کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان

امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی و گسترش کسب و کار اینترنتی سبب شد که بسیاری از افراد به کسب و کار در این عرصه بپردازند. همین عامل باعث شد که تعدادی از شرکت‌ها و سازمان‌ها بخش بزرگی از سرمایه‌های خود را در این قسمت سرمایه‌گذاری کنند که تا امروز هم توانسته‌اند درآمدهای میلیاردی کسب کنند. همچنین انواع مختلفی از کسب و کار اینترنتی وجود دارد که افراد با هر مقدار سرمایه و یا حتی بدون سرمایه می‌توانند در آن کسب درآمد اینترنتی مطلوبی داشته باشند.

دانشجویان در یک دهه قبل اگر میخواستند کسب و کاری در زمان دانشجویی داشته باشند که بصورت نیمه وقت بتوانند در آنجا مشغول باشند تا قسمتی از مخارج خود را جبران کنند، به سختی این کار امکان پذیر بود و انجام امور دورکاری نیز بصورت بسیار محدود با درآمد بسیار پایین وجود داشت. امروزه کار اینترنتی برای دانشجویان به وفور پیدا میشود در حالی که هیچ صدمه ای هم به درسشان نمی زند زیرا بصورت دورکاری نسبت به تخصصشان بوده و درآمد خوبی نیز دارد.

در ادامه می‌خواهیم باهم با کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان آشنا شویم.

مزیت‌های کار دانشجویی با اینترنت

کار دانشجویی با اینترنت

ما تاکنون با انواع کسب درآمدها و مزیت‌های آن‌ها مانند:

حال می‌خواهیم باهم با کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان و مزیت‌های استفاده از آن آشنا شویم.

همان طور که گفته شد، به علت فراگیر شدن استفاده از اینترنت و خدماتی که ارائه می‌دهد و همچنین به علت ایجاد فعالیت‌های شغلی بیشمار برای افراد با مهارت‌ها و توانایی مختلف، این منبع را می‌توان به عنوان یکی از بهترین منابع اینترنتی کسب درآمد برشمرد. این روش یکی از بهترین موقعیت های شغلی برای کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان هم محسوب شود که در حقیقت می‌توان گفت از جمله مزیت کسب و کار اینترنتی توسط دانشجویان وارد زیر است:

 تنوع شغلی: شغل‌های زیادی را برای جوانان جویای کار در اختیارشان قرار می‌دهد که آنان می‌توانند هرکدام را می‌خواهند بر اساس مهارت‌ها و توانایی‌های خود انتخاب کنند.

کار پاره وقت: از آن جایی که دانشجویان به علت فعالیت و حضور در کلاس‌ها نمی‌توانند به طور تمام وقت به فعالیت شغلی بپردازند و در نتیجه کسب و کار اینترنتی این امکان را برای آن‌ها فراهم کرده که بتوانند در هر محیط و زمانی مانند اوقات بیکاری و حتی مابین کلاس‌های خود، به صورت پاره وقت به پول درآوردن آنلاین بپردازند.

ایده های کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان

همان طور که میدانید دنیای اینترنت بسیار وسیع است؛ به طوری که پیوسته در حال تشکیل شدن شغل‌های متنوع با هر سلیقه و مهارت و توانایی است. در نتیجه، می‌توان گفت بهترین محیط برای فعالیت و کسب پولسازی با اینترنت است.؛ بنابراین، می‌توان چنین نتیجه گرفت که ایده کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان بسیار متنوع و گسترده است که از جمله می‌توان به:

 1. فریلنسری یا همان آزادکاری، دورکاری
 2. همکاری در فروش محصولات و یا خدمات
 3. آموزش آنلاین
 4. سئو

و غیره است که در ادامه مقاله شما را با توضیح مفصل هرکدام آشنا خواهیم کرد.

فریلنسری

در ایده فریلنسری، کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان به این صورت انجام می‌گیرد که فرد به عنوان یک آزادکار و به دور از محیط شغلی خود به طور آزادانه‌ای به کسب درآمد می‌پردازد. در حقیقت می‌توان فریلنسری را به عنوان یک کار در منزل تلقی کرد که لازم نیست فرد سرمایه زیاد داشته باشد؛ بلکه می‌تواند با اندک سرمایه خود به کسب درآمد بپردازد.

از جمله مزیت‌های فریلنسری را می‌توان به:

 • عدم سرمایه زیاد
 • عدم محدودیت مکانی
 • عدم محدودیت زمانی
 • تعیین حقوق توسط خود افراد
 • رئیس بودن خود فرد در کارش

ولی باید توجه داشت که در کنار مزیت‌ها یک سری معایبی هم دارد که:

 • عدم دسترسی به پروژه­های مختلف در بعضی از فواصل سال
 • عدم بیمه
 • عدم استفاده از تجربیات و ایده سایر اعضا به علت انفرادی کار کردن
 • عدم حقوق ثابت برای برنامه‌ریزی‌های مختلف

همچنین می‌توان در این میان به دو سایتی که عموماً به فعالیت‌های فریلنسری می‌پردازند مثل سایت انجام میدم و سایت پونیشا اشاره کرد که در ایران توانسته‌اند جایگاه و رتبه بالایی را از نظر فعالیت‌های فریلنسری به خود اختصاص دهند و درآمدهای بسیار بالایی هم داشته باشند.

جالب است بدانید که در سایت پونیشا افراد فعال در این سایت موظف هستند که 10 درصد از درآمد حاصل خود را از هر پروژه به سایت بپردازند.

همکاری در فروش

در این روش کافی است فرد یک پیچ در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا واتساپ داشته باشد و سپس با فروش محصولات و یا خدمات سایر برندها، در ازای هر فروش پورسانتی را از صاحبان آن شرکت دریافت می‌کنند. به این صورت می‌توانند کسب درآمد اینترنتی خوبی داشته باشند؛ بنابراین می‌توان گفت که این شغل به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان است که می‌توانند به صورت پاره وقت انجام دهند، بدون اینکه در محیط خاصی حضور پیدا کنند.

نکته: در روش همکاری در فروش می‌توانید با در اختیار گذاشتن لینک خرید مربوط به محصولات به کاربران خود و با ورود کاربران شما از طریق آن لینک و خرید ‌کردن آنان، سبب می‌شود که سود حاصل از این فعالیت مستقیم به حساب شما انتقال یابد. در این روش کسب و کار اینترنتی، برای دانشجویان و سایر افراد هیچ محدودیتی وجود ندارد. در نتیجه می‌تواند به عنوان یکی از پردرآمدترین کسب و کارها به حساب آید که رفته رفته فرد می‌تواند با راه اندازی سایت فروشگاهی، درآمدهای روزانه بالای ۶ میلیون تومن داشته باشد.

آموزش آنلاین

همان طور که می‌دانید آموزش به عنوان یکی از فرارترین روش‌ها و موضوعاتی بوده است که همواره در حال استفاده، پیشرفت و تکامل بوده است. در این روش فرد می‌تواند با گذاشتن مهارت‌های خود در اختیار افراد خواهان آموزش، کسب درآمد مطلوبی داشته باشد.

می‌توان گفت یک دانشجو با راه اندازی پیج اینستاگرامی برای خود می‌تواند در زمانی که جز اوقات فراغت برای او محسوب می‌شود، با استفاده پیج خود کسب درآمد داشته باشد.

مثلاً یک دانشجو می‌تواند با برگزاری کلاس‌های آنلاین، به دانشجویان که نیاز به آموزش دارند اطلاعات کافی و آموزش دهد و در مقابل آن مبالغی را از آنان دریافت کنند.

یکی از جمله مزیت‌های این روش عدم سرمایه‌گذاری اولیه توسط فرد است و تنها کافی است فرد با راه اندازی پیج اینستاگرامی برای خود و در اختیار گذاشتن مهارت‌های خویش، کسب درآمد مطلوبی داشته باشد.

علاوه بر موارد گفته شده همچنین افراد می‌توانند مهارت‌های آموزشی خود را در قالب فایل‌های آموزشی در صفحات شخصی مثل پیج اینستاگرامی بگذارند تا افراد طالب این آموزش‌ها در ازای پرداخت حق آموزشی، فایل آموزشی را دریافت نمایند.

جالب است بدانید یک سری سایت‌هایی هم وجود دارند که با هر بار دیده شدن ویدئوهای آموزشی شما توسط کاربران مختلف، مبلغی را برای شما ارسال می‌کند. مثل سایت یوتیوب و یا آپارات.

سئو

امروزه یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای وب‌سایت‌ها و موتورهای جست‌وجوگر وجود دارد و با کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان در ارتباط است، سئو کردن سایت است. به این معنا که در رأس موتور جست‌وجوگر گوگل بودن است.

در حقیقت معنی لغوی سئو یعنی بهینه سازی سایت است که دانشجویان می‌توانند با کسب آموزش به کسب درآمد از طریق سئو کردن سایت‌ها بپردازند که امروزه سئو به عنوان یکی از مهم‌ترین مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ است که به علت تنوع گوناگون سئو، دانشجویان می‌تواند بر اساس مهارت‌ها و توانایی‌های که دارند در هر قسمت فعالیت داشته باشند.

مثلاً در سئو نوشتاری فرد با داشتن مهارت و تخصص در زمینه سئو به تولید محتوا برای سایت‌های گوناگون می‌پردازد. این روش برای افرادی که در نویسندگی دستی دارند می‌تواند بهترین روش برای کسب درآمد محسوب شود. تحلیل و بررسی سایت یکی دیگر از روش‌های سئو است که فرد کار تحلیل لینک‌ها، بررسی سایت رقبا و غیره می‌پردازد و کسب درآمد می‌کند؛ اما باید توجه داشته باشید نکته‌ای که در روش کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان در روش سئو اهمیت دارد آن است که فرد سئوکار باید خلاق و همواره به دنبال افزایش اطلاعات و مهارت‌های خود باشد؛ زیرا ممکن یک روش در حل مشکل یک سایت جوابگو باشد و در سایت دیگر نه.

تفاوت کسب درآمد دانشجویان با سایر افراد

شاید سؤال بسیاری از شما در این باشد که چه تفاوتی بین کسب درآمد دانشجویان با سایر کاربران اینترنتی وجود دارد! برای بیان این موضوع 3 دلیل اصلی و مهم وجود دارد که عبارت‌اند از:

دلیل اول: یک دانشجو محدودیت زمانی به علت حضور در کلاس‌ها و فعالیت‌های مختلف نسبت به سایر افراد جامعه دارد. افراد مختلف می‌توانند به کارهای فیزیکی و به صورت تمام وقت فعالیت داشته باشند. این در حالی است که دانشجویان با محدودیت زمانی رو به رو هستند و در این روش دانشجویان می‌توانند به صورت پاره وقت بدون محدودیت زمانی به کسب درآمد بپردازند.

دلیل دوم: دانشجویان به علت نداشتن سرمایه کافی نمی‌توانند خود یک کسب و کار فیزیکی را راه اندازی کنند. زیرا برای راه اندازی یک کسب و کار فیزیکی لازم است فرد سرمایه اولیه برای اجاره مغازه، خرید تجهیزات و غیره داشته باشد. این در حالی است که دانشجویان سرمایه زیادی ندارند و کسب و کار اینترنتی امکان بسیار خوبی را برای دانشجویان با سرمایه کم و حتی بدون سرمایه برای کسب درآمد فراهم کرده است.

دلیل سوم: دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود برای انجام فعالیت‌های کاری به روزمه کاری نیازمند هستند که کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان این امکان را فراهم کرده است.

جمع بندی

همان طور که در این مقاله خواندید، ما سعی کردیم شما را با ایده های کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان آشنا سازیم. ایده هایی که بسیار فراوان هستند و افراد باید برای موفقیت در این عرصه با توجه به مهارت‌ها و توانایی‌هایی که دارند در هرکدام به فعالیت بپردازند. این در حالی است که مهم‌ترین مزیت این کسب و کارها برای دانشجویان آن است که می‌توانند بعد از اتمام دوره تحصیلی و دانشجویی خود، به طور حرفه‌ای به فعالیت در این عرصه بپردازند.

امیدوارم این مقاله راهنمای خوبی در انتخاب بهترین روش برای دانشجویان جویای کار باشد.

پروژه دانشجویی آنلاین از کجا بگیرم؟

با یک سرچ ساده در اینترنت میتوانید به سایت های مطمئن مراجعه کنید و بنا به توان خود پروژه دریافت کنید. پرداخت حقوق این کارها معمولا هفتگی و ماهانه و یا در مواقعی در همان روز با شما تسویه خواهد شد.

کسب درامد از اینستاگرام برای دانشجویان امکان دارد؟

بله بسیاری از دانشجویان، تخصص خود را به اینستاگرام برده و بصورت هدفمند از آن کسب درامد میلیونی یا حتی میلیاردی دارند. برای یادگیری نحوه کسب درامد از اینستاگرام، دوره معجزه اینستاگرام ما را تهیه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *