درآمد طراحی سایت

در این بخش گاسی وب، درباره یکی از شغل‌های پردرآمد در حوزه اینترنت می‌پردازیم؛ با محوریت درآمد طراحی سایت در ایران که امروزه افراد زیادی خواهان ورود به این کسب و کار شده‌اند و اینکه واقعیت بازار کار ۱۴۰۱ برای طراحان وب سایت در چه حدی است و آیا طراحی سایت درآمد دارد؟ آیا ارزش دارد که به عنوان یک کار اختصاصی و پردرآمد برای آن وقت گذاشته شود؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

میزان درآمد طراحی سایت با وردپرس نسبت به دیگر سیستم های مدیریت محتوا بیشتر است؛ دلیلش هم این است که مدیریت سایت با وردپرس بسیار آسان است و خود کارفرما نیز می توانید سایت را اداره کند. اگر شما نیز علاقه مند هستید تا به این سمت بیایید، توثیه می کنیم تا با دانشی کامل شروع به کار کنید و آموزش های حرفه ای ببینید تا بتوانید پروژه های بزرگ دریافت کنید. سفارش هایی که از سمت کارفرما به شما می رسد، معمولا خواسته هایی برای تغییرات در قسمت های مختلف وب سایت دارند که اگر دانش کامل برنامه نویسی فرا گرفته باشید، طراحی حرفه ای برای شما سهل می شود.

اگر شما قصد درآمدزایی در زمینه کسب درآمد از طراحی سایت را دارید، باید انتخاب کنید که از چه طریقی قصد درآمدزایی از طریق طراحی وب را دارید؛ چون طراحی سایت، خود به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود و شما باید یکی از این شاخه‌ها را انتخاب کنید و در همان راستا حرکت کنید.

با توجه با اینکه امروزه کارها تخصصی‌تر انجام می‌شود، نمی‌توان طراحی سایت را کاری توصیف کرد که یک نفر بتواند به صورت ایده آل انجام دهد. البته شاید انجام شدنی باشد، اما بهتر آن است که هر حوزه‌ای از طراحی سایت به صورت تخصصی کار شود تا به نتیجه ایده آل برسد. در ادامه بیشتر در این مورد صحبت می‌کنیم.

بازار کار شغل طراحی سایت در ایران

در این مورد باید گفت بازار داغ طراحی سایت در ایران. چرا داغ؟ چون روز به روز به تعداد متقاضیان طراحی سایت برای کسب و کار افزوده می‌شود و کسب و کارها قطعاً برای هم اکنون و آینده نزدیک خود، باید یک وب سایت درآمدزا داشته باشند.

برای مثال، قطعاً یک فروشگاه محلی باید به راه اندازی فروشگاه اینترنتی فکر کند؛ زیرا اگر امروز به فکر کسب درآمد از طراحی سایت نباشد تا چند سال آینده، فروش بسیار ناچیزی در محصولات خود خواهد داشت و یا اینکه از بازار فروش حذف خواهد شد. پس همین فرد یا شرکت که تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای خود و محصول یا خدمات خود می‌کند، می‌تواند یکی از مشتری‌های شما باشد و شما در قبال سایتی که برای کسب و کار مد نظر طراحی می‌کنید، درآمدزایی از طریق طراحی وب برای شما اتفاق می‌افتد.

میزان جستجو و سرچ در گوگل در حوزه طراحی سایت و شرکت طراحی سایت ماهانه، بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ نفر است. پس قطعاً تعداد زیادی از این افراد نیاز به راه اندازی سایت اینترنتی دارند که می‌توانند مشتری احتمالی شما باشند.

درآمد طراح سایت در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

قطعاً شمایی که پا به عرصه طراحی سایت و کسب درآمد از طراحی سایت گذاشته‌اید، می‌دانید که این یک کار هیجان انگیز و حرفه ای است، پس باید با هنر به صورت خلاقانه و با شور و هیجان بالا به این کار ورود کنید. البته که درآمد طراحی سایت باید مد نظر باشد؛ اما این نکته همیشه حائز اهمیت است که طراحی سایت اختصاصی با کیفیت بسیار برایتان لذت بخش خواهد بود.

سؤالی که برای طراحان سایت پیش می‌آید این است که آیا طراحی سایت درآمد دارد؟ و درآمد طراح سایت در سال ۱۴۰۱ چقدر می‌تواند باشد؟ باید بگویم که این هم بستگی دارد. چون این شغل پر از فراز و نشیب در سفارشات و انجام کارهای محوله خواهد بود شاید در ابتدا این فراز و نشیب‌ها روحیه شما را مکدر کند؛ اما مطمئن باشید اگر هدفتان مشخص باشد، این یک شغل رضایت مند است.

البته فاکتورهای زیادی در میزان دستمزد دخیل هستند از جمله: تجربه و مهارت؛ یعنی هر چقدر تسلط شما روی ۰ تا ۱۰۰ طراحی سایت کامل‌تر و جامع‌تر باشد و تجربه بیشتری داشته باشید، قطعاً درآمد طراحی سایت شما قابل توجه خواهد بود. شما می‌توانید مقایسه کنید، متوسط حقوق سایر مشاغل مورد علاقه خود با میزان درآمد طراحی سایت و بعد از آن نتیجه و تصمیم قطعی خود را بگیرید.

اگر بخواهیم برای مبتدیان کسب درآمد از طراحی سایت، حقوقی را مشخص کنیم، حدوداً بین ۳ تا ۵ میلیون تومان در ایران است؛ اما همانطور که می‌دانید قطعاً نمی‌توان عدد مشخص و ثابتی را برای درآمد طراحی سایت در ایران در نظر گرفت. منابع مختلفی وجود دارند که درآمد طراحان وب سایت را به صورت ساعتی یا سالانه مشخص می‌کنند. در مجموع یک کار مشخص می‌تواند از ۲ تا ۳۰ میلیون تومان در زمینه طراحی سایت قیمت گذاری شود.

اما با چشم پوشی از موارد خاص به میزان متوسط برای دستمزد طراحان وب سایت در سال ۱۴۰۱ می‌توان موارد زیر را پیش بینی کرد:

  • مبتدی: بین ۲ تا ۱۰ میلیون تومان
  • مبتدی – حرفه ای: بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان
  • حرفه ای: بیش از ۱۵ میلیون تومان

البته همه این‌ها بستگی به سطح تجربه و تخصص شما و توانایی راه اندازی وب سایت و پشتیبانی سایت و البته رزومه کاری شما دارد که به نسبت آن، میزان درآمد بالاتر یا پایین‌تر در نظر گرفته خواهد شد. پیشنهاد ما این است که اگر واقعاً به این کار علاقه مند هستید، باید از همین امروز شروع به کار کنید و ابتدای کار هم یادگیری کامل و کاربردی است.

چرا طراحی وب سایت را انتخاب کنیم؟

برای افرادی که به تازگی وارد کسب و کار اینترنتی و مخصوصاً کسب درآمد از طراحی سایت شده‌اند، این نکته را مورد توجه قرار دهند که شاید در ابتدای کار و اوایل راه، درآمد شما کمتر از ۵ میلیون تومان باشد که این قضیه کاملاً طبیعی است. شما باید در ابتدا رزومه کاری خود را پربارتر و سنگین­تر کنید.

برای همین باید تعرفه‌هایتان را برای اموری مانند راه اندازی فروشگاه اینترنتی و طراحی وب سایت درآمدزا برای دیگران پایین‌تر بیاورید. بعد از اینکه چند نمونه کار عالی انجام دادید، باید آنها را در وب سایتتان قرار دهید تا دیگران متوجه حرفه ای بودن کارتان شوند. اینجا در ادامه حاضر خواهند شد که هزینه بیشتری به شما پرداخت کنند.

در مجموع هر شغلی در ابتدا سختی‌های خاص خود را دارد و باید بر روند تکاملی در آن در نظر گرفته شود. درآمدزایی از طریق طراحی وب هم به این شیوه نیست که در اولین پروژه شما انتظار چندین میلیون درآمد را داشته باشید. اگر در ماه اول دو میلیون و در ماه دوم ۴ میلیون و در ماه سوم ۵ میلیون به دست آوردید، مطمئن باشید که شما در حال حرفه ای تر شدن هستید و به زودی به درآمد طراحی سایت شما به چندین میلیون خواهد رسید. اما چرا باید طراحی وب سایت رو انتخاب کنیم؟ در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم:

سرمایه اولیه کم

حتماً برایتان پیش آمده که به سراغ کسب و کاری رفته و در ابتدا بابت شروع آن کار باید سرمایه اولیه‌ای می‌داشتید که احتمالاً و یا حتماً باعث می‌شد که از آن کار منصرف شده و ناامید می‌شدید. یکی از امتیازاتی که کار طراحی وب سایت نسبت به بقیه کسب و کارها دارد این است که سرمایه اولیه بسیار پایینی برای شروع در ادامه می‌خواهد.

 در واقع شما بعد از این که به صورت حتی نیمه حرفه ای مشغول به کار هستید، کلیه هزینه‌های طراحی وب سایت را از کارفرما اخذ می‌کنید و با توجه به گردش مالی که در کسب و کار شما وجود دارد، متن پس انداز خوبی نیز از این راه به دست خواهید آورد.

مشخص بودن مسیر تا رسیدن به درآمد

به نظرتان چرا بیشتر مردم، ریسک شروع کردن کاری را نمی‌پذیرند؟ آنها ترجیح می‌دهند اگر پولی دارند، در بانک گذاشته و سود آن استفاده کنند. غافل از آنکه ارزش پول آن‌ها به دلیل ترس از ریسک کردن و عدم شناخت مسیر راه درآمدزایی، بسیار پایین‌تر آمده بعد از چند سال، پولی که در بانک داشتند، ارزش خود را از دست داده است؛ در حالی که اگر شروع به آموزش و کسب و کار اینترنتی مانند طراحی وب سایت می‌کردند، مشخص بود که در چه زمانی با توجه به سرمایه اولیه، به درآمد خواهند رسید.

اگر شما هم قصد شروع و کسب درآمد از این راه را دارید، باید ابتدا حتماً آموزش ببینید. این آموزش صحیح است که شما را ارتقا می‌دهد. بعد از آن با توجه به روشن بودن مسیر تا رسیدن به درآمد قطعاً از این مسیر هم لذت خواهید برد. مجموعه گاسی وب تمامی این آموزش‌ها را با کیفیت بالا در اختیار شما قرار خواهد داد. با ما در ارتباط باشید.

تقاضای بالا از طرف شرکت‌ها و کارفرمایان بزرگ

ما همه روزه از سوپر مارکت و فروشگاه‌های اطراف خود، خرید روزانه زندگی را انجام می‌دهیم. شاید برای شمایی که به طراحی وب سایت درآمدزا کسب درآمد از طراحی سایت فکر می‌کنید، سودهای کوچکی که در سوپرمارکت‌های محله، توسط فروش خوراکی و… به دست می‌آید رقم پایینی باشد.

قطعاً این ذهنیت برای شما درست است؛ چون افرادی مانند کارفرمایان بزرگ و شرکت‌های غول پیکر، برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی افزایش فروش سایت خود به شما مراجعه می‌کنند و شما با قراردادهایی که با این افراد می‌بندید، قطعاً درآمد بالایی نسبت به کسب و کارهای دیگر خواهید داشت که این می‌تواند یک مزیت در کسب و کار طراحی سایت محسوب می‌شود.

پتانسیل درآمد بالا و قابل توجه

همانطور که در قسمت‌های بالا اشاره شد، شاید شما در ابتدای کار، ماهیانه حدود دو میلیون تا ۵ میلیون تومان درآمد داشته باشید؛ اما در صورتی که، رزومه کاری شما، پربار و حرفه‌ای باشد و با رعایت الگوریتم‌های گوگل و سئو قدرتمند، بتوانید خود را به عنوان مطرح‌ترین طراح سایت ایران، معرفی کنید؛ قطعاً در صفحات اول و مخصوصاً لینک اول گوگل، حضور شما سفارشات چند ده میلیونی را برایتان به ارمغان آورد.

به خاطر همین است که پتانسیل درآمد بالا و قابل توجه در این نوع از کسب و کار مورد توجه است که درآمد ساخت وب سایت را نسبت به بقیه متمایز می‌کند.

پیش نیازهای ورود به بازار طراحی سایت

دنیایی که می‌خواهید به آن وارد شوید دنیای واقعاً پیچیده و گسترده‌ای است. شاید به راحتی نقطه شروع طراحی سایت را نتوان پیدا کرد، پس می‌توان گفت پیش نیازهای لازم برای ورود به بازار طراحی سایت طوری که بتوانیم درآمد طراحی سایت بالایی داشته باشید، متنوع و گسترده است.

شما باید از کد نویسی و مهارت‌های ارتباطی و همچنین دیجیتال مارکتینگ مهارت‌هایی داشته باشید. البته خلاقیت همیشه به کمکتان می‌آید و باعث سرعت در پیشرفتتان خواهد شد. شما با شرکت در دوره‌های آموزشی گاسی وب تمامی این مهارت‌ها را به عنوان یک طراح وب حرفه ای آموزش خواهید دید.

به چند موارد از پیش نیازهای مهم برای ورود به بازار طراحی سایت اشاره می‌کنیم:

  • یکی از مسائلی که بسیار مهم است تجربه کاری است برای مثال اگر فردی به سایتی که شما طراحی کرده‌اید وارد شود، آیا از حضور در آن سایت لذت خواهد برد یا باعث کلافگی رو خواهد شد که این بسیار مهم است.
  • مورد دوم را باید طراحی بصری نامید؛ یعنی شما باید یک ظاهر زیبا و کاربردی که حس و حال خوب را به بیننده انتقال دهد، طراحی کنید. در این مورد اصول تناسب، سیستم‌های گرید، تئوری رنگ و تایپوگرافی می‌تواند بسیار تأثیرگذار در کیفیت کار شما باشد.
  • از جمله موارد دیگری که باید پیش نیاز کار شما باشد، دانستن طراحی نرم افزار و HTML و همچنین CSS است. شما با شناخت مواردی که نام بردیم و همچنین مواردی مثل سئو، دیجیتال مارکتینگ و شناخت شبکه‌های اجتماعی و نحوه ارتباطات مؤثر، می‌توانید با قدرت در این کار شروع به فعالیت کرده و به درآمدهای بالایی برسید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر در ابتدای کار هستید فقط و فقط آموزش ببینید. قطعاً با این کار روی خودتان سرمایه گذاری می‌کنید و در آینده دانش امروزتان بهترین بهره را خواهید برد.

جمع بندی

هر آنچه که یک طراح سایت برای شروع کار خود نیاز دارد را بیان کردیم. قطعاً سختی و مشکل در ابتدای تمامی کارها وجود دارد، اما این شما هستید که تصمیم می‌گیرید با عبور از سختی‌ها به هدف خود برسید. اگر هدفتان کسب درآمد از طراحی سایت است، حتماً در ابتدا آموزش‌های لازم را ببینید و بعد از آن به عنوان یک طراح حرفه ای سایت خود را معرفی کنید.

بعد از مدتی، قطعاً متوجه خواهید شد که درآمد طراحی سایت چقدر بالاست و یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای حاضر در ایران، کسب درآمد از طراحی سایت است که شما به صورت حرفه ای در آن مشغول به فعالیت هستید. امیدوارم این مقاله توانسته باشد آنچه را که شما انتظار داشتید را در اختیارتان قرار دهد. در آپدیت‌های بعدی، همراه مطالب به روز گاسی وب باشید.

چگونه به درآمد بالا از طراحی وب سایت برسیم؟

پیشنهاد ما به شما این است که اگر در ابتدای کار هستید فقط و فقط آموزش ببینید. قطعاً با این کار روی خودتان سرمایه گذاری می‌کنید و در آینده دانش امروزتان بهترین بهره را خواهید برد.

چقدر طول می کشد تا از طریق طراحی سایت در ایران به سرمایه بالا دست یابیم؟

در واقع شما بعد از این که به صورت حتی نیمه حرفه ای مشغول به کار هستید، کلیه هزینه‌های طراحی وب سایت را از کارفرما اخذ می‌کنید و با توجه به گردش مالی که در کسب و کار شما وجود دارد، متن پس انداز خوبی نیز از این راه به دست خواهید آورد.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *