کسب درآمد از آموزش در گاسی وب با جدیدترین متدها

اگر شما در یک حوزه‌ای تخصص و مهارت دارید با کمی خلاقیت در مدت‌زمان کمی می‌توانید به کسب درآمد اینترنتی برسید. امروزه “کسب درآمد از آموزش” دغدغه بسیاری از افراد شده است. فقط با یک گوشی و به‌کارگیری روش‌های خلاقانه هم می‌توان به درآمدهای میلیونی و میلیاردی رسید. بهتر است بدانید داشتن تخصص در یک زمینه به کسب مدرک دانشگاهی خلاصه نمی‌شود. حتی اگر خانم خانه‌داری هستید که مهارت و تخصص پخت یک نوع کیک یا غذا را دارید، می‌توانید آن را برای کسانی که خواهان یادگیری آن هستند، به فروش بگذارید. با رشد روزافزون دنیای دیجیتال، کسب درآمد از اینترنت به امری عادی برای اغلب کسب و کارها تبدیل شده است. امروزه انواع کسب و کار اینترنتی با موضوع آموزش در هر زمینه‌ای را می‌توان در سطح اینترنت به مانند سایت گاسی وب مشاهده کرد.

اگر گشت و گذاری در پیج های اینستاگرامی بزنید، می بینید که بیش از 70% پیج ها مشغول به آموزش در رشته های مختلف و متنوع با سطح کیفیت های مختلف و کسب درآمد از آموزش هستند. همچنین در دیگر برنامه ها و سایت ها میبینیم که آموزش کسب درآمد اینترنتی توانسته خیلی از افراد را به درامدهای راضی کننده و فوق العاده برساند. یادگیری هر هنری نیاز به آموزش است پس اگر توانایی دارید که می توانید آن را به دیگران آموزش دهید، این زمان بهترین زمان برای کسب درآمد از آموزش آنلاین است.

معرفی روش درآمدزایی از آموزش:

طبق آمار گوگل روزانه 138 میلیون بار جستجو توسط کاربران ایرانی انجام می‌شود. این کاربران به دنبال یافتن پاسخ پرسش خود هستند. کاربران اینترنتی در هر سطحی از دانش، از مبتدی تا حرفه‌ای در فضای مجازی نیاز و خواسته خود را مطرح می‌کنند. در بیشتر موارد حاضرند برای کسب دانش و مهارت هزینه هم بپردازند.

نگران نباشید اگر هم هیچ‌گونه مهارت و تخصصی ندارید، یکی از حوزه‌های موردعلاقه خود را ارتقا دهید و با ساخت یک فایل دانلودی به درآمد برسید. دانش‌آموزان و نوجوانان زیادی هستند که فقط با تسلط بر یکی از دروس خود به هم‌کلاسی‌ها و حتی دانش‌آموزان پایه‌های پایین‌تر، توانستند از طریق کسب درآمد با گوشی، به درآمدهای میلیونی برسند.

کسب درآمد از آموزش از آن دسته ایده هایی است که نیازی به سرمایه ندارد. شما فقط با یک گوشی، لپ‌تاپ و کامپیوتر می‌توانید به آموزش بپردازید. کسب درآمد در منزل با کامپیوتر زمانی یک رؤیا و دست‌نیافتنی بود. به‌ویژه اگر آموزش تخصص خود را از این طریق در اختیار دیگران بگذارید، علاوه بر کسب درآمد برای شما مزایا و فواید فراوانی هم برای دیگران دارد. در ادامه به این مزایا و فواید اشاره خواهیم کرد.

مزایای کسب درآمد از آموزش چیست؟

شما با آموزش مهارت و تخصص خود به دیگران، علاوه بر کسب درآمد از اینترنت، به کاربرانی که فرصت کافی برای شرکت در کلاس‌های حضوری ندارند نیز کمک می‌کنید تا به یادگیری مهارت جدیدی مشغول شوند. به‌ویژه افرادی که محدودیت جسمی و حرکتی دارند، آموزش‌های مجازی بهترین امکان را برای آنها فراهم آورده است که همانند دیگران علاقه و استعدادهای خود را دنبال کنند. کسب درآمد از طریق آموزش، نه‌تنها برای شما که برای دیگران نیز سودآوری زیاد به همراه دارد. در ادامه به دیگر مزایا و فواید کسب درآمد از آموزش اشاره می‌کنیم:

 • عدم نیاز به سرمایه زیاد

یکی از بزرگ‌ترین دلایل محبوبیت کسب درآمد از آموزش، عدم نیاز به سرمایه است. شما برای آموزش در حوزه فعالیت خود با همان وسایل و ابزار ارتباطی که دارید، می‌توانید کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. تفاوتی نمی‌کند وب‌سایت راه اندازی کنید یا کانال تلگرام یا از طریق پیج اینستاگرام، آموزش‌های خود را به مخاطبان و کاربران خود بفروشید.

 • مدیریت زمان و برنامه‌ریزی

با تولید دوره یا فایل آموزشی، بدون نیاز به حضور فیزیکی در زمان خود صرفه‌جویی می‌کنید. دیگر نیازی نیست ساعت 6 صبح از خواب بیدار شوید تا برای تدریس و آموزش و رسیدن به محل کار هزینه و وقت خود را صرف کنید. فقط یک‌بار آموزش‌های خود را تولید می‌کنید و در اینترنت در معرض فروش می‌گذارید.

 • جذب مخاطب و کاربر از هر نقطه دنیا

اینترنت یک شبکه جهانی است؛ بنابراین به‌راحتی می‌توان از این فضا از سراسر دنیا مخاطب جذب کرد. فرض کنید شما به زبان انگلیسی مسلط هستید. برخی از افراد و هم‌وطنان که در خارج از کشور حضور دارند، خواستار یادگیری زبان در سطحی بالاتر هستند. شما حتی با دوره‌های آنلاین در پلتفرم‌های مختلف مانند اینستاگرام با آنها ارتباط بگیرید و آموزش‌های خود را به آنها بفروشید.

 • افزایش تمایل مردم به آموزش‌های غیرحضوری

امروزه اغلب افراد تمایل به شرکت در کلاس‌های حضوری ندارند. برخی به دلیل اینکه در سنین بالا هستند، از اینکه در کنار دانش‌آموزان و دانشجویان حضور پیدا کنند، احساس خوبی ندارند. ازاین‌رو با تهیه آموزش‌های غیرحضوری به‌راحتی می‌توانند، در حوزه موردنظر خود مهارت کسب کنند.

نکات مهم برای کسب درآمد از آموزش

درآمد از آموزش چقدر است؟

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، برای کسب درآمد از آموزش با هر تخصص در هر سطحی که هستید، می‌توانید به کسب درآمد از اینترنت برسید. توجه داشته باشید آموزش‌های شما چه برای کودکان زیر پنج سال باشد چه برای افراد بالای 40 سال باید نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

 • هدف آموزش را بیان کنید

آموزش لایو، دانلودی یا حضوری باهدف خاصی انجام می‌شود. قبل از شروع تدریس و آموزش هدف خود را برای مخاطبین خود اعلام کنید تا به‌راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. کاربر باید بداند هدف از آموزش این درس چیست و در نهایت به کجا ختم می‌شود؟

 • با علاقه تدریس کنید

اگر علاقه‌ای به آموزش و تدریس نداشته باشید، نه‌تنها مخاطب را به خود جذب نمی‌کنید بلکه شما هم کم‌کم از این کار منصرف می‌شوید. پس با علاقه آموزش دهید تا انگیزه مخاطب برای تهیه و شرکت در آموزش‌های شما بیشتر شود و آموزش‌های شما را هم به دیگران معرفی کنند.

 • آموزش‌ها را به‌صورت پارت تهیه کنید

برای کسب درآمد از اینترنت به طور مدام و مستمر، نیاز به حضور فعال دارید. ازاین‌رو به‌جای تهیه یک آموزش 1 ساعته، آن را به دو آموزش 30 دقیقه تبدیل کنید. هرکدام را به طور جداگانه در اختیار کاربران قرار دهید. درصورتی‌که آموزش‌ها مبتدی هستند می‌توانید تا حرفه‌ای شدن پول درآورید و سپس به ساخت و تولید دوره‌های حرفه‌ای برای مخاطبان خود اقدام کنید.

 • نکات جدید آموزش دهید

سایر آموزش‌های حوزه کاری خودتان در سطح اینترنت را مشاهده کنید. اغلب یک یا دو نکته را یا به‌صورت خلاصه آموزش می‌دهند یا اصلاً به آن توجه نکرده‌اند. با ساخت و تولید یک دوره آموزشی از آن بخش، متفاوت‌تر از دیگران کسب و کار اینترنتی خود را رونق دهید.

 • آموزش رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار دهید

هیچ‌چیز به‌اندازه عبارات “هدیه” و “دوره رایگان” کاربر را خوشحال نمی‌کند. به کاربران خود هدیه و آموزش رایگان بدهید. چند پارت ابتدایی را رایگان در صفحه اینستاگرام و … منتشر کنید. بقیه دوره و آموزش‌ها را به‌شرط پرداخت هزینه، برای کاربر فعال کنید.

سطح درآمدی از طریق آموزش چقدر است؟

آموزش، پتانسیل کسب درآمد میلیونی و میلیاردی در اینترنت را دارد. فرقی نمی‌کند در چه پلتفرمی آموزش‌های خود را ارائه دهید. اینستاگرام، سایت، تلگرام و … و با هر ابزاری مثل کامپیوتر و گوشی و… کسب درآمد از آموزش امکان‌پذیر است. همچنین با آپلود آموزش­ها در پیج خود، می‌توانید مانند خیلی از افراد دیگر از اینستاگرام درآمد کسب کنید.

ناگفته نماند سطح درآمد از طریق آموزش به سه فاکتور مهم بستگی دارد:

 • کیفیت آموزش
 • قدرت و توانایی در جذب مخاطب
 • تعداد خدمات و آموزش‌ها و …

قیمت آموزش‌های شما باید بر اساس سطح آموزش مبتدی، حرفه‌ای یا تخصصی و همچنین با بررسی بازار رقبا و … تعیین شود. هیچگاه برای جذب مخاطب بیشتر، قیمت خدمات و آموزش‌های خود را کاهش ندهید. چون در این صورت اعتماد مخاطب را نیز جلب نخواهید کرد و حتی ممکن است در خرید خود تردید کنند.

میانگین اغلب دوره‌های تخصصی در سطح اینترنت بالاتر از یک میلیون تومان است. برای کسب درآمد از آموزش علاوه بر اینکه باید بر حوزه موردنظر دانش و تخصص داشته باشید، نیاز یادگیری برخی مهارت‌های کسب و کار اینترنتی مثل اصول بازاریابی و … هم دارید. همچنین برای کسب درآمد از اینستاگرام باید برخی تکنیک‌ها و روش‌های جذب فالوور را هم یاد بگیرید.

دیگر مانند دهه گذشته افراد برای نیازهای خود، کمتر به سراغ کامپیوتر می‌روند. پس برای رسیدن به درآمدهای میلیونی و حتی کسب درآمد با گوشی هم باید کسب و کار خود را برای مخاطبانی که فقط از تلفن همراه استفاده می‌کنند، بهینه کنید وگرنه درصد زیادی از کاربران خود را از دست خواهید داد. مخاطبان فضای مجازی بیشتر به وب‌سایت‌ها اعتماد دارند. از طرفی در کنار راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود، از فضای اینستاگرام برای جذب مخاطب استفاده کنید. سپس فالوورهای خود را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید.

جمع‌بندی

کسب درآمد از آموزش از بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های کسب درآمد اینترنتی است. زیرا حتی با یک گوشی و تولید یک آموزش ویدئویی می‌توان به درآمد رسید. البته برای کسب درآمد با گوشی نیاز به یادگیری برخی مهارت­ها و شناخت مخاطبان خود دارید.

در راستای کسب درآمد اینترنتی، روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام را هم بیاموزید. امروزه اغلب کاربران حوصله نشستن پشت کامپیوتر را ندارند. پست‌های آموزشی رایگان بگذارید سپس آنها را به سمت سایت خود هدایت کنید. با یک‌بار ساخت و تولید آموزش، می‌توانید سایت خود را به یک ماشین پول‌سازی تبدیل کنید.

کسب درآمد از آموزش یک رؤیا نیست. بلکه اگر اصولی انجام شود، از هر طریقی برای شما درآمد حلال و شیرین خواهد داشت. امروزه کسب درآمد در منزل با کامپیوتر برای اغلب افراد امری عادی شده است. شما هم می‌توانید در منزل و بدون حضور در مدرسه و مؤسسات آموزشی، آموزش‌های خود را به دیگران بفروشید و درآمد کسب کنید.

یک دبیر چطور از اینستاگرام کسب درامد داشته باشد؟

بسیاری از نکات آموزشی و ترفندها را میتوان با روشی منحصر به فرد آموزش داد و جذب مخاطب بیشتر می تواند شما را به هدف برساند. برای آموزش شروع کار در اینستاگرام با ما ارتباط بگیرید.

درآمد آموزش در فضای مجازی چقدر است؟

کسب و کارهای آموزشی می تواند یکی از پردرآمدترین کسب و کارها محسوب شود به شرطی که در این زمینه با کیفیت کار شود و خدمات به روز و متنوعی با استفاده از بهترین ابزارها استفاده شود.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *