دلایل ترک وب سایت

تعداد دفعاتی که کاربران وارد یک سایت می‌شوند و مدت زمانی که در آن سایت حضور دارند، برای موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از اقدامات در راستای پشتیبانی سایت به منظور افزایش ترافیک سایت و بالا بردن زمان حضور کاربران در یک سایت است. برای این کار از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود.

سوالی که پیش می آید این است که چرا کاربران سایت شما را ترک می کنند؟ در ادامهبه بررسی 10 مورد از عواملی که باعث می شود تا یک کاربر وب سایت را ترک کند و از سایت خارج شود می پپردازیم. اما چرا یک کاربر به سرعت از وب سایت مورد نظر خارج می شود؟ وب سایتی که کاربران خود سریع از دست بدهد می تواند افت جاییگاه عبارات کلیدی در گوگل داشته باشد که بسیار می تواند به مدیر سایت ضرر برساند.

به عنوان مثال اگر یک سایت از طراحی خوبی برخوردار باشد، کاربران به راحتی با آن کار کرده و دچار مشکل نمی‌شوند. شما می‌توانید به منظور کسب اطلاعات دقیق‌تر طراحی‌های مختلف سایت‌های موفق مانند طراحی سایت پزشکی یا طراحی سایت وکالت را ببینید و از آن‌ها ایده بگیرید. در این صورت از سلیقه کاربران و مخاطبین آگاه می‌شوید.

دلایل ترک وب سایت توسط کاربران چیست؟

دلایل ترک سایت توسط کاربر

تمامی افرادی که در صدد تأسیس سایت خود هستند، تمایل دارند تا از بهترین طراحی سایت در گیلان یا مشاوره طراحی سایت در شهر خود کمک بگیرند. بسیاری از کارفرمایان از نداشتن ترافیک خوب در سایت و ترک وب سایت توسط کاربران گلایه می‌کنند. برای این منظور قصد داریم ده دلیل ترک وب سایت توسط کاربر را به شما بگوییم.

در صورتی که هر کدام از این موارد را رعایت کرده و مشکلات آن را برطرف سازید، بدون شک ترافیک سایت شما بسیار بالا خواهد رفت. در این راستا می‌توانید از مشاوره شرکت سئو مانند شرکت گاسی وب نیز استفاده کنید تا علاوه بر سئو حرفه ای و طراحی سایت، ترافیک بالا توسط کاربر داشته و افزایش بازدید سایت را رقم بزنید.

تبلیغات بیش از حد

یکی از مهم ترین دلایل ترک یک وب سایت غرق شدن آن صفحه در تبلیغات است. تحقیقات نشان داده کاربران به تبلیغاتی که بر روی صفحات سایت‌ها می‌آیند توجه زیادی نکرده و حتی به آن اعتماد نمی‌کنند. همچنین در زمان کوتاه تری آن سایت را به دلیل تبلیغات بیش از حد ترک می‌کنند. پس اولین قدم برای افزایش ترافیک و حضور کاربر در سایت، این است که تبلیغات بیش از اندازه نداشته باشید.

 سرعت بارگذاری پایین

سرعت بارگذاری به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن‌ها به پهنای سایت و دامنه آن برمی‌گردد. کاربران سایت انتظار دارند که صفحات موردنظر در زمان کوتاهی و حدود چند ثانیه بارگذاری شوند. اگر این بارگذاری بیشتر طول بکشد باعث می‌شود که کاربر بدون دیدن آن سایت و موارد موجود در صفحه، آن را ترک کند.

در صورتی که می‌خواهید سایت شما بازده بالایی داشته باشد، باید بر روی سرعت آن تمرکز ویژه کنید.

وعده‌هایتان محقق نمی‌شود

ازجمله دیگر دلایل ترک وب سایت توسط کاربران، نرسیدن به مقصود موردنظر است. تصور کنید که در سایت خود یا در محتواهای خود از کلمات کلیدی استفاده می‌کنید که به طور کامل در سایت در مورد آن‌ها توضیح داده نشده است.

به عنوان مثال کاربر کلمه‌ای را جستجو می‌کند و سایت شما به منظور داشتن آن کلمه کلیدی در صفحه گوگل قرار می‌گیرد؛ اما هنگامی که وارد سایت می‌شود اطلاعات کافی و مناسب در مورد آن کلمه و محتوای قابل قبولی درج نشده است. همین مسئله باعث می‌شود که کاربر بسیار سریع از سایت خارج شود و دیگر به نام سایت شما اعتماد نداشته باشد. پس سعی کنید حتماً از کلمات کلیدی مرتبط با محتوا و موضوع فعالیت خود استفاده کنید

هک شدن سایت

هک شدن سایت یکی از مواردی است که ممکن است برای هر سایتی پیش آید و شناسایی و برطرف کردن آن تنها توسط شرکت سئو و پشتیبانان حرفه ای امکان پذیر است. بسیاری از اوقات ممکن است صاحب یک سایت متوجه هک شدن سایت نشده باشد و همین مسئله باعث کاهش راندمان سایت و ترک کاربران در زمان کوتاه از سایت گردد. برای برطرف کردن آن می‌توانید از شرکت گاسی وب و کارشناسان و پشتیبانان آن کمک بگیرید.

عدم وجود پیشنهاد‌ها جذاب

انسان‌ها همیشه به دنبال پیشنهاد‌ها جذاب و ویژه هستند. پیشنهاد‌هایی مانند تخفیف، هدیه، مسابقه، جایزه، رونمایی از یک محصول ویژه، یک خبر خوشحال کننده و …

یکی از راه‌های جذب مخاطب دادن پیشنهاد‌ها جذاب به آن است. اگر یک سایت فاقد پیشنهاد‌ها جذاب و وعده‌های وسوسه برانگیز باشد، ممکن است مخاطب به خوبی جذب آن سایت نشود. پس برای رفع این منظور و بالا بردن ترافیک کاربران در سایت خود، می‌توانید از وعده‌های جذاب مانند خبر از یک اتفاق ویژه، محتواهای چالش برانگیز، تصاویر جذاب، ویدیوهای متناسب با سلیقه کاربر و … استفاده کنید.

در صورت استفاده از هر یک از این موارد علاوه بر بهینه سازی و سئو سایت خود، می‌توانید مخاطب را زمان طولانی‌تری در سایت خود نگه دارید.

 سایت فاقد شخصیت و اعتبار است

با توجه به این که نحوه فعالیت در فضای مجازی بسیار گسترش یافته و شاهد سایت‌ها و فعالان زیادی هستیم، کسب جلب اعتماد کاربران سخت و دشوار شده است. به همین منظور کاربران از امکانات سایت‌هایی استفاده می‌کنند که دارای اعتبار باشد.

این اعتبار می‌تواند توسط بخش توضیحات هر سایت به دست آید. به عنوان مثال در این بخش می‌توانید سال تأسیس، آدرس شرکت یا دفتر یا فروشگاه اینترنتی، شماره‌های تماس، راه‌های ارتباطی با پشتیبان، نام بنیان گذار و… را در اختیار کاربران قرار دهید.

خوانایی سخت مطالب

افرادی که در اینترنت و فضای مجازی به دنبال مطلبی می‌گردند، به دنبال آن هستند تا در کوتاه ترین زمان و راحت‌ترین روش به مطلوب خود برسد. در صورتی که یک سایت از مطالب و محتواهای سنگین استفاده کند و یا فونت و خوانایی مطالب واضح نباشد، این مسئله سرعت کاربر را کند کرده و در نتیجه از سایت خارج می‌شود.

توصیه می‌کنیم که در متن‌های خود از لغات سنگین استفاده نکنید و سعی کنید به طور محاوره‌ای و به زبان ساده با مخاطب صحبت کنید.

منقضی شدن طراحی سایت

طراحی سایت برای جذب مخاطب بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا یک کاربر در اولین ثانیه‌های ورود به سایت با طراحی آن روبرو می‌شود و در صورتی که این طراحی مورد پسند آن نباشد، بسیار سریع از سایت خارج می‌شوند. به همین منظور توصیه می‌کنیم که حتماً از طراحی‌های حرفه ای و راحت برای سایت خود استفاده کنید.

به عنوان مثال برای طراحی سایت در گیلان می‌توانید از شرکت سئو گاسی وب کمک بگیرید. این شرکت دارای کارشناسان باتجربه بوده که بهترین طراحی سایت را متناسب با سلیقه کاربران برایتان ایجاد می‌کند.

 عدم به روز رسانی مطالب

درج مطلب و به‌روزرسانی مطالب برای جذب کاربر بسیار مهم است. اگر محتواهای موجود در یک سایت به‌روز نباشند و مدت زمان زیادی از انتشار آن‌ها بگذرد، کاربر به دلیل این فاصله زمانی اعتماد خود به صحت آن مطلب یا محتوا و کالا را از دست می‌دهد و سریع از سایت خارج می‌شوند.

توصیه می‌کنیم هم برای جذب کاربر و بالا بردن ترافیک و هم برای بهینه سازی سایت خود در بازه‌های زمانی کوتاه در سایت مطلب درج کنید و یا مطالب گذشته را با تغییراتی به‌روزرسانی کنید.

 عدم انطباق سایت در موبایل

بسیاری از کاربران برای جست وجوهای خود و یا گردش در گوگل از تلفن همراه و موبایل استفاده می‌کنند. اگر یک سایت انطباق خوب با موبایل نداشته باشد و نتواند پاسخ گوی نیاز کاربرانی که با که از این وسیله برای جستجو اقدام می‌کنند باشد، حجم بالایی از کاربران را از دست می‌دهد.

جمع بندی

بهینه سازی یک سایت و قرار گرفتن در صفحات نخست جست وجوی گوگل ازجمله مهم ترین اهداف برای هر سایت است که توسط پشتیبانی سایت انجام می‌شود؛ اما یکی از عوامل بسیار مهم برای افزایش بازدید سایت و رسیدن به نتیجه مطلوب، زمان قرارگیری کاربران در سایت است. سایت شما هر چقدر هم باکیفیت باشد و از مطالب خوب و سو عالی بهره ببرد اما مخاطب زمان مناسب در سایت برای مطالعه مطالب صرف نکند، نتیجه زحمات آن گونه که باید نمایان نمی‌شود.

برای جلوگیری از ترک وب سایت توسط کاربران راهکارهایی را در متن فوق برایتان بیان کردیم. در صورت توجه به این موارد و رعایت آن‌ها می‌توانید مدت زمان حضور کاربر در سایت را افزایش داده و به دنبال آن افزایش بازدید سایت و افزایش ترافیک را داشته باشید. فرقی نمی‌کند که هدف شما سئو سایت پزشکی است یا یک فروشگاه اینترنتی، قواعد برای همه سایت‌ها باید رعایت شود.

چرا یک کاربر به سرعت از وب سایت خراج می شود؟

این 10 دلیلی که در مقاله بیان کردیم را با دقت بر روی وب سایت خود اجرا کنید تا ماندگاری کاربران در وب سایت افزایش یابد.

ترک وب سایت توسط کاربران روی سئو تاثیر می گذارد؟

بله. یکی از عوامل رتبه بندی گوگل برای وب سایت ها، میزان ماندگاری یک بازدیدکننده روی صفحه مورد نظر است.

به این مقاله امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *