کسب درآمد از یوتیوب

همان طور که می‌دانید، امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی و گسترش شبکه‌های اجتماعی سبب شده که افراد زیادی برای کسب درآمد از اینترنت وارد این عرصه شوند و درآمدهای میلیاردی خوبی هم داشته باشند. در این میان می‌خواهیم شما را با روش کسب درآمد از یوتیوب آشنا سازیم.

نحوه پول درآوردن از یوتیوب نیز یک نوع از کسب درآمدهای اینترنتی محسوب می شود که در کل جهان مرسوم است و افراد مهمی از این کار کسب درآمد بالایی دارند. همانطور که همیشه در مشاوره ها نیز تاکید بر کیفیت تولید محتوا داریم، پول درآوردن از یوتیوب هم به کیفیت کار شما بستگی دارد که آیا ویدئویی که به اشتراک گذاشته می شود با چه بازخوردی مواجه می شود؟ هر ویدئو میتواند متن مکملی هم داشته باشد که  در تولید محتوای آن تاثیر فوق العاده ای دارد.

یوتیوب به عنوان یک شبکه اجتماعی است که با هدف نمایش دادن فیلم، ویدیو، لایک کردن را برای کاربران خود ایجاد شده است که تنوع ویدیوهای موجود در این شبکه با موضوعات مختلف و کاربردی بسیار زیاد است؛ به همین دلیل می‌توان گفت یوتیوب به عنوان یک منبع بسیار بزرگی برای پیدا کردن ویدیوهای تاریخی، مستند، کمدی و … مورد نیاز بسیاری از کاربران است.

یوتیوب چگونه به ما پول می‌دهد؟

پول درآوردن از یوتیوب

همان طور که گفته شد با وجود فیلتر شدن یوتیوب و عدم دسترسی آسان مثل گذشته برای کاربران ایرانی، اما در این میان افرادی هم هستند که با روش‌های مختلف مثل استفاده از فیلترشکن و غیره همچنان به کسب و کار در این عرصه می‌پردازند. شاید برایتان سؤال مطرح شود که چرا با وجود محدودیت‌ها و سختی حضور در این شبکه اجتماعی تعدادی از کاربران ایرانی همچنان درآمد از یوتیوب را انتخاب می‌کنند؟ باید بدانید که درآمد حاصل از کسب درآمد از این شبکه اجتماعی به کاربران ایرانی خود به صورت دلار است و از آن جا که ارزش دلار نسبت به ارزش پولی ایران یعنی تومان بیشتر است و همین عامل نقش بسیار مهمی در انتخاب کاربران از شبکه اجتماعی یوتیوب برای کسب درآمد بالا است.

یوتیوب یکی از جمله بهترین کسب و کارهای اینترنتی است که افراد بسیار زیادی در آن از طریق تولید محتوای مناسب به کسب درآمد از یوتیوب می‌پردازند.

کسب درآمد از یوتیوب به صورت یک مقدار ثابت در ماه نیست؛ بلکه با توجه به میزان پارامترهای مختلف به کاربران فعال خود درآمد به صورت دلاری پرداخت می‌کند.

روش‌های کسب درآمد از یوتیوب

 اگر شما هم به دنبال کسب درآمد از اینترنت روزانه ۵ میلیون هستید، باید بدانید طبق بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد افرادی که فقط ۶ ماه در این شبکه اجتماعی فعالیت داشته‌اند، توانسته‌اند به درآمدهای بالای ۱۰ میلیون تومان در ماه دست یابد و این خود به معنای امکان دست‌یابی به درآمدهای میلیونی روزانه است.

حال می‌خواهیم شما را با تعدادی از روش‌های کسب درآمد از یوتیوب آشنا سازیم:

  • همکاری در فروش در یوتیوب
  • کسب درآمد از طریق لایو یوتیوب
  • فروش محصولات یا خدمات در یوتیوب
  • تبلیغات اسپانسری

که در ادامه مقاله به توضیح هر کدام می‌پردازیم.

همکاری در فروش در یوتیوب

بسیاری از افراد بر این باور هستند که برای پول درآوردن از یوتیوب باید حتماً کانالی را راه اندازی کرد و با گذاشتن فیلم در آن و یا از طریق گذاشتن فیلم در یوتیوب کسب درآمد کرد؛ اما در حقیقت باید بدانید که روش‌های کسب درآمد از این شبکه اجتماعی بیشمار است که یکی از جمله روش‌های کسب درآمد از یوتیوب همکاری در فروش است. در حقیقت شما کاربران گرامی می‌توانید از طریق بازاریابی، تولید محتوا و همکاری در فروش می‌توانید کسب درآمد مطلوبی داشته باشید.

کسب درآمد از طریق لایو یوتیوب

جالب است بدانید که شما زمانی که در کانال خود مشغول لایو گذاشتن با کاربران خود هستید، می‌توانید درآمد کسب کنید. به این صورت که فالوور شما می‌توانند با پرداخت مبلغی پیام‌های خود را در بالا لیست پیام‌ها بیاورند که معمولاً نرخ این مبالغ متغیر است و از ۱ تا ۵۰۰ دلار است که در نتیجه می‌توان گفت هر کسی با پرداخت مبالغی بیشتر می‌تواند پیام خود را در باکس چت آنلاین در لایو استریم بالاتری نمایش دهد.

حال شاید برایتان سؤال مطرح شود که با قرار دادن پیام فرد در باکس چت آنلاین در لایو چه سودی می‌تواند برای کاربر داشته باشد؟ جالب است بدانید وقتی پیام فرد در لایو که بیشترین بازدید را دارد گذاشته شود در نتیجه اگر این پیام حاوی تبلیغات باشد، می‌توان گفت که در همین مدت زمان گذاشتن لایو چقدر می‌تواند آن محصولات توسط لایو زنده فروش داشته باشد که در نتیجه آن افزایش فروش به معنی کسب درآمد بیشتر است. می‌توان این روش را به عنوان یکی از روش‌های کاربردی برای کسب درآمد از یوتیوب محسوب شود.

فروش محصولات یا خدمات در یوتیوب

افراد بسیار زیادی هم هستند که از یوتیوب به عنوان یک محیطی برای فروش محصولات یا خدمات خود استفاده می‌کنند.

برای مثال یک کاربر ویدیو مربوط به طریقه راه اندازی استودیو خانگی و همچنین در مورد لوازم مورد نیاز آن در پیج خود شروع به آموزش می‌کند و در قسمت توضیحات ویدیو پیج خود لینک خرید محصولات که آن در پیج خود نام برد را قرار می‌دهد. در حقیقت از این روش یعنی با همکاری در فروش محصولات و خدمات سایر شرکت‌ها کسب درآمد می‌کند.

در حقیقت می‌توان گفت یکی از بهترین کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان استفاده از همین روش همکاری در فروش محصولات سایر برندها باشد که امروز دیجی کالا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی در ایران با راه اندازی سیستم همکاری در فروش به این صورت که کاربران تعدادی از محصولات دیجی کالا را به صورت واسطه‌ای در ویدیوهای خود معرفی می‌کند، امکان کسب درآمد را برای همگان فراهم کرده است.

جالب است بدانید شما کاربران گرامی می‌توانید برای فروش یک محصول یک ویدیو مربوط به نحوه استفاده از آن محصول و همچنین با معرفی مزیت‌های استفاده از آن در ویدیو آموزشی خود دیگران را ترغیب به خرید آن محصول کنید. چه بسا بسیاری افراد هستند که بعد از دیدن این ویدیوهای آموزشی اقدام به خرید آن محصولات می‌کنند.

تبلیغات اسپانسری

تاکنون روش‌های زیادی را برای پول درآوردن از یوتیوب گفتیم. حال می‌خواهیم شما را با روش تبلیغات اسپانسری آشنا سازیم. برای کسب درآمد از این روش، به این صورت است که وقتی تعداد مخاطبان یوتیوب پیجتان افزایش یافت می‌توانید با معرفی برندهای مطرح شروع به تبلیغات کنید و با این روش می‌توانید با معرفی محصولات شرکت مشخص برای خود یک منبع درآمد از یوتیوب داشته باشید.

جالب است بدانید که در این روش لازم نیست شما به دنبال دریافت سفارش باشید؛ بلکه می‌توانید مطمئن باشید با افزایش مخاطبان یوتیوب خود سفارش‌ها به سوی شما جلب می‌شوند.

جمع بندی

اگر شما قصد کسب درآمد از یوتیوب را دارید، نکات عنوان شده در این مقاله می‌تواند شما را در رسیدن به این راه یاری کند. شما می‌توانید از هر کدام روش‌های عنوان شده در هر شرایطی استفاده کنید؛ ولی در کل سعی کنید در روشی که امکان و توانایی بیشتری دارید فعالیت کنید تا به درآمدهای بالایی دست پیدا کنید. مثلاً اگر توانایی فروش محصولات از طریق ویدیو آموزشی را دارید سعی کنید ویدیوهای با محتوای مناسب‌تر و جذاب‌تر تولید کنید تا کاربران زیادی را با خود جذب کنید.

یک نکته بسیار مهم به شما کاربران گرامی آن است که به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر کسی را در خارج از کشور ندارید این ریسک را نکنید که از روش یوتیوب برای کسب درآمد استفاده کنید.

آیا کسب درآمد از یوتیوب در ایران واقعاً امکان پذیر است؟

باید توجه داشته باشید یوتیوب با پهنای وسیع ارتباطات خود می‌تواند امکان توسعه و معرفی کسب و کارهای اینترنتی افراد را به سایر کاربران را فراهم کند و با توجه به این روش است که بسیاری از کسب و کار خانگی با افزایش فروش رو به رو بودند.
با فیلتر شدن یوتیوب باعث شد که امکان دسترسی و فعالیت در یوتیوب برای کاربران ایرانی با مشکل مواجه شود. این عامل باعث شد که آپارات جایگزین یوتیوب شد، برای کاربران ایرانی به وجود آید؛ به طوری که کسب درآمد از آپارات در ایران جایگزین کسب درآمد از یوتیوب برای بسیاری از کاربران شد.
اما جالب است بدانید با وجود محدودیت یوتیوب در ایران ولی تعدادی از کاربران ایرانی با استفاده از روش‌های مختلف همچنان به درآمدزایی از یوتیوب می‌پردازند.

آیا برای ثبت نام در یوتیوب باید هزینه ای پرداخت شود؟

خیر. یوتیوب یک سایت و برنامه جهانی ارائه داده که برای ثبت نام و تولید محتوا در آن نیاز به پرداخت هزینه نیست و یکی از مزیت های آن برای کسب درامد بالا و بدون سرمایه محسوب می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *