افراد موفق در کسب و کار اینترنتی

با گسترش و پیشرفت فناوری و اینترنت، سبب شده که بسیاری از افراد این فضا را به عنوان محیطی برای کسب و کار اینترنتی انتخاب کنند. همین عامل باعث شد که بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها با توجه به پی بردن به اهمیت این موضوع، شروع به سرمایه گذاری و کار در اینترنت کنند. تاکنون هم توانسته‌اند به موفقیت در کسب و کار اینترنتی با درآمدهای میلیاردی برسند؛ که همین عامل باعث شده که تعداد افراد موفق در کسب و کار اینترنتی در ایران و جهان افزایش یابد که در ادامه مقاله با تعدادی از آن‌ها آشنا خواهید شد.

حتماً شما هم افرادی را می شناسید که از بدشانسی در امور خود گله مند بوده و همه مشکلات خود را به دولتها و … ربط می دهند؛ اما آیا انسانهای موفق ایران در کجا زندگی می کردند، آیا غیر از آن است که بسیاری از آنها مدت زیادی از عمر خود را در روستاهایشان زندگی کرده و با سختی ها دست و پنجه نرم کرده اند ولی آنها هدفی مشخص داشته و برای هدف خود تمام تلاش خود را انجام دادند و موفقیت در کسب و کار قطعاً بدون داشتن هدف و کار با کیفیت رقم نمیخورد.

افراد موفق در حوزه کسب و کار اینترنتی

افراد موفق در حوزه کسب و کار اینترنتی

امروزه با پیشرفت کسب و کارهای اینترنتی سبب شده که میزان فعالیت افراد و در نتیجه به کسب درآمدهای پرسود که در نتیجه پولسازی با اینترنت است برسند.

حال می‌خواهیم شما را با تعدادی از افراد موفق در عرصه کسب و کارهای اینترنتی که توانسته‌اند درآمدهای میلیاردی در کنار شهرت فراگیر به دست بیاورند آشنا سازیم که عبارت‌اند از:

 • بیل گیتس
 • انوشه انصاری
 • لاری پیج و سرجی برین، مالکان گوگل
 • جف بزوس
 • سالار کمانگر سازنده یوتیوب
 • پت فلین

در ادامه مقاله شما را با تک تک این افراد و رمز و رازهایی که سبب موفقیت آن‌ها در عرصه کسب و کارهایشان شده است آشنا خواهیم کرد.

بیل گیتس

بیل گیتس به عنوان یکی از مشهورترین چهره‌های عرصه بازاریابی و تجارت و به عنوان یکی از سرمایه گذاران در تأسیس شرکت ماکروسافت است که توانسته بود در سال ۲۰۱۷ به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد مشهور جهان شمرده شود.

یکی از جملات معروف بیل گیتس آن است که رهبران آینده کسانی هستند که به دیگران قدرت بخشند.

همچنین باید گفته شود که بیل گیتس اختراعات زیادی را انجام داده است که در میان آن‌ها این ۳ مورد تحول اساسی را در شرکت ماکروسافت و تکنولوژی ایجاد کرد که عبارت‌اند از:

 • سرفیس بوک
 • آفیس
 • سرفیس پرو

در کل می‌توان راز موفقیت بیل گیتس را در ۲ چیز مهم خلاصه کرد که اولی ویندوز و دومی محصولاتی مانند آفیس و سرفیس ها.

انوشه انصاری

انوشه انصاری به عنوان یکی از افراد موفق و اولین زن فضانورد ایرانی است که توانسته است با پرداخت هزینه خود به عنوان عضو 4 تیم فضا نورد باشد و به همین دلیل سازمان ملی فضایی آمریکا به او جایزه (پیشگام فضا) را اختصاص داد.

همچنین انوشه انصاری به عنوان رئیس انجمن گردانندگان شرکت فناوری ارتباط از راه دور به نام TTI است. او فعالیت‌ها و موفقیت‌های بیشماری هم بدست آورد که از آن میان می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

 •  دریافت کارآفرین برتر از سوی مجله زن شاغل آمریکا
 • دریافت دکترای افتخاری علوم از سوی دانشگاه جرج میسون

لاری پیج و سرجی برین، مالکان گوگل

گوگل یک شرکت آمریکایی است که توسط دو دانشجوی دکترا به نام‌های لاری پیج و سرجی برین تأسیس یافت و در ابتدا به شکل یک شرکت خصوصی ثبت شد.

هدف اصلی شرکت گوگل: (سازماندهی کردن اطلاعات جهان و دسترس‌پذیر کردن آن‌ها برای عموم)

بسیاری از افرادی که در کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنند، هدف اصلیشان رسیدن به جایگاهی همچون گوگل است.

بنابراین رمزهای موفقیت گوگل را می‌توان در موارد زیر دانست:

 1. صفحه فوق‌العاده ساده گوگل
 2. فعالیت گوگل در زمینه تبلیغات (زیرا آگهی‌های موجود در گوگل از نظر مفهومی و زمینه‌ای مرتبط هستند)

در حقیقت اکنون گوگل بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌ی آلفابت است.

جف بزوس

جف بزوس را کسانی که در عرصه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت دارند به خوبی می شناسند. جف بزوس مالک اصلی شرکت آمازون که یک فروشگاه های اینترنتی بزرگ در جهان است هست که شرکت‌هایی مثل دیجی کالا تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته تا مسیر این شرکت را ادامه دهد و تا حدودی هم توانسته است به این موفقیت دست یابد؛ زیرا دیجی کالا در ایران به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی است.

جف بزوس به عنوان یکی از افراد ثروتمند و موفق در کنار کارآفرین برتر، نیکوکار و مدرس راز موفقیت در زمینه کسب و کار موفق و اینترنت است.

سالار کمانگر، سازنده یوتیوب

سالار کمانگر به عنوان یکی از افراد جوان موفق محسوب می‌شود که توانسته در شرکت بزرگی مثل گوگل به سمت‌های بالایی مثل مدیریت یوتیوب دست یابد.

از جمله سخنان سالار کمانگر برای افرادی که می‌خواهند مانند او به یک فرق موفق و ثروتمند تبدیل شوند عبارت‌اند از: در درجه اول بهتر است ذهن خود را درگیر به دست آوردن یک شغل عالی و پردرآمد نکنید؛ بلکه سعی کنید به سمت شغلی بروید که به آن علاقه دارید و می‌توانید به آن جذب شوید و اینگونه است که بعد از مدتی می‌توانید در آن شغل پیشرفت کنید و به درآمدهای بالایی دست بیابید.

پت فلین

پت فلین یکی از پیشگامان در عرصه تجارت آنلاین است که بسیاری از فعالیت‌ها و راه‌های دست‌یابی به آن‌ها را در وبلاگ شخصی خود درج کرده است.

پت فلین در ابتدا به عنوان یک کارمند در شرکت معماری فعالیت داشت و به شغل خود علاقه داشت و سپس تحصیلات خود را در دانشگاه آغاز کرد. بعد از مدتی از تهیه فلش کارت‌ها و یادداشت‌های درسی خسته شد و به فکر راهی جدید افتاد که همین عامل سبب شد که وبلاگ passivelncomel smart را راه اندازی کرد و باعث موفقیت و رسیدن به درجات بالای علمی شد.

اگر تخصص نداریم چطور باید کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

امروزه کسب و کارهای اینترنتی با پیشرفت بسیاری در حال اوج گرفتن است؛ به طوری که دنیای اینترنت این امکان را به افراد داده است که با شرایطی مثل:

 1. عدم نداشتن سرمایه کافی
 2. عدم تخصص کافی
 3. بدون محدودیت زمانی
 4. بدون محدودیت مکانی

و غیره یک شغل اینترنتی در منزل حتی برای خود داشته باشند.

مثلاً بسیاری از بلاگرها هستند که با راه اندازی پیج شخصی برای خود در اینستاگرام و گذاشتن روزمرگی‌های خود سبب جذب فالوور برای خود می‌شوند. با افزایش فالوور در پی آن از سوی بسیاری از شرکت‌ها با دریافت سفارش تبلیغات برند محصولات مختلف مواجه می‌شوند و با انجام این تبلیغات توسط بلاگرها از شرکت سفارش محصول پورسانت دریافت می‌کنند.

جمع بندی

ما در این مقاله شما را با تعدادی افراد موفق و رمز و رازهایی که سبب شده به چنین دستاوردهای بالایی دست پیدا کنند آشنا ساختیم. همان طور که گفته شد، مسیر موفقیت هر کدام از افراد موفق و همچنین از جمله کسب و کارهای اینترنتی موفق در دنیا در یک نقطه اصلی آن هم تلاش و به‌کارگیری تمام مهارت‌های فردی و امید به آینده روشن پیش روی خود می‌دانند. شما هم می‌توانید با به‌کارگیری تمام مهارت‌های خود به موفقیت‌های بالایی دست‌یابید.

امیدواریم که این مقاله راهنمای خوبی برای موفقیت شما در عرصه کسب و کار و به خصوص کسب درآمدهای میلیاردی از اینترنت باشد.

افراد موفق در ۲۵ سالگی چه می‌کردند؟

افراد بسیار زیادی در عرصه کسب و کار اینترنتی فعالیت دارند که در میان آن‌ها افرادی هستند که توانسته‌اند به مدیر کسب و کار اینترنتی موفق تبدیل شوند و درآمدهای میلیاردی خوبی داشته باشند.
طبق بررسی‌های انجام گرفته از زندگینامه افراد موفق می‌توان چنین نتیجه گرفت که در درجه اول مسیر دست‌یابی به موفقیت برای دو نفر دقیقاً یکسان نیست.
مثلاً زندگی استیو جابز و ریچارد برانسون که هر دو توانسته بودند در سن ۲۵ سالگی بر روی کسب و کارهای خود تسلط پیدا کنند و کسب و کار پررونقی داشته باشند؛ ولی مسیر کسب موفقیت و میزان تلاش‌ها و مهارت‌های که بکار گرفته‌اند در هر کدام متفاوت است و همچنین در مقابل آن‌ها افراد بسیار دیگری هم هستند که به این موفقیت‌ها کمی دیرتر و با تلاش بیشتر دست‌یافته‌اند.
با توجه به این مطالب گفته شده می‌توان چنین نتیجه گرفت که بسیاری از افراد موفق در سنین پایین می‌دانستند که می‌خواهند در آینده نه چندان دوری به چه کسب و کاری بپردازند و از همان ابتدا تمام تلاش‌ها و مهارت‌های خود را به کار گرفتند که امروزه توانستند.

رمز موفقیت افراد موفق ایرانی در کسب و کار آنلاین چیست؟

این مختص افراد ایرانی نبوده بلکه همه افرادی که در کسب و کار انلاین موفق بوده اند از افرادی هستند که از یک زمان به بعد تصمیم گرفتند که هدفمند و زمانبندی شده کارهای خود را انجام دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *