شناخت سئو کلاه خاکستری

تا چند سال اخیر داشتن محتوای خوب و استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای کسب رتبه وب سایت ها در نتیجه جستجوهای گوگل کافی بود؛ اما امروزه دیگر گرفتن رتبه در موتورهای جستجو، همانند گذشته آسان نیست. شاید تکنیک سئوی کلاه سیاه و سفید به گوشتان خورده باشد. تمام کارشناسان سئو به این باور رسیده‌اند که برای به موفقیت رساندن وب سایت ها با استفاده از تکنیک کاملاً سفید تا مدت‌های زیادی طول بکشد، از طرفی، استفاده از تکنیک سیاه، ریسک بالایی دارد. اینجاست که تکنیک کلاه خاکستری به کمک سئو کاران آمده است.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو خاکستری، ترکیبی از دو روش سئو کلاه سفید و سیاه است. در واقع، در تکنیک سئو کلاه خاکستری، سئو کار بخشی از تکنیک‌های سئو کلاه سفید را با بخشی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه ترکیب می‌کند تا در نهایت، یک سری تکنیک منطبق با الگوریتم‌های گوگل حاصل شود.

اهمیت سئو کلاه خاکستری در سئو

مهم‌ترین اهمیتی که سئو خاکستری دارد این است که می‌تواند به بزرگ‌تر شدن وب سایت شما و جایگاه آن کمک کند. به عبارتی می‌توان گفت؛ در این روش شما در محدوده امن قوانین عمل می‌کنید و دیگر خبری از جریمه شدن نیست.

تکنیک‌های کلاه خاکستری سئو

سئو کلاه خاکستری را بشناسید

رمز موفقیت در استفاده از تکنیک‌ها و استراژدی های سئو کلاه خاکستری در این است که از قبل دانش آن را داشته باشید. همان طور که گفته شد، با استفاده از تکنیک‌های کلاه خاکستری، می‌توانید به بهبود رتبه سایتتان کمک کنید؛ یعنی شما با استفاده از این تکنیک‌ها قوانین گوگل را نقض نکردید و در نتیجه سایتتان، در معرض خطر جریمه‌های گوگل قرار نمی‌گیرد. تکنیک‌های بسیاری برای سئو کلاه خاکستری وجود دارد که اگر این تکنیک‌ها به طور تخصصی اجرا شوند، باعث بهینه سازی سایت شما در کمترین زمان می‌شوند و همچنین به شما کمک می‌کنند تا از مزایای سئو کلاه سیاه و سفید استفاده کنید و از مضرات هردو جلوگیری کنید.

موارد زیر از روش‌های سئو کلاه خاکستری هستند:

 • خرید دامنه‌های منقضی شده
 •  استفاده از شبکه‌های بک لینک خصوصی
 •  بهبود سوشیال سیگنال
 •  استفاده از کلمات کلیدی با تراکم مناسب
 •  لینک سازی در انجمن‌ها
 •  استفاده از نام برندهای معروف
 •  ثبت چندین مکان در گوگل مپ
 •  به‌روزرسانی مطالب
 •  فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
 •  بازار یابی با کامنت
 •  طراحی مجدد سایت
 •  ایجاد میکرو سایت یا وبلاگ
 •  کلیک بر روی دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی

جمع بندی

به انتهای مقاله سئو کلاه خاکستری رسیدیم، همان‌گونه گفته شد، سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو تأثیر زیادی در افزایش بازدید دارد. به طور کلی سئو کلاه خاکستری بین دو سئو دیگر قرار می‌گیرد و تکنیک‌های پر کاربردی دارد. این تکنیک در زمان شما صرفه جویی می‌کند و داشتن دانش کافی در مورد آن بیشترین بازدهی را به دنبال خواهد داشت. امیدواریم ارائه این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

برای اطلاع از نحوه پشتیبانی سئو سایت، قیمت پروژه سئو و نمونه سئو سایت پزشکی از سایت شرکت گاسی وب دیدن فرمایید.

تفاوت سئو کلاه خاکستری و سئو سیاه

تفاوت بین سئو کلاه خاکستری با سئو کلاه‌ سیاه در این است که کلاه خاکستری از تکنیک‌هایی استفاده می‌کند که همیشه بر خلاف دستورالعمل‌های موتورهای جستجو نیستند. توجه داشته باشید که روش‌های سئو خطرناک هستند و می‌توانند سایت شما را جریمه کنند.

آیا تکنیک‌های این نوع سئو قانونی است؟

هیچ قانونی توسط تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری نقض نمی‌شود. پس بااین‌حال، سئو کلاه خاکستری غیرقانونی نیست. سئو کلاه خاکستری برخلاف روش‌های ممنوعه موتورهای جستجو است که می‌تواند سایت شما را از صفحات نتایج موتور جستجو ممنوع کند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *