وب اپلیکیشن

حتماً درباره وب و اپلیکیشن به صورت جدا می‌دانید. حال تصور‌ کنید که در هردوی آن‌ها با هم ترکیب شده و یک فناوری را داشته باشیم‌. حال به این مورد وب اپلیکیشن گفته می‌شود. در واقع وب اپلیکیشن یا PWA یک نرم افزار کاربردی است که تحت وب قرار گرفته است. امروزه PWA ها بسیار کاربردی شده‌اند و شاید شما در روز از آن‌ها برای یکبار هم که شده استفاده ‌کنید.

وب اپلیکیشن چیست؟

همان‌طور که در بالا بیان کردیم، وب اپلیکیشن ترکیبی از وب سایت و اپلیکیشن است که با تکنولوژی مرورگرها ساخته شده است.‌ شاید بهتر باشد این گونه بیان کنیم که هر جزئی از یک وب سایت که به کاربر خدمات ارائه می‌دهد، یک PWA محسوب می‌شود.

 وقتی از خدمات در سایت صحبت می‌کنیم اولین چیزی که به یاد خواهد آمد، فروشگاه‌های آنلاین است‌. پس برای طراحی سایت فروشگاهی نیاز به طراحی وب اپلیکیشن نیز داریم‌. بازی‌های رایانه‌ای، نرم افزارهای بانکی برای انتقال پول و انواع دیگر وب اپلیکیشن این روزها بسیار پراستفاده هستند و بااهمیت دیده می‌شوند.

مزایای و معایب وب اپلیکیشن

بعد از اینکه درباره وب اپلیکیشن‌ دانستیم و با آن آشنا شدیم بهتر است تا از مزایای آن نیز صحبت کنیم‌ تا اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید از این ویژگی استفاده کنید.

  • وب اپلیکیشن بهتر از اپلیکیشن موبایل است؛ زیرا نیاز به سیستم عامل خاص مانند اندروید یا ios ندارد.
  • وب اپلیکیشن حجمی را درون گوشی موبایل اشغال نمی‌کند، زیرا نیاز به نصب ندارد.
  • وب اپلیکیشن‌ها سازگار با هر نوع ابعاد از صفحه نمایش است.
  • بیشتر وب اپلیکیشن‌ها با هر مرورگری باز می‌شوند‌.

اگر شما کاربر سیستم عامل ios باشید می‌دانید که نصب نرم افزار بر روی این تلفن‌های همراه می‎تواند مشکل ساز باشد. معمولاً برای نرم افزارهای بانکی این موضوع وجود دارد. وب اپلیکیشن‏ها در این زمان وجود خود را ملموس‏تر و کاربردی‌تر نشان می‎دهند و به کاربران بیشترین کمک را در این زمینه می‏کنند. از این رو معایبی برای این نوع از نرم افزارها در نظر گرفته نمی‏شود و شاید فقط ضروری بودن کانکشن اینترنت یک عیب محسوب شود.

تفاوت وب اپلیکیشن با وب سایت

ممکن است تا به اینجای مقاله تفاوت بین وب اپلیکیشن و وب سایت برای شما روشن نشده باشد. از این رو مجموعه گاسی وب تفاوت را به صورت بهتر برای شما شرح خواهد داد. اولین چیزی که در اینجا بیان می‌شود این است که در اینجا خود را نشان می‌دهد تسلط بر‌ محتوا است. وب سایت بیشتر روی محتوای متنی تمرکز دارد. در صورتی که وب اپلیکیشن مخصوصاً آن‌هایی که‌ برای کسب و کار اینترنتی ساخته شده‌اند بر روی عملکرد متمرکز هستند.

یک مورد دیگر از تفاوت این است که در وب سایت کاربران به یک میزان مساوی به اطلاعات دسترسی دارند، در صورتی که در وب اپلیکیشن اطلاعات به صورت شخصی سازی شده قرار گرفته می‌شوند. در بالا هم‌چنین بیان کردیم که برای دسترسی به وب اپلیکیشن نیازمند کانکشن اینترنت هستیم. در صورتی که با یک بار کانکت شدن می‌توان دوباره به صورت آفلاین کار کرد.

جمع بندی

وب اپلیکیشن یک فناوری بسیار کاربردی است که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله توضیح داده شد که این تکنولوژی چیست و چه کاربردی دارد. سپس مزایای آن را بررسی کردیم و تفاوت آن با وب سایت بیان شد. این موضوع نشان دهنده این است که امروزه کسب و کارهای زیادی می‌توانند از این فناوری برای فروش محصولات خود استفاده کنند؛ زیرا مشتری به راحتی و بدون نصب نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه می‏تواند محصول را خریداری کرده و از خرید راضی باشد. مجموعه گاسی وب آماده دیدن نظرات شما در این باره و پاسخ به سؤالات شما در این زمینه است‌.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *