بازاریابی پیامکی

بهترین روش برای موفق شدن یک کسب و کار، بازاریابی درست برای آن کسب و کار است. ما در این مطلب درباره بهترین نوع بازاریابی به همراه 4 تا از مزیت‌های مهم که آن را با بقیه بازاریابی‌ها متمایز می‌کند را برای شما آورده‌ایم. با ما همراه باشید.

آشنایی با بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی یکی از راحت‌ترین و در عین حال هوشمندانه‌ترین روش بازاریابی و فروش به شمار می‌رود. یکی از وسایل جدانشدنی از انسان‌ها گوشی همراه آن‌ها است و در حالت عادی هر 10 تا 15 دقیقه یکبار آن را چک می‌کنند. به همین دلیل پیامک می‌تواند بستری مناسب برای رشد انواع کسب و کارها باشد.

شما در بازاریابی پیامکی می‌توانید در رابطه با تبلیغات برند خود، اعلام قیمت‌های فروش، تخفیفات، جشنواره‌ها و یا حتی مسائل عمومی مانند، تبریک اعیاد و یا تسلیت گفتن عزاها، اعلام هشدارها و … صحبت کنید.

مزایای بازاریابی پیامکی

ما 4 مزیت مهم بازاریابی پیامکی را که آن را با بازاریابی‌های دیگر مثل، بازاریابی اینترنتی و سنتی متمایز می‌کند را آورده‌ایم. هدف ما از قرار دادن این بخش، این بود که شما صاحبان کسب و کارهای مختلف، با توجه به ویژگی‌ها و محدودیت‌های کسب و کار خود بهترین روش را برای تبلیغات انتخاب کنید.

·        بدون محدودیت است:

هر نوع بازاریابی دیگری به جز بازاریابی پیامکی محدودیت دارند. مثلاً، در بازاریابی اینترنتی محدودیت اینترنت وجود دارد چرا که کاربران همیشه به اینترنت دسترسی ندارد و یا بازاریابی سنتی (نسب بنر و پخش تراکت) نه تنها محدودیت برگه دارند بلکه میزان توجهی که مردم به پیامک دارند بسیار بیشتر از تراکت و بنر است.

·        مقرون به صرفه است:

ارزان‌ترین راه ارتباطی و بازاریابی با توجه به جامعه هدف، پیامک است. شاید شما بگویید بازاریابی اینترنتی مخصوصاً برای خود کسب و کار اینترنتی کم هزینه‌تر است، اما شما نه تنها میزان جامعه هدف آن، بلکه مورد بالا، یعنی محدودیتی که بازاریابی اینترنتی دارد را در نظر نگرفته‌اید.

·        باعث افزایش تعامل با مشتری می‌شود:

طبق تحقیقات انجام شده نرخ تعامل و مشارکت کاربران در بازاریابی پیامکی بیش از 45 درصد است. اگر بنا را بر این بگیریم که نیمی از این افراد از کسب و کار شما حمایت کنند، سودی باورنکردنی خواهید داشت. قدرت تعامل بازاریابی پیامکی را دست کم نگیرید.

·        نرخ کلیک در این روش بالاست:

به طور کل در بازاریابی پیامکی نرخ کلیک بالا است اما اگر نکاتی که در بخش بعدی آوردیم را اجرا کنید، نرخ کلیک بی نظیری را تجربه خواهید کرد.

نرخ کلیک میزان موفقیت شما در اجرای این نوع بازاریابی را هم به شما نشان می‌دهد. هر چه میزان آن بیشتر باشد یعنی از شگردهای درستی استفاده کرده‌اید.

در بازاریابی پیامکی چگونه حرفه ای عمل کنیم؟

  1. اولین چیزی که کاربر می‌خواند تیتر است، پس تیتری جذاب داشته باشید.
  2. از کلمات و پیشنهادات ترغیب کننده در متن خود استفاده کنید.
  3. کاربر هدف خود را مشخص کنید تا بیشترین بازدهی را داشته باشید.
  4. از مسائل روز برای ترغیب کاربر استفاده نمایید.
  5. متن پیامک خود را کوتاه اما جذاب انتخاب کنید.

کدام کسب و کارها نیاز به بازاریابی پیامکی دارند؟

  • کسب و کارهایی که طیف وسیعی از مردم را مخاطب قرار می‌دهد.
  • کسب و کاری که نیاز دارد به طور مداوم با مردم در ارتباط باشد.
  • کسب و کاری که نیازی به وجود نمونه و عکس در تبلیغات خود ندارد.
  • کسب و کارهایی که خبری کوتاه ولی مهم را به مردم گزارش می‌دهند.

سخن پایانی

زمانی که شما بتوانید بهترین نوع بازاریابی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید، آن زمان شما نیمی از مسیر موفقیت را طی کرده‌اید و فقط طریقه پیاده سازی و انجام آن خواهد ماند. ما در این مقاله بر این تلاش بودیم که بازاریابی پیامکی را به شما معرفی کنیم و با آوردن مزیت‌های مهم آن در انتخاب درست به شما کمک کنیم. حال که انتخاب کردید در ادامه نکاتی که شما را در مسیر پیاده سازی و اجرا کمک می‌کند را توضیح دادیم. شما کدام نوع بازاریابی را انتخاب می‌کنید؟ دلیلتان را برای ما بفرستید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *