اتو موی خوب

اتو موی خوب دستگاهی است که به موها کمترین آسیب را بزند. اتو مو یک دستگاه برقی الکترونیکی می‌باشد که از حرارت مادون قرمز، تیتانیوم، تورمالین، یون منفی و سرامیک تشکیل شده است. اکثر اتو موها به دلیل دارا بودن این اجزا دستگاهی به روز به حساب می آیند. به خاطر وجود این اجزا موی شما در برابر حرارت آسیب کمتری می بیند.

شما با داشتن یک اتو موی خوب می توانید از درخشندگی و زیبایی موهایتان لذت ببرید. در گذشته برای صاف یا فر کردن موها از اتوهای مخصوص لباس استفاده می کردند. استفاده از اتوی مخصوص لباس مشکلات خاصی را به همراه داشته است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و تولید اتو مو دیگر داشتن موهای صاف برای مو فرفری ها و داشتن موی فر برای مو صاف ها آرزو نیست. امروزه انواع مختلفی اتو مو در بازار موجود است. جریان برقی ایجاد شده در اتو مو باعث داغ شدن صفحات آن می شود.

در نهایت گرمای ایجاد شده باعث صاف و یا فر شدن قسمتی از مو که در بین اتو مو قرار دارد خواهد شد. اتو موی با کیفیت اتو مویی می باشد که بدون هیچ گونه آسیبی به موها آن ها را صاف و یا فر کند. در اینجا قصد داریم شما را با انواع اتو مو و خصوصیات یک اتو موی خوب بیشتر آشنا کنیم.

انواع اتو مو

جالب است بدانید که آسیب‌های حرارت ناشی از اتو کشیدن مو نسبت به سشوار چرخشی خیلی کمتر می باشد. اتو موی خوب اتویی است که استفاده از آن راحت و آسان باشد. البته کاربری اتو موهای امروزی برای همه خانم ها بسیار راحت و آسان است. تنها کافیست اتو مو را روشن، درجه مناسب را انتخاب و از آن استفاده کنید. در عین حال اتو موهای مختلفی در بازار موجود هستند که هر کدام کاربری مخصوص به خود را دارند.

انواع اتو مو از نظر کفی

  • اتو مو با کفی های معمولی

این نوع اتو مو دارای کفی فلزی است و قابلیت تنظیم درجه حرارت را ندارد. بیشترین قابلیت جهت تنظیم درجه حرارت برای این نوع اتو موها به صورت کم، زیاد و متوسط می باشد. افرادی که بعضی مواقع از اتو مو استفاده می‌کنند و یا فقط بخشی از موهای خود را صاف می کنند بهتر است این نوع اتو مو را انتخاب کنند.

  • اتو مو با کفی های تورمالین

تورمالین از مواد بسیار پر کاربرد در طبیعت است. تورمالین آرام آرام گرم می شود. همچنین تورمالین گرما را به مدت بیشتری در خود نگه می دارد. این نوع اتو مو یک اتو موی خوب محسوب می شود، زیرا به جای خشک و بد حالت کردن موها آنها را درخشان، براق و خوش حالت می کند.

  • اتو مو با کفی های سرامیکی

این نوع اتو مو ها قابلیت های مختلفی دارند. از آنجاییکه یکی از قابلیت های اتو موی خوب قابلیت تنظیم درجه حرارت است. این نوع اتو مو را می توانید در هر درجه حراراتی که می خواهید تنظیم کنید. قیمت اتو موهای با کفی سرامیکی با توجه به کاربردی که دارند بسیار مناسب می باشند. اتو موی با کفی سرامیکی یک اتو موی خوب به شمار می‌آید، زیرا به موها کمتر آسیب می رساند. طرفداران این نوع اتو مو نسبت به مدل های معمولی بیشتر می باشد. این نوع اتو مو حرارت را به طور یکنواخت در کفی خود توزیع می کند. به همین خاطر مانع از سوختگی موها می شود. استفاده از این نوع اتو مو برای موهای رنگ شده بسیار مناسب می باشد، زیرا مانع از کدر شدن موهای رنگ شده می شود. صفحه سرامیکی به دلیل دارا بودن ظرفیت گرمایی بالا قادر است گرمای خود را برای مدت طولانی حفظ کند.

  • اتو مو با کفی های آیونیک

قیمت این نوع اتو موها نسبت به سایر مدل ها گران تر می باشد. افرادی که دارای موهای خشک هستند بهتر است از این نوع اتو مو استفاده کنند. اتو مو با کفی آیونیک یک اتو موی خوب می باشد، زیرا مانع از دست رفتن رطوبت موهای شما می شود. به عبارت دیگر استفاده از این نوع اتو مو رطوبت را به موهای شما برمی‌گرداند و اجازه نمی‌دهد موهای شما خشک شوند. افرادی که مو های حجیم تر و ضخیم تر دارند و می‌خواهند آنها را صاف کنند به حرارت بیشتری برای صاف کردن موهای خود نیاز دارند. توصیه می‌کنیم افراد با موی حجیم و ضخیم از این نوع اتو موی پیشرفته استفاده کنند.

  • اتو مو با کفی های کراتینه

این اتو مو کراتینه یک اتو موی خوب می باشد، زیرا کراتین از اجزاء تشکیل دهنده مو است. از خاصیت کراتین می توان به نرم کنندگی قوی مو و تولید یون زیاد اشاره کرد.

  • اتو مو با کفی های تیتانیومی

اتو موهایی که صفحه تیتانیومی دارند در مدت زمان کوتاهی داغ می شوند. این نوع اتو مو حرارت را بسیار سریع منتقل می کند. استفاده صحیح از این نوع اتو مو مانع از صدمه زدن به موهای شما خواهد شد. برای مثال اگر اتو مو را به مدت طولانی بر روی مو های خود نگه دارید موهای شما حتما آسیب خواهد دید.

 یک نوع تقسیم بندی دیگر اتو مو

نوع اتو مو براساس عرضی که دارد خصوصیات و کاربرد اتو مو
اتو مو بلند و باریک این نوع اتو مو برای صاف کردن و حالت دادن مو کاربرد دارد. برای فر کردن با این نوع اتو مو باید مهارت کافی داشته باشید.
اتو مو بلند و پهن این نوع اتو مو برای صاف کردن و لخت کردن مو های بلند کاربرد دارد. صاف کردن موهای خیلی بلند با این نوع اتو مو بسیار راحت و آسان است، زیرا کفی پهن اتو مو حجم و بخش بیشتری از مو را صاف خواهد کرد.

خصوصیات یک اتو موی با کیفیت و خوب

بهترین اتو مو اتویی می باشد که با نوع مو های شما تناسب داشته باشد. افرادی که موهای صاف و نازک دارند باید از اتو موی با درجه حرارت زیاد استفاده کنند. اتو مو با کفی سرامیک برای موهای صاف و نازک بسیار مناسب است. استفاده از اتو موهای با کفی سرامیک مانع از الکتریسیته کردن موها و صدمه به آن ها می شود.

قابلیت تنظیم دما از خصوصیات یک اتو مو خوب محسوب می شود. افرادی که موهای فر دارند باید اتو مویی را استفاده کنند که قابلیت تنظیم دما داشته باشد. در این صورت شما می‌توانید براساس حجم و ضخامت مویی که دارید درجه حرارت اتو مو را تنظیم کنید. اتو موی مناسب موهای فر اتوهای با کفی تیتانیوم و یا تورمالین است. افرادی که موهای ضخیم و صاف دارند برای صاف کردن و لخت شدن موهای خود نسبت به موهای نازک به گرمای بیشتری نیاز دارند.

استفاده از اتو مو با کفی پهن و قابلیت تغییر درجه حرارت برای موهای ضخیم و صاف مناسب است. از خصوصیات یک اتو مو خوب داشتن کفی پهن می باشد، زیرا این نوع اتو مو حجم بیشتری از موها را صاف می کند. برای گرفتن نتیجه مطلوب بهتر است دمای اتو مو را با توجه به حجم مویی که در نظرگرفته اید تنظیم کنید. اتو موی خوب برای موهای فر و ضخیم اتو مویی است که علاوه بر کفی پهن درجه حرارت بالا داشته باشد. اتو موهایی که قابلیت یونیزاسیون دارند برای موهای فر و ضخیم مناسب هستند. این اتو موها مانع از خشک شدن و آسیب دیدن به موهای شما خواهند شد.

اتو موی خوب برای پسران جوان با موهای کوتاه اتو مویی می باشد که کفی باریک داشته باشد. استفاده از اتو موی با کفی باریک کاربری بسیار راحتی خواهد داشت. از طرفی استفاده از این نوع اتو مو نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

خصوصیات یک اتو مو خوب به چه عواملی بستگی دارد؟

اتو موی خوب اتویی می باشد که به مو صدمه کمتری بزند. صدمه زدن به مو به دو عامل حرارت اتو مو و چگونگی رسیدن حرارت به مو بستگی دارد. ماکسیمم درجه حرارت مناسب برای مو ۲۴۰ درجه سانتیگراد است. بنابراین درجه حرارت بیشتر از ۲۴۰ درجه به مو آسیب می زند. نکته قابل توجه این است که برای حالت دهی یا صاف کردن موها دمای کمتر از ۱۷۰ درجه سانتیگراد مناسب نیست.

چگونگی حرارت رسیدن به موها با توجه به نوع کفی اتو مو متفاوت است. چگونگی انتقال حرارت اتو مو به جنس المنت و جنس کفی اتو مو بستگی دارد. جنس کفی اتو مو در توزیع کردن یکنواخت حرارت بسیار موثر است. اتو موی خوب اتو مویی می باشد که دارای کفی کاملا سرامیک است. می توان گفت بعد از اتو موهای کفی سرامیکی اتو مو های کفی تورمالین بهترین نوع کفی اتو مو به حساب می آیند. کفی های سرامیک و تورمالین با انتقال درست حرارت صدمه کمتری به مو وارد می کنند. اتومبیل هایی که جنس کفی آنها آلومینیوم و بدون روکش است با انتقال حرارت بسیار سریع و غیر متعادل به مو آسیب می زنند.

ویژگی های کلی یک اتو موی خوب

ویژگی های کلی یک اتو موی خوب

یک اتو مو باید پیچ و دکمه تنظیم دما داشته باشد. این ویژگی باعث می شود که کاربر راحت تر بتواند درجه حرارت اتو را به میزان دلخواه تنظیم کند. افرادی که موهای حساسی دارند و یا حرارت بالا به موهای آنها آسیب می زند بهتر است از اتو مو های با دکمه تنظیم دما استفاده کنند. از دیگر ویژگی های اتو موی خوب اندازه اتو و پهنای صفحات آن می باشد. افرادی که موهای بلند دارند و می خواهند در مدت زمان کوتاه موهای خود را صاف و خوش حالت کنند بهتر است از اتوهای با کفی پهن استفاده کنند.

از دیگر ویژگی های اتو موی خوب محل اتصال سیم به دستگاه است. خانم ها موقع استفاده از اتو مو و جابجایی آن مجبور هستند اتو مو را بکشند. بنابراین بهتر است محل اتصال سیم برق به بدنه بسیار محکم باشد. برخی از اتو مو ها اتصال چرخشی دارند. اتصال چرخشی مانع از تاب خوردن و حرکت نکردن اتو مو می شود، زیرا موقع استفاده با جهت حرکت دست می چرخند.

از دیگر ویژگی های یک اتو موی به صرفه دارا بودن گارانتی و ضمانت نامه معتبر است. موقع خرید اتو مو باید به گارانتی آن توجه ویژه داشته باشید، زیرا کیفیت اتو موی خوب در حین استفاده از آن مشخص می شود. شما می توانید با خرید اتو مو گارانتی دار با خیالی آسوده تر از آن استفاده کنید.

نکات مهم طرز صحیح و نحوه استفاده از اتو مو

نحوه استفاده صحیح از اتو مو به اینگونه است که یک دسته مو را بردارید و بین دو صفحه اتو مو قرار دهید. اتو مو را به آرامی و تا حد مناسبی به کف سر نزدیک کنید. سپس دو صفحه اتو مو را ما محکم نزدیک یکدیگر قرار دهید. برای صاف شدن هر بخش از مو مدت زمان ۵ الی ۱۰ ثانیه کافی می باشد. البته مدت زمان استفاده از اتو مو به جنس مو بستگی دارد. مسلما هرچقدر مو ضخیم تر باشد مدت زمان استفاده از اتو مو بیشتر خواهد بود. سپس اتو مو را به آرامی و به سمت بیرون حرکت دهید.

استفاده از اتو مو های با صفحه فلزی و آهنی سبب ایجاد موخوره و آسیب به مو می شود. موقع استفاده از اتو مو بهتر است موهای شما کاملا خشک باشند. قبل از استفاده از اتو مو از واکس، کرم، ژل، چسب مو و یا تافت استفاده نکنید. برای استفاده صحیح از اتو مو بهتر است آن را عمود به ریشه مو و با فاصله یکی دو سانت از ریشه قرار دهید. از آنجایی که استفاده از سشوار و اتو مو به دلیل حرارت زیاد سبب آسیب و ریزش مو می شوند. توصیه ما به شما این است که در مواقع ضروری و با فاصله مناسب از اتو مو و یا حتی سشوار استفاده کنید.

در پایان

در مقابل افرادی که موهای کوتاه دارند و می خواهند با اتو مو به موهای خود حالت دهند بهتر است اتو های با کفه باریک را انتخاب کنند. بنابراین انتخاب اتو مو های با صفحه پهن برای موهای کوتاه اصلا مناسب نخواهد بود. یک ویژگی خاص اتو موی خوب طول سیم آن می باشد. هر چقدر طول سیم بلندتر باشد کاربری آن راحت تر خواهد بود. حداقل طول سیم اتو مو باید ۲۴۰ سانتیمتر باشد. اگر طول سیم اتو موی شما کم باشد، میز آرایش و آینه شما هم از پریز برق دور باشد برای دیده شدن در آینه مجبور خواهید بود سر خود را جلوی آینه خم کنید. در اینصورت به درستی نمی توانید موهای خود را اتو بکشید.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *