روش‌های زیادی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد که از جمله آن می‌توان به کسب درآمد از سئو سایت اشاره کرد. همانطور که میدانید، یکی از مهمترین ابزارها برای جذب مشتری و رونق سایت استفاده از کلمات کلیدی است که در حقیقت نقش اساسی در تعیین درجه و رتبه سایت و توسعه آن هم دارد؛ اما بسیاری از صاحبان سایت‌ها به علت مشغله زیاد و عدم آگاهی کافی و همچنین برای بالا رفتن سرعت کار خود، پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز را برای سایت خود به افراد متخصص در این زمینه یعنی سئو کاران واگذار می‌کنند. (سئو شدن سایت با کلمات کلیدی)

صاحبان وب سایت همیشه به دنبال شناخته شدن بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر یا خدمات بیشتر هستند تا بابت آن کسب درآمد بیشتری نصیبشان شود. اما چطور باید بیشتر در معرض دید مخاطبان بود، این کار را سئوکار انجام می دهد. شما باید وبسایت خود را به یک سئوکار ماهر و با سابقه بسپارید تا او بتواند با هنری که در این رشته دارد و تکنیک هایی که اجرا می کند و لینک سازی های مربوطه کلمات کلیدی شما را به رتبه های اول گوگل برساند و این یعنی هدف اصلی شما.

شما با یادگیری سئو در واقع راه‌های زیادی برای درآمدزایی به دست خواهید آورد. امروزه هر شغلی در فضای اینترنت به‌نوعی با سئو سر و کار دارد. حال می‌خواهیم با هم با ۴ راه کسب درآمد از سئو آشنا شویم:

  • کسب درآمد از سئو سایت خودتان
  • فروش نرم افزار سئو و ابزار سئو
  • کسب درآمد از دریافت پروژه سئو
  • درآمد از آموزش جامع درباره سئو
  • کسب درآمد از طریقه وبلاگ نویسی

میزان درآمد از سئو چقدر است؟

میزان درآمد از سئو

طبق آمارهای گرفته شده، نشان می‌دهد میزان درآمد سئو کاران در ایران نسبت به سایر مشاغل بالا است؛ زیرا یکی از بزرگترین مزیت سئو کار عدم محدودیت به زمان و مکان که این خود موجب ترغیب و جلب توجه بسیاری از افراد نسل جوان به انتخاب این شغل است. (moz)

سئوکار به‌طورکلی به دو دسته تقسیم می‌شود:

کارمندی: در سئوکار کارمندی، فرد موظف است رأس ساعت مشخص شده در مکان تعیین‌شده حضور پیدا کند و وظایفی را که معین کردن انجام دهد و سر هر ماه و مشخصی را دریافت کند. همچنین این کار نسبت به سایر مشاغل از میزان درآمد و دستمزد خوبی برخوردار است.

فریلنسر: در فریلنسری یا آزادکاری برای کسب درآمد از سئو، فرد به صورت دورکاری (بدون حضور در مکان و زمان مشخص شده) می‌تواند کار خود را انجام دهد و بسته به نوع پروژه دریافتی خود حقوق تعیین‌شده‌ای را دریافت کند که در واقع نوعی پول درآوردن آنلاین محسوب می‌شود. طبق بررسی‌های صورت گرفته از یک شرکت بازی نشان می‌دهد که حقوق یک سئو کار یا کارمند سئو از 4 میلیون تا 8 میلیون تومن است که این درآمد در بین کارمندان است؛ ولی فریلنسر درآمد متفاوتی دارد. لازم به ذکر است که تعهد یک آزادکار نسبت به یک کارمند کمتر است.

اگر برایتان جای سؤال است که میانگین درآمد یک فریلنسر سئو چقدر است؟ باید بدانید که بر اساس نوع پروژه‌ای که دریافت می‌کند، درآمدهای متفاوتی دارند؛ اما می‌توان به‌طورکلی درآمد اینترنتی یک فریلنسر را بین ۲ میلیون تومن تا ۱۵ میلیون تومن در نظر گرفت.

روش‌های کسب درآمد از سئو

طبق بررسی‌های صورت گرفته، نشان داده شد که سئو یکی از کسب و کارهای اینترنتی پردرآمد است که بسیاری از افراد بر این باور هستند که تنها کاری که سئو کاران برای کسب درآمد آنلاین برای خود انجام می‌دهند، این است که یک سایت را بر اساس چند کلمه کلیدی جزء صفحات اول موتورهای جستجوگر بیاورند و در نهایت از صاحبان آن سایت‌ها پول دریافت کنند. اما باید بدانید که این تنها جزئی از اقدامات اساسی سئوکاران برای کسب درآمد است.

در حقیقت سئو به‌عنوان یکی از زیر شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ، یک شغل پردرآمد و درعین‌حال پرمخاطب است. اگر شما قصد فراگیری سئو را دارید، باید توجه داشته باشید که یکی از اصول مقدماتی سئو، داشتن پشتکار و به‌اصطلاح سمج بودن است. حال اگر شما به‌عنوان یک سئوکار پشت کار نداشته باشید در حقیقت هیچ تکنیک دیگری نمی‌تواند به شما کمک کند. ازاین‌رو به اهمیت پشتکار در یادگیری سئو پی می‌بریم.

همچنین باید خاطرنشان کرد که روش‌های کسب درآمد از سئو بسیار است که در این مقاله سعی کردیم شما را با تعدادی از روش‌های پول درآوردن از سئو آشنا کنیم:

  1. استخدام در شرکت به‌عنوان متخصص سئو
  2. درآمد از خدمات افزایش سرعت سایت
  3.  ساخت وب سایت فروشگاهی
  4. تولید محتوای سئو شده

استخدام در شرکت به‌عنوان متخصص سئو

همانطور که می‌دانید سئو کار کسی است که روش‌های افزایش ترافیک از موتورهای جستجوگر مثل گوگل را می‌داند؛ یعنی می‌توان گفت گرفتن جایگاه بهتر در موتورهای جستجوگر و رسیدن به نتیجه یک صفحه جستجو از جمله وظایف کارشناس سئو است و به خاطر بالا بودن اهمیت این موضوع هر شرکت یا سازمانی که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند، باید به فکر استخدام کارشناس سئو باشد که این موقعیت شغلی بازار کار خوبی را در ایران و سایر کشورها فراهم کرده است.

همچنین رشته دانشگاهی مشخصی برای آموزش رسمی سئو وجود ندارد؛ بنابراین بسیاری از شرکت‌ها بدون توجه به نوع تحصیلات و فقط دارا بودن مدرک کارشناسی فرد برای استخدام به‌عنوان کارشناس سئو اکتفا می‌کنند.

اما در مقابل شرکت‌هایی هم هستند که افرادی با تحصیلات مثل مدیریت بازرگانی بازاریابی و غیره را در اولویت استخدام قرار می‌دهند.

اما ناگفته نماند که در هر دو صورت برای تمامی شرکت‌ها داشتن سابقه کاری و داشتن مهارت در مورد سئو و روش‌های ارتقاء سایت از اهمیت بالایی برای کسب درآمد از سئو برخوردار است؛ به همین خاطر استخدام افراد به‌عنوان کارشناس سئو در شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است و البته یکی از مزایایی که این شغل دارد، عدم نیاز فرد برای حضور در شرکت است. یعنی بسیاری از شرکت‌ها تنها با در اختیار گذاشتن یک لپ‌تاپ و دسترسی به اینترنت امکان دورکاری را برای کارشناس سئو کار خود فراهم کرده‌اند.

درآمد از خدمات افزایش سرعت سایت

باید بدانید افزایش سرعت سایت نقش اساسی در جذب و حفظ کاربران و مشتریان و همچنین باعث بهبود رتبه سایت می‌شود.

نکته: منظور از افزایش یا کاهش سرعت سایت، یعنی مدت زمانی که طول می‌کشد یک صفحه لود شود.

شاید تقریباً برای همه شما پیش آمده باشد که وقتی برای صرف غذا به یک رستوران رفته‌اید و بعد در سفارش غذای خود مدت زمانی را برای آوردن غذا منتظر مانده‌اید یا برای خرید یک محصول از طریق موتور جستجوگر سایتی را انتخاب کرده‌اید و مدت زمانی را برای بالا آمدن سایت صبر کرده‌اید که در حقیقت چنین تجربیاتی سبب دور کردن کاربر یا مشتری می‌شود که بسیاری از شرکت‌ها و صاحبان مشاغل آن را نادیده گرفتند و یا فدای فروش بیشتر کردند‌.

اما در این میان بسیاری از سایت‌ها هم هستند که به دنبال افزایش سرعت سایت خود می‌باشند که در نتیجه باعث ایجاد بازار رقابتی داغی میان دیگر سایت‌ها در گوگل شده است.

در حقیقت گوگل برای نمره دادن به سایت‌ها از سرعت سایت استفاده می‌کند و همچنین هر عاملی که سبب ایجاد تجربه بد برای کاربران شود را به‌شدت جریمه می‌کند.

اما باید بدانید برای اینکه در صحنه رقابت سایت‌ها جزو رتبه اول قرار بگیرید باید برای افزایش سرعت سایت از سی دی ان (cdn) برای تنظیم سرور وب سایت خود استفاده کنید.

ساخت وب سایت فروشگاهی

امروزه به علت پیشرفت و توسعه در عرصه اینترنت و همچنین به علت ازدحام جمعیت و زیاد بودن مشغله افراد و نداشتن وقت کافی و همچنین امکان پرداخت آنلاین این شرایط را برای افراد فراهم کرده که بسیاری از کالاها و خدمات خود را به صورت آنلاین سفارش و دریافت کنند و همچنین همین عامل سبب شده بسیاری از کسب و کارهای سنتی به فکر ساخت وب سایت فروشگاهی برای خود باشند.

همانطور که میدانید با ساخت وب سایت فروشگاهی این امکان را به فرد می‌دهد که کالا و خدمات خود را نه تنها به مردم محله و شهر خود ارائه کنند؛ بلکه بازار هدف خود را هم توسعه دهند و مشتریان در حد کشوری داشته باشد و به همین دلیل است که سرعت ساخت وب سایت‌های فروشگاهی روز به روز رو به افزایش است

حال بیاید و به این سؤال پاسخ دهید که در ساخت سایت فروشگاهی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

همانطور که می‌دانید برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین نیاز به بررسی دقیق در مورد آن کسب و کار و همچنین میزان مهارت و تخصص در انجام آن اولین گام است و سپس بعد از ساخت سایت باید با توجه به سئو و بازاریابی اینترنتی بر روی فروش محصولات خود و همچنین دیده شدن محصولات فروشگاه اینترنتی خود تمرکز داشته باشید.

تولید محتوای سئو شده

به علت آگاهی سئوکاران از قواعد و نکات سئو، می‌توانند به خوبی محتوای سئو شده با کیفیت تولید کنند. به همین سبب موجب شده که به جای قبول پروژه‌هایی با ریسک بالا و سخت به تولید محتوا روی بیاورند و عملاً نیروی تولید محتوا شوند. که بر اساس تخمین‌های صورت گرفته درآمد یک نیروی تولید محتوا چیزی حدود ۱تا ۳ میلیون تومان(در ایران) برآورد شده درحالی‌که درآمد یک نیروی آزادکار تولیدکننده محتوا بین ۱ تا ۵ میلیون متغیر است.

اما باید توجه داشت که اگر فردی با سئو آشنا باشد، اما توانایی لازم در نوشتن نداشته باشد و همچنین اگر در زمینه تولید محتوا مهارت داشته باشد اما با مفاهیم سئو آشنایی نداشته باشد نمی‌تواند محتوای مناسب تولید کند.

یکی از اصول اولیه تولید محتوای سئو شده انتخاب کلیدواژه هدفمند است بررسی کلمات کلیدی به تخصص و مهارت کافی نیاز دارد تا با توجه به آن مشخص شود چه کلماتی به سئو شدن سایت کمک می‌کند.

اگر برایتان سؤال مطرح شود که محتوای سئو شده چگونه می‌تواند بر روی سرعت سایت تأثیرگذار باشد؟ باید گفته شود که محتوای سئو شده است که تصاویر فیلم و… در آن قرار دارد. توسط ابزارهای مناسب کم حجم شده‌اند که همین امر یعنی کم حجم شدن فایل‌ها خود باعث سرعت بیشتر در بارگذاری در سایت می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد اطلاعات مفیدی در مورد کسب درآمد از سئو و روش‌های دست یابی به آن برای شما کاربران سایت ارائه شود.

اما مهم‌ترین کار این است که اگر تا به امروز سایت خود را سئو نکرده‌اید، از همین الان دست به کار شوید.

اما قبل از هر اقدامی، داشتن تخصص و تجربه در مورد کار سئو از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا این کار موجب جذب بیشتر مشتری و همچنین باعث اعتمادسازی برای کسب درآمد از سئو است.

درآمد سئو کار در ماه چقدر است؟

درآمد یک سئوکار ماهر بصورت پروژه ای و یا ماهانه پرداخت می شود که امروزه شروع درآمد ماهانه از 6 میلیون تومان است و به مبالغ بسیار بالاتر هم می رسد.

چقدر طول می کشد تا یک کلمه به رتبه اول گوگل برسد؟

با توجه به الگوریتم های گوگل و قوانینی که دارد و هر چند وقت یکبار از قوانین جدید خود پرده برداری می کند نمیتوان تاریخ دقیقی مشخص کرد ولی معمولا از 1 ماه تا 1 سال بهترین زمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب زمان نیاز است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *