اینستاگرام مارکتینگ

اینکه بدانید اینستاگرام مارکتینگ چیست و چگونه به کسب و کارها کمک می کند بسیار ارزشمند است تا فروش بالایی را کسب و کار اینستاگرامی تجربه کند. ما به زبان ساده ترفندهای جدید در سال 2021 در مورد بازاریابی اینستاگرامی را بیان می کنیم تا به بهترین نحو در اینستاگرام شروع به فعالیت کنید. در این راهنمای کامل که به زبانی ساده توصیح داده ایم، یاد خواهید گرفت تا همانند حرفه ای ها فعالیت کنید.

برای شروع هر کاری شما باید استراتژی آن کار را چیده باشید تا خورجی موفقی بدست آوردید. در اینستاگرام هم همین موضوع مطرح است؛ پس وقتی خود یا توسط گروهی قصد شروع کسب و کار در اینستاگرام را دارید باید اهداف، موانع و راه های پیشرفت و  در مجموع چشم انداز آن را ترسیم کنید و وظایف خود و دیگران را در این کار مشخص کنید. اینجاست که با برنامه ریزی میتوان به آنچه که در هدف خود مشخص کرده اید برسید.

دوره جامع آموزش اینستاگرام

در این مقاله کاربردی که مطالعه آن حدوداً ۵ دقیقه از زمان شما را در مورد “اینستاگرام مارکتینگ” و ابعاد مختلف آن خواهد گرفت با ما همراه باشید تا مسیر شروع بازاریابی اینستاگرامی را پیش روی شما بگذاریم. مدتهاست که تعداد کاربران اینستاگرامی از مرز یک میلیارد کاربر عبور کرده و در حالی که همه روزه بیش از 500 میلیون انسان صفحه اینستاگرام خود و یا کاربران دیگر را مشاهده و از آن استفاده می کنند. با کمی تأمل عمق ماجرا را درک می کنیم و با این دید می‌توان یک برنامه ریزی فوق العاده برای کسب درآمد از اینستاگرام انجام داد.

◀ ویدیو چگونه از اینستا پول دربیاوریم:

[bs-white-space]

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

“اینستاگرام مارکتینگ” به این معناست که صاحب آن تجارت با مشتریان و مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و پیشنهاد های تجاری خود را به مخاطبان مد نظر ارائه دهند. این صاحبان تجارت برای نمایش دادن رویکرد های تجاری و برای استخدام نیروی کار اینستاگرام را مکانی بسیار مناسب دیده که با آن به صورت تنگاتنگ با مخاطبان خود در ارتباط هستند.

آنها با امکاناتی همچون اشتراک‌گذاری تصویر تجارت خود این فرصت را دارند که محصولات خود را به مشتریان مد نظر ارائه دهند و حتی با قابلیت جدیدی که به این برنامه اضافه شده می توانند ویرایش عکس را در اینستاگرام انجام دهند عکس های با کیفیت به مخاطب مورد نظر با فیلترهای متنوعی که در آن وجود دارد. این نوع از بازاریابی در اینستاگرام آنجا معنا پیدا می‌کند که حضور ۲۲ درصد از جمعیت جهان دران باعث تبدیل شدن به فضای بسیار کاربردی برای بازاریابی به حساب می آید.

[bs-white-space]

استراتژی ورود به بازار اینستاگرام

اگر می خواهید در این بازار پر سود به عنوان یک فعال تجاری که در شبکه های اجتماعی فعالیت قابل توجهی دارید باید برنامه مدون و استراتژی مخصوص خود را داشته باشید.

در تدوین استراتژی خود می توانید این نکات را مد نظر داشته باشید:

 1. ماهیت برند خود را تعیین کنید
 2. تم مخصوص اینستاگرامی خود را مشخص کنید
 3. مخاطب خود را بشناسید
 4. در این شبکه اجتماعی برای خود تقویم داشته باشید
 5. اهداف تجارتی خود را مشخص کنید
 6. وظیفه ی افراد تیم در این پلتفرم را مشخص کنید
 7. تحلیل های مربوط به صفحه خود را چک و بررسی کنید

[bs-white-space]

هدف گذاری کسب و کار در اینستاگرام

کسب و کار در اینستاگرام

قطعاً برای انجام درست هر کاری باید هدف گذاری در آن انجام شود و همان‌طور که می دانید اکثر افرادی که وارد اینستاگرام می‌شوند هدف مخصوص خود را برای این کار جهت هزینه‌ها و زمانی که برای صرف کار مدنظرشان دارند.

شما هم اگر قصد هدف گذاری کسب و کار در اینستاگرام (اینستاگرام مارکتینگ) را دارید در ابتدا حتماً هدف خود را مشخص کنید بعد برای گام‌های بعدی برنامه ریزی کنید.

1- برند سازی کنید

بسیاری از کسب و کار اینترنتی فقط برای آنکه مخاطب خود را در این فضای پر بازدید داشته باشند به زور در اینستاگرام و ایجاد ارتباط با مخاطبان مد نظر اکتفا کرده و به فکر فروش محصولات خود نیستند. مانند شرکت اپل یا گوگل که حضور آنها در اینستاگرام فقط به خاطر آن است که ذهن مخاطب خود را با برند خود همراه کند.

[bs-white-space]

2- اعتماد سازی و ایجاد تعامل

ویس ویدیو بالا به صورت جداگانه:

[bs-white-space]

به هر شکلی که شده می‌توانید در فضای پر مخاطب اینستاگرام با آنها تعامل ایجاد کنید و اعتماد فالوورها را جذب کنید. مثلاً فعالیت‌های اجتماعی و عام‌المنفعه به دنبال همدلی با مشتریان و کاربران و حتی در مواردی انتشار ویدئوهای پشت صحنه پست‌های اینستاگرامی خود تعامل بسیار تأثیرگذاری در اینستاگرام مارکتینگ شما خواهد داشت.

[bs-white-space]

3- فروش یا معرفی محصول یا خدمات

آیا هدف شما بابت حضور در فضای عظیم اینستاگرام فروش بیشتر یا معرفی وسیع تره محصول و خدمات است؟

حتماً این مکان پربازدید که چشم‌ها را به خود جلب کرده و اراده‌ها در دست نگاه‌ها می‌باشد منتظر آن است که شما با معرفی بهتر محصول خود فروش بیشتری از اینستاگرام مارکتینگ داشته باشید.

[bs-white-space]

روش‌های اینستاگرام مارکتینگ

با روشهای زیر می‌توان بازاریابی در اینستاگرام را ارتقا داد و کم‌کم حضور خود را در اینستاگرام پررنگ‌تر جلوه داد.

 1. کامنت مارکتینگ
 2. بازاریابی محتوایی
 3. دایرکت مارکتینگ
 4. اینفلوئنسر مارکتینگ
 5. تبلیغات اینستاگرامی

[bs-white-space]

نکات مهم مقدماتی برای شروع اینستاگرام مارکتینگ

برای شروع کار و بهینه کردن پست‌ها در اینستاگرام خود به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید:

 • نام پیج: نام پیج یا صفحه خود را به درستی و مناسب انتخاب کنید چون افراد با جستجو کردن آن نام شما را پیدا و دنبال می‌کنند. حتی الا مکان نامی را انتخاب کنید که به آسانی نوشته و خوانده شود.
 • عکس پروفایل: یکی از نکات مهم تأثیر بصری بسزایی دارد عکس پروفایل اینستاگرام شماست که کسب و کارها حتماً باید لوگوی مخصوص خود را در آن قرار دهند از نکات مهم در این اصل کیفیت عکس مورد نظر بوده که باید از کیفیت بالایی جهت تأثیرگذاری بیشتر برخوردار باشد.
 • پروفایل: از دیگر موارد مهم را می‌توان پروفایل کسب و کار اینترنتی دانش است که باید عمومی یا به صورت پابلیک باشد تا افراد مختلف بتوانند به راحتی محتویات داخل آن را ببینند. بعضی از افراد به اشتباه صفحه تجاری اینستاگرام خود را به صورت خصوصی قرار می‌دهند.
 • بیو: در این قسمت در مورد کت و شلوار ویژه شما که باید خیلی شیک و رسمی باشد صحبت می‌کنیم.
 • وب سایت: یکی دیگر از موارد تأثیر گذار در کسب و کارتان مربوط به بخش وب‌سایت پروفایل بوده که باید سایت شرکت یا سازمانتان را در آن وارد کنید.
 • هشتگ: از تأثیر هشتگ ها به هیچ وجه غافل نشوید.حتماً در پست‌های خود از هشتگ مرتبط استفاده کنید تا معجزه‌ی آن را ببینید. شما در هر پست اجازه استفاده از ۳۰ هشتگ را دارید که اگر تا ۱۰ هشتگ در هر پست استفاده کنید کافیست و تأثیر خود را خواهد گذاشت.

[bs-white-space]

انواع مدل کسب و کار در اینستاگرام

در اینجا به سه مدل از کسب و کار اینترنتی پرسود در اینستاگرام اشاره می‌کنیم:

 1. تبلیغات پیج های افراد دیگر
 2. فروش محصول و خدمات خود
 3. همکاری در فروش
مدل های کسب و کار اینستاگرامی جهت کسب درآمد
تبلیغات پیج های افراد دیگر

 در مدل اول به آن دسته از افرادی که ایده‌ای جدید برای کسب و کار از اینستاگرام ندارند می توانند با تولید محتوا در زمینه‌ای خاص مانند تناسب اندام جذب فالوور کنند و بعد از آن در پیج اینستاگرام شان پیج های دیگران در این زمینه را تبلیغ کرده و از آنان پول دریافت کنند.

فروش محصول و خدمات خود

 در مدل دوم شما برای کسب درامد از اینستاگرام به معرفی محصولات و خدمات خود می پردازید و ابعاد مختلف مربوط به محصولات خود را معرفی و ارائه می دهید که مخاطبان با توجه به تبلیغات و موارد لفی که شما در تبلیغات خود رعایت می‌کنید می‌توانند بیشتر به شما جذب شده و محصولات شما را خرید کنند.

همکاری در فروش
 • در مدل سوم برای کسب درآمد از اینستاگرام اگر محصول یا خدمتی ندارید می توانید با برپایی یک پیج اینستاگرام و تولید محتوا، به فکر افزایش فالوور اینستاگرام باشید و بعد از آن محصولات دیگران را در پیج اینستاگرامی خود فروخته و درصد و سود مخصوص به خودتان را از آنها دریافت کنید. یکی از سایت‌هایی که امروزه همکاری در فروش در آن رایج بوده دیجی کالا میباشد که بعد از هر فروش از لینک مخصوص شما درصدی به شما تعلق خواهد گرفت.

[bs-white-space]

4 اصل مهم موفقیت در اینستاگرام مارکتینگ

موفقیت در اینستاگرام مارکتینگ

قطعاً می‌دانید که اینستاگرام به تنهایی برای تفریح و سرگرمی یا تماشای زندگی دیگران نیست. حتماً می‌توان از این بازار بزرگ و متنوع برای ایجاد کسب و کار اینستاگرامی بهترین استفاده ها را داشته و از این فرصت عالی به نفع خود بهره ببریم.

[bs-white-space]

1. شناخت مخاطب مورد نظر

اصول شناخت مخاطب و اینکه او به چه مواردی علاقه بیشتری دارد باعث می‌شود که شما تولید محتوای تان را بر اساس افراد جذب شده به پیج خود تولید کنید که این تاثیر به سزایی در پیشبرد هدف شما و بالا بردن پیج اینستاگرامی خواهد داشت.

حتماً می‌پرسید که چطور امکان پذیر است؟ میتوانید وارد پیج رقیبان خود شوید و فالوور های آن را آنالیز کرده از آن استفاده کنید. مثلاً اگر فردی پیج آشپزی دارد می توان فالوور های آن را مشاهده کرد و مورد بررسی قرار داد.

منظور از بررسی یعنی این که باید ببینیم چه افرادی با چه شخصیت و سن مدنظر آن پیج مورد نظر را پیگیری می کنند و با توجه به آن می توان محتواهای مربوط به آن افراد را انتشار داد. متن بعد از شناخت فالوور های پیج های مرتبط با شما می‌توانید با تبلیغ در آن پیج ها اگر محتوای تبلیغاتی خوبی داشته باشید فالوورهای زیادی را به خود جذب کنید.

[bs-white-space]

2. جذب مخاطب مد نظر

همان‌طور که قبلاً گفته شد اصل شناسایی مخاطب از اصول اینستاگرام مارکتینگ است و اگر به خوبی انجام شود شما نصف کار را انجام داده‌اید و حال با تولید محتوای جذاب و زیبا سلیقه افراد مختلف را به محتوای تبلیغاتی پیج خود کشانده و آن‌ها را دنبال کننده پیج خود کنید.

سعی کنید در این راستا اصول صحیح تولید محتوا و هشتاد گذاری را رعایت کنید تا به صورت کاملاً رایگان فالوور های هدفمند و واقعی دریافت کنید. البته در گام بعدی می‌توانید پیج هایی که تعداد فالوور های بسیار بالایی دارند و آنها با مخاطب‌های هدف شما در یک راستا می‌باشند را مد نظر داشته و در آن پیج ها تبلیغ انجام دهید. این یکی از راهکارهای بسیار کاربردی جهت جذب مخاطب می‌باشد.

[bs-white-space]

3. علاقه مند سازی 

[bs-white-space]

حال که مخاطب به پیج شما جذب شده است نیاز است که با استفاده از اینستاگرام مارکتینگ آنها را علاقه‌مند به محتوای خودتان کنید. پس باید بعد از این که تعداد مخاطب بالا جذب کردید با تولید محتوا در اینستاگرام، این مخاطب‌ها را در پیج اینستاگرام خود نگه دارید و علاقه‌مند به محصولات خود کنید. آنها که حرفه‌ای تر هستند تمام تمرکز خودشان را بر روی تولید محتوا قرار داده‌اند پس چرا شما این کار را برای علاقه‌مند کردن مخاطبان انجام ندهید؟

[bs-white-space]

4. کمپین فروش حرفه‌ای

شاید بتوان کمپین فروش را واژه تازه وارد و نا آشنا دانست باما در مجموع می توان انجام دادن سلسله کارهایی که منجر به خرید محصول شود را نام برد که از قبیل آن میتوان استوری های اینستاگرام که در آن با مطرح کردن یک سوال از طریق استوری اول که همین سوال دغدغه اصلی مخاطب شما خواهد شد و سپس استوری های بعدی که در آن شما شروع به پاسخگویی در مورد این سوال می‌کنید ادامه خواهد داشت. در ادامه شما میتوانید جوابهای مخاطبان خود را نیز دریافت کنید.

حال در این بین میتوانید محصولتان را به فروش بگذارید و تا ۱۰ درصد تخفیف می تواند ایده جذابی برای فروش محصول تان باشد.

تا اینجا سعی شد در این مقاله مواردی که در مورد اینستاگرام مارکتینگ و ابعاد تاثیر گذار در این بازار پرسود اینستاگرامی را برای شما ارائه دهیم. امیدوارم در ادامه فعالیت خود در اینستاگرام با نکات پیشنهادی ما هر چه بهتر به فروش و تبلیغ محصولات خود بپردازید.

ما در ادامه موارد بیشتری را در مورد اینستاگرام مارکتینگ در این مقاله ارائه خواهیم کرد. امیدواریم در ادامه هم با ما همراه باشید.

چقدر احتمال موفقیت برای بیزینس در اینستاگرام وجود دارد؟

100% موفق خواهید شد اگر برنامه ریزی داشته باشید و با علم به اینستاگرام ورود کنید.

پیج اینستاگرام من هک شده چطور این مشکل رو حل کنم؟

متاسفانه بدلیل آنکه سرورهای اینستاگرام در ایران وجود ندارند امکان برگرداندن پیج کم است ولی اگر پیج بزرگی دارید حتما با پلیس فتا تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *