توضیحات متا

نام صفحه و توضیحات متا (Meta description) همان نتایجی هستند که هنگام جستجو در اینترنت برای مخاطبان قابل مشاهده هستند. می‌توان گفت که توضیحات متا به عنوان خلاصه‌ای از محتواهای ارائه شده در وب سایت هستند که توسط موتورهای جستجوگر شناسایی شده و برای کاربران به نمایش درمی‌آید. از آنجا که توضیحات یا متا تگ‌ها اهمیت بالایی در بالا بردن رتبه وب سایت در نتایج گوگل دارند، می‌توان به تأثیر آن‌ها پی برد. یکی از کارهایی که برای بهبود سئو وب سایت و یا هنگام طراحی سایت شرکتی انجام می‌شود، نوشتن توضیحات است.

همه چیز درباره متا تگ توضیحات

از نظر افرادی که در زمینه پشتیبانی سئو سایت فعالیت می‌کنند، متا تگ توضیحات، در ساخت فروشگاه اینترنتی بسیار اهمیت دارد. متا تگ توضیحات برای جذب کاربران و کلیک کردن آن‌ها روی صفحه وب سایت مؤثر است.

 هرچه تعداد کلیک‌های کاربران بیشتر باشد وب سایت موردنظر برای موتورهای جستجو به عنوان صفحه پربازدید شناخته می‌شود و در میان نتایج اول موتورهای جستجو قرار می‌گیرد.

 به همین خاطر نوشتن توضیحات کامل، توجه به طول توضیحات متا، حذف کاراکترهای مربوط به نقل قول و هدف گذاری کلمات کلیدی برای نوشتن متا تگ توضیحات اهمیت دارد.

توضیحات متا چگونه تأثیر مستقیم بر سئو سایت دارد؟

توضیحات متا به صورت مستقیم بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر ندارد؛ اما نکته‌ای که هنگام طراحی وب سایت یا انجام سئو وب سایت پزشکی، فروشگاهی و … باید به آن توجه کنید، این است که توضیحات تگ باعث می‌شود تا کاربران با مشاهده آن‌ها روی وب سایت موردنظر کلیک کنند. زمانی که کاربران بیشتری یک وب سایت را ببینند، از نظر موتورهای جستجو در جایگاه مناسبی قرار می‌گیرد و موتورهای جستجو به این باور می‌رسند که کاربران از محتوای وب سایت راضی هستند. به این صورت توضیحات دیسکریپشن تأثیر غیرمستقیم اما بسیار مهم بر سئو سایت دارد.

چگونه متا دیسکریپشن بهینه بنویسیم؟

توضیحات متا باید یونیک و متفاوت باشند. اگرچه نوشتن توضیحات متادیسکریپشن دارای محدودیت از نظر کاراکتر نیست، اما تعداد ایده‌آل کاراکترهای بکار رفته بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ است.

استفاده از کلمات کلیدی و تکرار آن‌ها به اندازه مناسب یعنی یک یا دو عدد در نوشتن توضیحات دیسکریپشن بسیار مؤثر است.

به هیچ وجه از کاراکترهای ریاضی مانند + در نوشتن متا دیسکریپشن استفاده نکنید. چرا که ممکن است گوگل آن‌ها را به عنوان یک کد شناسایی کرده و نادیده بگیرد.

 استفاده از عبارت‌ها و توضیحات جذاب برای جذب مخاطب بیشتر نیز بسیار مؤثر است.

کلام پایانی

توضیحات متا در واقع یک چکیده یا توضیح کامل درباره وب سایت موردنظر است که معمولاً دارای ۱۵۰ تا ۱۷۰ کاراکتر است. به منظور طراحی سایت شرکتی و یا بهبود سئو وب سایت افرادی که در زمینه پشتیبانی سئو سایت فعالیت می‌کنند باید برای هر صفحه توضیحات متای جداگانه بنویسند. چرا که این توضیحات به صورت غیرمستقیم روی رتبه بندی موتورهای جستجوگر تأثیر دارد. هرچه توضیحات دیسکریپشن جذاب‌تر باشد، تعداد کلیک‌های کاربران افزایش پیدا می‌کند و به این صورت موتورهای جستجو وب سایت موردنظر را در بالای نتایج گوگل قرار می‌دهند.

چند تعداد کاراکتر برای توضیحات متا مناسب است؟

برای نوشتن توضیحات متا محدودیتی برای کاراکتر وجود ندارد؛ اما با توجه به اینکه تنها حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ کاراکتر برای کاربران قابل مشاهده است، ممکن است توضیحات شما برای کاربر نشان داده نشود. به همین خاطر بهتر است تمام توضیحات موردنظر خود را در طول ۱۶۰ کاراکتر بنویسید.

ویژگی‌های توضیحات متای سئو شده

لیست ویژگی‌های توضیحات متای سئو شده عبارتند از:
توضیحات متای سئو شده باید منحصر به فرد باشند.
متا دیسکریپشن باید دارای کلمه کلیدی اصلی باشد.
توضیحات دیسکریپشن باید به محتوا مرتبط باشد.
توضیحات متای سئو شده باید جذاب باشند و کاربران را برای کلیک روی لینک وب سایت جذب کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *