامی اطلاعات در رابطه با این موضوع بپردازیم.

منظور از باز طراحی سایت

فرض کنید که شما و همکارتان، چند سال است که اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کرده‌اید. همکارتان به خوبی در این زمینه موفق شده است، اما شما نتوانسته‌اید آن طور که باید، سود کسب کنید. در این قسمت، باز طراحی سایت وارد عمل می‌شود.

فردی که در این زمینه متخصص است، به عنوان مثال اطلاعاتی کامل در رابطه با روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت را می‌داند، تغییراتی که وب سایت شما احتیاج دارد تا به موفقیت برسد را روی آن اعمال می‌کند. پس باز طراحی سایت، تکنیکی برای وب سایت‌های شکست به حساب می‌آید.

باز طراحی سایت چه مراحلی دارد؟

حال که با مفهوم باز طراحی سایت آشنا شدید، به سراغ مراحل انجام آن می‌رویم.

  • مرحله اول: بررسی سئو سایت و محتوای آن

قبل از این که به سراغ دیگر موارد در وب سایت بروید، ابتدا بررسی کنید که سئو و محتوای وب سایت چگونه است. می‌توانید از ابزارهایی مانند semrush یا moz در این زمینه استفاده کنید که بررسی سریع‌تر صورت گیرد. این بخش در واقع مهم‌ترین تأثیر در بازدید سایت را با خود به همراه دارد.

  • مرحله

    دوم: طراحی مجدد سایت

پس از این که تحقیقات روی وب سایت صورت گرفت و هدف از باز طراحی مشخص شد، به سراغ طراحی مجدد سایت می‌رویم. در این زمینه می‌توانید از بهترین شرکت طراحی سایت کمک بگیرید.

  • مرحله سوم: اجر سایت به صورت تست

در این بخش می بایست به طور کامل به اجرای سایت بپردازید تا بررسی کنید که همه چیز به خوبی انجام می‌شود یا خیر. این مرحله یک مرحله تستی است و با مرحله تحویل نباید ادغام شود.

  • مرحله چهارم: مرحله تحویل نهایی

اگر از مرحله تست سربلند پیروز شدید، به سراغ مرحله تحویل نهایی بروید. در این مرحله وب سایت به مدیریت ارائه می‌شود تا دوباره فعالیت‌ها از سر گرفته شود.

جمع بندی

همان طور که در این مطلب مطالعه کردید، باز طراحی سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند تأثیر مستقیم و مثبتی در تجارت و کسب و کار شما داشته باشد. در این زمینه توصیه می‌شود از افرادی متخصص کمک بگیرید تا پس از باز طراحی، خدمات پشتیبانی فنی سایت را نیز به شما ارائه دهند. این گونه می‌توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که وب سایت شما، کسب و کارتان را صد در صد به سوددهی نزدیک می‌کند و باعث پیشرفت‌های عظیمی می‌شود. با این تکنیک، وب سایت خود را کاربردی‌تر کنید.

چه زمانی نیاز به باز طراحی سایت داریم؟

ما زمانی به باز طراحی سایت نیاز داریم که:
نیاز به افزایش بازدید سایت داشته باشیم.
سایت قدیمی شده باشد.
محصولات و خدماتمان تازه شده باشد.
نیازمند بهبود عملکرد سئو باشیم.
بخواهیم موقعیت تجاریمان را تغییر دهیم.
بخواهیم برندمان را تغییر دهیم.
بخواهیم قابلیت‌های بیشتری را به وب سایتمان اضافه کنیم.

اهمیت باز طراحی سایت

در واقع اهمیت باز طراحی سایت در این است که شما بتوانید به بهبود کاربردپذیری و فروش بیشتر وب سایت خود بپردازید. شما با انجام باز طراحی سایت نه تنها یک وب سایت تازه را برای خود دارید، بلکه می‌توانید برند خود را، هم رده همسانان خود در سطح جهانی کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *