شغل زودبازده

افرادی که در دهه های قبلی در کارخانه جات و شرکتها و ادارات با فرسایش بالا کار می کردند؛ رنج زیادی را متحم شدند در حالی که بعد از یک ماه حقوقی دریافت می کردند که شاید کفاف زندگی 20 روزشان را هم نمی داد و البته کسانی هم بودند که ماه ها حقوق نمیگرفتند و برای گرفتن حق خود باید مجبوراً در آن مکان کار می کردند تا حقوقشان بصورت معوقه پرداخت شود. در این بین بسیاری از افراد تصمیم گرفتند تا به کارهای زودبازده روی آورند چون روزانه حقوقشان را داشتند و این بسیار جذاب بود.

توسعه کسب و کار اینترنتی سبب شد که افراد برحسب توانایی‌های خود بتوانند حتی در چند کسب و کار به طور هم زمان فعالیت داشته باشند. شغل‌ زودبازده” که حتی نیاز به سرمایه زیادی هم ندارند که می‌توان به مشاغل زیر اشاره کرد:

 • تعمیرکار خودرو
 • بنا و کاشی کار و سرامیک کار
 • تعمیر لوازم خانگی
 • کارواش
 • آرایشگری
 • راه اندازی یک مهدکودک خصوصی
 • راه اندازی آموزشگاه زبان
 • راه اندازی گیم نت یا کافی نت
 • فروشگاه صنایع دستی و محلی
 • راه اندازی آشپزخانه شرکت کترینگ
 • فروشگاه مجازی لوازم دست دوم
 • نگهداری از کودکان
 • بسته بندی مواد غذایی

که در ادامه مقاله با توضیحات مفصل هر کدام آشنا خواهید شد.

 تعمیرکار خودرو

 تعمیرکار خودرو

در این شغل همانند سایر شغل‌ها کافی است فرد با استفاده از مهارت، استعداد ذاتی و یا مهارت‌هایی که طی سپری ‌‌کردن مدتی از کلاس‌های آموزشی، آموزش دیدن و شاگردی کردن در کنار استادکاران با تجربه، توانسته‌اند بر مهارت‌های خود اضافه کنند. امروزه تعمیرکار خودرو به عنوان یکی از مشاغل زودبازده و با اندک سرمایه گذاری اولیه است.

چه بسا بسیاری از افراد هستند که با شاگردی در کنار استادکار با تجربه و کسب مهارت توانسته‌اند رفته رفته به اجاره ملک و اندک تجهیزات ضروری، صاحب یک کسب و کار کوچکی برای خود شوند که درآمدهای زودبازده‌ای هم دارد.

 بنا و کاشی کار و سرامیک کار

شغل بنایی و کاشی کاری یکی از جمله مشاغل زودبازده‌ای است که از دیرباز مورد استفاده بشر بوده است و خواهد بود؛ زیرا بشر همواره در حال پیشرفت، ساخت و ساز، تغییر و تحول در زندگی خود است.

اگر شما یک استادکار ماهر در این زمینه هستید، پس همواره برایتان کار در هر فصلی موجود است و می‌توانید درآمد خوبی هم داشته باشید.

تعمیر لوازم خانگی

با پیشرفت تکنولوژی و طراحی و ساخت ابزارهای برقی جدید و از آنجایی که انسان‌ها همواره به دنبال راحتی در کار خود هستند، همین عامل موجب خرید این لوازم و استفاده زیاد از آن‌ها برای سرعت بخشیدن به کار و راحتی خود شده‌اند. چه بسا شما می‌توانید با راه اندازی شغل تعمیر لوازم خانگی که به عنوان شغل زودبازده هم محسوب می‌شود، برای خود کسب درآمد خوبی داشته باشید.

 کارواش

امروزه با گسترش جمعیت و افزایش وسایل نقلیه شخصی، سبب شده که هر فردی برای راحتی خود خودرو ای تهیه کند و در کنار آن به علت مشغله زیاد کاری امکان تمیز کردن خودرو خود را ندارند. همین امر سبب استفاده آن‌ها از کارواش می‌شود و با خرابی وضعیت هوا این نوع کسب و کارها از رونق بیشتری برخوردار می‌شوند.

 آرایشگری

اگر شما در آرایشگری مهارت و تخصصی دارید، می‌توانید بسیاری از کارها را انجام دهید مثلاً:

 1. راه اندازی یک سالن آرایشگری خصوصی
 2. کار کردن به عنوان شاگرد در سالن آرایشگری
 3. شراکتی کار کردن
 4. راه اندازی یک مهدکودک خصوصی

بسیاری از والدین هستند که به علت مشغله و درگیری زیاد کاری و عدم حضور ‌‌در منزل، نیازمند آن هستند که فرزندان خود را در مهدکودک‌هایی ثبت نام کنند. شما می‌توانید با راه اندازی یک مهدکودک خصوصی و دریافت مجوزهای خاص و استفاده از افراد با تجربه و متخصص، سبب شوید که والدین فرزندان را ترغیب کنید تا در مهدکودک شما ثبت نام کنند. در حقیقت راه اندازی مهدکودک آن هم به صورت خصوصی یکی از انواع شغل‌ زودبازده است که اگر بتوانید ‌تمام تخصص‌ها و شرایط و ضوابط ممکن را انجام و عملی سازید.

راه اندازی آموزشگاه زبان

راه اندازی آموزشگاه زبان

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همواره در حال حرکت و پیشرفت به سوی جلو و در کنار آن ارتباط با جهان خارج است. جهانی با زبان‌های مختلف، ملیت و فرهنگ‌های متمایز که لازمه اولیه ‌این ارتباط، گفت و گو است. حال که زبان آن‌ها متفاوت است، شما می‌توانید با راه اندازی آموزشگاه زبان به افرادی که در تلاش برای آموزش هستند کمک کنید و در عین حال کسب درآمد مطلوبی هم داشته باشید.

شما می‌توانید در آموزشگاه خود انواع زبان‌های اصلی را آموزش دهید:

 • انگلیسی
 • عربی
 • چینی
 • ترکی

از جمله این‌ها جالب است بدانید که زبان انگلیسی، زبان واحد و مشترک بسیاری از کشورها است.

راه اندازی گیم نت یا کافی نت

امروزه به علت استفاده بشر از کامپیوتر و سایر وسایل اینترنتی، سبب شده که بسیاری از شرکت‌ها به فکر راه اندازی بازی‌های دست جمعی و گروهی باشند که قابل یادآوری هم هست که از این بازی‌ها درآمدهای میلیاردی خوبی هم می‌توان کسب کرد.

شما می‌توانید با راه اندازی کافی نت و در کنار گیم نت درآمدهای خوبی کسب کنید. از جمله اقداماتی که افراد در کافی نت انجام می‌دهند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • واریز قبض
 • ثبت نام در بورس
 • دریافت کدهای رهگیری
 • خدمات فتوکپی
 • انجام فعالیت‌های تایپ

 فروشگاه صنایع دستی و محلی

هر شهری یک سری صنایع دستی خاص که نشان دهنده فرهنگ و نژاد آن طایفه است وجود دارد. شما می‌توانید با راه اندازی فروشگاه صنایع دستی و محلی علاوه بر تبلیغ و معرفی فرهنگ و نژاد هر منطقه، درآمدهای میلیاردی خوبی هم داشته باشید‌.

راه اندازی آشپزخانه و شرکت کترینگ

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که در آشپزی مهارت و تخصصی دارید و می‌توانید برای تعداد زیادی افراد به طور روزانه غذا آماده کنید، شما می توانید با راه اندازی آشپزخانه که به عنوان شغل زودبازده است، کسب درآمد خوبی داشته باشید؛ اما قبل از هر اقدامی لازم است بدانید که باید در ابتدا مجوزهای لازم را اخذ کنید و شرکت کترینگ کوچک خود را در خانه راه اندازی کنید. شما می‌توانید در ابتدا برای بوفه مدارس و حتی دکه‌ها ساندویج عرضه کنید و رفته رفته کار خود را به تهیه غذا هتل‌ها و ادارات برسانید.

فروشگاه مجازی لوازم دست دوم

دسته‌ای دیگر از انواع شغل زودبازده‌ای هم هستند که افراد بدون هیچ مهارت و تخصصی خاصی و فقط با به‌کارگیری هنر و ذوق در کنار فن بیان بالا، یک صفحه‌ای در ابتدا در فضای مجازی مثل اینستاگرام راه اندازی می کند و با گذاشتن عکس‌های زیبا و هنرمندانه از لباس و حتی لوازم دست دوم خود، می‌توانند بدون هیچ فعالیت و سرمایه گذاری اولیه‌ای برای خود کسب درآمد مطلوبی داشته باشند‌.

جالب است بدانید که با بالا رفتن دید و بازدید از پیچ که راه اندازی کردید، سبب می‌شود افراد مختلف دیگری هم برای فروش اجناس دست دوم خود به شما سفارش همکاری دهند و در حقیقت شما با فروش اجناس آنان درصدی به عنوان حق مشاوره و پورسانت دریافت می‌کنید.

نگهداری از کودکان

امروزه به علت بالا رفتن مخارج و حس استقلال عمل افراد، باعث شده است بسیاری از خانواده‌ها هم زن و هم مرد هر دو شاغل باشند که در این میان فرزندان این خانواده‌ها به علت درگیری والدین نیاز به فردی متخصص برای مراقبت از آنان را دارند که بحث پرستار بچه به میان می‌آید.

همچنین جالب است بدانید امروزه شرکت‌هایی تحت عنوان خدماتی می‌باشند که این مشکل را برطرف کرده‌اند و به عنوان یک مرکز از سابقه کاری افراد خود و پیشینه کاری کارکنان خود پرونده و سوابقی دارند و به شما اطمینان خاطر را برای استخدام پرستار کودک می‌دهند. به همین دلیل است که شغل نگهداری از بچه جزء یکی از بهترین های شغل زودبازده و در عین حال کار در منزل بدون سرمایه است.

بسته بندی مواد غذایی

در کنار این مشاغل که گفته شد اغلب افرادی هم هستند که به جای پرداختن به کارهای سخت و طاقت فرسا به فکر کارهای ساده و در منزل می‌باشند که از جمله آن‌ها بسته بندی مواد غذایی است.

شما اگر می‌خواهید در این عرصه فعالیت خود را آغاز کنید، باید قبل از هر اقدامی میزان سود و زیان از انجام این فعالیت را بررسی کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با تعدادی از انواع شغل زودبازده ولی در عین حال کم هزینه آشنا سازیم. پیشنهاد ما به شما آن است که می‌توانید در هر نوع کسب و کاری فعالیت گسترده و حتی هم زمانی داشته باشید؛ ولی آن چیزی که بیشتر از همه مهم است آن است که شغلی را انتخاب کنید که در آن از مهارت و تخصص حتی اندکی برخوردار باشید تا مسیر رسیدن به موفقیت در کسب و کار برای شما هموارتر و راحت‌تر باشد.

چرا کسب و کارهای زودبازده پرطرفدار است؟

بدلیل آنکه کسب و کارهای زودبازده همانطور ک از نامشان پیداست، با توجه به کاری که بصورت روزانه انجام می دهید به همان مقدار درآمد در پایان روز در جیبتان است و این باعث شده تا اکثر افراد به نحوی به دلیل راحتی کسب پول به این روش روی آورند.

آیا کسب و کارهای زودبازده دارای بیمه نیز می باشند؟

بعضی از کسب و کارها این قابلیت را دارند یا اینکه بعضی کارفرماها به دلیل ترغیب کارگران یا کارمندان خود آنها را بیمه می کنند ولی در اکثر این کارها بیمه وجود ندارد. یکی از مزیت های کارهای شرکتی و کارمندی داشتن بیمه است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *