سبک جدید افزایش فالوور اینستاگرام

مراحل موفقیت در اینستاگرام تعامل با کاربران، افزایش فالوور و میزان فروش می باشد. برای رسیدن به قله های بزرگ باید این سه مرحله را اجرا کنید. یکی از مهم ترین مراحل افزایش فالوور اینستاگرام است که در ادامه به روش های مختلف جذب فالوور، کارهایی که باید برای بیشتر دیده شدن انجام دهید و نحوه کسب درآمد از طریق اینستاگرام می پردازیم. جذب فالوور به روش های ارگانیک آن چنان سخت نیست، فقط باید به برنامه‌ریزی‌هایی که کرده اید و به دانشی که یاد می گیرید تکیه و عمل کنید. سپس می توانید فالوورها را با پست های خود درگیر کنید تا با پیج شما تعامل برقرار کنند. هرچه دنبال کنندگان شما بیشتر شود، فرصت بیشتری برای تعامل با کاربران وجود دارد.

دوره جامع آموزش اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام برای پیج ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا هر چه تعداد فاالوور واقعی بیشتر باشد، جذب تبلیغات و فروش خدمات و محصولات افزایش پیدا می کند. درآمد از اینستاگرام زمانی رخ می دهد که فالوور بالاتری داشته باشید؛ البته این نکته فراموش نشود که شما حتی با 500 فالوور هم می توانید فروش داشته باشید؛ تنها کافیست که تولید محتوای جذاب به صورت پست و استوری در هر روز داشته باشید. شما نیاز دارید تا مداوم روزانه 4 ساعت برای ساخت پست و استوری زمان بگذارید.

 بررسی رشد اینستاگرام بر اساس دنبال‌کنندگان

اینستاگرام قبلاً یک برنامه ساده برای به اشتراک گذاری تصاویر شخصی و وضعیت خودتان بود که یک عکس می گرفتید، فیلتری بر روی آن قرار می دادید و سپس آن را با دنبال کنندگان کم خود به اشتراک می گذاشتید. اما دیگر این گونه نیست. حال اینستاگرام مملو از ویژگی‌های خارق‌العاده شده است. هنگامی که “اسنپ چت” شروع به جذب میلیون ها دنبال کننده و برنامه هایی مانند “Poriscope” از ویدیو زنده استفاده کردند، اینستاگرام برای ارائه تمامی این ویژگی ها پا پیش گذاشت.

هدف اصلی این مقاله نشان دادن چگونگی جذب فالوور است و نه استفاده از هر ویژگی. با افزایش فالوور این ویژگی ها، ابزار ضروری هر روز شما خواهد بود تا به معرفی کسب و کار خود بپردازید.

راه های افزایش فالوور اینستاگرام

راه های افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام به یک ابزار جدی برای بازاریابی بصورت اینترنتی و جذب مخاطب برای خرید محصولات تبدیل شده است. اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در فضای مجازی است و روزانه میلیون ها نفر به گشت و گذار در این اپلیکیشن می پردازند. در ادامه راه و روش های افزایش فالوور در اینستاگرام را برای شما مطرح می کنیم.

صفحه اینستاگرام خود را بهینه کنید

قبل از اینکه بدانید چگونه می توانید فالوور در اینستاگرام کسب کنید، یکی از مهم‌ترین مراحل این است که اکانت خود را بهینه کنید. حتماً باید برای کسب و کار خود یک بیوگرافی کامل و جذاب بنویسید. اگر بیوگرافی، نام کاربری متناسب با نام برند خود و عکس پروفایل، مناسب با بیزینس خود نداشته باشید، چگونه مردم می فهمند که این پیج متعلق به شما است؟ اگر صاحب سایت هستید، امکان قرار دادن لینک در بیو گرافی فراهم شده است تا فالوورها را به سمت فروشگاه یا مقالات سایت خود بکشانید.

علاوه بر این نام کاربری خود را به گونه ای انتخاب کنید که جستجوی بیشتری شود. منظور از جستجوی بیشتر این است که کلماتی را در نام کاربری و توضیحات به کار ببرید که سرچ بالاتری دارد. اگر نام کسب و کار شما طولانی است، آن را به چیزی که مخاطب تشخیص می دهد، کوتاه تر کنید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد از اعداد در نام کاربری استفاده نکنید.

تقویم محتوایی ثابت داشته باشید

بدترین کاری که می توانید در هنگام افزایش فالوور اینستاگرام انجام دهید، این است که پست ها را به صورت تصادفی و بدون زمان بندی در صفحه خود منتشر کنید. برای جذب مخاطب بیشتر آنها هم علاقه دارند تا یک کسب و کار به صورت منظم فعالیت داشته باشد. داشتن برنامه زمانی برای ارسال پست، یکی از مهم ترین فاکتورها برای افزایش فالوور می باشد. برای شروع کار ابتدا لازم است یک یا دو پست در روز ارسال شود.

پیشنهاد می‌شود تا از ارسال پست های تکراری خودداری کنید و به تولید محتوا از جنبه‌های مختلف و به گونه ای که کاربر با شما تعامل برقرار کند بپردازید. کسب و کارها نباید بیش از دوبار در روز محتوا تولید کنند. همان طور که فعالیت کم می تواند باعث افت فروش شود، از طرفی منتشر کردن بست های زیاد هم می‌تواند برای فالوورهایتان خسته کننده باشد. طبق تحقیقاتی که ما انجام دادیم، بهترین زمان ارسال پست ساعت ۸ تا ۹ شب می باشد. رعایت یک برنامه مشخص به شما کمک می کند تا یک تجربه ثابت را برای دنبال کنندگان خود ایجاد کنید و آنها را در جریان کسب و کار خود قرار دهید.

 پست های اینستاگرام را از قبل برنامه ریزی کنید

تولید محتوا در اینستاگرام به یکی از حرفه ای ترین شغل های اینترنتی تبدیل شده است. الگوریتم اینستاگرام تغییر کرده است تا به کاربران محتوای بیشتری را که دوست دارند نشان دهد. ارسال در زمان مناسب می تواند با افزایش تعامل همراه باشد. با استفاده از جدیدترین ابزارها می توانید به آسانی به رشد کسب و کار اینترنتی قرار کمک شایانی کنید. برنامه های زیادی به صورت رایگان وجود دارد که میتوانید با دانلود از پلی استور محتوای خود را جذاب تر کنید.

از رقبا الگو بگیرید

هنگامی که یاد می گیرید چگونه فالوور بیشتری به دست آورید، مهم است که بدانید مخاطبان خود به چه چیزهایی بیشتر علاقه دارند. هر چه تعداد فالوورها به صورت ارگانیک بیشتر شود، خریداران و مشتریان علاقه مند بیشتری خواهید داشت. شما می توانید با برگزاری مسابقات برند کسب و کار خود را ارتقا دهید تا به مخاطبان زیادی برسید. برای افزایش فالوور اینستاگرام همکاری های بازاریابی مشترک با سایر مشاغل مرتبط پیدا کنید.

 از فالوور های فیک دوری کنید

شاید در ابتدای کار خرید فالوور اینستاگرام وسوسه انگیز به نظر برسد، ولی در نظر داشته باشید که در ادامه کار پشیمان خواهید شد و همه آنها را حذف می کنید. این نتیجه بررسی تجربه بسیاری از افراد بزرگ در این زمینه است که تجربیات خود را بیان کرده اند. فالوور های خریداری شده یا فیک به دلیل فالو کردن شما از راه های مختلف نرم افزاری هیچ گونه آشنایی با پیج شما ندارند و اکثر آنها اکانت هایی هستند که کسی آن را مدیریت نمی‌کند. هر چه تعداد فالوور های اکانت شما افزایش یابد اعتبار صفحه شما کاهش می یابد. مردم را فریب ندهید تا شما را دنبال کنند.

برای تعامل بهتر، اعتماد و روابط طولانی مدت ایجاد کنید. امکان خرید ۱۰۰ فالوور واقعی چندین برابر هزاران فالوور فیک می باشد. برای مثال وقتی شما ۱۰ هزار فالوور فیک دارید، چه تعداد از آنها قصد دارند درباره محتوای شما نظر بدهند، لایک کنند یا به اشتراک بگذارند؟  به احتمال زیاد و طبق خبرهای جدید، اینستاگرام فالوور های فیک را که از طریق ربات ها جذب اکانت می شود به صورت اتوماتیک حذف می کند. افراد واقعی توانایی اشتراک گذاری، لایک کردن، کامنت گذاشتن و تعامل با پست های اینستاگرامی شما را دارند. اولویت اول مخاطبانتان هستند که باید آنها را راضی نگه دارید

برای افزایش فالوور اینستاگرام تبلیغ کنید

توصیه می شود حداقل ۲۰ پست در صفحه خود گذاشته باشید و حداقل ۵ هزار فالوور داشته باشید و سپس به سمت تبلیغات بروید. در غیر این صورت وقتی افراد با تبلیغ به صفحه کسب و کار شما سر می زنند، اولین چیزی می بینند پست ها و فالوور های تان است. پس باید در ابتدا پایه و اساس کار را محکم بسازید. با رعایت این شرط افراد ترغیب می شوند تا کسب و کار شما را دنبال کنند. تبلیغ بهترین راه پس از رسیدن به قله های کوچک موفقیت است. اگر واقعاً می‌خواهید فالوور های بیشتری در اینستاگرام به دست آورید، کسب و کار برند خود را به مردم اطلاع دهید تا با شما آشنا شوند.

ایده عالی دیگر این است که در حساب های دیگری که در شبکه‌های اجتماعی مختلف دارید، صفحه اینستاگرام خود را تبلیغ کنید. هیچ وقت درخواست فالو کردن نکنید، زیرا کسی که تبلیغ را می‌بیند متوجه حرفه ای بودن شما می شود. پس بر روی تبلیغات تمرکز کنید تا بیشتر احساسات را درگیر کنید و همچنین محتوای منحصر به فرد شما را متمایز می کند. همین امر یکی از دلایل مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام است. خوشبختانه با منتشر کردن تعداد زیادی پست آموزشی و جذاب و ویژگی هایی مانند “igtv”، “استوری” و “لایو” این فرصت عالی برای افزایش فالوور فراهم شده است.

 محتوای محبوب فالوورهایتان را تولید کنید

البته که صحبت در این مورد راحت‌تر از انجام آن است. اما هوشمند آن است که بدانید فالوورهای تان از شما چه می خواهند تا چه محتوایی را ببینند؟ به سرعت متوجه خواهید شد که برخی از مطالب عملکرد بهتری از نظر لایک، کامنت، اشتراک و سیو نسبت به بقیه دارند. به همین دلیل آزمایش بسیار مهم است. اعم از مواردی که عرض کردیم کپشن، انواع محتوا، زمان ارسال و جزئیات کوچک می تواند تفاوت ایجاد کند.

با تبدیل اکانت کسب و کار خود با مدل بیزینسی می‌توانید آمار و ارقام دقیق از عملکرد پست هایتان به دست آورید. این ابزار به شما کمک می کند تا بفهمید علایق فالوورهایتان چه بوده است. تجزیه و تحلیل دقیق استراتژی محتوایی خود را تنظیم کنید تا ببینید چه چیزی برای مخاطب های تان بهتر است. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید سعی کنید رقبا را تجزیه و تحلیل کنید. شما نباید مستقیم از رقبای کاری خود تقلید و کپی برداری کنید، اما یادداشت‌برداری درباره کاری که انجام می‌دهند هوشمندانه است. کمی تحقیق رقابتی می تواند کمک زیادی کند و دید بیشتری نسبت به هدف خود کسب کنید.

جمع بندی

در این پست ما به موثرترین روش های افزایش فالوور اینستاگرام به صورت هدفمند اشاره کردیم. برای موفقیت در اینستاگرام و هر کسب و کار اینترنتی باید بدانید مخاطبانتان به چه چیزی علاقه دارند و به روحیات آنها اهمیت بدهید. رفع نیازهای فالوورها، کلیدی ترین راه برای تعامل و جذب مشتری است. اگر روی تعامل تمرکز کنید اینستاگرام می‌تواند خانه خوبی برای کسب درآمد از محصولات برند شما باشد. برای آموزش در مورد نحوه درآمدزایی از اینترنت می توانید به بخش کسب و کار سایت گاسی وب مراجعه کنید.

 

فالوورهای فیک یا فالوور های ارگانیک؟

برخی از افراد سعی دارند تا با خرید فالوور پیج خود را بزرگ جلوه دهند. این افراد ناآگاه برای اینکه کسب و کار خود را ارتقا دهند، به هر قیمتی می خواهند رشد کنند. اما این گونه نیست، با این کار فقط خودشان را نابود می‌کنند. دلیل این کار هم مشخص است، زیرا تلاشی برای جذب دنبال کننده واقعی و ارگانیک نکرده‌اند. فالوور های فیک و جعلی چگونه می خواهند محصولات یا خدمات شما را خریداری کنند؟ 
به جای خرید فالوور های فیک می توان با تولید محتوای ارزشمند و مخاطب پسند و سپس هزینه کردن کم برای تبلیغات در پیج های حوزه خود به رشد و رسیدن به فروش بیشتر فکر کرد. دنبال کنندگان غیرواقعی از طریق ربات ارسال می شوند که هیچ ارزشی برای کسب و کار شما ندارند. البته در جریان باشید که اینستاگرام فالوور های فیک را حذف کرده و پیج هایی که این کار را انجام می‌دهند را جریمه می‌کند. در ادامه استراتژی های کاربردی برایتان مطرح کردیم تا با رعایت اصول بازاریابی به کسب درآمد از اینستاگرام بپردازید.

اینستاگرام چه ابزای برای افزایش فالوور در اختیار ما قرار داده است؟

اینستاگرام برای افزایش فالوور بیشتر، ویژگی‌های پیشرفته‌تری برای ویرایش عکس ها در نظر گرفته است. همچنین می توانید با قرار دادن استوری، نرخ تعامل پیج خود را افزایش دهید. استوری برای ۲۴ ساعت در قسمت بالایی برنامه به نمایش گذاشته می‌شود. ویژگی لایو اینستاگرام نیز جذاب است که مخاطبان را از حضور خودتان آگاه می کنید. همگی این ویژگی ها برای رشد کسب و کار اینترنتی شما فراهم شده است. 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *