هاست چیست

هاست همان فضای میزبانی است که مکانی برای قرار گرفتن اطلاعات وب سایت شما است. به عنوان مثال شما می‌توانید انواع فایل‌ها، تصاویر و عکس‌های مختلف را در صفحات وب سایت خودتان قرار دهید تا کاربران دیگر بتوانند از آن بازدید کنند. یکی از کارهایی که هنگام پشتیبانی سایت برای بهبود سئو سایت مورد توجه قرار می‌گیرد، خرید هاست است.

یک طراح سایت که خدمات پشتیبانی وب سایت را ارائه می‌کند، باید آشنایی کامل انواع هاستینگ داشته باشد. چراکه انواع هاستینگ با قابلیت‌های متفاوت برای نیازهای مختلف ارائه می‌شوند.

آشنایی با هاست

برای آشنایی با هاست به صورت ابتدایی باید بدانید که تمام کامپیوترهایی که به اینترنت دسترسی دارند و اطلاعاتی را در دسترس کاربران دیگر قرار می‌دهند، به عنوان یک هاست در نظر گرفته می‌شوند. البته تفاوت زیادی بین هاست وب سایت با هاست کامپیوتر وجود دارد.

در واقع بهتر است بدانید که هاست بخشی از سرور است و شما می‌توانید از طریق هاست که اطلاعات شما روی آن قرار دارد، انواع فایل‌های مورد نظر خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید و کاربران دیگر از سراسر نقاط جهان می‌توانند تصاویر فایل‌ها و عکس‌های شما را روی وب‌سایت خودتان ببینند.

انواع هاستینگ

انواع هاستینگ دارای آیتم‌های متفاوتی هستند. به همین خاطر شما باید ابتدا هدف خود از هاستینگ را مشخص کنید و بدانید چه نیازهایی دارید تا بتوانید یکی از انواع هاستینگ مناسب وب سایت خودتان را خریداری کنید. یک هاست مناسب می‌تواند تأثیر بسزایی روی وب سایت شما داشته باشد و مشتریان بیشتری را جذب کند؛ اما خرید هاستینگ نامناسب می‌تواند باعث کاهش رتبه وب سایت شما و در نتیجه کاهش درآمد شما شود.

بهتر است ابتدا با هاست های ساده مانند سرویس‌های اشتراکی کار خود را آغاز کنید. البته انتخاب یکی از انواع هاستینگ به نیازهای شما بستگی دارد. انواع هاستینگ عبارتند از:

  • هاست اشتراکی
  • هاست اختصاصی
  • هاست مجازی vps
  • هاست ابری
  • هاست رایگان

نکات مهم در هنگام خرید هاست

نکات مهم در هنگام خرید هاست به نیازهای شما بستگی دارد و باید یکی از انواع هاست را انتخاب کنید که متناسب با ویندوز یا هاست لینوکس باشد.

باید بدانید به چه مقدار پهنای باند یا فضای ذخیره سازی نیاز دارید؟

بررسی کیفیت سرویس هاست و بررسی تنوع سرویس‌های هر یک از شرکت‌های مورد نظر، هنگام خرید هاست باید مشخص کنید که نحوه پشتیبان گیری از اطلاعات به چه صورتی باشد؟

 قیمت خرید هاست، امکانات مربوط به نظارت و پشتیبانی و دارا بودن دوره تست رایگان از دیگر عواملی هستند که هنگام خرید هاست باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

کلام پایانی

هاست یک فضای میزبانی برای وب سایت است که صاحبان کسب و کارهای اینترنتی باید حتماً برای وب سایت خودشان خریداری کنند تا بتوانند امکانات قابل قبولی را به کاربران ارائه دهند. انواع مختلف هاستینگ وجود دارند که هر یک از کاربران باید با توجه به نیازهای خودشان یکی از انواع هاست را خریداری نمایند. در واقع هاست مکانی است که اطلاعات وب سایت شما روی آن قرار می‌گیرد. شما می‌توانید تصویرها و فایل‌ها و سایر مواردی که مدنظر شما هستند در اختیار کاربران قرار دهید تا دیگران هم بتوانند از سایت شما بازدید کنند.

هاست ایرانی بهتر است یا خارجی؟

شاید در گذشته تصور می‌شد که هاست خارجی بهتر از هاست ایرانی است؛ اما امروزه که شرایط اینترنت نسبتاً بهتر شده است، می‌توان از وب سایت‌های داخلی برای میزبانی استفاده کرد؛ بنابراین خرید هاست ایرانی در حال حاضر بهتر از هاست خارجی است و نتایج خوبی را به کاربران می‌دهد.

هاست خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

پهنای باند هاست مورد نظر باید متناسب با فعالیت‌های سایت و تعداد بازدیدهای شما باشد.
هاست خوب باید قابلیت افزودن چند دامنه و زیر دامنه را داشته باشد.
ظرفیت و حجم هاست باید متناسب با ظرفیت اطلاعات شما باشد.
امکان ساخت ایمیل و قابلیت ساخت دیتابیس داشته باشد.
پشتیبانی هاست، گرفتن بک آپ، در دسترس بودن و … جزو ویژگی‌های یک هاست خوب است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *