امنیت سایت

آیا نگران بهبود امنیت سایت کسب و کارتان هستید؟ گاسی وب در این مطلب قصد دارد تا همراه شما به بررسی امنیت وب سایت و همچنین 7 راهکار برای بهبود آن بپردازد. پس با ما همراه شوید تا در این زمینه بیشتر اطلاعات کسب کنید.

افزایش امنیت وب سایت کار راحتی است، فقط کافی است تا روش های کلیدی و کاربردی را یاد بگیرید. در این آموزش شما نحوه افزایش امنیت وردپرس را یاد می گیرید. امنیت در طراحی سایت بسیار اهمیت دارد و باید حتما تمامی تمهیدات اندیشیده شود. رسیدن به امنیت در سایت وردپرسی با 7 راه امکان پذیر است. مسیر امنیت وب پیش روی شماست. توصیه می کنیم تا انتهای این بخش همراه گاسی وب باشید تا وب سایتی امن را راه اندازی کنید.

بهبود امنیت سایت‌های کسب و کار، یکی از اهداف اصلی فردی است که مسئولیت پشتیبانی سایت را بر عهده دارد. امروزه روش‌های متفاوتی برای بالا بردن امنیت سایت وجود دارد که می‌توانید با بکار گیری آن‌ها از اقدامات مخربان سایت و هکرها جلوگیری کنید. در ادامه با 7 راهکار اصلی جهت جلوگیری از این اقدامات می‌پردازیم.

7 راهکار کلیدی برای افزایش امنیت وب سایت

امنیت وب سایت

روش‌های زیادی برای بالا بردن بهبود امنیت سایت وجود دارد؛ اما شما باید گامی اساسی در این زمینه بردارید تا بتوانید نظر مشتریان را جلب کنید. برای مثال اگر یک سایت فروش محصولات پزشکی دارید، به دلیل بالا بودن ارقام خرید محصولات، باید امنیت را بالا برده و سئو سایت پزشکی خود را افزایش دهید تا بتوانید در امنیت بالا، مشتریان زیادی را جلب کنید؛ اما دقت نمایید که هیچ راهی به صورت 100 درصد نیست و از طریق ترفندهای بسیار سختگیرانه تر هم می‌شود حک را انجام داد؛ اما با این حال راهکارهای بهبود امنیت سایت باعث می‌شود که آسیب پذیری سایتتان تا حد زیادی کاهش پیدا کند و امنیت سایتتان بالا می‌رود.

به روز بودن نرم افزارها

تمامی نرم‌ افزارها در دوره خودشان بسیار قوی هستند؛ اما ممکن است با آمدن برنامه‌ای دیگر، نرم افزار قبلی کاملاً منسوخ و کاربرد نداشته باشد. پس باید سعی کنید که همیشه به روز باشید تا بتوانید پیشرفت عظیمی در بالا بردن امنیت سایتتان انجام دهید. به طور کلی به روز رسانی در سایت باعث می‌شود تا پیشرفت‌های زیادی در امنیت وبسایتتان داشته باشید؛ زیرا تمامی افزونه‌ها و نرم افزارها روز به روز امن‌تر شده و راهکارهایی برای امنیت آن‌ها تدبیر می‌شود. پس به خاطر داشته باشید که سایتتان را به روز رسانی کنید و این کار را در اولویت خودتان قرار دهید.

استفاده از رمز عبور قوی

شاید شما این قضیه را دست کم بگیرید و بگویید استفاده از یک رمز عبور ساده هم جوابگو است؛ یا برخی از افراد به دلیل فراموشی، از یک رمز عبور برای تمامی برنامه‌ها استفاده می‌کند. این کار صد درصد اشتباه است و شما نباید هرگز انجام دهید. سعی کنید که برای ورود به هر سیستم و برنامه جدید، یک رمز عبور منحصر به فرد داشته باشید، رمز عبورهای پیچیده، دشوار و تصادفی از جمله بهترین پسوردهایی هستند که برای سایت استفاده می‌شوند. اگر فکر می‌کنید که ممکن است این رمزها را فراموش کنید، تنها کافیست که در یک جای امن آن‌ها را ذخیره نمایید. این کار باعث افزایش بهبود امنیت سایت می‌شود.

حذف افزونه‌های اضافی سایت

برخی از افزونه‌های اضافی که کاربرد چندانی ندارند، ممکن است امنیت وب سایت کسب و کار شما را کاهش دهد. شما می‌توانید از تمامی شهرها برای بهبود امنیت سایتتان کمک بگیرید؛ زیرا این کار به حضور شما نیاز ندارد. طراحی سایت رشت به شما کمک می‌کند تا افزونه‌های اضافی را حذف کنید. بعضی از این افزونه‌ها خطرناک هستند که استفاده اشتباه از آن‌ها باعث می‌شود تا یک خطر امنیتی برای وب سایت کسب و کارتان ایجاد شود. پس بهتر است حتماً با یک متخصص سئو در این زمینه مشورت نمایید تا استفاده درست از افزونه‌ها را یاد گرفته و اضافی‌ها را حذف کنید.

پشتیبان گیری از اطلاعات وب سایت

تهیه یک نسخه پشتیبان از اطلاعات وب سایت همیشه یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین کارهایی است که یک شرکت سئو معتبر انجام می‌دهد؛ اما چرا این کار را انجام می‌دهند؟ زیرا در صورت غیرفعال شدن سایتتان به هر دلیلی، فایل‌های موجود نیز از دسترس خارج می‌شوند؛ اما اگر شما یک نسخه پشتیبان از سایت کسب و کارتان تهیه کرده باشید، می‌توانید دیگر نگران از دست رفتن اطلاعاتتان نباشید و دوباره همه آن‌ها را برگردانید. پس پشتیبان گیری هم یکی از راهکارهای بهبود امنیت سایت است که باید به این نکته بسیار توجه کنید.

استفاده از هاست امن

اگر به دنبال این هستید که امنیت وب سایتتان را بالا ببرید، باید به دنبال یک میزبان امن هم باشید. همان‌طور که همه افراد برای خرید مثلاً ماشین دقت می‌کنند که به طور مثال از ژاپن است و یا آمریکا، در این زمینه شما هم باید طبق نیازهایی که دارید تحقیق کنید تا بهترین میزبان را پیدا کنید. اینکه هاست شما چه ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد و چگونه از سایت شما محافظت می‌کند، بسیار مهم است؛ زیرا ممکن است برخی از هاست­ها هنگام میزبانی از شما، اطلاعاتتان را حفظ نکرده و تمامی اطلاعات شما در خطر باشد. پس دقت کنید که حتماً از یک هاست امن استفاده نمایید.

استخدام یک کارشناس امنیت

بسیاری از وبمستران نمی‌توانند آن طور که باید از وب سایتشان محافظت کنند و امنیت آن را در بالاترین حد نگه دارند. این کار ممکن است در مدت کوتاهی به ضررشان تمام شود و متقبل دردسر و هزینه گزافی بشوند. پس برای جلوگیری از این کار شما می‌توانید با استخدام یک کارشناس، امنیت سایت کسب و کارتان را بالا ببرید. این کار مطمئناً بسیار تخصصی است و تنها کارشناسان می‌توانند جهت امنیت صفحه‌تان تلاش کنند. پس هر چه زودتر با یک کارشناس امنیت وب سایت مشورت کنید تا بتوانید در امنیت کامل، بیزنستان را بزرگ و بزرگ‌تر کنید.

تنظیمات پیش فرض CMS خود را تغییر دهید

اکثر حملات علیه سایت‌ها، به صورت کاملاً خودکار انجام می‌شود؛ دلیل این کار هم کاملاً واضح است؛ زیرا بسیاری از کاربران از CMS های عمومی با تنظیمات پیش فرض استفاده می‌نمایند. لازم است شما پس از انتخاب CMS، بلافاصله تنظیمات پیش فرض خود را تغییر دهید؛ زیرا این تغییرات کمک می‌کند تا از وقوع تعداد زیادی از حمله‌های گوناگون جلوگیری شود و یکی از اقدامات مهم بهبود امنیت سایت است. تنظیمات CMS می‌تواند شامل قابلیت مشاهده کاربر، تنظیم نظرات و مجوزها و دسترسی مخاطبان باشد. یک مثال عالی برای تغییر تنظیمات پیش فرض که باید انجام دهید، “مجوزهای پرونده” است.

جمع بندی

به عنوان فردی که دارای یک کسب و کار است، نمی‌توانید تنها به راه اندازی سایت توجه کنید؛ زیرا اگر امنیت صفحه شما بالا نباید و کاربران ناراضی از صفحه شما بیرون بیایند، ممکن است برای همیشه مشتریانتان را از دست بدهید. پس همیشه به فکر بالا بردن و ارتقا امنیت سایت موردنظرتان باشید تا بتوانید پیشرفت عظیمی را در بیزنستان مشاهده کنید. با مطالبی که توضیح داده شد امیدوارم که بتوانید امنیت سایت خودتان را افزایش داده و از وقوع اتفاقات زیادی که ممکن است اتفاق بیفتد، جلوگیری کنید. پس با به‌کارگیری این راهکارهای ساده، دست هکران و خرابکاران را ببندید.

 

چرا امنیت وب سایت مهم است؟

در این سال‌ها به دلیل اینکه رقابت بیشتر شده است و یا افرادی در صدد دزدی و پول درآوردن از این راه می‌باشند، حک کردن وب سایت‌ها به کاری آسان تبدیل شده و برنامه نویسان به راحتی این کار را انجام می‌دهند. ممکن است شما یک وب سایت فروشگاه لباس داشته باشید که روزانه افراد زیادی از این طریق، خرید انجام می‌دهند؛ اما زمانی که وارد صفحه پرداخت (از طریق سایتتان) می‌شوند به دست هکرها و خرابکارها افتاده و حساب بانکیشان خالی می‌گردد. شما باید اقدامی انجام دهید تا ضمن حفظ کردن اطلاعات سایتتان از خراب‌کارها، افزایش امنیت سایت را افزایش دهید؛ زیرا در صورت عدم توجه به این مسئله ممکن است علاوه بر از دست دادن مشتریانتان گریبان گیر شکایت‌های پی در پی هم بشوید. مشاوره طراحی سایت پیش از اقدام باید تمامی راهکارها را پیش پای شما بگذارد تا بدانید که اگر امنیت سایتتان بالا نرود، ممکن است هیچ‌وقت نتوانید کسب و کارتان را راه بیندازید و آن را بزرگ کنید. بسیاری از وبمستران هم نمی‌دانند که چگونه می‌شود امنیت سایتشان را بالا ببرند تا در فضایی امن به کسب و کارشان بپردازند؛ اما در ادامه شما را با 7 راهکار اصلی بالا بردن امنیت سایت آشنا می‌کنیم.

چگونه از هک شدن وب سایت جلوگیری کنیم؟

7 روش وجود دارد که در این بخش می توانید با آموزش و اجرای صحیح وب سایتی امن داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *