تفاوت لینک فالو با نوفالو

هنگامی که پیوندهای داخلی یا خارجی را در پست خود قرار می‌دهید و یک برچسب nofollow اضافه می‌کنید، Google آن پیوند را دنبال نمی‌کند. این بدان معناست که این پیوندها فالو نمی‌شوند و از این رو به عنوان Nofollow نامیده می‌شوند. در این شرایط شما لینک‌ها را قبول نمی‌کنید و فقط این لینک‌ها توسط بازدیدکنندگان دنبال می‌شود نه گوگل. اگر به گوگل اجازه دهیم لینک‌های خارجی (پیوندهای سایر وب سایت‌ها به وب سایت ما) را در محتوای ما (پست) فالو کند، این پیوندها به عنوان پیوندهای دنباله شناخته می‌شوند و اگر از برچسب nofollow در پیوندهای خارجی وب سایت خود استفاده کنیم، این لینک‌ها به nofollow معروف هستند. در نتیجه، لینک‌ها به عنوان لینک‌های بدون دنبال کردن نامیده می‌شوند.

لینک فالو چیست؟

میزان اطمینانی که دیگران به گوگل دارند یکی از معیارهای گوگل برای انتخاب سایت‌ها و اطلاعات معتبر است. وقتی مطالب سایت شما در سایت‌های دیگر پیوند داده می‌شود، گوگل تشخیص می‌دهد که سایت شما و مواردی که در آن ارائه می‌کنید قابل اعتماد و برای کاربران مفید است. در نتیجه گوگل شما را به عنوان یک سایت قابل اعتماد در نتایج خود به دیگران معرفی می‌کند و نتایج سایت شما در بالای نتایج گوگل ظاهر می‌شود. پیوند فالو پیوندی از محتوای شما به وب سایت دیگری است. پیوندهای فالو سایت‌های دیگر به مقاله‌ای در سایت شما متصل می‌شود. هرچه تعداد مراجعات به سایت شما بیشتر باشد، رتبه گوگل شما بالاتر خواهد بود.

لینک نوفالو چیست؟

لینک nofollow پیوندی است که به وب سایت دیگری منتهی نمی‌شود. در حقیقت، با کلیک بر روی این لینک همچنان می‌توانید به سایت دیگری بروید، اما از نظر موتور جستجو، این لینک به چیزی اشاره نمی‌کند یا به عبارت دیگر، ربات‌های موتورهای جستجو این لینک‌ها را دنبال نمی‌کنند. لینک‌های Nofollow هیچ تأثیری در امتیاز سایت ندارند. اکثر وب سایت‌ها در حال حاضر از تگ nofollow در نظرات خود استفاده می‌کنند. اگرچه تعداد کمی از افراد همچنان از این لینک‌ها برای ایجاد روابط استفاده می‌کنند، تعداد آنها در مقایسه با قبل به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در حالی که گوگل، از طریق تجزیه و تحلیل لینک، سایت‌هایی را که به همین ترتیب به دنبال به دست آوردن چنین پیوندهایی هستند، لغو فالو می‌کند.

لینک فالو و نوفالو چه فرقی باهم دارند؟

نگاهی به نحوه کار موتورهای جستجو برای درک بهتر تفاوت بین لینک‌های فالو و بدون فالو و همچنین تأثیر آنها بر سئوی خارجی و داخلی بیندازید. موتورهای جستجو همیشه به دنبال سرنخ در محبوب‌ترین وب سایت‌ها هستند. تعداد لینک‌هایی که از صفحات سایر وب سایت‌ها به آن وب سایت می‌شود یکی از ضروری‌ترین عوامل برای موتورهای جستجو است.

از جمله پیوندهای خارجی از وب سایت‌های معتبر که به مطالب شما اعتبار می‌دهند، رتبه شما را در جستجوهای Google افزایش داده است. به همین دلیل است که لینک‌ها به طور پیش‌فرض، پیوندهای دنباله‌دار هستند و اگر از یک منبع قانونی هستند، بهتر است آنها را به همین شکل حفظ کنید.

جمع بندی

فرقی نمی‌کند که سایت شما در چه محدوده‌ای هنگام اجرای رقص گوگل قرار دارد. با این حال، رقص گوگل بر صفحاتی که دارای معیارهای زیر هستند تأثیر می‌گذارد:

  • وب سایت‌هایی که سئو را بدون استفاده از رویکرد و فرآیند مناسب انجام می‌دهند، مانند لینک سازی سریع و استفاده از مطالب تکراری.
  • وب سایت‌هایی با کلمات کلیدی جدید سئو که رتبه آنها در گوگل هنوز مشخص نشده است.
  • به روز رسانی میلیون‌ها وب سایت یک کار چالش برانگیز است، از این رو رقص گوگل در این شرایط طبیعی تلقی می‌شود.

به طور کلی، برای به دست آوردن هرگونه بک لینک، باید با لینک‌های فالو و نوفالو سر و کار داشته باشید. مالک وب سایت همچنین باید زمان استفاده از آنها را انتخاب کند. در حقیقت، بسیاری از لینک‌های فالو در سئو وجود دارند. لینک‌های Nofollow قانونی هستند و توسط گوگل مجاز هستند و هیچ مشکلی برای رتبه بندی سایت شما ایجاد نمی‌کنند. در نتیجه، استفاده از هر دو نوع پیوند به صورت آنلاین بسیار مهم است. برای بهبود سئو سایت خود و استفاده درست از لینک‌های فالو و نوفالو می‌توانید از پشتیبانی سئو سایت شرکت گاسی وب خدمات دریافت کنید. همانطور که قبلاً گفته شد، برخلاف گذشته، گوگل بیشتر نگران پیوندهای نو فالو است.

ویژگی‌های لینک فالو در سئو سایت

لینک فالو لینکی است که توسط موتورهای جستجو کشف و دنبال می‌شود. دنبال کردن لینک‌ها با افزایش رتبه صفحه صفحات وب سایت شما باعث افزایش رتبه سایت می‌شود. هرچه لینک‌های فالو طبیعی در یک وب سایت/صفحه بیشتر باشد، رتبه بالاتری خواهد داشت. به‌طور پیش‌فرض، هر لینک یک پیوند فالو است، بنابراین اگر پیوند دارای تگ nofollow نباشد، پیوند فالو است. در سئو، لینک‌های فالو به عنوان قوی‌ترین نوع لینک در نظر گرفته می‌شوند.

چه زمانی از لینک فالو و نوفالو استفاده می‌کنیم؟

گنجاندن یک لینک خارجی از یک وب سایت قابل اعتماد، اعتبار صفحه و همچنین رتبه بندی جستجوی شما را افزایش می‌دهد. اگر به وب‌سایت‌های بی کیفیت پیوند اضافه کنید و آن‌ها را به‌عنوان لینک‌های فالو نگه دارید، اعتبار صفحه، اعتبار دامنه و رتبه‌بندی شما آسیب خواهد دید. اگر گوگل چنین وب سایت‌هایی را به دلیل داشتن محتوای نامناسب مشاهده کند، احتمالاً وب سایت شما را جریمه خواهد کرد. برای همین می‌توانید خودتان یا از بهترین شرکت‌های سئو کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *