هشتگ

اگر شما جز افرادی هستید که تازه وارد فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شده‌اید، حتماً برایتان سؤال مطرح می‌شود که “هشتگ” چیست و چگونه کار می‌کند؟ آیا می‌توان با استفاده از آن به کسب درآمد از اینستاگرام پرداخت؟ آیا استفاده از هشتگ تأثیرگذار است؟ و سؤالات بسیاری از این قبیل؛ اما باید بدانید که برای هشتگ تعاریف گوناگون و حتی نماد خاصی ارائه شده است که در شبکه‌هایی مثل اینستاگرام و توییتر و غیره بیشترین استفاده را دارد؛ زیرا با استفاده از هشتگ می‌توان به راحتی به یک سری اطلاعات جدید و مشخص شده‌ای دست یافت.

بهتر است تا میزان تعداد استفاده از هشتگ در پست های اینستاگرام چیزی حدود 8 تا 12 هشتگ باشد. این مقدار می تواند برای هر پست متفاوت باشد تا بازخورد بهتری بگیرید و درصد نمایش پست در تاپ هشتگ ها رو بالا ببرید. همانطور که اطلاع دارید میزان استفاده کاربران اینستاگرام از هشتگ افزایش پیدا کرده است؛ همین عامل اهمیت استفاده از هشتگ در اینستاگرام را چند برابر کرده است. شما نیز برای آموزش اصولی هشتگ گذاری و کسب درامد از اینستاگرام توصیه می کنیم تا در پکیج آموزشی گاسی وب به نام “دوره معجزه اینستاگرام” شرکت کنید تا همانند حرفه ای ها در اینستاگرام پول دربیاورید.

تاریخچه هشتگ

اگر بخواهیم تاریخچه اولیه هشتگ و چگونگی پیدایش آن و میزان محبوبیت پیدا کردن این نماد را در میان کاربران فضای اجتماعی را بیان کنیم، جالب است بدانید که از نماد هشتگ از ابتدا در فناوری اطلاعات و اینترنت استفاده می‌شد.

همچنین در دوران‌های مختلف دارای معانی و کاربردهای بوده است. برای مثال در دهه‌ی 1970 میلادی از این نماد به صورت حرف انگلیسی c در برنامه نویسی برای مشخص کردن کیبورد استفاده می‌شد و به مرور زمان علامت هشتگ به فرهنگ لغت انگلیسی راه یافت که این به معنای دسترسی راحت عموم کاربران به استفاده از این نماد بوده است. جالب است بدانید که نماد هشتگ امروزه از آن برای علامت گذاری گروه‌های مختلف استفاده می‌شود که در میان عموم کاربران هم محبوبیت بسیار و استفاده بی‌شماری پیدا کرده است.

استفاده از نماد هشتگ امروزه با علامت # در پایان هر پست شناخته و استفاده می‌شود و همچنین کاربردهایی در آگهی بازرگانی، آگهی تبلیغاتی در تابلوهای که در بزرگراه‌ها نصب می‌شود هم دارد.

در کل می‌توان گفت که استفاده از نماد هشتگ گذاری یک نوع روش آنی برای ارتباط در اینترنت بوده است و امروزه حتی به یک نوع ابزار برای پول درآوردن از اینستاگرام و بازاریابی در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود.

هشتگ چیست؟

برای اولین بار استفاده از هشتگ در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر کاربرد داشته است و امروزه در اینستاگرام هم استفاده وسیعی پیدا کرده است. جالب است بدانید که بیشتر شبکه‌های اجتماعی که در بین کاربران طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند از هشتگ استفاده کرده‌اند.

استفاده از این روش برای علامت گذاری پیام کاربران است که مشخص می‌کند که به طور دقیق آن پیام به کدام موضوع تعلق دارد و به همین ترتیب کاربران می‌توانند از این هشتگ های مشخص شده در موارد مورد نیاز خود با سرچ کردن موضوع مورد نظر خود اطلاعات جامعی را در زمان‌های ضروری و در کوتاه‌ترین زمان به راحتی بدست بیاورند.

مثلاً تصور کنید که یک برند معروف و جهانی گوشی، یک گوشی منحصر به فرد و جدیدی را طراحی و به همراه اطلاعات و تصاویر مربوط به آن در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، توییتر و غیره منتشر کرده است. در زیر هر پست عبارت‌هایی نظیر #گوشی #گوشی_هوشمند و بسیاری از عبارت‌های از این قبیل وجود دارد که فرد می‌تواند با کلید بر روی هر کدام از این هشتگ ها به اطلاعات جامعی همراه با تصاویر مربوط به آن دست یابد.

چگونه از هشتگ استفاده کنیم؟

در حقیقت می‌توان گفت کسانی که طریقه ایجاد هشتگ گذاری را می‌دانند، می‌توانند به نحوه احسن از آن استفاده‌های کاربردی و پرسود هم داشته باشند. همچنین می‌توانند برای مشاغل و افراد مختلف دیگر هم این علامت را درست کنند. برای این کار کافی است قبل از کلمه مورد نظر نماد # را قرار دهند و اگر هم به فرض مثال یک عبارت مد نظر دارید، باید آن را مثلاً به صورت《#اینستاگرام_مارکتینگ》قرار دهید و به این ترتیب شما صاحب هشتگ جدید خواهید شد.

جالب است بدانید حتی اگر هشتگ را که برای پستی طراحی کرده‌اید، قبلاً توسط کاربر دیگر در زیر پست دیگر قرار گرفته و مورد استفاده هم قرار گرفته باشد، هشتگ شما به طور خودکار در کنار سایر هشتگ های مربوطه قرار و مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند.

همچنین باید توجه داشته باشید که استفاده از هشتگ ها هم اصول و قواعد خاص خود را دارد. مثلاً در شبکه اجتماعی اینستاگرام بیشتر از 30 هشتگ در یک پست نمی‌توان استفاده ‌کرد و اگر قصد استفاده از پست‌هایی که هشتگ های خاص خود را می‌طلبد را دارید، باید تعداد آن هشتگ ها را محدود و از به‌کارگیری هشتگ های نامتعارف و نامربوط هم خودداری کنید.

اصول هشتگ گذاری صحیح

اصول هشتگ گذاری

 اگر شما قصد طراحی هشتگ را دارید، باید توجه داشته باشید که در طراحی آن نیاز به استفاده از ابزارهای پیشرفته و حتی سرمایه‌های زیادی نیست و تنها توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی و حتی خود شما با رعایت یک سری اصول و قوانین ایجاد می‌شود.

مثلاً وقتی که شما در حال پست گذاری در شبکه‌های اجتماعی هستید، در قسمتی که متن و محتوای مورد نظر خود را وارد می‌کنید، می‌توانید با تایپ کردن علامت # قبل از عبارت مد نظر خود در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اطلاعات جامع و اطلاعات به روز دسترسی داشته باشید.

جالب است بدانید که یک سری هشتگ ها در جهان وجود دارند که از محبوبیت و بیشترین بازدید را برخوردار هستند که دیده شدن توسط این هشتگ ها کار بسیار سختی است.

حال می‌خواهیم شما را با تعدادی از این هشتگ های معروف در شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام آشنا سازیم که عبارت اند از:

  • photooftheday
  • happy
  • Food
  • Love
  • Follow
  • Selfie

کاربرد هشتگ

باید بدانید که هر زمانی که پستی را منتشر کردید، می‌توانید از هشتگ آن هم طبق اصول و قواعد مشخص شده استفاده کرد و هیچ چیزی مانع شما برای استفاده از هشتگ نیست.

همچنین هشتگ ها را می‌توان در مواردی مثل:

هشتگ گذاری برای مشاغل: بسیاری از مشاغل هستند که با ثبت آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌توان کمکی به افراد جویای کار کرد؛ مثلاً هشتگ گوشی سامسونگ می‌توان با استفاده از آن به اطلاعات مربوط به گوشی هوشمند شرکت سامسونگ دست یافت.

هشتگ گذاری برای شوخی و طعنه‌های سیاسی: در بعضی مسائل بسیاری از کاربران هستند که علاقه‌ای به مشارکت در مباحث جدی را ندارند.

هشتگ گذاری برای رویدادهای تازه و مهم: شاید برایتان جالب باشد که بدانید مهم‌ترین و بیشترین کاربرد هشتگ ها امروزه در همین زمینه است. مثلاً با شیوع بیماری کرونا هشتگ #کرونا است که کاربران می‌توانند با سرچ کردن این هشتگ ها به اطلاعات کامل و جامعی مربوط به نحوه شیوع بیماری و علائم، نحوه پیشگیری و مسائل از این قبیل می‌توان دست بیابند.

جمع بندی

همان طور که در این مقاله خواندید، ما سعی کردیم شما را به طور جامع با نحوه استفاده و کاربرد هشتگ ها در فضای اجتماعی و تأثیرات آن در بازاریابی اثربخش در اینستاگرام آشنا سازیم؛ اما باید توجه داشته باشید که هشتگ ها همیشه با نماد # شروع شوند و اگر از آن استفاده نکنید، سبب می‌شود که لینک برای آن مطلب مورد نظر ایجاد نشود.

همچنین باید توجه داشته باشید که در هشتگ ها می‌توانید از کلمات انگلیسی بزرگ استفاده کنید؛ اما فقط برای جنبه خواناتر شدن کلمات کاربرد دارد و دقت کنید که در میان هشتگ ها فاصله (مثل گذاشتن خط فاصله بالا و نقطه) ایجاد نکنید.

 

هشتگ در کدام قسمت کیبورد قرار دارد؟

محل نماد هشتگ در بالای صفحه قسمت اعداد کیبورد کامپیوتر و در گوشی در صفحه علامت‌ها است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

چگونه باید در اینستاگرام هشتگ گذاشت؟

لازم به ذکر است که در تایپ عبارت هشتگ گذاری شده مورد نظر باید نماد هشتگ # را بدون فاصله از عبارت مورد نظر و حتی بدون خط فاصله تایپ کرد؛ زیرا با رعایت نکردن همین نکته به ظاهر جزئی موجب می‌شود که به هیچ اطلاعاتی دست پیدا نکنید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *