سئو کلاه سیاه

سئو به معنی بهینه سازی یک سایت با استفاده از ترفندها و شگردهای مختلف برای موتورهای جست و جو گر گوگل است. ما سئو را به 3 بخش سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال تقسیم می‌کنیم. گوگل برای تمامی این سئو ها یک سری بایدها و نبایدهایی تعریف کرده که ما در این مقاله درباره آن نبایدها، تکنیک‌های آن و همچنین افرادی که این کار را انجام می‌دهند بحث کرده‌ایم. اگر شما هم می‌خواهید با سئو کلاه سیاه بیشتر آشنا شوید ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

منظور از سئو کلاه سیاه چیست؟

وقتی از سئو کلاه سیاه حرف می‌زنیم یعنی داریم از یک کلاه برداری و دور زدن صحبت می‌کنیم. در سئو کلاه سیاه از ترفند و روش‌هایی استفاده می‌کنند تا موتورهای جست و جو را فریب دهند و صاحب رتبه‌های اول گوگل شوند. این کار را هیچ وقت سئوکارهای کار بلد که در بهترین شرکت‌های سئو مشغول به کار هستند انجام نمی‌دهند؛ زیرا دیر یا زود گرفتار شده و موتورهای جست و جو گوگل که طبق الگوریتم‌های خاص برای چک کردن همین ترفندها طراحی شدند، سایت را جریمه می‌کنند.

تکنیک‌های مورد استفاده در سئو کلاه سیاه

  • از کلمات کلیدی، بیش از حد نیاز متن استفاده کنید.
  • از کلمات کلیدی نامرتبط ولی کلیک خور استفاده کنید.
  • ·         بخشی از متن سایت‌های دیگران را کپی کنید.
  • رتبه‌های شرکت‌های رقیب را عمداً کاهش دهید.
  • از ربات‌هایی که نرخ کلیک را بالا می‌برند، استفاده نمایید.
  • Cloaking: یعنی به گوگل یک صفحه و به کاربر صفحه دیگری را نشان بدهید. این روش بیشتر برای سایت‌های تبلیغاتی کاربرد دارد.
  • تولید محتوایی بی‌کیفیت که فقط به منظور استفاده از کلمات کلیدی در آن، نوشته می‌شوند.
  • تبادل و اشتراک گذاری لینک با سایت‌های نامرتبط.

سئوکار کلاه سیاه به چه کسانی می‌گویند؟

سئوکار به فردی گفته می‌شود که الگوریتم‌ها و رفتارهای موتورهای جست و جو گوگل را می‌شناسد و از آن‌ها برای بهینه سازی و بالا بردن جایگاه سایت استفاده می‌کند. سئوکارها علاوه بر بهبود سئو سایت، پشتیبانی سئو سایت را هم انجام می‌دهند. موتورهای جست و جوی گوگل قوانین و خط قرمزهایی برای رتبه بندی و جایگاه سایت دارند که اگر سایتی از به آن‌ها پایبند نباشد، جریمه می‌شود. سئوکاران کلاه سیاه کسانی هستند که این قوانین را زیر پا می‌گذارند تا بتوانند در گوگل جایگاه بالاتری کسب کنند.

سخن پایان:

در این مقاله بر این تلاش بودیم که با سخن گفتن در رابطه با سئو کلاه سیاه، تکنیک‌های آن، افرادی که با استفاده از ترفندها قصد دارند گوگل را فریب دهند تا رتبه بهتری به دست بیاورند، آن را به طور کامل به شما به شما معرفی کنیم. همچنین با هشدار دادن و اینکه چرا نباید به سمت سئو کلاه سیاه بروید، سعی کردیم شما را از این کار منصرف کنیم و شما را علاقه مند به سئو کلاه سفید کنیم. شما از کدام نوع سئو استفاده می‌کنید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

چرا نباید به سمت سئو سایت به صورت کلاه سیاه رفت؟

گوگل به صورت مداوم موتورهای جست و جوگر خود را به روز و الگوریتم‌های جدیدی را وارد می‌کند؛ در نتیجه اگر هم از تکنیک‌های کلاه سیاه هم استفاده کنید، دیر یا زود گیر گوگل خواهید افتاد و جریمه شده و در نهایت از گوگل حذف خواهید شد.

تفاوت سئو کلاه سیاه با سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید به استفاده از ترفندهایی که هم مورد رضایت گوگل و هم کاربر باشد، می‌گوییم. در کلاه سفید دور زدنی در کار نیست. در کلاه سیاه رضایت کاربر و گوگل مورد توجه نیست و فقط دور زدن گوگل برای جایگاه بهتر مهم است. به طبع قیمت پروژه سئو برای این دو نیز متفاوت خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *