پشتیبانی وب سایت

طراحی سایت کاربرپسند و کاربردی برای جلب نظر بازدیدکنندگان بسیار اهمیت دارد، اما مهم‌تر از آن پشتیبانی وب سایت است. هر سایتی برای این که در عصر تکنولوژی از رقبای خود عقب نماند و بتواند عملکرد خوبی داشته باشد، به پشتیبانی و بروز رسانی نیاز پیدا خواهد کرد.

پشتیبانی وب سایت باید توسط افراد متخصص انجام شود. صاحبان سایت می‌توانند از خدمات شرکت‌هایی همچون شرکت گاسی وب در این زمینه بهره‌مند شوند. در ادامه با ما باشید تا درباره پشتیبانی سایت اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پشتیبانی و نگهداری وب سایت چیست؟

‌پس از راه اندازی سایت برای رشد بیشتر و کسب رضایت مخاطبان سایت، باید در بازه‌های زمانی مختلف یکسری بروز رسانی‌ها انجام شود و گاهی اوقات مشکلاتی در سایت به وجود می‌آید که نیاز به بررسی و رفع آن‌ها خواهد بود. برای آپدیت و ارتقا سایت لازم است که صاحبان سایت از طریق راه‌های ارتباطی مختلف به طور مستمر با شرکت پشتیبانی در تماس باشند تا در صورت نیاز سریعاً اقدامات لازم توسط شرکت انجام گیرد.

به طور کلی پشتیبانی سایت به دو صورت انجام می‌شود. یکی از آن‌ها پشتیبانی فنی سایت است که اهمیت آن برای برقراری سایت بسیار زیاد است. این نوع پشتیبانی باید توسط افراد متخصص و با تجربه صورت گیرد و اگر به موقع اقدامات مربوط به پشتیبانی فنی انجام نشود، دسترسی به سایت و خدمات آن دچار اختلال خواهد شد.

اما پشتیبانی محتوایی سایت اقدامات مربوط به مدیریت محتوایی سایت است. وظایفی مانند تولید محتوا و تنظیم کردن آن، دسته بندی مقالات مختلف مربوط به سایت و قراردادن آن داخل سایت و تمامی کارهایی که مربوط به محتوا و مدیریت آن می‌شود، در این قسمت باید انجام شود.

چرا پشتیبانی اهمیتی بالایی دارد؟

این کاملاً درست است که طراحی یک سایت باید با دقت تمام و تا حد امکان بدون نقص انجام شود؛ اما پس از این که سایت راه اندازی شد و در دسترس مخاطبان قرار گرفت، برخی از نیازها مشخص می‌شوند. با گذشت زمان و توسعه تکنولوژی‌ها سایت به رشد و ارتقا بیشتری احتیاج خواهد داشت. گاهی اوقات اشکالاتی بروز می­کنند که حتماً باید برطرف شوند، در این مواقع متوجه خواهید شد که راه اندازی سایت به تنهایی کافی نیست و برای کسب موفقیت، این پشتیبانی سایت است که اهمیت بالایی دارد.

پشتیبانی سایت شامل چه مواردی می‌شود؟

همان طور که گفتیم پشتیبانی سایت یک مسئله حائز اهمیت است. بعد از طراحی سایت و قراردادن آن در اختیار مشتریان نوبت به پشتیبانی از سایت می‌رسد. اکنون فعالیت‌هایی همچون مدیریت سایت، کارکرد درست آن، آپدیت‌های مورد نیاز، تنظیم محتوا و … که از وظایف پشتیبان سایت است، باید به خوبی انجام گیرد.

هنگام عقد قرارداد بین پشتیبان سایت و صاحبان وب سایت وظایفی که بر عهده پشتیبان سایت است، مشخص می‌شود؛ و شرکت پشتیبان این وظیفه را بر عهده دارد که در صورت بروز هرگونه مشکل در کمترین زمان ممکن نواقص را برطرف نماید. در ادامه برخی از وظایف پشتیبان سایت را برای شما بیان می‌کنیم.

کارهایی که در پشتیبانی وب سایت انجام می شود

بازیابی و پشتیبان گیری

گروه پشتیبانی وظیفه دارد که هاست و دامنه سایت را مورد بررسی قرار دهد و در صورت مشکل آن را رفع کند. از دسترس خارج نشدن سایت و مدیریت سرعت سایت و همچنین امنیت آن نیز از وظایفی است که بسیار اهمیت دارد.

پشتیبانی از سئو

محتوایی که داخل سایت قرارداده می‌شوند، به طور مستقیم با مخاطبان در ارتباط است؛ بنابراین سطح کیفیت محتوا بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه شود. در نظر داشته باشید که محتوای سایت باید توسط افراد خبره و با تجربه در این زمینه تولید شوند تا نتیجه خوبی دربر داشته باشند.

آپدیت محتوا

توجه به محتوا و ویرایش آن نیز وظیفه پشتیبان سایت است. تولید محتوای جدید و بروز مرتبط با سایت و دقت در نکات ویرایشی محتوا از وظایف پشتیان سایت به شمار می‌رود.

آپدیت پلاگین ها و افزونه‌ها

این امکان وجود دارد که پس از مدتی سایت نیاز به تغییراتی در طراحی داشته باشد؛ مثلاً یک قالب جدید یا افزودن امکاناتی جدید به سایت که این‌ها بر عهده پشتیبانی سایت است.

جمع بندی

با بیان این مطالب درباره پشتیبانی سایت و وظایفی که بر عهده پشتیبانی سایت است، سعی شد تا اهمیت این موضوع برای شما روشن شود که علاوه بر طراحی و راه اندازی سایت، باید به بخش پشتیبانی آن که می‌توان گفت بسیار مهم‌تر از راه اندازی سایت است، توجه کرد. یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشته باشید، هزینه پشتیبانی سایت است. هزینه پشتیبانی به نوع قرارداد و خدماتی که توسط تیم پشتیبانی انجام می‌شود، بستگی دارد و با توجه به آن این هزینه‌ها متغیر هستند. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *