پشتیبانی 24 ساعته وب سایت

اکثر شرکت‌های طراحی و سئو سایت خدمات پشتیبانی سایت را ارائه می‌دهند ولی تعداد اندکی از آن‌ها پشتیبانی 24 ساعته و 7 روزه در هفته را دارند. شرکت پشتیبانی سایت وظیفه رفع مشکلات فنی سایت را در هر زمان از شبانه روز و خارج از ساعات اداری بر عهده دارد به همین دلیل خدمات پشتیبانی از مهم‌ترین فعالیت‌های شرکت‌های طراحی محسوب می‌شود. مشکلات سایت در ساعات خاصی اتفاق نمی‌افتد؛ بنابراین برای رفع آن‌ها باید یک تیم پشتیبانی 24 ساعته فعال باشد.

پشتیبانی وب سایت چیست؟

پشتیبانی همه روزه وب سایت

پشتیبانی سایت از سه بخش پشتیبانی محتوایی، پشتیبانی فنی و پشتیبانی سئو سایت تشکیل شده که هر یک از این قسمت‌ها توسط افراد و تیم متخصصی اداره می‌شود. مشتریان باید طبق نیاز خود در قرارداد پشتیبانی سایت نوع پشتیبانی را مشخص کنند تا هنگام به روز مشکل بتوانند از مسیر درست مسئله پیش آمده را پیگیری کنند. به طور کلی پشتیبانی سایت جهت عملکرد صحیح سایت باید روی سایت انجام شود تا سایت بتواند به درستی به کاربران خدمت رسانی کند.

برای هر نوع سایتی وظایف پشتیبانی متفاوت است؛ به عنوان مثال پشتیبانی سایت وردپرس با نحوه پشتیبانی سایت‌هایی که به صورت ریشه‌ای طراحی و کدنویسی شده‌اند تفاوت دارد. اگر وب سایتی بدون پشتیبانی باشد نمی‌تواند عملکرد درستی ارائه دهد و هنگام ایجاد خطا ناظر و مسئولی جهت رفع آن وجود نخواهد داشت؛ از این رو خیلی زود از نتایج جستجو حذف شده و غیرقابل استفاده می‌شود. وظیفه تیم پشتیبانی ارائه مجموعه‌ای خدمات است که در قرارداد پشتیبانی سایت به صورت دقیق بیان می‌شود. پشتیبانی سایت می‌تواند از طریق شبکه‌های اجتماعی، ارسال ایمیل و تیکت یا توسط وب سایت و نرم افزار ارائه شود.

اهمیت پشتیبانی سایت

یکی از موضوعات مهم بعد از طراحی سایت، بحث پشتیبانی روزانه از آن است که دغدغه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین و شرکت‌های فعال در فضای مجازی است. رفع این دغدغه‌ها از مزایای اصلی استفاده از پشتیبانی سایت است.

  • نیاز به بررسی امنیت مداوم سایت
  • تولید محتوا و به روزرسانی محتوای قدیمی سایت
  • ویرایش محتواهای مختلف سایت متناسب با آپدیت‌های گوگل
  • به روزرسانی امکانات، پلاگین ها و ماژول و قالب سایت مطابق با آخرین نسخه آن‌ها
  • نیاز به ایجاد توسعه‌های فنی سایت مطابق ترندها و استانداردهای روز

 

هزینه پشتیبانی سایت چقدر است؟

سایت‌ها برای اینکه بتوانند در فضای مجازی با سایر سایت‌های مشابه رقابت کنند و در نتایج جستجوی گوگل در رتبه بالایی قرار گیرند نیاز به پشتیبانی و پرداخت هزینه‌ای دارد. هر یک از سه بخش پشتیبانی سایت یعنی، بخش فنی، سئو سایت و محتوایی تعرفه و هزینه خاصی دارند که با توجه به نوع خدماتی ارائه شده تعیین می‌شود. هر شرکتی در این زمینه دستورالعمل خاصی را دنبال می‌کند و این بستگی به تعداد و کیفیت خدماتی که ارائه می‌شود، سابقه فعالیت شرکت و میزان تخصص و مهارت تیم پشتیبان دارد.

جمع بندی

هر نوع سایتی مربوط به کسب و کارهای چه کوچک و چه بزرگ برای موفق شدن و قرار گرفتن در معرض مخاطب و موتورهای جستجو نیازمند پشتیبانی مداوم است. البته برخی از سایت‌ها به دلایل متعدد و در صورتی که سایت مهمی باشند پشتیبانی 24 ساعته و 7 روزه در هفته برای آن‌ها ضروری خواهد بود. این نوع سایت‌ها به سبب داشتن پشتیبانی آنلاین شبانه روزی می‌تواند از نظر مشتری کیفیت بهتر و اعتبار بیشتری داشته باشند. شرکت پشتیبانی سایت می‌تواند تمام نیازهای یک سایت را در مدت زمان اندکی برطرف نماید.

 

 

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *