رقص گوگل چیست؟

گاسی وب قصد دارد تا در این مقاله با شما در رابطه با رقص گوگل صحبت کند. وب سایت‌ها، پست‌های وبلاگ، مقالات و صفحات وب جدید هر روز ایجاد می‌شوند. برای همگام شدن با این حجم از محتوای وب، گوگل نیز دائماً در حال به روز رسانی و افزودن صفحات جدید به نتایج جستجوی خود است. این به ‌روز رسانی‌ها منجر به Google Dance می‌شود: اصطلاحی که معمولاً در بین توسعه ‌دهندگان وب و بازاریابان دیجیتال شناخته شده است. الگوریتم گوگل مرتباً در حال تنظیم رتبه صفحات در سایت خود است. با اضافه شدن صفحات جدید وب سایت و حذف یا از بین رفتن صفحات قدیمی، گوگل نتایج خود را به روز رسانی می‌کند.

گوگل دنس یا رقص گوگل (Google Dance) چیست؟

Google Dance به پدیده پرش صفحات وب سایت در رتبه بندی اشاره دارد؛ زیرا Google رتبه‌های خود را تنظیم و صفحات را دوباره ارزیابی می‌کند. رقص گوگل به عنوان “عامل رتبه بندی تصادفی” نیز شناخته می‌شود. وقتی یک وب سایت را ویرایش می‌کنید یا به آن اضافه می‌کنید، انتظار تغییرات در SERP های گوگل طبیعی است. با این حال، اغلب اوقات، رقص Google باعث نوسانات می‌شود، حتی زمانی که چیزی تغییر نکرده باشد.

گوگل به طور مداوم در صفحه‌ها می‌خزد و به دنبال به روز رسانی‌ها و ارزیابی ارزش و مرتبط بودن هر صفحه است. این موضوع به طور طبیعی منجر به نوسانات و تغییرات در نحوه ترتیب نتایج موتورهای جستجو می‌شود. در زمان الگوریتم قدیمی گوگل، رقص گوگل تقریباً هر ماه یک بار رتبه بندی را تغییر می‌داد. با الگوریتم فعلی گوگل، وب سایت همیشه در حال به روز رسانی و تجزیه و تحلیل محتوای وب است، بنابراین نوسانات نسبت به گذشته کمتر چشمگیر است.

Google Dance همچنان رتبه‌بندی را تغییر می‌دهد و هر زمان که وب‌سایت خود را تغییر می‌دهید، باید نوساناتی را پیش‌بینی کنید. برخی گزارش داده‌اند که بیشترین تغییرات در روزهای دوشنبه رخ می‌دهد، اما رتبه بندی گوگل می‌تواند هر روز تغییر کند و شما می‌توانید با بهبود سئو سایت، از این تغییرات استفاده نمایید.

رقص گوگل چگونه عمل می‌کند؟

Google Dance به میزان بالای نوسانی اشاره دارد که یک دارایی جدید (وب سایت، صفحه وب و غیره) در وب سایت شما به وجود آمده است؛ در حالی که Google در تلاش است تا مشخص کند که در نهایت چه موقعیتی را در فهرست خود قرار بدهد. به همین سادگی! به عبارت دیگر، رقص گوگل زمانی است که گوگل شروع توجه به صفحه شما کرده و به آن فرصتی در SERP ها می‌دهد =SERP صفحه نتایج موتور جستجو.

من دوست دارم به آن فکر کنم مانند گوگل که به سمت من می‌آید و می‌گوید (در بهترین تصور کاپیتان فالکون) “حرکاتت را به من نشان بده!”

یعنی اینکه صفحه تازه منتشر شده شما که در موتورهای جستجو به رنک بسیار پایین شروع می‌شود، یک شبه به یک موقعیت بالاتر ارتقا پیدا می‌کند تا گوگل بتواند واکنش کاربرانش را ببیند. اگر الگوریتم گوگل ببیند که افراد روی صفحه شما کلیک و وقت خود را صرف آن می‌کنند و از محتوایی که می‌بینند لذت می‌برند، شما را در آن صفحه تحسین و آن را در تصمیم نهایی خود برای رتبه‌بندی شما فاکتور می‌کند. روش دیگری برای بیان این موضوع این است که گوگل رتبه صفحه شما را تغییر می‌دهد؛ (بدون اینکه هیچ عامل رتبه بندی دیگری تحت تأثیر قرار گیرد). فقط برای این که ببیند چه اتفاقی می‌افتد. با کمک بهترین شرکت سئو می‌توانید رنکتان را بالا ببرید.

رقص گوگل چقدر طول خواهد کشید؟

تعریف رقص گوگل

رقص مداوم نتایج جستجو برای این است که بتوانید بالاترین کیفیت را از جستجوی خود دریافت کنید و موتورهای جستجو باید پایگاه داده شما را به طور منظم به روز کنند. در گذشته، گوگل معمولاً هر چهار هفته یک بار یک به‌روزرسانی ایندکس را انجام می‌داد. در طول نمایه سازی مجدد، نتایج جستجو بسیار مشهود بود، زیرا آنها برای چندین روز بین نمایه قدیمی و جدید متزلزل شدند (رقصیدند).

رتبه صفحه یک وب سایت نیز بین نتایج جستجوی مختلف در نوسان است. به همین دلیل است که به روز رسانی فهرست موتور جستجو Google Dance نامیده می‌شود. امروزه اینترنت چندین بار در روز توسط خزنده‌ها برای یافتن محتوا و وب‌سایت‌های جدید جستجو و بنابراین این فهرست روزانه تنظیم می‌شود. Google Dance دیگر در این فرم موجود نیست. گاهی اوقات، هنگامی که یک تغییر عمده در یک نتیجه جستجو برای یک وب سایت رخ می‌دهد، از Google Dance صحبت می‌شود؛ در هر صورت، اگر تفاوت‌های قابل توجهی در موقعیت یابی وجود دارد، امروزه باید سئوی کاملی را بررسی کنید.

این فرآیند خزیدن بسیار به روز است و هرگز به طور کامل، کامل نشده است، زیرا نوآوری‌ها همیشه در الگوریتم جریان دارند، صفحات جدید باید خزیده شوند و تأثیرات معیارهای ارزیابی مانند بک لینک‌ها یا سیگنال‌های رسانه‌های اجتماعی به مکان فعلی سرازیر می‌شود. خود گوگل اعلام کرده است که کافئین صدها هزار صفحه را به صورت موازی به این روش پردازش می‌کند. حافظه مورد نیاز برای این کار تقریباً 100 میلیون گیگابایت حافظه است؛ و هر روز صدها هزار گیگابایت اضافه می‌شود.

نکات مهم در زمان اجرای رقص گوگل

نام “رقص گوگل” در گذشته برای توصیف دوره‌ای استفاده می‌شد که به روز رسانی شاخص اصلی موتور جستجوی گوگل در حال پیاده سازی است. این به روز رسانی اصلی فهرست گوگل به طور متوسط ​​هر 36 روز یا 10 بار در سال رخ می‌دهد. با تغییرات قابل توجه در نتایج جستجو و با به روز رسانی حافظه پنهان Google در تمام صفحات فهرست شده، شناسایی آسان‌تر بود. این تغییرها از یک دقیقه به دقیقه دیگر مشهود است؛ اما این به روز رسانی به عنوان یک سوئیچ از یک شاخص به شاخص دیگر مانند چرخاندن یک سوئیچ انجام نشد. در واقع، چند روز طول کشید تا به روز رسانی کامل ایندکس تکمیل شود. کسب درآمد از سئو نیز به همین مطلب مربوط می‌شود که اگر فرآیند را به درستی انجام دهید، درآمد خوبی خواهید داشت.

از آنجایی که گوگل، مانند هر موتور جستجوی دیگری، به مشتریان خود بستگی دارد که بدانند نتایج قابل اعتماد معتبری را در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته ارائه می‌دهند، به روز رسانی‌ها یک مشکل جدی ایجاد می‌کنند. آنها نمی‌توانند برای تعمیر و نگهداری خاموش شوند و نمی‌توانند حتی برای یک دقیقه آفلاین شوند. از این رو، ما رقص را داشتیم. هر موتور جستجویی از آن استفاده می‌کند، برخی بیشتر یا کمتر از گوگل. با این حال، تنها به دلیل دسترسی گوگل است که ما به بازسازی آن بیش از هر موتور دیگری توجه می‌کنیم.

جمع بندی

الگوریتم Google Dance هنوز هم برای بسیاری از اشخاص ناشناخته و اسرارآمیز است. همین عدم آگاهی باعث می‌شود که بسیاری از کارشناسان به طور مثال سئو سایت پزشکی، نوسان‌های شدید رتبه سایت ‌شان را یک سیگنال‌های منفی به حساب آورند و دست به کارهای خطرناک یا حتی شاید تکنیک‌های کلاه سیاه در سئو بزنند؛ اما باید بدانید که هدف اصلی گوگل از تغییر دادن رتبه سایت شما به شکل ناگهانی، تنها به چالش کشیدن محتوای سایت و تعیین جایگاه واقعی آن است. بعد از این بالا و پایین پریدن‌های طوفانی، آهنگ رقص گوگل به بخش‌های آرام اش می‌رسد و به دنبال آن، جایگاه شما هم در نتایج جستجو تثبیت می‌شود.

آیا ممکن است بعد از تبلیغات هم رقص گوگل شامل سایت ما شود؟

بله. بعد از تبلیغات هم رتبه سایت شما در کلمات مد نظر در گوگل تا مدتی رقص خواهد داشت تا به یک مکان ثابت برسد.

آیا رقص گوگل برای وب سایت ضرری از بابت رتبه بندی ندارد؟

خیر. این کار به تثبیت و قدرت بیشتر جایگاهتان کمک خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *