فر کردن مو با اتو مو بسیار زیبا

فر کردن مو با اتو مو یکی از ساده ترین راه ها برای فر کردن موها می باشد. در واقع یکی از بهترین و مرتب ترین روش ها فر کردن مو با استفاده از اتو مو است. شما با داشتن یک اتو مو می توانید به راحتی موهای خود را فر کنید. استفاده از این روش فر کردن برای افرادی که در خانه  وسایل فر کردن مو ندارند، بسیار مناسب می باشد. با استفاده از اتو مو دیگر نیازی به آرایشگاه ندارید و شما می توانید در کمترین زمان ممکن موهایتان را فر کنید. جهت خرید بهترین اتو مو می توانید به مقاله معرفی بهترین های سال 2021 مراجعه کنید.

یکی از روش های فر کردن، بافت زدن آن می‌باشد. ابتدا بهتر است موهای خود را به چند قسمت تقسیم کنید و بافت مو را دقیق و منظم انجام دهید. هر چقدر بافت مو ها را بزرگ تر بزنید موهایتان سریع تر فر خواهد شد. به عبارت دیگر هر چقدر موها را ضخیم تر ببافید فرهای درشت تری ایجاد خواهد شد. در مقابل هر چقدر بافت موها ریز و کوچک باشند حلقه های فر ریزتر خواهند بود. بهتر است موها را خیلی مرتب و دقیق ببافید پس از بافت موها آن ها را با یک اتو موی داغ اتو بکشید. برای جلوگیری از آسیب موها بهتر است قبل از اتو کشیدن به آنها مواد حالت دهنده بزنید. استفاده از مواد حالت دهنده علاوه بر این که مانع از آسیب دیدن موهای شما می شود سبب ایجاد حالت بهتری در موهای شما خواهد شد.

مراحل روش فر کردن مو با اتو مو

بهتر است بدانید که شما با استفاده از اتو مو  خوب می توانید فرهای فنری بسیار زیبایی را ایجاد کنید. فر کردن مو با اتو مو بسیار راحت و آسان است. با تمرین کمی می توانید به راحتی موهای خود را با اتومو فر کنید. استفاده از این روش فر کردن مو برای مهمانی ها بسیار کاربردی خواهد بود. در اینجا قصد داریم شما را با چگونگی فر کردن مو بیشتر آشنا کنیم. انجام این کار یکی از جذاب ترین کارهایی است که بیشتر افراد جهت زیبایی چهره و موهای خود انجام می دهند. مدل های مختلف آرایش مو سبب ایجاد تغییرات عمده در چهره فرد خواهد شد. یکی از کارهایی که می توان بر روی موها انجام داد فر کردن آن می باشد.

مرحله اول: خرید اتو موی مناسب

در این مرحله به یک اتو موی باریک و با عرض ۴ سانتی متر یا کمتر برای فر کردن نیاز خواهید داشت. افرادی که موهای ضخیم و زبر دارند باید اتو مو را بیشتر داغ کنند. مناسب ترین درجه حرارت برای این افراد حداقل ۴۰۰ درجه فارنهایت یا ۲۰۰ درجه سانتیگراد است. استفاده از اتو موی صاف با لبه های گرد مانع از غیر طبیعی نشان دادن موهای شما خواهد شد.

مرحله دوم: استفاده از ژل محافظ

در این مرحله باید از یک ژل سبک استفاده کنید. استفاده از ژل سبب محافظت از موهای شما خواهد شد. به عبارت دیگر ژل به عنوان محافظ حرارتی مانع از آسیب مو روی ساقه مو می شود. استفاده از روغن بادام شیرین به عنوان یک محافظ بسیار مناسب می باشد.

مرحله سوم: خشک کردن مو

در این مرحله باید موهای خود را کاملا خشک کنید. زیرا  موی نم دار به خوبی فر نمی شود. بنابراین برای خشک کردن موهای خود می توانید از حرارت ملایم سشوار استفاده کنید.

مرحله چهارم: گیره کردن رشته ای مو

در این مرحله فر کردن مو با اتو مو، بهتر است ۲ تا ۵ سانتیمتر از مو را به صورت رشته ای گیره بزنید. این کار باعث می شود شما به راحتی از اتو مو استفاده کنید. سپس اتو مو را در جهتی که می خواهید حلقه‌های فر ایجاد شود بچرخانید.

مرحله پنجم: اتو کشیدن را شروع کنید

در این مرحله باید اتو مو را در میان دسته‌های مو به آرامی و به گونه‌ای که  فرم منحنی حلقه‌های مو حفظ شود بکشید.

مرحله ششم: ادامه مرحله ی قبلی در بخش های کوچک تر

در این مرحله باید بر روی بخش های کوچک مو مرحله پنجم را تکرار کنید. در نهایت تمام موهای خود را فر کنید.

مرحله هفتم: اسپری کردن مو

بعد از تمام شدن فر کردن مو با اتو مو بهتر است موهای خود را اسپری کنید. اسپری کردن مو باعث می‌شود موهای شما در مدت زمان طولانی تری به حالت فر باقی بماند. بهتر است از اسپری هایی که در هوا پخش می شود استفاده کنید. استفاده از این نوع اسپری ها مانع از مرطوب شدن بیش از حد مو و رشد قارچ های پوستی می شوند. توصیه می‌ کنیم از لایه های زیرین مو شروع به اسپری کردن کنید. از آنجایی که دمای زیاد سبب خشک شدن و شکنندگی مو می شود بهتر است برای تقویت موهای خود از ماسک های خانگی یا روغن های گیاهی مناسب استفاده کنید.

انواع مدل موی فر

مدل های مختلف فر کردن مو وجود دارد. در اینجا قصد داریم با استفاده از اتو مو چندین روش فر کردن زیبا مو را برای شما توضیح دهیم. شما با آشنایی متد های فر کردن مو و معرفی انواع مدل های فر مو می توانید انتخاب مناسب تری داشته باشید. البته اتو مو کراتینه باعث شفاف تر شدن مو و جلوگیری از آسیب مو می شود.

فر کردن مو از بالا به پایین

این مدل از فر کردن مو بسیار رایج است. شما می توانید در مدت زمان کوتاه و بسیار آسان موهای خود را از بالا به پایین فر کنید. در این روش باید اتو مو را در قسمت بالا یا وسط مو قرار دهید. سپس موها را به دور اتو مو بپیچید. بعد از پیچیدن موها به دور اتو مو بهتر است کمی صبر کنید تا موها حالت بگیرند. پس از پایان کار موها را شانه کنید.

فر کردن مو از پایین به بالا

فر کردن با اتو مو جزء روش های قدیمی است. از معایب این روش این است که بیشترین حرارت اتو مو به قسمت پایین مو می رسد. بنابراین وسط موها که مهم ترین قسمت مو می باشند بی حالت خواهند ماند. فر کردن مو سبب خشک شدن نوک موها می شود. استفاده از این روش سبب می شود فر موها زودتر باز شود. زیرا پایین موها سنگین تر بوده و موها  تمایل بیشتری به صاف شدن دارند. افرادی که موهای کوتاه دارند بهتر است از این روش فر کردن استفاده کنند.

فر کردن مو با گیره و سنجاق

در این بخش باید موها را  بپیچید و به آنها گیره و یا سنجاق وصل کنید. برای جلوگیری از خشک شدن یا سوختن نوک موها بهتر است موها را از میانه به سمت پایین فر کنید. این روش سبب ایجاد موهای فر یکدست خواهد شد.

موج دادن به مو با اتو موی تخت

می توانید با استفاده از اتو موی صفحه تخت به موهای خود موج دهید. استفاده از اتو موی صفحه تخت سبب کنترل بیشتر شما بر روی موهایتان خواهد شد. استفاده از فر کردن موها با اتو برای موهای بلند بسیار مناسب می باشد.

فر کردن مو با اتو موی تخت

این روش فر کردن مو مناسب خانم هایی است که تنوع را دوست دارند. فر کردن مو برای افرادی که موهای فر طبیعی دارند بسیار مناسب می باشد. در واقع این روش سبب تغییر موهای فر طبیعی می شود. بهتر است که موها را از هر دو جهت حرارت دهید. در این صورت شما از وز شدن یا پف موها جلوگیری خواهید کرد. استفاده از این روش برای مهمانی ها و مجالس مناسب می باشد. این روش برای استفاده روزانه توصیه نمی شود. زیرا حرارت دادن به موها سبب خشکی و شکنندگی موها می شود.

پیچاندن و فر کردن مو با بابلیس

استفاده از این روش سبب ایجاد فر تمیز و طبیعی خواهد شد. توجه داشته باشید که نباید موها را خیلی سفت و محکم بپیچید. بنابراین خیلی ساده موها را تاب داده و بپیچید. سپس با نوک انگشت های خود تارهای مو را باز کنید. در این صورت موها به شکل طبیعی حالت می‌گیرند. فر کردن برای افرادی که موهای فر طبیعی ناسازگار دارند بسیار مناسب می باشد.

اگر خواستید موهای خود را صاف و خشک کنید، حتما نحوه استفاده از سشوار چرخشی بابلیس را ببینید.

موج دار کردن مو با سری چنگکی بابلیس

این مدل موی فر به سبک پری دریایی معروف است. در این روش فر کردن مو باید از سری چنگکی بابلیس استفاده کنید. برای این منظور باید موها را لای چنگک قرار دهید و صبر کنید تا موها حالت بگیرند. سپس به سراغ قسمت های پایین تر مو بروید. این روش زیبایی فوق العاده ای به موهای شما خواهد بخشید.

فر کردن مو با عصای جادویی

این روش فر کردن مو جزء روش های مورد علاقه خانم ها می باشد. این روش بسیار ساده است. شما با استفاده از این روش می توانید موهای خود را پرپشت تر نشان دهید. زیرا در این روش موها در اثر حرارت پرس نمی شوند. در آخر موهای پر پشت و حجیمی می خواهید داشت. برای  این منظور می‌توانید یک دسته از موها را بدون پیچ و تاب دادن به دور سری عصایی بابلیس بپیچید. در نهایت موها به شکل Y در می آیند. استفاده از این روش فر کردن مو با اتو مو برای افراد با موهای لخت و نازک بسیار ایده آل می باشد. زیرا موهای آن ها را بدون هیچ گونه آسیبی حجیم خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *