کسب درآمد در منزل با کامپیوتر

از زمانی که کامپیوتر جز ابزارهای زندگی بسیاری از افراد شده است، کسب درآمد از این ابزار دغدغه اقشار مختلف افراد شده است. در دهه گذشته افراد با مراجعه به شرکت‌ها و دریافت دستورالعمل، سفارشاتی مثل تایپ و کارهای گرافیکی را انجام میدادند. سپس برای ارائه کار به همان شرکت مراجعه و سفارش جدید دریافت میکردند. ولی امروزه کار در منزل با دردسترس‌بودن اینترنت و برخی اپلیکیشن‌های موبایلی خیلی راحت‌تر و بهتر شده است. کسب درآمد در منزل با کامپیوتر به دلیل عدم محدودیت سنی، جنسی، زمانی و مکانی و خیلی از فاکتورهای مثبت دیگر محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

من فردی بودم که از کودکی علاقه زیادی به نقاشی داشتم و قوه خیال و تصور فوق العاده ای از طرف خدا نصیب من شده بود. از این رو در زمان کودکی و تا نوجوانی در نقاشی کردن بسیار ماهرانه کار میکردم و به بسیاری از رتبه ها و جوایز دست یافتم. از دوران نوجوانی به بعد، آشنایی با کامپیوتر، زندگی من را در مسیری دیگر قرار داد و من با کار طراحی گرافیکی آشنا شدم. امروزه با یک کامپیوتر شخصی در منزل بسیاری از پروژهای طراحی گرافیکی را بصورت کار در منزل انجام می دهم و درآمد خوبی دارم.

کار در خانه با کامپیوتر به این دلیل که نیازی به سرمایه و تخصص بالایی ندارند، مورداستفاده اقشار مختلف جامعه است. تنها ابزارهای موردنیاز برای این کار کامپیوتر و دسترسی به اینترنت است که گاسی وب ایده های متنوعی را جهت کسب درآمد اینترنتی به شما معرفی میکند.

بعد از کامپیوتر، با ورود لپ‌تاپ و گوشی‌های هوشمند به زندگی روزمره کسب درآمد در خانه برای دانش‌آموزان نیز مقدور شده است. بسیاری از نوجوانان و جوانانی که با یادگیری تکنیک‌هایی ساده و راحت توانسته‌اند درآمدهایی میلیونی برسند.

 راه‌های کسب درآمد با کامپیوتر آن‌قدر زیاد و متنوع هستند که به امری راحت و ساده تبدیل شده است. راه‌ها و روش‌هایی که با وجود رقبای بسیار زیاد بازهم میتوان به درآمد بالایی در آنها رسید. چراکه این روش‌ها از پولسازترین و پردرآمدترین ایده‌های کسب درآمد از اینترنت هستند؛ بنابراین اگر تابه‌حال برای خود کسب و کار اینترنتی راه اندازی نکرده‌اید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید به‌راحتی برای خود منبع درآمدی داشته باشید.

ایده‌های کسب درآمد در منزل با کامپیوتر

واقعیت امر این است که ایده‌های زیادی برای کسب درآمد در منزل با کامپیوتر وجود دارد. در ادامه ایده‌هایی به شما پیشنهاد و آموزش میدهیم که دیگر نیازی به ترک منزل نداشته باشید. علاوه‌برآن در حالت عادی به سرمایه زیادی برای راه اندازی آنها نیاز ندارید. با پیاده‌سازی برخی از این ایده‌ها میتوانید به درآمد ماهیانه مطلوب و ایده‌آل برسید و با برخی دیگر باتوجه‌به زمانی که صرف میکنید، بسیار پولساز خواهند بود.

قبل از ظهور کامپیوتر و دیجیتالی شدن کسب و کارها، مسیرهای کسب ثروت و میلیونر شدن طولانی و زمان‌بر بوده‌اند. ولی امروزه میبینیم افراد زیادی با ایجاد خلاقیت از طریق کار در منزل توانسته‌اند به درآمدهای فوق‌العاده‌ای برسند. فراموش نکنید ساده‌ترین راه کسب درآمد از اینترنت را هم که یاد بگیرید باید با به‌کارگیری برخی روش‌های خلاقانه به ثروت و درآمد برسید.

نکته دیگر اینکه باید توانمندی‌های فردی خود را به طور کامل شناسایی کنید. بر اساس میزان تحصیلات، مهارت‌ها، توانمندی‌ها و حتی شرایط زندگی روزمره خود، یکی از ایده‌ها را انتخاب کرده و مطابق دستورالعمل‌های ارائه شده با جدیت و پشتکار در مسیر کسب ثروت قدم بردارید.

کسب درآمد در منزل با کامپیوتر اگرچه برای همگان امکان‌پذیر است اما با چالش‌هایی همراه است. باید بتوانید زمان و برنامه‌های خود را مدیریت کنید، همچنین فضای کاری خود را از سایر عوامل حواس‌پرتی جدا کنید. دسترسی به اینترنت و یا سایر وسایل ارتباطی موردنیاز را به حد مطلوب برای خود فراهم سازید.

کسب درآمد از فریلنسری

درآمد میلیونی از فریلنسری؟

معنی لغوی واژه فریلنسینگ (Freelancing) یعنی آزادکاری و فریلنسر (Freelancer) به فردی گفته میشود که به طور آزاد و بدون تعهد بلندمدت با یک مجموعه‌ای خاص همکاری میکند. این روش برای افرادی که به دنبال کسب درآمد در منزل با کامپیوتر هستند، بهترین ایده است. زیرا میتوانند با چند کارفرما کار کنند و بامهارت‌های مختلفی که دارند، به درآمد برسند. همچنین ساعت کاری این افراد دست خودشان است و در هر زمان از روز که بخواهند میتوانند کار کنند.

سایت‌های فریلنسری ایرانی و خارجی زیادی هستند که با ثبت‌نام در آنها و معرفی مهارت خود میتوانید درآمد کسب کنید. فریلنسرینگ به ایده‌ای برای کسب درآمد در خانه برای دانش‌آموزان نیز تبدیل شده است.

توجه داشته باشید که این کار فقط به خدمات اینترنتی مربوط نمیشود و حتی برخی افراد با دریافت سفارشاتی مانند ساخت کیف چرم و حتی سبدبافی هم توانسته‌اند به درآمد و فروش برسند.

برای موفقیت در کار فریلنسری، برنامه‌ریزی داشته باشید. باتوجه‌به رقبا، برای ساعات کاری خود نرخ منطقی در نظر بگیرید. از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید و یک معلم و همراه در حوزه فعالیت خود داشته باشید. تمام فعالیت‌ها و مهارت‌های خود را یادداشت کنید.

بستر اینترنت مملو از متقاضیانی است که درخواست انجام کار در حوزه‌های مختلف را دارند. تفاوتی نمیکند به چه ابزاری مجهز هستید. این ایده برای کسب درآمد در منزل با گوشی کاملاً عملی و کاربردی است. برای افرادی هم که به دنبال کار در منزل با لپ‌تاپ هستند فریلنسرینگ میتواند بهترین ایده و منبع کسب درآمد عالی باشد.

راه اندازی خدمات ا ینستاگرام (فروش فالوور، لایک و …)

راه اندازی خدمات اینستاگرام

یکی از ایده‌های پردرآمد و پولساز کسب درآمد از اینستاگرام است. وب‌سایت‌های زیادی هستند که با ارائه خدمات اینستاگرام توانسته‌اند به درآمدهای میلیاردی برسند. با داشتن 10K فالوور میتوانید پیجتان را به فروش برسانید. هرچند کسب این تعداد فالوور به فعالیت مداوم و مستمر نیاز دارد. حال اگر بتوانید سریع و حرفه‌ای این کار را انجام دهید و با روزی 2 ساعت بتوانید پیجتان را به 10K برسانید، درآمدهای میلیونی ماهیانه، هفتگی و حتی روزانه را تجربه خواهید کرد.

برای اینکه بتوانید پیج‌های خود را به فروش برسانید، باید یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید. البته میتوانید ازطریق اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش فالوور، لایک و ویو اینستاگرام کنید.

نگران نباشید راه اندازی سایت فروشگاهی به مهارت و تخصص نیاز ندارد و بدون داشتن مهارت کدنویسی و برنامه‌نویسی و با چند کلیک ساده میتوانید سایت خودتان را راه اندازی کنید. بهتر است بدانید برای این کار به هزینه و سرمایه نیازی نیست. با یادگیری اصول بازاریابی و راه اندازی سایت، یک کسب و کار اینترنتی با درآمد بالا داشته باشید.

در ادامه به مواردی که باعث افزایش فالوور در اینستاگرام میشوند، اشاره خواهیم کرد که البته میتوانید از کتاب افزایش فالوور اینستاگرام نیز کمک بگیرید:

 1. مباحث فنی اینستاگرام، هشتگ‌گذاری، تگ کردن و حتی الگوریتم‌های اینستاگرام را به طور صحیح و کامل فرا بگیرید و به کار ببندید.
 2. فعالیت شما در اینستاگرام باید مستمر باشد و در پیج خود پست و استوری‌های باارزش که قابل‌خرید باشند، بگذارید.
 3. کانال IGVT راه اندازی کنید. پست IGVT کلیک خور بیشتری دارند و مخاطب بالقوه را به مشتری تبدیل میکند.
 4. امروزه کاربران موبایلی زیادی هستند که پیج‌های اینستاگرام را دنبال میکنند، ازاین‌رو لینک‌هایی که در بیو پیج میگذارید را برای گوشی‌های هوشمند بهینه‌سازی کنید.
 5. پست‌هایی با کپشن طولانی تولید کنید.
 6. پیج‌های مشابه و مرتبط با فعالیت خود را فالوو کنید.
 7. از کار با میکرو اینفلوئنسرها غافل نشوید.
 8. از طریق لایو اینستاگرام با فالوورهای خود به طور مستقیم و شفاف ارتباط برقرار کنید و اطلاعات لازم را به آنها در میان بگذارید.

ساخت فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از ایده‌های کسب درآمد در منزل با کامپیوتر ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی است. فروشگاه اینترنتی در واقع وب‌سایتی است که امکان آشنایی با ویژگی‌های یک یا چند محصول برای مشتریان وجود داشته باشد درعین‌حال با استفاده از یک نرم‌افزار امکان خرید آن محصول نیز وجود داشته باشد.

امروزه به دلیل وجود انواع سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس دیگر نیازی به طراحی سایت با کدنویسی و هزینه بسیار نیست. شما با نرم‌افزار محبوب و پرطرف‌دار وردپرس به‌راحتی و با چند کلیک میتوانید یک فروشگاه اینترنتی برای خود داشته باشید. سیستم سایت ساز وردپرس به دلیل رایگان بودن و پشتیبانی قوی توانسته 30 % از کل سایت‌های جهان را به خود اختصاص دهد.

طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی شامل مراحل زیر است:

 1. یک هاست خوب و مطمئن انتخاب کنید. سایت‌های هاستینگ زیادی هستند که خدمات میزبانی وب‌سایت شما را به‌خوبی تأمین میکنند.
 2. یک نام دامنه منحصربه‌فرد و کوتاه برای سایت خود انتخاب کنید. فروشگاه شما از این به بعد با این نام شناخته میشود.
 3. افزونه ووکامرس را روی وردپرس خود نصب کنید. تمام اطلاعات فروشگاه از قبیل کالا، آدرس و نوع ارسال کالا و … از طریق ووکامرس انجام میشود.
 4. قالب سایت مناسبی را انتخاب کنید و سایت خود را بر اساس آن سفارشی کنید.
 5. فروشگاه خود را به درگاه پرداخت‌های آنلاین و معتبر متصل کنید.
 6. بررسی‌های نهایی را انجام دهید و سایت خود را منتشر کنید.

 طراحی گرافیکی

 طراحی گرافیکی

از جمله مشاغلی است که هیچگاه روی زمین نمیماند. طراحی گرافیک یکی از راه‌های کسب درآمد با کامپیوتر است که امروزه در بستر اینترنت توانسته درآمد میلیونی برای افراد متخصص در این حوزه فراهم کند. درآمد طراحان گرافیکی در ایران بین 1 تا 10 میلیون تومان متغیر است. این میزان درآمد وابسته به تخصص و مدت‌زمان انجام کار تعیین میشود.

چنانچه در زمینه فتوشاپ تخصص ندارید میتوانید در یک دوره حضوری یا آنلاین ثبت‌نام کرده و در مدت‌زمان کوتاهی به یک فتوشاپ کار حرفه‌ای تبدیل شوید. شما میتوانید یک سایت آموزش گرافیک راه اندازی کنید و یا از طریق پیج اینستاگرام به آموزش فتوشاپ بپردازید و از طریق فروش طرح‌های گرافیکی و فونت و … به کسب درآمد از اینستاگرام برسید.

طراحی وب یکی دیگر از موقعیت‌های شغل اینترنتی در منزل با درآمد بالا برای طراحان گرافیک است. با ساخت و ایجاد جلوه بصری زیبا برای وب‌سایت‌های مختلف، از کار در خانه با کامپیوتر منبع درآمد مطمئنی برای خود خواهید داشت.

امروزه افراد زیادی به کسب درآمد در منزل با گوشی و از طریق ساخت اپلیکیشن روی آورده‌اند. ایجاد یک جلوه بصری زیبا در ساخت و طراحی اپلیکیشن میتواند در بهینه‌سازی، نمایش حرفه‌ای و افزایش قیمت آن تأثیر زیادی داشته باشد.

جمع‌بندی در مورد روش های کسب درآمد در منزل با کامپیوتر

از ظرفیت‌های به وجود آمده توسط اینترنت بهره ببرید. با داشتن کامپیوتر، لپ‌تاپ و گوشی در هر شرایطی که هستید، منبع درآمدی فراهم کنید. ساده‌ترین راه کسب درآمد از اینترنت را فرا بگیرید، با صبر و پشتکار زیاد آن را ادامه دهید. حتماً از یک منتور و متخصص در زمینه فعالیتتان استفاده کنید.

کسب درآمد در منزل با کامپیوتر در دو دهه گذشته شاید عجیب و دور از ذهن بود ولی امروزه با وجود انواع ابزارهای ارتباطی عادی شده است. به‌طوری‌که بسیاری از افراد به درآمدهای میلیونی و میلیاردی هم رسیده‌اند. کار در منزل با لپ‌تاپ تفاوتی با کامپیوتر ندارد. باتوجه‌به علاقه و مهارت خود یکی از ایده‌های کسب درآمد را انتخاب کنید و به‌مرور آن را گسترش دهید تا شما هم به درآمدهایی میلیونی و میلیاردی در طی یک الی دو سال برسید.

آیا با بازی کردن با کامپیوتر هم میتوان کسب درآمد خوبی داشت؟

بله. امروزه در دنیای بازی های آنلاین، بازی هایی وجود دارد که شما در صورت انجام دادن آن درآمدی کسب خواهید کرد اما نمیتوان از آن به عنوان کار ثابت و قابل اعتماد نام برد.

چطور کار با کامپیوتر را به فرزندم آموزش دهم؟

خوشبختانه آموزشگاه های کامپیوتر در این زمان، به وفور در کشور وجود دارد که بهترین مکان برای یادگیری کامپیوتر و کار با آن آموزشگاه های معتبر هستند. این آموزشها بصورت آنلاین هم انجام می شود که می توانید برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *