اثربخشی پشتیبانی در موفقیت سایت

یکی از عوامل فوق العاده مؤثر در پیشرفت و موفقیت کسب و کار اینترنتی، پشتیبانی سایت است. مدیر سایت باید قبل از طراحی و راه اندازی وب‌سایت به این موضوع واقف باشد تا بتواند با کسب و کارهای اینترنتی حوزه فعالیت خود، رقابت درستی داشته باشد. در غیر این صورت طولی نخواهد کشید کسب و کار وی با شکست مواجه خواهد شد.

متأسفانه اغلب افراد زمانی به فکر استفاده از خدمات پشتیبان سایت می‌افتند که سایت آنها دچار اختلال فنی یا افت فروش شده است. در صورتی که باید بدانید پشتیبان وب سایت باید از ابتدای طراحی و راه اندازی سایت کار خود را شروع کند.

اهمیت پشتیبانی سایت

پشتیبانی در موفقیت سایت

با رشد روزافزون کسب و کارهای اینترنتی و اعمال تغییرات سریع الگوریتم های گوگل، بهره گیری از پشتیبان سایت الزام بیشتری پیدا می‌کند. به ویژه اگر قصد ایجاد فروشگاه اینترنتی دارید، استخدام پشتیبان سایت برای شما و کسب و کارتان بسیار حائز اهمیت است.

با آگاهی از برنامه خدماتی پشتیبان وب سایت بهتر می‌توان به اهمیت و ارزش کار وی پی برد. به عبارتی دیگر وظایف پشتیبان سایت چیست؟

 • حفظ و نگهداری ظاهر و دیزاین سایت
 • بهینه سازی و سئو سایت برای موتورهای جستجو
 • حفاظت از امنیت وب‌سایت و رفع باگ امنیتی
 • ارتقا و بهبود سرعت لود سایت
 • تولید محتوای اصولی
 • جلب اعتماد و رضایت کاربران با هدف مشتری مداری
 • تجزیه و تحلیل عملکرد وب‌سایت

انواع پشتیبانی وب سایت

پشتیبانی وب سایت در سه نوع مختلف پشتیبانی محتوایی، فنی و سئو سایت انجام می‌شود. تمامی وب ‌سایت ها جهت حفظ و نگهداری وب سایت خود در بستر اینترنت به خدمات این سه نوع پشتیبانی نیاز دارند. در ادامه هر کدام از انواع پشتیبانی سایت را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم.

پشتیبانی محتوایی سایت

کلیه خدمات پشتیبانی مربوط به تولید محتوا در حوزه کاری پشتیبانی محتوایی سایت انجام می‌گیرد. از جمله:

 • بهبود استراتژی تولید محتوا
 • انتشار محتوا طبق زمان‌بندی منظم
 • اصلاح و ویرایش نوشته‌های قدیمی
 • به‌روزرسانی اطلاعات و محتویات سایت

تمامی فعالیت تیم تولید کننده محتوا به منظور ارتقا رتبه سایت در گوگل انجام می‌گیرد.

پشتیبانی فنی سایت

پشتیبانی فنی سایت طیف وسیعی از خدمات فنی همچون برنامه نویسی، بررسی امنیت سایت، نظارت بر آپ بودن 24 ساعته سایت و کلیه مسائل مربوط به هاست و دامین را شامل می‌شود. هر نوع وب سایتی فارغ از ساده بودن یا پیچیدگی بالا در طراحی و راه اندازی نیاز به نگهداری و پشتیبانی فنی دارد.

عمده ترین خدماتی که در پشتیبانی فنی سایت انجام می‌شود:

 • بروز رسانی سایت
 • رفع مشکلات و باگ‌های سایت
 • بستن مسیر هکرها و رفع حفره‌های امنیتی
 • ارتقا و بهبود سرعت وب‌سایت
 • نصب افزونه‌های مورد نیاز وب‌سایت
 • بررسی و توجه به آپ و بالا بودن سایت

پشتیبانی سئو سایت

سئو مخفف Search Engine Optimization مجموعه تکنیک‌هایی است که با هدف بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو به کار گرفته می‌شود. در واقع فرایندهایی هستند که پشتیبان سایت جهت دیده شدن وب‌سایت در نتایج جستجوی گوگل و جذب بیشتر کاربر انجام می‌دهد.

 97 درصد خریداران اینترنتی از گوگل برای یافتن کسب و کار محلی کمک می‌گیرند. این آمار باید در طراحی سایت فروشگاهی مورد توجه قرار بگیرد؛ زیرا هر چه رتبه سایت شما در گوگل بالاتر باشد، احتمال جذب مشتری و کسب درآمد نیز بیشتر خواهد بود. متخصص سئو سایت این کار را با بهینه سازی داخلی و خارجی سایت انجام می‌دهد.

جمع بندی

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند، خدمات پشتیبانی سایت به هنگام بروز خطا در سایت مربوط می‌شود. بهتر است بدانید فعالیت پشتیبان از زمان طراحی و راه اندازی سایت تا رسیدن به نقطه مطلوب کسب و کارتان ادامه خواهد داشت. موفقیت کسب و کار اینترنتی چیزی نیست که یک شبه به دست بیاید. بلکه نیاز به صبر و استقامت و داشتن پلن و برنامه مشخص دارد.

چه وب‌سایت ساده‌ای طراحی کنید چه صاحب کسب و کار عظیمی باشید، خود را فارغ از دریافت خدمات پشتیبانی ندانید. پشتیبان سایت مجموعه‌ای از خدمات خود را با مهارت و تخصص به همراه تیم زبده به شما ارائه می‌دهد.

 

چگونه پشتیبان سایت باعث موفقیت کسب و کار می‌شود؟

پشتیبان سایت باید به طور مداوم و منظم همگام با تغییرات وب‌سایت، گام بعدی خود را محکم بردارد. در هر کسب و کار اینترنتی، روزانه کاربران زیادی وارد سایت می‌شوند و خرید خود را تکمیل می‌کنند. در برخی مواقع ترافیک بالای وب‌سایت منجر به بروز خطا در خرید و لود سایت می‌شود. واحد پشتیبانی سایت با بررسی تمامی جوانب سریعاً در جهت رفع مشکل اقدام می‌کند تا مشتریان کسب و کار شما را راضی نگه دارد. هر گونه نارضایتی کاربر، عدم رفع مشکلات فنی و سئو سایت حیات کسب و کار اینترنتی شما را تهدید می‌کند.

چگونگی رابطه مستقیم پشتیبانی خوب با افزایش فروش؟

موفقیت یک وب‌سایت با افزایش بازدید کاربران و فروش بیشتر آن رابطه مستقیم دارد. این مهم میسر نمی‌شود مگر با انجام عملیات صحیح و منظم که طی دوره‌ای خاص انجام می‌گیرد. هدف شما از طراحی وب‌سایت و ارائه خدمات و محصولات به مشتریان در نهایت به فروش ختم می‌شود. اگر این کار به نحو درست انجام نشود، مسلماً در کسب و کار خود موفق نمی‌شوید. در نتیجه تمامی وظایف پشتیبان سایت در جهت فروش بیشتر انجام می‌گیرد. ما در مجموعه گاسی وب خدمات پشتیبانی سایت را به تمامی کسب و کارها در هر حوزه‌ای و با هدف فروش بیشتر ارائه می‌دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *