مشاوره کسب و کار آنلاین

امروزه با رونق گرفتن کسب و کار اینترنتی، بسیاری از افراد از جمله افراد شاغل در کسب و کار سنتی، مایل به ورود به زمینه کسب و کار اینترنتی یا کسب و کار آنلاین هستند. اما تجربه نداشتن در زمینه کسب و کار اینترنتی، باعث می­شود که افرادی که به‌تازگی وارد این حوزه می­شوند، موفقیت شایانی در این زمینه کسب نکنند. در بازار امروزی که رقبا هرلحظه در تلاش هستند که نفر اول شوند، فرصت چندانی برای آزمون‌وخطا وجود ندارد، همین مسئله اهمیت مشاوره کسب و کار آنلاین را نشان می­دهد.

همین مسئله باعث شده است که عناوین مختلفی از قبیل مشاوره کسب و کار خانگی، مشاوره رایگان کسب و کار اینترنتی و مشاوره تلفنی کسب و کار مطرح شود تا افرادی که در زمینه کسب و کار آنلاین تجربه دارند، به افراد بی‌تجربه در این زمینه، مشاوره دهند. توجه داشته باشید، به‌طورکلی مشاوره کسب و کار، امری پیچیده است که در کنار تجربه به دانش و تخصص نیاز است.

برای اینکه اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی را بردارید و به موفقیت در کسب و کار اینترنتی برسید، باید در ابتدا مسیر راه را برای خودتان مشخص کنید و بدانید که در این زمینه، چه فرصت‌ها، چالش‌ها و هزینه‌هایی وجود دارد تا بتوانید در زمینه کسب و کار اینترنتی، در کمترین زمان ممکن به موفقیت برسید.

توجه داشته باشید ممکن است بتوانید بدون آگاهی مسیر خود را پیدا کنید، اما این کار می­تواند هزینه­ های سرباری را برایتان به همراه داشته باشد. پس با ما همراه باشید تا شما را با مشاوره کسب و کار آنلاین، آشنا کنیم.

ضرورت مشاوره جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

طبق آمارها و بررسی­ها بیشتر از 90 درصد کسب و کارهای اینترنتی،  در همان مراحل اولیه راه اندازی با مشکلات بسیاری مواجه می­شوند. این مشکلات می­توانند ناشی از عدم کارایی سایت، مشکلات فنی، عدم تبلیغات مناسب و کارآمد و یا به‌طورکلی، بی‌تجربگی باشد.

این مسائل در شرایطی است که ممکن است پس از هزینه­هایی که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی انجام می­­شود، افراد را از راه اندازی کسب و کار اینترنتی، دلسرد می­کند که درنهایت افراد از این کار صرف‌نظر می­کند.

برای اینکه به اهمیت مشاوره کسب و کار آنلاین بیشتر پی ببرید، لازم است با مزایای این مسئله آشنا شوید. این مزایا عبارتند از:

 • ذهن شما را از درجا زدن به سمت خلاقیت سوق می­دهد.
 • در شرایط سخت اقتصادی، به شما درک درست و انگیزه کافی می­دهد.
 • به‌صورت سازنده، کار شما را مورد نقد و بررسی قرار می­دهد و در زمینه­های تخصصی، نظرات مناسبی ارائه می­دهد.
 • باعث افزایش تولید و سوددهی می­شود.
 • کار تیمی سازمان را تقویت می­کند.
 • نیاز به شرکت در دوره­های مختلف آموزش مهارت­های مدیریتی را کاهش می­دهد.
 • قدرت تطابق کسب و کارتان را با بازار متغیر افزایش می­دهد.
 • افزایش مهارت­های فردی از جمله تصمیم‌گیری، اجرای دقیق تصمیمات و قدرت سیاست‌گذاری را به همراه دارد.

نکته­ی دیگری که در مورد مشاوره کسب و کار آنلاین باید به آن اشاره کنیم این است که در ابتدا ایده­ای که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی مطرح می­شود، ایده­ی خام است. به این معنی که ایده­ی اصلی، خوب و ناب است اما برای اینکه پیاده‌سازی شود نیازمند مقدمات ضروری است تا در بازار قابل اجرا شدن باشد.

مشاوره کسب و کار آنلاین چگونه به ما کمک می‌کند؟

مشاوره کسب و کار آنلاین چگونه به ما کمک می‌کند؟

به دلیل اینکه افراد زیادی در زمینه کسب و کار آنلاین فعالیت می­کنند، کسب درآمد از اینترنت در منزل و به‌طورکلی کسب درآمد اینترنتی، نیازمند تعیین مسیری مشخص است تا بتوان در این زمینه پیشرفت کرد.

مشاوره شغل آنلاین می­تواند به‌صورت زیر به افراد کمک کند:

 • چه کارهایی نیاز است که انجام شود تا یک‌قدم از رقبا پیشی بگیرید.
 • برنامه ­هایی که لازم است برای افزایش سهم بازار داشته باشید.
 • برنامه­ هایی که باعث وفاداری مشتریان می­شود و همچنین باعث برگشت مخاطبان آنلاین می­شود.
 • برنامه ­هایی که برای افزایش اعتبار برندتان در میان رقبا می­شود.
 • ایجاد برنامه­ هایی که باعث کاهش هزینه و در مقابل، افزایش درآمد از بازار آنلاین می­شود.
 • درنهایت، درصورتی‌که مایل به افزایش نیرو و پرسنل خود نیستید، خدمات خود را به‌گونه‌ای توسعه دهید که نیاز به افزایش نیرو و پرسنل نداشته باشید.

درنهایت با گرفتن مشاوره کسب و کار اینترنتی و پیشرفتی در زمینه کسب و کار اینترنتی خواهید داشت، باعث می­شود که هم کسب و کارتان بهینه‌سازی شود و هم توسعه پیدا کند. البته مشاوره کسب و کار آنلاین در زمینه ­های مختلفی انجام می­شود که در ادامه بیشتر این موضوع را مورد بررسی قرار می­دهیم.

موضوعات مشاوره کسب و کار آنلاین چیست؟

همان‌طور که گفتیم مشاوره کسب و کار آنلاین، شامل موضوعات مختلفی می­شود، که این موضوعات عبارتند از:

 • تعیین وضعیت و انتخاب حوزه فعالیت صحیح برای شروع کار
 • تحلیل طرح و ایده برای شروع کسب و کار آنلاین
 • انتخاب دامنه مناسب برای سایت اینترنتی
 • راه اندازی وب‌سایت کسب و کار موردنظر
 • راه اندازی فروشگاه اینترنتی
 • تحلیل تخصصی وب‌سایت
 • سیستم بازاریابی ایمیلی و بهبود ایمیل مارکتینگ
 • گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی
 • گرفتن درگاه بانکی و تنظیمات مربوطه
 • برند شخصی و توسعه آن در فضای اینترنتی
 • نحوه­ی حرفه‌ای شدن در اینستاگرام و به‌طورکلی اینستاگرام مارکتینگ
 • بررسی محتوای تولید شده در سایت و ایجاد استراتژی بازاریابی

راهنمایی در زمینه انتخاب ایده

در جامعه­ای که بیشتر از هر زمان دیگری به تکنولوژی متکی است، کسب و کار اینترنتی می­تواند بسیار سودآور و مناسب باشد. علاوه بر این، پاندمی کرونا نشان داد که کسب و کار اینترنتی در هر شرایطی می­تواند به روند رشد و توسعه خود ادامه دهد. اما برای اینکه در این زمینه موفق شوید، لازم است که ایده مناسبی انتخاب کنید.

اگر برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود، ایده مناسبی ندارید، راهنمایی و مشاوره در زمینه انتخاب ایده می­تواند گزینه مناسبی باشد. ما در این زمینه، چند ایده را تا حدودی مورد بررسی قرار می­دهیم.

ایده های پولساز برای ساخت کسب و کار انلاین بعد از مشاوره:

فروش آنلاین کالا

اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم هستید، می­توانید با وب‌سایت فروش کالا یا در شبکه­ های اجتماعی اقدام به فروش کالا کنید. توجه کنید که لازم نیست که حتماً محصولات خریداری کنید، بلکه می­توانید با هماهنگی با کارخانه ­ها یا تولیدکنندگان، محصولاتشان را بفروشید.

طراحی وب

اگر با راه اندازی وب‌سایت اینترنتی آشنا هستید، می­توانید با ایجاد سایتی برای خود، برای افرادی که نیاز به وب‌سایت دارند، سایت راه اندازی کنید و از این راه درآمد کسب کنید.

فروش محصولات اطلاعاتی

فروش کنفرانس­های ضبط شده، کتاب­ های الکترونیکی، مصاحبه ­های مفید و ضبط شده و محصولات این‌چنینی، نیز می­تواند از راه ­های کسب درآمد اینترنتی باشد.

وب‌سایت فروش فیلم و سریال

علاقه‌مندان به فیلم و سریال کم نیستند، شما می­توانید با راه اندازی وب‌سایت فروش فیلم و سریال، با قرار دادن فیلم­هایی که در ژانر خاصی هستند یا فیلم­هایی که در حوزه­ های مختلفی هستند، کسب درآمد داشته باشید.

 

راهنمایی برای انتخاب بهترین فضا برای شروع کار آنلاین

توجه داشته باشید که منظور از بهترین فضا برای شروع کار آنلاین، محل فیزیکی برای شروع کسب و کار شما نیست. بلکه منظور این است که در چه فضایی می­خواهید کار خود را شروع کنید. به‌عنوان‌مثال، می­خواهید کار خود را با سایت شروع کنید یا در شبکه ­های اجتماعی که اقبال عموم زیاد است؟

در مورد این مسئله باید بگوییم که معتبرترین و اولین نوع فضا در اینترنت برای کسب و کار، وب‌سایت است. دومین فضای مهمی که در اینترنت برای این منظور وجود دارد، فیسبوک است. در حال حاضر، فیسبوک بزرگترین شبکه­­ی اجتماعی دنیا با 2 میلیارد کاربر است.

سومین فضا برای کسب و کار در ایران، تلگرام است، زیرا این شبکه اجتماعی در حال حاضر در ایران، 40 میلیون کاربر دارد. فضای بعدی که برای کسب و کار مناسب، اینستاگرام است که همه­­ی شما با آن آشنا هستید. در حال حاضر اینستاگرام دارای بازدید روزانه زیادی است، از طرفی وجود ربات­های مدیریت پیج، کار مدیریت پیج را برای افراد آسان می­کند.

مشاوره جهت بهبود و ارتقای جایگاه کسب و کار

در زمینه کسب و کار اینترنتی و مشاوره کسب و کار آنلاین، راهکارهای زیادی برای پیشرفت در زمینه کسب و کار وجود دارد که مشورت با افراد خبره و به عبارتی مشاوره گرفتن، می­تواند یکی از راه‌های پیشرفت باشد، که در این زمینه می­توانید مشاوران مختلف و مختصص در حوزه کسب و کار اینترنت کمک بگیرید.

در اینجا ما در نظر داریم، چند راهکار بهبود و ارتقای جایگاه کسب و کار را بیان کنیم:

 • استفاده از بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی
 • افزایش رتبه و ارتقای جایگاه سایت از طریق سئو
 • بازاریابی هدفمند با جذب مخاطب و تمرکز روی آنها
 • ایجاد شبکه آنلاین با سایر صاحبان شغلی و رهبران فکری
 • ایجاد محتوای باکیفیت و عالی که بتواند نیاز کاربران را برآورده سازد
 • افزایش امنیت و حفاظت از داده ­های مشتریان
 • شبکه‌سازی برای بهبود ارتباطات و افزایش شانس موفقیت

جمع‌بندی

امروزه کسب و کار اینترنتی به دلیل اینکه بازدهی بالایی دارد و قابلیت فروش در هر جا و هرزمانی را دارد، افراد بسیاری را جذب خود کرده است، تا جایی که افراد که در کسب و کار سنتی شاغل هستند، تمایل زیادی برای ورود به این نوع کسب و کار دارند. اما مسئله اینجاست که افرادی که به‌تازگی وارد این حوزه می­شوند، به دلیل اینکه تجربه­­ای ­در این زمینه ندارند، یا بازدهی آنچنانی ندارند یا با مشکل مواجه می­شوند. همین مسئله افراد را از ورود به این حوزه دلسرد می­کند و باعث می­شود که خیلی زود ناامید شوند. به همین دلیل نیاز است که افراد با داشتن اطلاعات و دانش بیشتری وارد این حوزه شوند، ازاین‌رو مشاوره کسب و کار آنلاین می­تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

برای مشاوره شروع کسب و کار به کجا مراجعه کنم؟

شما میتوانید برای شروع کسب و کار خود با ما در ارتباط باشید تا با مشاوره تخصصی روشهای کسب و کار موفق را به شما آموزش دهیم. با گذری در اینترنت سایت های مشاوره زیادی را پیدا خواهید کرد که با سابقه ای درخشان میتوانند به شما در این کار کمک کنند.

درآمد مشاوره در اینستاگرام چقدر است؟

مشاوره در بخشها و شغل های متنوعی صورت می گیرد و میتوان گفت مشاوره دادن یکی از شغل های پر درخواست توسط مخاطبان است که هزینه آن به دقیقه و ساعت حساب میشود و اکنون میتوان شروع رنج قیمتی آن را از ساعتی 200 هزار تومان دانست.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *