کسب درآمد از فضای مجازی

اگر شما به دنبال یک کسب و کار آسان، راحت و بدون سرمایه بالا هستید، پیشنهاد می‌کنم که به سمت “کسب درآمد از فضای مجازی” بیایید؛ زیرا به علت ویژگی‌های منحصر به فرد، کسب و کار اینترنتی سبب شده است بسیاری از افراد جامعه برای کسب درآمد راحت از این روش استفاده کنند. شاید برایتان سؤال مطرح شود که آیا کسب درآمد از اینترنت واقعاً امکان‌پذیر است؟ باید بدانید که کسب درآمد از فضای مجازی مانند سایر کسب و کارها نیاز به رعایت یک سری قوانین و مقرراتی نیز است تا شما را به کسب درآمد بالایی برساند.

اگر یک جوان در این دوره و زمانه که اینترنت بهترین مکان برای کسب درآمد است، از نداشتن پول و سرمایه گلایه داشته باشد باید خود را سرزنش کند که چرا تا به حال دست به کار نشده تا در این بازار پولساز اینترنتی مشغول به کاری شود. این را بدانید که امروزه فضای مجازی یک نعمت محسوب می شود و هر کسی که می تواند باید از این نعمت خود را برخوردار سازد. بسیاری از جوانان بیکار بدلیل آنکه کسی به سراغشان نمی آید تا آنها را به سر کاری ببرد ناراحت اند در حالی که این خود هستند که باید به کسب و کار اینترنتی وارد شوند.

 

چرا کسب درآمد از اینترنت جذاب است؟

همان‌طور که همه شما می‌دانید، از جمله مزیت کسب درآمد از فضای مجازی که سبب جذب بسیاری از کاربران به خود را فراهم کرده را می‌توان در موارد زیر دانست:

 • دسترسی سریع و آسان
 • عدم نیاز به سرمایه‌های کلان
 • عدم محدودیت‌های مکانی و زمانی
 •  تنوع کسب و کار
 • فضای گسترده ارتباطات برون و درون شبکه‌ای

این موارد تنها بخشی از ویژگی‌های منحصر به فرد کسب و کارهای اینترنتی است.

ناگفته نماند که افراد برای کسب درآمد اینترنتی بالا و موفقیت در کسب و کارهای فضای مجازی، لازم است کارهایی را انتخاب کنند که با مهارت‌ها و توانایی‌های آنان سازگاری داشته باشد.

چند ایده عالی برای کسب درآمد از فضای مجازی

امروزه به رشد چشمگیر تکنولوژی، سبب پیدایش انواع کسب و کارهای فضای شده است. به طوری که افراد با هر استعداد، مهارت و حتی بدون سرمایه می‌توانند در آن به کسب درآمد از فضای مجازی بپردازند.

البته باید بدانید که برای کسب درآمد از اینترنت انواع مختلفی ایده وجود دارد که در این بخش می‌خواهیم شما را با تعدادی از آن‌ها آشنا کنیم.

 1. فعالیت به صورت فریلنسر
 2. راه اندازی فروشگاه اینترنتی
 3. طراحی اپلیکیشن
 4. وبلاگ نویسی
 5. ارائه خدمات مشاوره به صورت اینترنتی
 6. فعالیت به عنوان کارمند خانگی

در ادامه‌ی مقاله به توضیح جامع هر کدام برای شما می‌پردازیم.

فعالیت به عنوان فریلنسر

در کسب درآمد از فضای مجازی همان طور که میدانید کسب و کارهای متنوعی وجود دارد که در این میان افرادی هم هستند که به صورت دورکاری به انجام فعالیت خود می‌پردازند که به آن‌ها فریلنسر می‌گویند. فریلنسرینگ از جمله کار اینترنتی در منزل است که افراد معمولاً در آن‌ها به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند.

از جمله مزیت‌های فریلنسر را می‌توان:

 • هر کسی رئیس خودش است
 • فرد می‌تواند فعالیت‌های که علاقه دارد را برای انجام کار خود انتخاب کند
 • عدم محدودیت‌های مکانی و زمانی
 • تعیین حقوق توسط خود افراد صورت می‌گیرد

نکته: سایت انجام میدم و پونیشا از جمله شرکت‌هایی است که به فعالیت‌های فریلنسرینگ مشغول هستند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در دنیای امروز با گستردگی کسب و کارهایی اینترنتی، سبب شد افراد در کنار پیج­های مختلف که به عرضه‌ی محصولات و یا خدمات خود می‌پرداختند، شروع به طراحی و ساخت فروشگاه‌های اینترنتی کنند.

اما جالب است بدانید به علت مقاومت، پایداری و از همه مهم‌تر عدم فیلتر شدن فروش‌های اینترنتی، باعث شد بسیاری از افراد به فکر راه اندازی فروشگاه اینترنتی باشند.

از جمله فروشگاه اینترنتی را می‌توان فروشگاه دیجی کالا، باسلام، بازار و غیره را نام برد که از مهم‌ترین آن‌ها فروشگاه دیجی کالا است که در ابتدا امر فقط به فروش یک محصول می‌پرداخت. اما رفته رفته پیشرفت و توسعه بسیاری یافت تا جایی که در ایران به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی شناخته می‌شود.

امروزه هم به علت شیوع بیماری کرونا و اعلام محدودیت‌های تردد، باعث شد بسیاری از افراد به جای رفتن بیرون از خانه ترجیح می‌دهند که از طریق فروشگاه‌های اینترنتی سفارش محصول دهند و درب منزل خود تحویل بگیرند.

اما باید توجه داشته باشید که برای کسب درآمد از فضای مجازی با استفاده راه اندازی فروشگاه اینترنتی، تمام تمرکز و دقت خود را بر روی محصولاتی که قرار است فروخته شود نگذارید؛ زیرا تجربه ثابت کرده است که چنین امری سبب شکست فعالیت می‌شود.

طراحی اپلیکیشن

یکی از جمله روش‌های برای کسب درآمد از فضای مجازی، طراحی اپلیکیشن است که افراد زیادی امروزه از آن به عنوان شغل اینترنتی در منزل استفاده می‌کنند.

زیرا همان طور که میدانید با گسترش شبکه‌های اجتماعی و بیشتر شدن کسب و کارهای اینترنتی، طبق آمارهای گرفته شده نشان می‌دهد که بیشترین زمانی را که کاربران در فضای مجازی صرف کرده‌اند در اپ­ها و سایت‌های مختلف است که این خود دلیل بر اهمیت و رونق کسب و کار طراحی اپلیکیشن است.

اپلیکیشن­ها در کل به چند بخش مختلف تقسیم می‌شوند که از جمله می‌توان به برنامه‌های آب و هوا، آشپزی، گردشگری، مذهبی، کودک و غیره اشاره کرد که از مهم‌ترین وظیفه یک اپلیکیشن آن است که استفاده از منابع‌ سخت‌افزاری برای پیشبرد و ارائه اهداف نرم‌افزاری در جهت سهولت انجام یک کار است.

 بنابراین می‌توان گفت تمام فعالیت‌هایی که برای طراحی گرافیکی، کد نویسی، تست و نسخه‌برداری برای یک برنامه به کار گرفته می‌شود را طراحی اپلیکیشن می‌گویند.

از جمله روش‌های برای کسب درآمد از طراحی اپلیکشین­ های کاربردی عبارت‌اند از:

 • هزینه معاملات مختلف
 • خریدهای درون برنامه‌ای
 • تبلیغات محصولات و خدمات و غیره

یکی از مهم‌ترین نکات در کسب درآمد از طریق طراحی اپلیکیشن، آن است که فرد با استفاده از ایده‌های ناب خود یک آثار منحصر به فردی خلق کند.

وبلاگ نویسی

گسترش اینترنت در عرصه تکنولوژی سبب رونق کسب و کارهای مختلف از جمله وبلاگ نویسی و وب‌سایت‌ها شد؛ به طوری که افراد بسیاری از طریق وبلاگ نویسی به کسب درآمد می‌پردازند.

اگر شما به دنبال کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی هستید، لازم است مراحلی را طی کنید که عبارت از:

 • در پله اول برای کسب درآمد از وبلاگ نویسی، وبلاگ طراحی کنید.
 • پله دوم سعی در تولید محتوای مفید و مناسب باشید.
 • پله سوم شروع به بهینه‌سازی محتوا مطالب خود کنید.
 • پله چهارم در صدد آن باشید که مخاطبانتان را بیشتر کنید.
 • پله پنجم سعی کنید موجبات وفاداری و اعتماد مخاطبان خود را ایجاد کنید‌.
 • پله ششم و در آخرین پله با برقراری ارتباط خوب با مخاطبان خود و با استفاده از بازدیدکنندگان هدف برای خود کسب درآمد ایجاد کنید.

شاید در ابتدا امر کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی آسان به نظر می‌رسد؛ اما باید توجه داشته باشید که بعضی از گام‌ها نیاز به قدر بیشتری دقت و تلاش است.

مثلاً وقتی شما در وبلاگ شخصی خود در زمینه مشخص اطلاعات منتشر می‌کنید و با گذاشتن عکس و فیلم و صوت در جهت تکمیل اطلاعات خود اقدام می‌کنید، در حقیقت شما اگر در زمینه­ای که اطلاعات منتشر کردید آگاهی و تجربه دارید، می‌توانید با انتشار فایل‌های آموزشی در این رابطه به افراد خواهان این اطلاعات کسب درآمد کنید.

ارائه خدمات آموزشی به صورت اینترنتی

در دنیای مجازی امروزه بسیاری از کسب و کارها می‌باشند که از طریق اینترنت کسب درآمد می‌کنند که از جمله کسب و کار اینترنتی انجام خدمات آموزشی است که امروزه رونق بسیاری یافته است.

امروزه به علت شیوع بیماری کرونا و قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی، سبب شد که بسیاری از مشاغل به صورت آنلاین به ارائه خدمات آموزشی به صورت اینترنتی روی بیاورند و توانسته‌اند از این طریق به کسب درآمدهای قابل قبولی هم دست یابند.

مثلاً بسیاری از آموزشگاه‌های زبان، آموزشگاه‌های کلاس‌های کنکور و غیره به علت شیوع بیماری کرونا باعث شد نتوانند کلاس‌های خود را به صورت حضوری برگزار کنند؛ پس تصمیم به برگزاری کلاس‌ها به صورت غیرحضوری شدند که توانسته‌اند تاکنون مبالغ بسیار زیادی هم کسب درآمد کنند و همین امر سبب گسترش ارائه خدمات آموزشی به صورت اینترنتی شد.

از جمله مزیت ارائه خدمات به صورت اینترنتی در آن است که:

 1. افراد می‌توانند با پهنایی وسیعی از اطلاعات در تمام نقاط کشور آشنا و کسب درآمد کنند.
 2. افراد در هر محیطی می‌توانند ارائه خدمات به صورت اینترنتی داشته باشند.
 3. صرفه‌جویی در زمان و هزینه افراد ایجاد می‌شود.

فعالیت به عنوان کارمند خانگی

امروزه با گسترش اینترنت و گسترش آن در فعالیت‌ها و کسب و کارهای افراد، سبب کسب درآمد افراد از طریق فعالیت به عنوان کارمند خانگی را ایجاد کرد؛ به این صورت که افراد بسیاری هستند که در محیط خانه و دور از محیط کار به صورت کارمند خانگی به فعالیت‌های کاری خود می‌پردازند و کسب درآمد می‌کنند که به اصطلاح نوعی دورکاری تلقی می‌شود.

باید توجه داشته باشید که در فعالیت دورکاری افراد شامل بیمه نمی‌شوند؛ اما می‌توان با انجام فعالیت‌های مختلف در پروژه‌های مختلف و کسب درآمدهای مختلف خود فرد، می‌تواند خود را بیمه کند.

از جمله مزیت دورکاری عبارت‌اند از:

 • افراد به صورت پروژه‌ای فعالیت‌های خود را دریافت می‌کنند که نسبت به آن‌ها علاقه دارند.
 • سطح درآمد در فعالیت به عنوان کارمند خانگی بستگی به پروژه‌هایی که دریافت می‌کنند متغیر است (اما می‌توان خود میزان حقوق خود را مشخص کرد).
 • عدم محدودیت مکانی و زمانی است.

از جمله مشاغلی که افراد می‌توانند به صورت کارمند خانگی در آن فعالیت کنند عبارت‌اند از:

 • مترجم تخصصی دورکاری
 • تولیدکننده محتوا
 • مهندس نرم افزار دورکاری
 • سئوکار

جالب است بدانید که بسیاری از شرکت‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، تعدادی از کارمندان خود را موظف به انجام فعالیت‌های دورکاری کردند.

جمع بندی

همان طور که در این مقاله خواندید، ما سعی کردیم شما را با انواع کسب درآمد از فضای مجازی و شغل های پردرآمد آشنا سازیم. باید توجه داشته باشید که در کسب درآمد از اینترنت باید افراد با توجه و مهارت‌هایی خود در کسب و کارهای اینترنتی فعالیت داشته باشند تا به موفقیت و کسب درآمدهای بالایی دست یابند. از مهم‌ترین مزیت کسب درآمد از طریق فضای مجازی عدم محدودیت زمانی، مکانی و عدم نیاز به سرمایه‌های کلان است.

امیدوارم که این مقاله شما را در انتخاب بهترین کسب درآمد از طریق فضای مجازی یاری کرده باشد.

دلیل این همه استقبال از کسب و کارهای مجازی چیست؟

نبود شغل ثابت کافی در کشور و در اغلب موارد کارهای سخت و طاقت فرسا با حقوق کم، باعث شد تا با ظهور این کسب و کار جذاب، فرد در منزل خود بنشیند و درآمد چند میلیونی کسب کند در حالی که هیچ کار فیزیکی خاصی هم انجام نداده است. البته این فقط یک چشمه از کسب و کار در فضای مجازی است.

کدام کسب و کار در فضای مجازی پولسازتر است؟

خوشبختانه کسب و کار در فضای مجازی نسبت به کسب و کارهای اداری و شرکتی از عدالت بیشتری برخوردار است و شما با توجه به هنر، لیاقت و تجربه ای که دارید، اگر در آن با کیفیت و درست کار کنید قطعاً مورد استقبال قرار خواهید گرفت و مقبول خواهید بود البته اگر فقط برای خودتان کار کنید. پس در هر کاری در اینترنت می توان می توان به پولداترین فرد تبدیل شد و محدودیت کسب و کار ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *