آشنایی با سئو تکنیکال

 یکی از مهم ترین مواردی که برای یک وب سایت باید در نظر گرفته شود، سئو است. برای بالا بردن بازدید سایت و دیده شدن آن میان سایت‌های رقیب، نیاز است تا از سئو استفاده کرده و سایت را برای موتورهای جستجو مانند گوگل بهینه سازی کنیم. سئو تکنیکال یا فنی می‌تواند با بهبود کدنویسی، به افزایش سرعت سایت و بالا بردن رتبه آن در گوگل کمک کند.

 اگر نیاز دارید تا از این نوع سئو برای سایت خود استفاده کنید یا اینکه علاقه دارید در این باره اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله با گاسی وب همراه باشید تا اطلاعات لازم در این باره را کسب کنید.

سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال در وهله اول به کدنویسی و بهبود سئو سایت از این طریق گفته می‌شود که یک فرد مسلط به سئو آن را انجام خواهد داد. در وهله دوم پشتیبانی سئو سایت سعی می‌کند تا با استفاده از بهینه سازی کدها و قابل فهم کردن ساختار سایت برای موتورهای جستجو، بازدید را برای آن بالا ببرد. در واقع سئو تکنیکال شامل چند مرحله عملیات است که هدف آن استاندارد سازی یک وب سایت برای گوگل است. ربات‌های گوگل از طریق کدها می‌توانند با سایت ارتباط برقرار کنند، بنابراین کدنویسی به هر زبانی که باشد باید به بهترین شکل انجام شود.

اهمیت سئو تکنیکال

شناخت سئو تکنیکال

همان طور که در بالا بیان کردیم سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو مانند گوگل. گوگل دارای ربات‌هایی است که به داخل سایت‌ها خزش می‌کنند. این ربات‌ها نوع محتوای سایت و کدهای آن‌ها را پردازش کرده و از این طریق به آن رتبه می‌دهند. البته داستان سئو همین جا به پایان نمی‌رسد. بلکه شکل ظاهر صفحه سایت نیز باید بهینه شود و صفحه برای تمامی دستگاه‌ها قابل نمایش باشد هم چنین سرعت بارگیری سایت و عوامل زیاد دیگری نیز وجود دارند که همگی با استفاده از سئو تکنیکال انجام می‌شوند

چک لیست سئو تکنیکال

برای اینکه سئو تکنیکال به بهترین شکل ممکن انجام شود، نیاز است تا چک لیستی از موارد مهم را آماده کنیم و طبق آن‌ها پیش برویم برخی از این موارد به شرح زیر هستند:

  • معرفی سایت به گوگل از طریق قابل فهم کردن کدها برای ربات‌ها
  • فعال کردن ssl که آدرس را از http به https تغییر می‌دهد.
  • فعال کردن نقشه سایت یا سایت مپ
  • تنظیم کردن ساختار سایت
  • ریسپانسیو کردن سایت
  • بهینه سازی محتوا با استفاده از قابلیت هایی مانند توضیحات متا

موارد بالا تعدادی از نکات مهم در چک لیست سئو تکنیکال است که باید آن‌ها به دقت انجام داد. البته سئو خارجی هم به بالا بردن بازدید سایت بسیار کمک می‌کند که در کنار این موارد باید انجام شود.

سئو فنی یا تکنیکال چطور انجام می‌شود؟

سئو فنی یا تکنیکال توسط متخصصان سئو و افرادی که در این زمینه تجربه کاری دارند، انجام خواهد شد. درواقع بعد از اینکه طراحی سایت انجام گرفت نیز سئو تکنیکال باز هم بر روی سایت اجرا می‌شود. این عمل از طریق پشتیبانی پیگیری خواهد شد.

جمع بندی

سئو تکنیکال یکی از مهم ترین موارد استفاده شده برای بالا بردن بازدید سایت و قابل فهم شدن آن برای موتور جستجوی گوگل است. از این رو باید به آن بسیار اهمیت داده شود و یک متخصص سئو با استفاده از چک لیست‌های موجود در این زمینه سئو فنی سایت را انجام داده و پشتیبانی آن را نیز بر عهده بگیرد؛ زیرا مهم است رتبه سایت در موتور جستجو هم چنان در رده‌های اول قرار بگیرد.

وب سایت بهینه شده از نظر فنی چه ویژگی هایی دارند؟

وب سایتی که از نظر فنی بهینه شده یا سئوی تکنیکال برای آن انجام شده است، برای ربات‌های گوگل به راحتی قابل فهم است. هم چنین صفحات تنظیم شده به همراه محتوای کاربر پسند در آن قرار گرفته است که توسط پشتیبانی سئو خطاهای آن به صورت مکرر رفع می‌شود.

چطور می توانم پروژه سئو تکنیکال سایت خود را به گاسی وب بسپارم؟

شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید و پروژه خود را به مجموعه گاسی وب بسپارید.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *