پشتیبانی سئو سایت

یکی از مهم‌ترین دغدغه صاحبان مشاغل اینترنتی، کسب اطمینان خاطر بابت نگهداری و پشتیبانی سایت آن‌ها در فضای اینترنت است. مسلماً بعد از پیاده سازی و راه اندازی سایت در فضای ژرف و بی انتهای اینترنت، حضور نیرویی متخصص و کارآزموده جهت رفع خطاهای احتمالی و اجتناب ناپذیر ضروری است. وظایف پشتیبان سایت فقط به این مقوله خلاصه نمی‌شود. بلکه پشتیبان سایت مجموعه‌ای از فرایندهایی را روی کسب و کار اینترنتی اعمال می‌کند که به دیده شدن سایت در نتایج گوگل می‌انجامد. تمامی عملیات‌ها تحت یک استاندارد خاصی انجام می‌شود تا وب ‌سایت شما در وضعیت بهتر و بالاتری نسبت به رقبا قرار بگیرد.

انواع خدمات پشتیبانی سئو

خدمات پشتیبانی سئو

پشتیبانی سئو سایت شامل انواع مختلفی است. در واقع پشتیبان سایت با بررسی تمام جوانب سایت، بهترین عملکرد را برای کسب و کار اینترنتی شما اتخاذ می‌کند. خدماتی که به منظور سئو سایت انجام می‌شود، مجموعه‌ای از فاکتورهای سئو را در برمی‌گیرند. به عبارتی ساده‌تر اقداماتی که پشتیبان سایت در راستای بهبود رتبه سایت و رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده خود انجام می‌دهد، شامل موارد زیر است:

  • پشتیبانی سئو داخلی
  • پشتیبانی سئو خارجی
  • پشتیبانی سئو فنی

در ادامه به شرح انواع خدمات پشتیبانی سئو به طور جداگانه می‌پردازیم.

پشتیبانی سئو داخلی

در پشتیبانی سئو داخلی سایت، عناصر درونی وب‌سایت بهینه سازی می‌شوند. گزینه‌های زیر المان‌های داخلی وب‌سایت محسوب می‌شوند:

بهینه سازی عنوان صفحه و متادیسکریپشن

به‌کارگیری کلمات کلیدی اصلی و فرعی در عنوان صفحه و توضیحات، تأثیر فوق العاده زیادی در بهبود رتبه سایت دارد.

تولید محتوای ارزشمند

وقتی کاربر مدت زمان بیشتری جهت مطالعه یک مطلب صرف کند، به معنی ارزشمند بودن آن محتوا و پاسخ به سؤالات کاربر است. همچنین به‌روزرسانی و اضافه کردن عکس و فیلم به محتوا اثر خارق العاده ای در ارتقا رتبه سایت دارد.

بهینه کردن عناوین محتوا

ساختار عناوین یا همان تیترهای یک محتوا با قالب هدر H1 تا H6 مشخص می‌شوند. تیترهای اصلی با H1 و زیرمجموعه آن با اعداد کوچکتر درجه بندی می‌شوند.

پشتیبانی سئو خارجی

تمامی فاکتورهای خارج سایت همچون فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و بک لینک وب‌سایت در حیطه پشتیبانی سئو خارجی قرار می‌گیرند.

حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی

رشد شگفت انگیز کاربران موبایلی در چند سال اخیر اهمیت شبکه‌های اجتماعی را بیش از پیش نشان می‌دهد. پتانسیل بالای فضای مجازی، بستر مناسبی برای جذب کاربران دارد که به طور غیرمستقیم روی سئو سایت اثر می‌گذارد.

بک لینک

یکی از معیارهای بسیار ظریف و حساس در سئو، ساخت بک لینک است. ساخت بک لینک نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد. تمرکز روی بک لینک بیشتر و باکیفیت نرخ کلیک را بالا می‌برد. کارشناسان سئو در مجموعه گاسی وب با اعمال استراتژی دقیق سئو، از اسپم شدن این فاکتور مهم پیشگیری می‌کنند.

پشتیبانی سئو فنی

عوامل و مسائلی که در پشتیبانی سئو سایت مورد تجزیه قرار می‌گیرند:

واکنشگرا بودن سایت

ریسپانسیو بودن سایت و نمایش صحیح آن روی انواع گوشی‌ها رضایت بیشتری برای کاربران ایجاد می‌کند. واکنشگرا بودن وب‌سایت فاکتور مهمی برای بهبود رتبه در گوگل است.

بهبود و افزایش سرعت لود سایت

بارگذاری سریع سایت، تجربه کاربری بهتری برای بازدیدکنندگان به وجود می‌آورد. این عامل فنی برای گوگل بسیار حائز اهمیت است.

بهینه کردن کدها

بهینه سازی کدهای سایت به افزایش سرعت و کاهش حجم سایت کمک زیادی می‌کند. کدهای کم حجم برای ربات‌های گوگل قابل فهم تر هستند.

پیاده سازی گواهینامه SSL

مجهز کردن سایت به گواهینامه امنیتی جهت ارتباط بین کاربر و سرور سایت به حفاظت از اطلاعات بازدیدکننده می‌انجامد. پیاده سازی گواهینامه SSL روی وب‌سایت یک امتیاز در رتبه بندی گوگل دارد.

قیمت پشتیبانی سئو سایت

قیمت پشتیبانی سئو سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند میزان وقت و زمانی که پشتیبان سایت جهت ارائه خدمات صرف می‌کند و نیز کیفیت کار وی در هزینه نهایی پشتیبانی سئو مؤثر هستند.

تیم و وب‌سایت گاسی وب عنوان بهترین شرکت طراحی سایت در رشت را داراست. متخصصین حاضر در این مجموعه خدمات سئو سایت را به صورت کاملاً حرفه‌ای به صاحبان هر نوع کسب و کار اینترنتی ارائه می‌دهند. این خدمات هم به صورت مراجعه حضوری مشتری و هم درخواست آنلاین و ارتباط با کارشناسان مجموعه برای کلیه هم‌وطنان ساکن در رشت و نقاط مختلف کشور فراهم است.

جمع بندی

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های مدیران کسب و کارهای اینترنتی، جذب کاربر و بازدیدکننده به وب‌ سایت شان است؛ زیرا جذب کاربر بیشتر به معنای بازدیدکننده بیشتر و در نهایت به کسب درآمد اینترنتی بیشتر منتهی می‌شود.

پشتیبان سایت با به‌کارگیری ترفندهایی تحت یک استراتژی خاص به بالا بردن رتبه سایت در گوگل کمک می‌کند. پشتیبانی سئو سایت پروسه‌ای است که در آن تمام جوانب نگهداری و پشتیبانی وب‌سایت مورد تجزیه و تحلیل متخصص سئو قرار می‌گیرد. در نهایت تدوین و ارائه راهکارهای لازم جهت افزایش بازدید از سایت، طبق کلمات کلیدی مرتبط با نوع کسب و کار انجام می‌شود.

پشتیبانی سئو چیست؟

در پشتیبانی سئو سایت بخش‌های مختلف سایت مورد تجزیه و تحلیل کارشناس پشتیبانی قرار می‌گیرد. محتوا، ساختار سایت، کدها از جمله این واحدها هستند که مورد بررسی پشتیبان سایت قرار می‌گیرند. سپس فرد پشتیبان با اعمال تکنیک هایی ویژه و با شیوه‌های منطقی و حرفه ‌ای به بالا بردن ترافیک سایت کمک می‌کند. به‌کارگیری این روش‌ها در ابتدای راه اندازی فروشگاه اینترنتی به فروش بیشتر وب‌سایت می‌انجامد؛ زیرا هرچه رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو همانند گوگل و غیره بالاتر باشد، احتمال ورود کاربران به آن وب‌سایت نیز بیشتر است. این به معنی فروش بیشتر و افزایش درآمد کسب و کار اینترنتی است.

هزینه پشتیبانی سایت های مختلف چه فرقی می کند؟

هزینه طراحی سایت بسته به نوع کار و میزان کیفیت درخواستی تغییر می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *