روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

رنگ‌ها قدرت بسیار زیادی دارند و می‌توانند با هدف قرار گرفتن احساسات و عواطف مخاطبان آن‌ها را تبدیل به مشتریان بالقوه کنند و فروش وب سایت را افزایش دهند. با کمک گرفتن از علم روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت می‌توانید کاربران وب سایت خود را مجاب کنید تا به صفحات شما هدایت شوند.

روانشناسی رنگ‌ها در طراحی وب سایت

رنگ‌ها نمادهای مختلفی را نشان می‌دهد و برخی از آن‌ها نمادی از قدرت و ثروت هستند و برخی دیگر نشانه خشم و عصبانیت می‌باشند. رنگ‌ها بر روی عواطف انسانی تأثیر می‌گذارد و علاوه بر اینکه احساسات را مورد هدف قرار می‌دهند بر روی رفتار افراد نیز مؤثر می‌باشند. علم روانشناسی رنگ می‌تواند در طراحی سایت فروشگاهی به شما کمک کند تا بتوانید بهترین رنگ را برای جذب مخاطبان انتخاب نمایید. با دانستن تأثیر رنگ‌ها بر روی احساسات و عواطف و روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت می‌توانید انتخاب بهتری در برگزیدن رنگ‌ها داشته باشید.

روانشناسی رنگ قرمز 

رنگ قرمز از دسته رنگ‌های است که به صورت ناخودآگاه بر روی سرعت تنفس و ضربان قلب تأثیر می‌گذارد. رنگ قرمز نماد عشق و هیجان و تحرک و انرژی است. با دانستن روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت می‌توانید انتخاب عالی در به کارگیری رنگ قرمز داشته باشید. البته رنگ قرمز دارای تأثیر منفی نیز است که می‌توان به خطر، خشونت، عصبانیت، جنگ و آتش اشاره کرد.  

روانشناسی رنگ زرد 

رنگ زرد با موضوعات مختلفی مانند شادی و خوش بینی همخوانی داشته و در مقابل نیز القا کننده مضامین و ویژگی‌های منفی مختلفی مانند ارزانی و فریب است. در روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت گفته می‌شود که رنگ زرد نشانه شادی و آرامش بوده و بهتر است از رنگ زرد روشن و کمرنگ استفاده کنید. 

روانشناسی رنگ سبز 

رنگ سبز از رنگ‌های بوده که باعث حفظ تعادل عناصر می‌شود و بیانگر سلامتی آرامش، باروری، ثروت، طبیعت و … است و انتخابی مناسب برای طراحی سایت پزشکی است. رنگ سبز بیانگر طبیعت بوده و می‌تواند به ایجاد آرامش در وب سایت کمک نماید. برای اطلاعات بیشتر به گاسی وب مراجعه کنید.

روانشناسی رنگ آبی 

آبی از رنگ‌هایی است که بیانگر مفاهیمی چون آرامش، کیفیت،  وفاداری، اعتماد، پایداری و مضامین مشابه است. آبی از رنگ‌های سرد بوده که می‌تواند مفاهیم مختلف دیگری چون انرژی بخشی و طراوت را نیز دربربگیرد اما نباید بیش از حد در وب سایت‌ها استفاده شود، چرا که باعث بیرون شدن و سرد شدن وب سایت می‌شود. 

روانشناسی رنگ نارنجی 

نارنجی از رنگ‌های پر جنب و جوش بوده که با موضوعات مختلف از جمله اشتیاق و تفریح، هیجان و شادی مرتبط است. در روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت گفته می‌شود که رنگ نارنجی باید برای جلب توجه به موضوعات مختلفی استفاده شود اما در استفاده از آن نیز باید تعادل را رعایت کرد. برای اطلاعات بیشتر به سایت گاسی وب مراجعه کنید. 

جمع بندی

 اگر به شبکه اجتماعی معروف به دنیا نگاهی بیندازید می‌توانید در طراحی آن‌ها انتخاب درست رنگ را مشاهده کنید. برای طراحی کسب و کار اینترنتی می‌توان از ترکیب رنگ‌های بیان شده در حد متعادل استفاده کرد. 

چه رنگ‌هایی بهترین ترکیب برای طراحی وب سایت هستند؟ 

برای طراحی سایت وکالت و سایر وب سایت‌های دیگر باید از ترکیب رنگ‌هایی استفاده کنید که احساس خوبی به مخاطبان القا می‌کنند؛ مانند رنگ‌های آبی، سبز، سفید و … در واقع رنگی که شما انتخاب می‌کنید باید با رنگ‌های دیگری که استفاده کرده‌اید همخوانی و هارمونی زیبایی داشته باشد.

چگونه رنگ مناسب را برای طراحی انتخاب کنید؟ 

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید از رنگ‌های استفاده کنید که بیانگر احساسات مثبت و خوب به مخاطبان هستند و می‌توانند مخاطبان شما را تحریک به انجام کاری نمایند. گاسی وب اطلاعت بیشتری در مورد روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت در اختیارتان می‌گذارد. 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *