محتوای زرد

در حرفه تولید محتوا برای وب سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی، انواع مختلفی از روش‌های محتوا سازی وجود دارند که بر اساس موضوع وب سایت یا رسانه از آن‌ها استفاده می‌شود. یکی از این روش‌ها محتوای زرد است. ممکن است محتوا سازی زرد برای شما مبهم بوده یا نیاز به کسب اطلاعات درباره آن داشته باشید. پس تا پایان این مقاله با گاسی وب همراه باشید تا تمامی موارد لازم درباره این روش از محتوا نویسی را بیان کنیم و اطلاعات لازم در این باره ارائه دهیم.

آشنایی با محتوای زرد

یکی از روش‌های تولید محتوا همان طور که در بالا بیان کردیم، محتوای زرد است. برای این نوع از محتوا به دو مهارت مهم برای نوشتن نیاز داریم. یکی بزرگ نمایی و دیگری استفاده از حواشی. در این نوع از محتوا معمولاً نویسنده یا تولیدکننده آن سعی می‌کند از تیترهای مبالغه آمیز که ممکن است تا حدودی واقعیت را نیز بیان نکند استفاده می‌کند.

 درواقع در محتوای زرد احساسات خواننده بیشتر تحریک شده و به سمت حواشی سوق داده می‌شود. افرادی که زرد نویسی را انجام می‌دهند سعی می‌کنند تیترهای وسوسه برانگیز را بنویسند تا مخاطب را وادار به خواندن مطالبی کنند که درباره خبر آن اعتبار سنجی انجام نشده است.

انواع محتوای زرد

انواع مختلفی از محتوای زرد وجود دارد که می‌توان بر اساس نوع رسانه آن‌ها را انتخاب کرد و به کاربرد در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • محتوای متنی زرد
  • محتوای ویدیویی زرد
  • فتوتیتر زرد

محتوای متنی زرد در سایت‌ها یا روزنامه‌ها نوشته می‌شوند و نویسنده با استفاده از تیترهای ترغیب کننده، خواننده را وادار به خواندن ادامه‌ مطلب می‌کند. محتوای ویدیویی زرد مخصوص شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مبتنی بر فیلم‌ است. هم چنین از فتوتیتر نیز برای رسانه‌هایی مانند اینستاگرام استفاده می‌شود که ترکیبی از عکس و تیتر برای جلب توجه است.

ویژگی‌های محتوای زرد

همان طور که پیش‌تر بیان شد یک محتوای زرد به صورت مبالغه آمیز نوشته می‌شود. درواقع نویسنده یا تولیدکننده محتوا سعی می‌کند تا یک خبر کوچک را بزرگ کرده به آن بپردازد و یا اینکه خبری کم اهمیت را با اهمیت جلوه دهد.

 محتواهای زرد معمولاً به صورت مبهم تولید می‌شوند. در این صورت خواننده می‌تواند چند نتیجه گیری از آن داشته باشد. هم چنین این گونه از محتوا شایعه پراکنی را نیز انجام می‌دهد. ممکن است تیتری که برای محتوا استفاده شده است کاملاً مطابق با متن نباشد؛ اما چون ترغیب کننده بوده از آن استفاده شده است.

جمع بندی

محتوای زرد یکی از انواع تولید محتوا برای رسانه‌ها و سایت‌های مرتبط است که امروزه بسیار رایج شده است. این نوع از محتوا به حواشی پرداخته و با استفاده از عکس‌ها، ویدیوها و تیترهای مبالغه آمیز مخاطب نظر را به خود جذب می‌کنند.

چگونه محتوای زرد را تشخیص دهیم؟

بر اساس مشخصاتی که برای محتوای زرد بیان کردیم، اگر متوجه شدید در یک محتوا بیش از حد به یک حاشیه بی اهمیت پرداخته شده یا برای خبر و محتوا منبعی تعیین نشده، می‌توان گفت که زرد است.

رسانه‌های زرد به چه رسانه‌هایی گفته می‌شود؟

رسانه‌های زرد معمولاً سایت‌ها یا رسانه‌های اجتماعی هستند که در آن‌ها فقط محتوای زرد وجود دارد. هم چنین اگر قصد دارید برای کسب و کار اینترنتی خود از تبلیغات در این رسانه‌ها استفاده کنید باید محتاط باشید؛ زیرا مردم معمولاً مطالب این آن‌ها را معتبر نمی­دانند.

1/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *